PDA

View Full Version : сайтове за запознанства



vivi3
09-16-2009, 10:29
Здравейте ! Трябва да направя проучване за училище и понеже teenproblem e доста посещавано място в нета, реших да пусна темата точно тук . Ако имате отношение по въпроса, ще ви бъда много благодарна да оставите по един коментар :)

Интересува ме мнението ви за сайтовете за запознанства. Можете ли да кажете формулата за това как да бъдеш с висок рейтинг в тях ? Смятате ли, че доста от потребителите лъжат за личните си данни и интереси ? Ако да, с каква цел го правят ? Ако сме честни дали ще получим повече коментари и съобщения или начина е да търсим скандалното и оригиналното, и до къде може да стигне човек в стремежа си да блесне ? Могат ли преструвките в интернет да дадат отражение в реалния живот и ценностната система на тинейджърите ? Споделете мнение или личен опит.

w0sh
09-16-2009, 10:30
оУнЧи зЪъЪъ ТебИ
++++


Само бавноразвиващи си правят там профили.

GossipGirl89
09-16-2009, 10:45
Сайтовете за запознанства са пълна помия като цяло. Стават за убиване на времето 1-2 пъти, но не постоянно да висиш там, да си броиш коментарите или плюсчетата и да им се кефиш... Иначе естествено, че трябва да бъдеш самият себе си, но в днешно време рядко ще срещнеш подобно нещо - повечето индивиди са футболисти, манекени, надути куклички, барбита и не знам си още кви "шЛяДкИ бЕбЗзЧеТъЪ".

"Можете ли да кажете формулата за това как да бъдеш с висок рейтинг в тях ? " - и за чий *** ти е виртуален рейтинг? :-o

"Смятате ли, че доста от потребителите лъжат за личните си данни и интереси ? Ако да, с каква цел го правят ?" - 99,9% лъжат като си мислят, че по този начин изпъкват и стават по-интересни.

"Ако сме честни дали ще получим повече коментари и съобщения или начина е да търсим скандалното и оригиналното, и до къде може да стигне човек в стремежа си да блесне ?" - за мен лично е супер малоумно да се кефиш, че някой напълно непознат ти е написал коментарче, че си сладък/сладка или нещо от сорта при положение, че си на ясно, че той дори не го мисли, а го пише с цел да му го върнеш :D Иначе, за да "блесне" човек може всякакви простотии да направи :)

"Могат ли преструвките в интернет да дадат отражение в реалния живот и ценностната система на тинейджърите ?" - ми аз лично до преди няколко месеца имах познат, който толкова се беше вживял във "flirt4e.com", че спря да излиза с приятелите си, лъжеше ги, почна да се вкарва в някви филми и стана за посмешище общо взето :) Така че - да, определено прекаленото висене в сайтовете за запознанства води до пристрастяване и се отразява и в реалния живот но индивида :)

mitternacht
09-16-2009, 11:33
Ако можеш добави отговор "само олигофрени се вживяват до такава степен в подобни сайтове, и всичките трябва да бъдат направени, на различни видове перилни препарати".

SWASTIKA
09-16-2009, 12:04
Здравейте ! Трябва да направя проучване за училище и понеже teenproblem e доста посещавано място в нета, реших да пусна темата точно тук . Ако имате отношение по въпроса, ще ви бъда много благодарна да оставите по един коментар :)

Интересува ме мнението ви за сайтовете за запознанства. Можете ли да кажете формулата за това как да бъдеш с висок рейтинг в тях ? Смятате ли, че доста от потребителите лъжат за личните си данни и интереси ? Ако да, с каква цел го правят ? Ако сме честни дали ще получим повече коментари и съобщения или начина е да търсим скандалното и оригиналното, и до къде може да стигне човек в стремежа си да блесне ? Могат ли преструвките в интернет да дадат отражение в реалния живот и ценностната система на тинейджърите ? Споделете мнение или личен опит.

През годините, сайтовете за запознанства се разпространиха глобално. Някой от тях станаха големи и продължават да се развиват, други си останаха малки и нямат перспектива да станат по - големи. Тук всеки един във форума ще ти каже, че да имаш регистрация в сайт за запознанства е нещо уникално глупаво, че трябва да си "ретард" (това е думата, която зае 90% от обидния речник на форумните посетители, тъй като смятат, че е доста нова, интересна и достатъчно известна), че всички сайтове са лайна, черва, боклук и каквото ти дойде наум.

Тук е най - грешното място да зададеш този въпрос и изобщо, да направиш такава анкета.

Сякаш да идеш в турция и да започнеш да питаш: Вярвате ли в Господ?

Един на 100 може да ти даде положителен отговор, всички останали ще ти дадат отрицателен.

Тук може да е най - големият форум с най - много потребители, но не забравяй едно много важно нещо...

