PDA

View Full Version : Имам нужда от подкрепа



FilmiranM
09-15-2009, 12:52
Здравейте! :)

Искрено се надявам да отделите 5мин. да прочетете темата, тъй като се чувствам много сам и объркан и вие сте единствените ми приятели...

Днес бе първият учебен ден.Аз съм момче на 14г. и съм зайче 8-)
Няма с кого да поговоря, сестра ми учи в София, родителите са ми на чужбина, нямам добри приятели..оставате ми единствено вие и се надявам да съм попаднал на правилното място .. :)
Проблемът е, че изпитвам много трудности при запознанството с нови хора. :)
И сега се очаква да се запозная с около 26 човека, което за мен е оогромно предизвикателство :-D
По принцип човек като ме гледа ще каже, че съм много силен човек, бла-бла, но всъщност вътрешно се чувствам ужасно.Просто крия емоциите си.Писна ми от лицемерие, от злоба и всичко останало, още от малък съучениците са ми натяквали какви ли не глупости в главата. И макар всички подигравки колко съм бил тъп, дебел и кво ли не друго, аз смея да кажа, че съм много умно и възпитано младо момче, достойно за уважение.Но що се късае до запознанства, се чувствам зле.Повечето ми връстници си падат по лошите типове, които се бият, пушат, пият, а аз нямам намерение да правя нито 1 от тези неща.Твърдо съм решил да бъда себе си и никой друг! Но е трудно, защото се страхувам как ще ме приемат.Някои хора дори ме мислят за гей, просто защото не се интересувам от коли, футбол и побоища, а се интересувам от по-сериозни неща.
Един вид никой не ме разбира, което не е нещо рядко срещано на моите години 8-)
Знам, че има хора, които ще ме харесват такъв, какъвто съм си, бла-бла, но колкото и да не трябва ми пука за мнението на другите.


Та искам един вид да се отърся от тва гадно чувство.Искам да съм си нормално и общително момче..
Как да се запозная с другите утре?
В смисъл..не знам изобщо какво да правя.Не искам на голямото междучасие да седя като наказан на чина.Искам да се смея, общувам и забавлявам с другите ми съученици, но просто не знам как.Когато съм в компания на приятели съм едва ли не душата на компанията :-D
Но като съм с непознати хора съм катоо пън, просто се стъписвам и ми е нужно много време, докато се отпусна.Не знам как да постъпя.

Честно казано не знам и защо пуснах тази тема..просто имам нужда от хора, които да ме разберат и да си споделя това нещо..

Искрено благодаря на всички, прочели темата.. :)
Извинявам се за допуснати правописни грешки. :)

Tempest
09-15-2009, 12:56
бате като тебе бях, ама едно ше ти кажа... ако има желание, се намира начин... :) това ми го натякваха мойте приятели колко пъти и осъзнах какво исках под тези думи :) хващаш си одеждите и се намилаш в някой интересен разговор... най-важното е да не ти пука, че ше те отблъснат, щото така или иначе ако не общуваш с тях, няма да те приемат :)

FilmiranM
09-15-2009, 12:59
Точно от това се притеснявам - как да реагирам като ме отблъснат?
Защото не искам да остана като наакан 8-) или засегнат.

Примерно намесвам се в разговора и някой ми казва - "Тебе кой те пита?"
И аз кво да кажа? :-o 8-)

Tempest
09-15-2009, 13:03
"човек да не общува днешно време"
"баси кризата, чак мнението ми спестяват" 8-)

треа се изтъкнеш оригинален, ама да не е банално-оригинален, щото такива бързо омръзват... аз примерно се сдобрих с част от класа ми още в началото... и покрай тях почнах и с останалата част да се разбирам.. и сега малко съжалявам, ама няма значение :D

п.с.: внимавай да не те вземат за лигльо, че е кофти

mrtn
09-15-2009, 13:19
С времето ще намериш език с някой. Ако те отблъснат заеби ги..голяма работа няма да си първия, нито последния. И аз имах същия проблем като теб, но имах приятели, които ми казаха да се осводя, да разговарям, и така направих бях отблъснат от много хора, но и от много бях приет такъв, какъвто съм! Затова общувай без да се страхуваш какво ще кажат хората за теб, защото това е най-лошото да си мислиш, какво си всъщност за някакъв Непознат!

asp1r1n94
09-15-2009, 13:22
4овек ти сам каза какво харесва6 и какво не , сближи се с такива като теб 8)

MissCoFFeTearOfl
09-15-2009, 13:32
Много е хубаво че искаш да бъдеш себе си .. и че не се влияеш много от чуждите мнения .. А това че имаш проблеми с нови запознанства .. просто се отпусни и не му мисли толкова.Бъде себе си и най- важното вярвай в себе си .. бъди уверен ... И аз имам някакви проблеми с общуването, но когато имаш вяра нещата са по - различни ... това е моето мнение по въпроса ... Надявам се да съм помогнала някак ...

smiirnoff
09-15-2009, 13:36
ами няма какво толкова да му мислиш .. аз днеска само се усмихвах и просто седя и си казвам името и подавам ръка и те на мен обратно и така :Д
няма какво толкова да се шашкаш
не е нужно да се намесваш в разговор чак
просто отиди там и кажи "ей, как сте зайци" ии т.н
не е трудно, ама не е и лесно ..
то и аз си мислех как ще зацикля, ама като отидох обиколих 3 пъти училището и питах 10 човека кой клас са и къде са зайчетата :Д ..

.. както каза някой по - горе (сега не знам кой беше точно :Д)
има ли желание, има и начин ^^ 8)

montana6
09-15-2009, 14:17
Ще ти кажа само едно - заинтересованият е интересен. :wink:

GodLovesYou
09-15-2009, 16:45
кеч ъп уит йо каинд

vanesa0pld
09-15-2009, 16:48
ти къде ше учиш?(в кой град и кое даскало)

BlueAvalanche
09-15-2009, 17:59
Проблема ти е, че не гледаш футбол.

BlueAvalanche
09-15-2009, 18:26
Да го набия на майка ти бе, неграмотен палячо.

velinio
09-15-2009, 18:40
@FilmiranM не се шашкай, има време, ще опознаеш всички. :)

ThePowerOfLove
09-15-2009, 18:48
Гледай първата година да не страниш много, щото ако сега не те приемат, в горните класове става по-трудно. Там вече са сформирали "групичките" и е трудно да се впишеш :? Не искам да те плаша :D
Утре се заговори с някой, започни с някви теми за даскало, новите учители и т.н.. и след това може да го питаш нещо интереси -филми, музика и такива ;) но не ставай прекалено нахален. И не се притеснявай толкова, това може само да ти попречи. Дишай дълбоко и давай напред ;) :D

Bee
09-15-2009, 19:07
Изобщо не трябва да ти пука. Проблема не е в теб, а в днешното младо поколение.. За тях е важно да пият, да пушат, да ебат и да си бранят титлата на "лошото" момче. Не им се вписваш в представите за идеалния приятел - също "гангстер", интересуващ се от неща като футбол, коли и голи какички. Просто се включвай в разговорите им, като не натякваш мнението си, просто лекичко го вмъкни, бъди по-отворен и общителен. Бъди самоуверен, но не прекалено, върви с високо вдигната глава, не бъди срамежлив, няма от какво. Всъщност, да не мислиш, че те са толкова корави, колкото го дават? В началото и те са се спичали и са се чудели к'во да кажат. И не забравяй, че първото впечатление е най-важно.

lenito_sf
09-15-2009, 19:12
Споко човече ..знаеш ,че човек трябва да поема и рискове,поеми риска и се представи пред всички и да те не боли "половия орган" :D
Имам предвид общувай с всички ,намерете обща тема за разговор ,или се опитай да се приобщиш към тях ,като ги впечатлиш с нещо..примерно забавният човек винаги е интересен за другите . Не бъди толкова свенлив :) .

П.П. Никога не забравяй какъв си ..и не се опитвай да бъдеш друг :) .

Force_bladeR
09-15-2009, 19:20
Колко хиляди теми, ще пуснете за тия "запознанства с нови класове" нали за 1ва година в този клас? Следователно и другите.. близо е до акъла.. просто отиваш и се запознаваш с тях, не е трудно. Ето примерно аз преди 2 години, когато бях 8ми клас просто отидох и се запознах с тях. Казвам нещо от сорта "здравейте", след това ме питат кой съм, от класа ли съм и така забивам приятелство. Миналата година пак смених училището, по същия начин.. отидох и се запознах (голями пичаги се оказаха съочениците ми) какво толкова се страхувате всички някакво запознанство? Представете си, че ако от това се притеснявате за напред в живота как ще е? Помисли малко.. какво толкова, не е нищо особенно.