PDA

View Full Version : Пудра за мазна кожа



iveto18
09-15-2009, 11:29
Проблема ми е следния,че кожата на лицето ми е мазна,имам раширени пори и стари белези от пъпки мия си лицето сигорно по 20 пати на ден със Garnier Pure Activ 3в1 и си правя маски почти секи ден..какъвто и фон дьо тен да сложа след 2-3 часа лицето ми се лъсва.Който има подобен проблем да ми каже някаква пудра или фон дьо тен който е добре покривен и не омазнява чак толкова.До сега сам ползвала Маx Factor Ace Renaw който е адски мазен,и на Loreal True Match,а пудра имам на Мax Factor тая антибактериалната..но не покрива добре.

xHARDCANDYx
09-15-2009, 13:31
Мазна е защото я миеш прекалено често!
Мий я максимум 3 пъти на ден,прави си маски и използвай подходящи продукти...
Доколкото пудрата-Мейбълин или Манхатън имат матиращи и антибактериални серии..

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
09-15-2009, 15:55
Проблема ми е следния,че кожата на лицето ми е мазна,имам раширени пори и стари белези от пъпки мия си лицето сигорно по 20 пати на ден със Garnier Pure Activ 3в1 и си правя маски почти секи ден..какъвто и фон дьо тен да сложа след 2-3 часа лицето ми се лъсва.Който има подобен проблем да ми каже някаква пудра или фон дьо тен който е добре покривен и не омазнява чак толкова.До сега сам ползвала Маx Factor Ace Renaw който е адски мазен,и на Loreal True Match,а пудра имам на Мax Factor тая антибактериалната..но не покрива добре.

Третираш си кожата по този начин и очакваш да ти е хубава? Намя да стане ако ще да я миеш не по 20, а по 200 пъти!!! Един ФДТ не ти решава проблема! Спри да си пластиш лицето с тия глупости и го остави да почине малко! На кожата и трябва въздух за да е свежа и хубава... Ако наистина те е грижа за кожата на лицето ще изтърпиш без ФДТ и пудри поне един месец ;) И прави подхранващи маски! Не е нужно да купуваш кой знае какво има и много хубави домашни маски :) Провери в Google :)

BlackMeow
09-15-2009, 16:40
Ще направиш голяма грешка! :(
От пудрата кожата ти само ще стане по-зле.
По-добре си вземи лосион, който да премахва излишното омазняване.

sarityy
09-15-2009, 16:56
има една крем-пудра на flormar на мен лично адски много ми изсушава кожата :D струва около 5 лева..иначе цветовете са хубави и като пудра не е лоша,но както казах на мен ми изсушава кожата (със нормална кожа съм)
има и добра покривностТ.. :)

BlackMeow
09-15-2009, 17:02
Sarityy, точно защото си с нормална кожа ти действа така, на момичето с мазна кожа ще подейства точно по обратния начин.
По-добре да има здрава и чиста кожа вместо да трябва да се клипа през половин час.

ameli
09-15-2009, 17:11
1. не се мий толкова често
2. вземи си Акне оут-то много изсъшава кожата
3. не се мацай с пудри и други глупости
4. търпение... :)

bubsy_f
09-15-2009, 17:24
Ами то аз знам, че на мазна кожа не трябва да се слага пудра..амаа...спри да си миеш лицето толкова мн :shock:
Гримът се размива, кожата лъсва, особено в зоната около носа. Повторното поставяне на фон-дьо-тен или пудра не оправя положението. След час състоянието на нещата е същото. Кръгът се затваря. Пластовете грим се трупат един върху друг, кожата се задушава и накрая се изрива. За да издържи, тя започва да произвежда още и още себум. Лошото е, че свободните радикали се изсушават и образуват черни точки, които със сигурност прерастват в пъпки. ( http://krasota.rozali.com/koja/p4359.html )

Marge
09-15-2009, 18:30
Ехее ехее, посмали малко ;)
И аз имам подобен проблем ставам лъскава, въпреки че освен фдт ползвам и пудра на Манхатън. Няма спасение

sarityy
09-15-2009, 19:20
божееее колко щях да се радвам ако бях с мазна кожа :D моята е суха и не мога да си слагам нито пудра,нито фон-дьо-тен...
и се пак по добре въобще да не ползвате нищо,защото ако решите например да прикривате някакви петна от пъпки да речем хубао прикривате ги ама фон-дьо-тена колкото и да е съвременен се пак пречи на кожата да диша и до известна степен запушва порите>>пъпки и след тях пак белезии които да прикривате и става един краговрааааааат.... и после бръчКиииИИ... и после ще си търсите крем против бръчки :D добре,че рано се осъзнах и спрях да ползвам..кожата ми значително се подобри.. ако ти е толкова мазна и лъщенето те дразни,можеш да си вземеш едни салфетки има специални да попиват излишната мазнина от лицето :) не са скъпички предполагамм..

Undying
09-15-2009, 19:39
Много е лесно да се обвини един фон дьо тен за пъпките, белезите, порите и (о Боже опази) бръчките. :lol: :lol: :lol:

Попитай в някой хубав козметичен магазин или аптека за матираща пудра, те ще знаят най-добре какво да ти препоръчат.

BlackMeow
09-15-2009, 20:09
Повечето сте много зле! :D
На мазна кожа сложиш ли пудра ще се омазнява все повече!
Няма значение каква пудра! :lol:
Както и да е ,време е да спра да си губя времето в тоя сайт :D

scanadal
09-16-2009, 05:44
Аз лично си правя маска с хума и след това кожата ми е страхотно чиста и мекичка :-)
Вземи си и ти,определено освежава кожата.И забрави да си слагаш подобни лайна по лицето като пудри и фон дьо тени.Ако се грижиш подходящо за кожата си,няма да ти трябва да се мацотиш.Успех!

sarityy
09-16-2009, 09:21
Повечето сте много зле! :D
На мазна кожа сложиш ли пудра ще се омазнява все повече!
Няма значение каква пудра! :lol:
Както и да е ,време е да спра да си губя времето в тоя сайт :Dне не се омазнява,а точно обратното - изсушава се !! много си заблуден/а :)

sarityy
09-16-2009, 09:22
Много е лесно да се обвини един фон дьо тен за пъпките, белезите, порите и (о Боже опази) бръчките. :lol: :lol: :lol:

Попитай в някой хубав козметичен магазин или аптека за матираща пудра, те ще знаят най-добре какво да ти препоръчат.м лесну да пък !! даже е и научно доказано ;) пък ти продължавай да се клепаш твой проблем :) ;) a пък на 20 години вече ще си като костенурка (опази боже) :D