Този форум е нещо като сайт за запознанства, но много малко хора го осъзнават.

Който има кофти профил, получава кофти коментари, тук, който прави тъпа тема, получава тъпи отговори. Има ЛС, което е средство за комуникация, както и темите. Видяхме, че доста хора са си намерили гаджетата из форума в някоя от старите теми. Има място на което си показвате снимките, тук има тема в която ги поствате.

Във форума има система, която не се харесва на много хора, пишат едни и същи неща, казват едни и същи думи, обиждат еднакво, мислят си, че определени думи, трябва да станат "известни" и те дефакто стават, повтаряни от всички потребители, като паплач. В сайтове е почти същото, само че, там използват едни и същи имена за ник нейм, едни и същи пози и прочие.


Всеки един от тук, който пише, че няма регистрация в сайт за запознанства е потенциален лъжец. Едва около 20 % ще казват истината.

Те не казват, че имат регистрация, дори могат да я махнат, защото в хай лайфа това е нещо неприсъщо за истинските хора, както и за форума. За да те приеме стадото, трябва да правиш като тях, да подкрепяш каквото казват, да им използваш безбожно глупавите лафове и да станеш част от "системата".

Нека спомена, че е направено едно проучване, което гласи, че повече посетители на един форум са нехаресваните момчета и момичета, които афектирани от лошото отношение на техните връстници, идват тук за да излеят мъката си или просто да станат малко харесвани, било то и в един ник. Ще добавя, че това са около 40% от потребителите на форумите, за да няма прекалено много обидени.


Всеки човек изпитва срам и неудобство, някои деца израстват сами и им е малко трудничко да завържат комуникация на улица. Тук на помощ идват сайтовете за запознанства. Дори да ти кажат, че си грозен, няма да се срамиш пред хората, като ги гледаш в очите, а просто ще изтриеш съобщението. Там също е и място за комуникация, място за намиране на познати и приятели. Един начин да срещнеш някой от улицата извън нея.

Тези сайтове за запознанства допринасят за развитието на тийнейджърите и на тийн съсловието от една страна. Почти всеки знае какво е имо, какво е пънк, скийн, скинар, манекен и тн. Хората комуникират с хора от другите градове, не се ограничават само в техния, защото, ако се развиваш с 10 приятеля от твоя град, а те се окажат наркомани, какво ще стане според теб?

В един от сайтовете, регистрираните достигат почти 1 милион, а това не е никак малко.

Длъжен съм да спомена, че хора като Дуейн Джонсън и групи като Найтуиш имат регистрация в сайтове за запознанства.

Сега е време да ти отговоря на въпросите.

Можете ли да кажете формулата за това как да бъдеш с висок рейтинг в тях ?

Това може да се разбере по 2 начина:

1. Да бъдеш с много положителни коментари и да се множат всеки ден.
2. Да бъдеш респектиран от другите като умна личност.

1. Като бивш администратор на един от най - големи сайтове за запознанства, ще ти кажа каква е формулата да имаш много коментари.

Истината е в приятелите. Колкото повече приятели добавяш, без дори да им пишеш, толкова повече коментари ще имаш... Също мога да вметна, че една хубавичка основна снимка на лице ще помогне още повече. Системата на сайтовете и начина да постигнеш много коментари са приятелите, защото това е потенциална реклама.
Всеки нов приятел, които добавиш и той добави теб, ти прави реклама на профила. Вече тук рекламата за всеки сайт е различна. Някои сайтове показват приятелите по имена, други по дата на добавяне, трети като импулс правят много интересно... Има множество интервали за това кога да се покаже твоя профил като реклама в неговия. Примерно, ако ти имаш много приятели, профила ти като реклама ще стои повече време, без да се заменя от другите интервали. Зависи и от това, те колко приятеля имат, зависи и от това дали си пишете по профилите, колко често го правите и тн.
Като цяло добавяй постоянно приятели и така ще имаш много коментари.

Смятате ли, че доста от потребителите лъжат за личните си данни и интереси ? Ако да, с каква цел го правят ?

Почти наложително е всеки да лъже за личните си данни, защото не знае кой стои отсреща. Това е нещо нормално, което трябва да прави всеки един от потребителите на всички тези сайтове.
Една малка част, а именно едва 15% процента, лъжат за собствените си интереси, защото са разбрали, че нещо или някой се харесва на другия пол. Това е начин за манипулация на човека отсреща с цел спечелване на комуникация или среща.

Ако сме честни дали ще получим повече коментари и съобщения или начина е да търсим скандалното и оригиналното, и до къде може да стигне човек в стремежа си да блесне ?

Да, това няма никакво значение, както разбрахме горе.

Могат ли преструвките в интернет да дадат отражение в реалния живот и ценностната система на тинейджърите ?

