PDA

View Full Version : FREE музика в България. Мисията: възможна



kstanishev
09-15-2009, 21:41
Доста сайтове се навъдиха за MP3 песни, парадиращи наляво и надясно, че предлагат възможност за слушане на легална музика. В някои от тях дори има възможност самите изпълнители да си качват песни и да си пишат коментарите към тях.

С приятели работим по един сайт, в който включихме и нещо подобно. Само че... по-различно в някои аспекти.
1. музиката наистина е легална (лично съм говорил с всеки един изпълнител, когото сме качили).
2. вярно, че към момента няма голям избор, но започнахме само преди седмица, а вече може да се каже, че имаме фенове.
3. просвирванията на песните имат уникален брояч, което означава, че самите изпълнители получават информация колко хора са ги слушали.
4. скоро ще се пусне програма, с която да се свалят песните, отново абсолютно безплатно.
5. към момента имаме 4 изпълнителя - от България, Португалия, Норвегия и САЩ.
6. ако случайно музиканти се мотаят из форума и желаят да се включат, да ми пишат на ЛС, колкото повече, толкова повече.


link: http://www.utbg.eu/download/free4u/


Ще се радваме да споделите и на приятелите си :)
В момента преговарям с още 5-6 групи и в скоро време ще видим и техните неща там :)

raduna
09-15-2009, 22:11
Ако лично ще преговаряш с всеки, чиято музика искаш да качиш, нали се сещаш колко ще ви е богат репертоара. А аз като вляза 5 пъти в сайта и 5 пъти не намеря каквото търся, мисля, че толкова ще ми е...
Истината е, че сайтовете където можеш да намериш /почти/ всичко са с нелегална музика.

kstanishev
09-16-2009, 08:23
Ако лично ще преговаряш с всеки, чиято музика искаш да качиш, нали се сещаш колко ще ви е богат репертоара. А аз като вляза 5 пъти в сайта и 5 пъти не намеря каквото търся, мисля, че толкова ще ми е...
Истината е, че сайтовете където можеш да намериш /почти/ всичко са с нелегална музика.

Съгласен, но я да се замислим малко. Из цяла Европа има проверки за легален софтуер, музика, филми и каквото още се сетиш. Това нещо рано или късно ще достигне и нашата мила родна страна. А на такива като теб ще кажа следното - спести си 2-3 кафета и си купи някой легален диск, като толкова искаш да си имаш комерса. Все пак, CD-тата вече са и под 10лв. Няма основание, на което да се позовете, че нямате парички.

Тъпо е да се наречеш 'фен' на някоя група или стил и единственото, което имаш от тях да е от някой пиратски сайт или дръпнато от друг подобен 'фен'.

w0sh
09-16-2009, 08:28
Как да слушам елетронни сетове от вкъщи ако ен ги телгя от нета хм?

raduna
09-16-2009, 13:42
Виж сега не говори наизуст...на тези, на които съм им фен имам всичко оригинално. Дисковете им не са по 10 лева, а по 15 евро, което пак не скъпо според мен (аз с цена не се оправдавам) и не могат да се намерят в България, което също не ме спира да си ги купувам.
В периодите, докато си купя CD-та, си търся песните в нета, защото искам да слушам и страниците, където ги намирам са с пиратска музика.
А за това, че харесвам една песен на Бионсе, можеш да си сигурен, че няма да си купя албума и, който никога няма да си пусна. Нито пък ще си купя нейна песен от нета - зор ми е.
Така, че не се изхвърляй с такива приказки.

П.С. кафе не пия

kstanishev
09-16-2009, 13:53
Имах предвид не хората, които теглят неща, за да знаят какво купуват, а тези с по 500GB mp3-ки на компютъра и по дискове...

w0sh - точно електронните неща са най-често срещани в безплатен вариант за теглене и слушане в нет-а. Поради простата причина, че повечето нямат лейбъли или принадлежат към такива, които са underground и не се издават на CD.

ToniStoraro
09-16-2009, 15:21
едва ли

kstanishev
09-16-2009, 16:30
Всичко е възможно, стига да има някакви последователи и хора, които да го оценят.

В началото не ми се вярваше, че ще се получи, но е факт, че португалците, които бяха първи в списъка (Darkside of Innocence) бяха обявени за най-добра дебютираща метъл банда в Португалия.

Това никак не е малко

raduna
09-16-2009, 19:31
Начинанието е похвално, но аз не мисля, че някой ще накара хората да плащат за музика и филми.
Тази година (ако не се лъжа) в евро-парламента имаше обсъждания да се позволи безплатно теглене (за музика и филми иде реч), точно поради невъзможността да се справят с него.
Преди да ни научат да плащаме, ще разберат, че не могат да се справят и ще се примирят. Според мен.

kstanishev
09-16-2009, 20:35
И все пак... ако си някой изпълнител или деятел в тая сфера, далеч по-приятно би ти било поне да знаеш кой ти се кефи на музиката, кой просто си запълва mp3 колекцията с неща, които никога няма да се сети да си пусне...

MapTa
09-16-2009, 20:41
Наскоро четох една темичка в един сайт за музика, в който се казваше че Металика ще съди всеки торент, който е качил тяхна музика без тяхно съгласие! За мен те са комерсия, комерсията завладя света! Всичко опира до пари, никой не дава нищо даром... Та на въпроса, за мен тези фрий музинки са удобни за всеки, наистина има истиснки фенове, които предпочитат да си купят оригинала, но едва ли има много такива хора, които могат да си го позволят! Аз съм твърдо против комерсията и продажбата на абсолютно всичко! Дайте малко фрий ве.... баси...

kstanishev
09-17-2009, 14:29
Скоро говорих с една банда от Америка, доста известнички. Споменаха, че ситуацията е доста зле... Определено Металика са си комерсия, но пък са прави донякъде. В крайна сметка, пари се влагат във всеки един сингъл/клип/албум... логично е да има някакви пари насреща, за да могат и тия хора да печелят все пак... :)