PDA

View Full Version : може ли от диетата?



nofi
09-15-2009, 11:30
Тъй като идва зима и сме склонни към наплняване (аз особено :D ) е време за някоя диета, която да вкара теглото в норми. При мен момента за диетата определено дойде и я започнах преди 10ина дни. Пия по 2 литра чай на ден и по 1 килограм плодове или зеленчуци. Наблягам на прасковите, крушите и доматите. Проблема е, че няколко дни след като започнах диетата започнах да чувствам не особено силни, но въпреки това режещи болки в областта на стомаха и малко по надолу, не ги усешам постоянно, но чувствам корема си подут, все едно, че имам газове, а това не е така. Възможно ли е този дискомфорт да е причинен от храните, които консумирам или може да има някаква по-сериозна причина?

sladi4ka_qni4ka
09-15-2009, 11:54
напълно е възможно .. пък и ти се ли6ава6 от важни храни .. ако кара6 само на плодове .. до никъде няма да стигне6 . Яж от вси4ко но в умерени коли4ества ... :)

clever
09-15-2009, 12:10
яж полезни неща в умерени количества-ориз;варени картофи;пилешко;плодове;зе енчуци;овесени ядки;риба;яйца;сирене и др.
само проблеми можеш да си докараш само с чай и плодове ..
спортувай нещо;движи се !
само с диета няма да стане ...

може и да не е от диетата проблемът на стомаха-отиди на лекар :)

bori96
09-15-2009, 12:19
Ами ако ядеш само това просто е безмислено да ни питаш ...

terawatt
09-15-2009, 13:10
само проблеми можеш да си докараш само с чай и плодове ..
Какви проблеми например? и защо "само"?

clever
09-15-2009, 13:21
само проблеми можеш да си докараш само с чай и плодове ..
Какви проблеми например? и защо "само"?
"само" защото чаят и плодовете не доставят достатъчните хранителни вещества за организъма естествено .. ))))
а за проблеми-недостиг на нужните вещества и проблеми с храносмилателната ситема и липса на енергия ...

:)

hottie
09-15-2009, 13:24
Яденето на големи количества плодове и зеленчуци(особено на гладно!) предизвиква болки в стомаха, газове и поддуване. Това е така и ми го е казвал гастроентеролог. Ето защо гастроентеролозите даже препоръчват преди да хапнеш плод или зеленчук да изядеш поне нещо малко и хлебно.
Препоръчвам ти да намалиш количеството плодове и зеленчуци и да ги комбинираш с друго. Между другото така можеш да си причиниш проблеми и дори да стигнеш до възпаление на апендисита(поне така са ми казвали лекари).

GreenMimss
09-15-2009, 13:25
Според мен се чувстваш слаба, защото не ядеш разнообразна храна.
Примерно аз ако не ям сладко и ми пада много кръвното, на ден изяждам по 3-4 вафли примерно, но си следя калориите ^^

terawatt
09-17-2009, 13:03
само проблеми можеш да си докараш само с чай и плодове ..
Какви проблеми например? и защо "само"?
"само" защото чаят и плодовете не доставят достатъчните хранителни вещества за организъма естествено .. ))))
а за проблеми-недостиг на нужните вещества и проблеми с храносмилателната ситема и липса на енергия ...
:)
Причини за болки в корема при консумирането на плодове не са малко - някои от тях дразнят лигавицата на червата (кисели плодове). Също така консумирането на големи количества води до затрудняване на обработката и изхвърлянето им - и до гниене... В никакъв случай и не трябва да се пие вода около и по време на консумацията на плодове. Трябва и да се измиват много добре... Стомахът трябва да е празен, тъй като при смесването пак се стига до лоша преработка...

Плодовете доставят много на организма. Зависи и какви са плодовете. Другите храни вече са си според индивидуалните нужди. Не може да се сравнява 1 спортист и някой, които цял ден е пред компютъра и движението му е само до хладилника и тоалетната... Ти как преценяваш какви вещества са ти нужни? Не можеш и да прецениш до каква степен тялото ти ще ги усвои от храните (веществата в тях), които приемаш. Проблеми с храносмилателната система идват по-скоро от системно консумиране на "вредни" храни и от претоварване, и НЕРВИ. Докато липсата на енергия е толкова комплексно, че няма как да прецениш дали причината са храните... Всичко е толкова индивидуално, че човек може да анализира единствено по своето си тяло.