PDA

View Full Version : Bсико за правото



ROZI
09-15-2009, 11:13
Здравейте аз съм ученичка в 11 клас :P
Искам да следвам право, кажете ми какво трябва да знам ?
На кой предмети да наблегна и материала от кой години включват
изпитите за да се следва право (адвокатство) ? Препоръчайте ми и някой университет в софия !
Мерси :)

Unendlich
09-16-2009, 18:08
Софийският университет е най-доброто решение в България, ако искаш да следваш право. (Аз също искам, но имам още 4 години до там) :) Наблегни на български език и история :)

teenems
09-16-2009, 18:13
Мисля ,че най трябва да наблегнеш на
история и български език ,пък там вече и чужд.
но първите 2 най-много !

Seducti0n
09-16-2009, 18:15
:) здрасти, аз също съм 11 клас и съм се ориентирала към правото

започвам подготовка още от сега, защото положението наистина е страшно и е необходимо сериозно отношение за да те приемат...

значи, не знам по какъв учебник ще учите /за литературата става въпрос/, но е хубаво да си вземеш този на анубис-това днес лично ме посъветва професор от СУ, който преподава и в моето даскало
трябва наистина да бъдеш много старателна и да не правиш никакви компромиси, ако искаш всичките усилия, които ще положиш да се увенчаят с успех

Ако имаш някакви конкретни въпроси-питай(:

едит-по история изпита е изцяло върху История на България

oziris
09-16-2009, 18:39
едит-по история изпита е изцяло върху История на България

А изпита като матурата ли е (тест, тест плюс тема), или да развиваш само тема?

Seducti0n
09-16-2009, 19:59
едит-по история изпита е изцяло върху История на България

А изпита като матурата ли е (тест, тест плюс тема), или да развиваш само тема?

относно матурата-има тестова и писмена част
в тестовата мисля, че са около 60 въпроса + отговор на исторически въпрос /да не се бърка с развиване на тема/, но матурата засяга материала от 9-ти до 12-ки клас включително, тоест не само българска, а и световна история

Loshotia
09-18-2009, 06:05
Наистина по- добре е да се започне подготовката от 11клас. Обемите, които се включват в темите са доста по- големи от тези, на които сме свикнали в училище.

monka
09-18-2009, 06:27
Ама от 11 клас ходите на уроци или вкъщи се подготвяте??? Баси 2 години да хварляте пари за уроци...Едно момиче и тя в 11 клас почнала курсове по история и сега 12 клас пак ще ходи(курса и струва 3000лв.) :shock: :shock: :shock:

Seducti0n
09-18-2009, 07:07
monka,
парите са "хвърлени на вятъра", тогава когато са вложени напразно.Тоест родителите ти плащат, ти не учиш за курсовете, ходиш, колкото да отчетеш присъствие или пък въобще не ходиш...

Не знам дали си запозната с материала, който трябва да бъде овладян, ако искаш да те приематна хубаво място /СУ/, повярвай-зверски много е.

Всеки сам си преценява кога да започне, колкото по от рано толкова по-добре.

П.С-Има и по-евтини курсове, които дори взимат предвид това, че си на двугодишна подготовка и ти правят отстъпка. :)

monka
09-18-2009, 07:44
monka,
парите са "хвърлени на вятъра", тогава когато са вложени напразно.Тоест родителите ти плащат, ти не учиш за курсовете, ходиш, колкото да отчетеш присъствие или пък въобще не ходиш...

Не знам дали си запозната с материала, който трябва да бъде овладян, ако искаш да те приематна хубаво място /СУ/, повярвай-зверски много е.

Всеки сам си преценява кога да започне, колкото по от рано толкова по-добре.

П.С-Има и по-евтини курсове, които дори взимат предвид това, че си на двугодишна подготовка и ти правят отстъпка. :)

Да знам много добре за какво става въпрос, защото тази година имах среща с този материал, въпреки че не съм в СУ. Имах предвид, че примерно по един от двата предмета можеш и вкъщи да се подготвиш.Аз по история не съм ходила на курсове, сама се подготвях.Изкарах си високи оценки още на предварителните изпити през април.За това говоря, че не винаги уроците са задължителни, ако можеш сам да си учиш.
А ти коя година Право си???Аз сега ще съм първа и уж знам какво да очаквам, ама все пак кажи как е, харесва ли ти и т.н.

Seducti0n
09-18-2009, 18:51
8-) кви години
11-ти клас съм и ще тръгвам на уроци до края на месеца по История,
литературата сама ще си я подготвям(:

your_secret
09-18-2009, 19:12
Майка ми и баща ми са прокурори, ако искаш да ги питам

monka
09-19-2009, 05:22
[quote="Seducti0n"]8-) кви години
11-ти клас съм и ще тръгвам на уроци до края на месеца по История,
литературата сама ще си я подготвям(:[/qu

Помислих, че вече си студентка :D
Явно само на мен ми се струва луда тая работа с уроците 2 години по-рано, не че нещо против просто наистина ми се струва супер излишно.
Ама вие си знаете де, успех.