Абсолютно не. Ценностната система няма нищо общо с преструвки или сайтове за запознанства. Всеки взима решения, които са волеви, а ценностната система не е такова неща. :)

Поздрави, Свастика.

w0sh
09-16-2009, 12:37
Свастика ги чатка работите. Той е врял и кипял.

SolusChristus
09-16-2009, 12:58
оУнЧи зЪъЪъ ТебИ
++++


Само бавноразвиващи си правят там профили.

А ретардите някъде другаде. 8-)

w0sh
09-16-2009, 13:02
/b/тард съм аз.

SolusChristus
09-16-2009, 13:03
/b/тард съм аз.

Какво е /b/? ^_^

w0sh
09-16-2009, 13:09
Секрет.

vivi3
09-16-2009, 14:17
Мерси много за изчерпателните и смислени отговори . Само ще ме затрудни да ги преведа на немски :(

hottie
09-16-2009, 14:28
Абсолютно съм съгласна със Свастика

ToniStoraro
09-16-2009, 16:23
идеята на тезии сайтове, както е и названието, е за запознанства. Така че на какъвто и да се правиш рано или касно ще се разбере какъв си, ако не от написаните работи в профилите, то от коментари и тем подобни, не ги знам точно. По - добре е да не се правиш на някой си.

SWASTIKA
09-16-2009, 19:17
SWASTIKA, на impulse ли си бил администратор, бе?

Your-God или нещо от тоя сорт? haha

Да, но с друг профил, още като Ангелов беше собственик.

SWASTIKA
09-16-2009, 22:22
Не е било скоро, сигурно преди 2-3 години. :)

tuzaro
09-16-2009, 22:27
за кво да лъжеш непознати майна, пълна глупост.

SWASTIKA
09-16-2009, 23:03
е тоя свастиката една истина не е казал майна... разправяше ми че живеел с приятелката си,да да...
че бил от София,а не е...
че е хаусър,но не е стъпвал в Ескейп/Червило/Ялта...

ебахти селянина спрел майна :lol:

Аз живея с приятелката си от една година.
Хаус миксовете можеш да ги чуеш из сайтовете.
Родом съм от София, иначе живея във Варна, уви, сега не съм в България.
И пак ще кажа, обиждай, само, ако има нужда. :)

al_bundy316
09-16-2009, 23:06
не, в живота може да сме пълни задръс теняци, но в нета трябва да се правим на големите биячи тва е живота, майка 8-)

al_bundy316
09-16-2009, 23:55
не, в живота може да сме пълни задръс теняци, но в нета трябва да се правим на големите биячи тва е живота, майка 8-)

аз пък в нета се правя на примерен и свестен,а на живо праим мизерии,бием хора,пием,чупим и респектирам...


живот http://ibox.bg/forum/img/bigok.gif
ушев слухти така че в нета всички сме примерни :D

leko_otkachena
09-17-2009, 00:01
Не , трябва да сме самите себе си

KoRnFlAkE
09-17-2009, 00:06
ако не си интересен и популярен поне в един сайт за запознанства, значи не си живял.
:lol:
ебаси тъпата тема..

Jesus
09-17-2009, 17:40
FAQ Въпросите на XXX!

Защо когато се регистрирам не получавам писмо за активиране на профила на посочения от мен e-mail?
- В някои случаи една сгрешена буква не е фатална, но това тук е друг случай!

101 процента съм сигурен, че съм въвел e-maila си правилно, но пак нямам писмо за активиране на профила си, защо?
- Проверете SPAM правилата на пощата си, ако са наред се обърнете към хората, които поддържат mail сървъра Ви и им обяснете, че писмата от нашият сайт не са SPAM!

Получих писмото за активиране, отговорих му няколко пъти, но профила ми не се активира!
- Прочетете добре писмото, в него кратко, точно и ясно е написано какво да направите, а по-точно да кликнете на линка в него. Mail сървърът ме помоли да предам повече да не му отговаряте на тези писма, защото си има друга работа и не ги чете!

Забравих си името и паролата, изпратете ми нови!
- Има линк "забравена парола", колкото и да е невероятно е направен точно за това!

Забравих си името, паролата и пощата с която съм регистриран на сайта, какво да правя.
- Аз също не помня точно с какво име и парола се регистрирахте, но ще хвърля боб и ще ви изпратя резултата.

Не мога да влезна в сайта, а си въвеждам името и паролата вярно!
- Натиснете клавиша "Caps Lock" и опитайте пак. Ако не стане, спомнете си дали бяха на кирилица или на латиница.

Смених си описанието, но чакам вече час и половина за одобряването му!
- Само за справка администраторите на сайта са обикновени хора, а не супермени и не могат да бдят 7х24 защото някой е решил да си смени описанието си в 4 часа посред нощ!

Аде бе админите да ви -тът-тът- от 3 дена чакам да ми одобрите -тът-тът-тът- описанието.
- Поради различни причини понякога се случва през почивните дни да няма дежурен и бдящ админ, в такива случаи имайте малко търпение. А молби от горния вид се одобряват със специален, поставен на видно място и много удобен бутон "Delete" на съответния профил!

Как да си кача снимка? Как да изпратя писмо на някой? Как да изтрия коментар за мен? И прочее...
- Питай ме някое друго въпросче!

Някой ми е проникнал в профила, как е станало това?
- Няма начин някой да научи потребителското Ви име и парола, независимо колко много филми за хакери сте гледали. Този който е влязъл в профилът Ви или ги е получил от вас или Вие сте му изпратили линк от сайта който съдържа нещо подобно "PHPSESSID=f07851b51b8f5cc67f9615a446f319b5", а какво значи последното мога да обясня срещу съответното възнагреждение от халба бира! ;)

Защо не са ми одобрени снимките, в сайта има хиляди голи момичета!
- Като се замисля, би било наистина хубаво да ги има, но уви! На сайта няма голи момичета, няма и да има!

От 2 седмици ми растат гърди, сложих си сутиена на мама и се снимах, защо не ми одобрявате снимките?
- Защото ако те види тати ще изядеш шамарите.

На снимката съм 12-тия на 4-тия ред, защо не ми я одобрявате?
- Наистина защо ли? Би ли ме запознал с русото гадже, което е 8-та на 2-рия ред?

Вярно, че беше тъмно и нямах светкавица, а и пича дето ме снима беше леко пиян и на около 200 метра от мен, но това съм си аз на снимката!
- Никой не спори, че си ти. Между другото това каска ли е?

Вече за 20-ти път качвам една и съща снимка, а Вие не искате да ми я одобрите!
- Провери дали вече не си изтрит от сайта, ако още не си обещавам, че това ще се случи следващият път, когато качиш същата снимка!

Влизам на сайта всеки ден, дори си качвам едни и същи снимки по 10 пъти на ден, а днес профилът ми е изтрит, да не би да е станала някаква грешка?
- Повярвай ми, зная много добре колко пъти си качила точно тази снимка, за да бъдем точни 428 пъти за последните 7 дни, и не няма грешка, профилът ти е наистина изтрит. Реших, че имам нужда да видя някое ново лице!

Не зная как да си кача снимки на сайта и затова Ви ги изпращам на пощата за да ги качите Вие, благодаря!
- И ние благодарим за проявения интерес, ще го направим в близките 6 месеца, когато намерим време за това, ако дотогава все пак успеете да се справите сам, приемете нашите поздравления!

Тази мацка е наистина готина и искам да й пиша, но тя ме е блокирала, какво да направя?
- Можете да направиш много неща, но точно с тази "мацка" в точно този сайт опредлено нищо няма да направиш и никой не може да ти помогне.

Един чичко ми пише, как не е го е срам, аз съм само на 13 годинки!
- На чичкото ще му изпратим едни униформени приятели да му се скарат, а твоя профил малко ще го изтрием с най-добри пожелания, а също ще ти изпратим и подарък лопатка и кофичка за да си играеш на пясъчника пред блока докато пораснеш!

Вече ми изтривате 10-ти профил, да не би защото съм на 14 години?
- Браво, малък си, но вече знаеш!

Реших да си направя майтап и си направих още няколко профила и качих фалшиви снимки, защо ми изтрихте всичките профили?
- Не че нямам чувство за хумор, но точно този майтап ми се вижда леко банален! Може и на теб да изпратим лопатка и кофичка, за да си поиграеш на воля в пясъчника.

Имам право да си качвам снимки на когото и да било, защо ми изтрихте профила?
- Много просто - човекът на когото са снимките не желае някой друг да краде самоличността му! А профилът ти го изтрих някак по инерция...

Израснал съм на село и имам лек говорен дефект, това не е причина да ми триете профила!
- Приеми моите съчувствия, но не всеки приема псувните за дефект в говора!

Как не Ви е срам, сайтът Ви е пълен с вируси.
- Презервативи продават в най-близката аптека, а за конкретни ваксини попитайте аптекарката.

Искам да стана модератор, оператор, администратор, губернатор, император в сайта!
- А аз искам едно ферари с цвят червен.


сайтът е цензуриран с цел да не кажат че правя реклама на конкурентен сайт и понеже е за 16+

SWASTIKA
09-17-2009, 19:06
www.flirt4e.com ^^^ :-D

Jesus
09-17-2009, 19:12
е аз не го казах за да не прозвучи като реклама, освен това тук има потребители който нямаш навършени 16

SWASTIKA
09-18-2009, 00:01
е аз не го казах за да не прозвучи като реклама, освен това тук има потребители който нямаш навършени 16

Няма страшно. :)