PDA

View Full Version : HDD въпрос



experimental
09-16-2009, 07:24
Та значи след прейнсталация , от невнимание изтрих важна информация (чертежи за няколко хилки ако има значение) изгубена ли е тази информация или може да бъде извлечена някак си от кешовете на хард, и как точно става това. Само компетентни мнения моля ;)

ivanstef
09-16-2009, 08:14
Има такъв софтуер. Програмите са безброй много. Важното обаче еда не си презаписвал нищо след това на диска. Тогава шансовете ти усезателно намаляват. Ето един ТУК (http://www.recovermyfiles.com)

doomkillerr
09-16-2009, 10:18
Та значи след прейнсталация , от невнимание изтрих важна информация (чертежи за няколко хилки ако има значение) изгубена ли е тази информация или може да бъде извлечена някак си от кешовете на хард, и как точно става това. Само компетентни мнения моля ;)

При форматирането ли изтри чертежите или след, като си преинсталирал? Ако е при бърз формата на HDD-то информацията все още е на него (ако не се е презаписала нова информация върху старата), защото при бързия формат се трие само фат-таблицата на харда, така че компюъра да знае, че няма нищо на мястото на старата информация и да записва нова върху старата. Ако обаче си направил пълен формат - почти е сигурно, че информацияте е изчезнала! В другия вариант, ако си изтрил информацията, чрез бутона "Delete" и след това от кошчето - информацията може да се въстанови с програма, която сканира харда за изтрита информация... Такива програми има много в интернет пространството и можеш да ги намериш под следните примерни имена: "HDD - regeneration" или "HDD - recovery" и т.н.

П.С. - Успех от мен! :)

experimental
09-16-2009, 20:49
е мерси приятелчета но съм се порецакал куик формат и след това съм инсталнал ОС и всичко е на майната си :)
за урок да ми е :)

Jesus
09-16-2009, 21:38
е пробвай може да имаш късмет

Jesus
09-16-2009, 21:50
абе то има начини да се възстанови и след пълно форматиране ама .......

doomkillerr
09-16-2009, 22:46
абе то има начини да се възстанови и след пълно форматиране ама .......

Да така е! То какво ли не е възможно на този свят... ЦРУ - възсановяват информация и от разбити с голям ковашки чук - хард дискове, ама все пак ние не сме тайните служби... 8)

Jesus
09-16-2009, 22:48
доколкото съм чувал в пентагона ги потрошават и изгарят

didonko
09-16-2009, 23:00
Пробвай с "Recuva"


Руснаците са похрачили милиони за въстановяване на изтрита информация.
Американците са похарчили милиони за изтриване на инофрмация.

ivanstef
09-17-2009, 07:29
Пробвай с "Recuva"


Руснаците са похрачили милиони за въстановяване на изтрита информация.
Американците са похарчили милиони за изтриване на инофрмация.

:razz: