PDA

View Full Version : Дънки испускат боя



iveto18
09-16-2009, 18:32
Купих си едни много готини тъмно сини дънки и днес ги обух за първи път и след като се прибрах и се съблякох видях че целите крака са ми сини особено на сгъвките беше ужас.1 час стоя в банята и се жуля..на някой случвало ли му се е,и с какво да ги опера и изопщо дали ще се оправят ??

p1nk_girl4e
09-16-2009, 18:37
Да случвало ми се е. Няма какво да направиш по въпроса.

И има такава тема пусната съмвесм скоро. :-o

iveto18
09-16-2009, 18:45
Да случвало ми се е. Няма какво да направиш по въпроса.

И има такава тема пусната съмвесм скоро. :-o

да тукощо видях другата тема,ще ги изпера 2-3 пати пак дано се оправят 4е мн пари хвърлих пък и много си ги харесвам.

p1nk_girl4e
09-16-2009, 18:49
Да случвало ми се е. Няма какво да направиш по въпроса.

И има такава тема пусната съмвесм скоро. :-o

да тукощо видях другата тема,ще ги изпера 2-3 пати пак дано се оправят 4е мн пари хварлих пък и много си ги харесвам.

Да ,много е неприятно наистина на такива дънки да попаднеш.

Peyt
09-18-2009, 12:07
И аз имах едни такива дънки и една моя леля работи във шивашка фирма и ми каза да ги потопя във белина няколко часа и после се изпират на 80 градуса във пералнята и не боядисват ... обаче първо цветът им леко се променя става по-светъл и другото, което е .. като са на високи градуси се свиват отначало, ако са много впити по- добре ги изпери на по-малко градуси... апък другия вариант е да ги переш по-често и по-добре отделно а и внимавай, защото ги носих със една бяла блузка и тя ми се боядиса, а също и връзките на обувките 8-)

lDoLLl
09-18-2009, 18:26
Оххх леле и аз съм го имала този проблем :x Спасение не намерих, само синя боя върху едни бели кецове, които и до ден днешен не мога да изпера. :(

А за белината.. не избеляват ли супер кофти и неравномерно? :shock:

sun4e
09-18-2009, 18:41
И аз имам едни сини дънки,които в началото така изпуската боя и целите ми крака ставаха сини,но това беше само 3-4 пъти като ги носех.След всяко пране все по-малко пускаха и сега вече са си добре.

Slave4You
09-18-2009, 18:41
И при мен стана така с едни тъмно-сини дънки, да не са същия модел :D Иначе като се операт няколко пъти и ще се оправят, дано не оцветят другите дрехи в пералнята :D

ra43ty
09-18-2009, 20:18
и аз имам едни такива и ми боядисват всички кецове и колани :o надявам се, че след повечко пранета ще се оправят

djuki
09-18-2009, 20:39
изпери ги няколко пъти ... накисни ги ... ще се оправят

tItEufFf
09-19-2009, 06:24
И аз имам едни такива. И веднъж без да исках се трънах в стената в къщи и сега има една голяма, дебела синя черта 8-)

SunSmile
09-19-2009, 08:23
Купих си едни много готини тъмно сини дънки и днес ги обух за първи път и след като се прибрах и се съблякох видях че целите крака са ми сини особено на сгъвките беше ужас.1 час стоя в банята и се жуля..на някой случвало ли му се е,и с какво да ги опера и изопщо дали ще се оправят ??

Да, случвало ми се е. Дадох близо 100 лева за едни тъмно лилави дънки, много красиви. И те пускаха боя по краката ми. Когато мама ги переше пак пускаха боя и още няколко пъти след прането и не ми оставяха боя по краката. Дънките ми не избеляха от прането, но си зависи. И до сега продължават да пускат малко боя, но само при пране. Между другото не ги пери в перална, защото ще пуснат боя в другите дрехи. Докато не спрат да пускат боя ги пери на ръка :)

bilqnavod
10-10-2009, 09:21
Малее много кофти бе и на мене ми се еслучвало
:booooomb:

SunnyTime
10-11-2009, 13:50
Ххах тва е много гадно :D и аз имам едни такива дънки :D няколко по-дълги блузи ми се боядисаха :D кецовете ми се боядисаха като ги пипна с ръка и после съм синя :D ужас е ама с повече пране ще се оправят :)

Liar
10-11-2009, 16:40
За да запазят цвета се слагат във вода-на 5л. 5 супени лъжици сол и две оцет.

sexa_na_kompleksa
10-11-2009, 16:53
И аз имам едни такива дънки. Оцапаха ми белите обувки и сега няма читене. : (

divacheee
10-11-2009, 17:12
Първо да отбележа, че още не съм го пробвала !!!

Така .. и аз имам същия проблем и ми казаха да изпера дънките на ръка .. и накрая след като ги изплакна, да им сменя водата и да сложа малко оцет .. да ги оставя 10 минутки и след това пак да ги изплакна ..


Не знам до колко е вярно .. като пробвам ще пиша :)