PDA

View Full Version : Запис на CD



mitakavg
09-17-2009, 13:20
Здравейте.
Искам да питам какво значи скоростта за записване на диск.
Ето и картина Тук (http://prikachi.com/files/1070335s.jpg) :)

FraGLanD
09-17-2009, 13:49
xD не сЪм спец но мисля че с колко кб сек се качва на диска но понякога се бъгва на повече скорост :) така че внимаваи!

LittleDude
09-17-2009, 14:45
глеаш на диска колко му е макс спийда, и печеш с него

doomkillerr
09-17-2009, 14:53
Здравейте.
Искам да питам какво значи скоростта за записване на диск.
Ето и картина Тук (http://prikachi.com/files/1070335s.jpg) :)

С "две" думи скороста на запис означава трансфера на данни от тръвдия диск към записвачката! По голямата скорост предполага по бързо записване на диска, като необходимо време за това. Все пак записвачката има ограничения в трансвера на данни особенно, когато записва оптичен носител (CD - DVD), като при CD дисковете скороста на запис е по бавна (като трансфер на данни) от колкото на DVD дисковете.

П.С. - За качествен запис на един CD носител, аз лично ти препоръчвам да го записваш на 8-ма скорост или най-много на 12-та! Има голяма вероятност, ако записваш един диск на по-голяма скорост, след време той да не може да бъде прочетен от оптичното устройство! При по-ниска скорост записа е по-качествен!!! 8)

Tr3ndy
09-17-2009, 14:58
... като при CD дисковете скороста на запис е по бавна (като трансфер на данни) от колкото на DVD дисковете...

Очите ли ме болят или ти си в голяма грешка :shock:. Харесва ми как обясняваш на хората, обаче не се претоварвай щото правиш грешки xD

mitakavg
09-17-2009, 14:59
Благодаря на всички :)

doomkillerr
09-17-2009, 15:15
... като при CD дисковете скороста на запис е по бавна (като трансфер на данни) от колкото на DVD дисковете...

Очите ли ме болят или ти си в голяма грешка :shock:. Харесва ми как обясняваш на хората, обаче не се претоварвай щото правиш грешки xD

Явно наистина те болят очите! Прочети една примерна характеристака на случайно избрана записвачка и после пак коментирай написаното от мен!!!

Ето чети: http://www.pazaruvaj.com/optichni-ustrojstva-c3092/lite-on/lh-2b1s-p13345922/opisanie.html#description

П.С. - "Tr3ndy" - Обърни внимание на скоростите на четене и запис...

Айде със здраве!

Tr3ndy
09-17-2009, 15:23
Ета четох четох и стигнах до това и пак си мисля, че ме болят очите :?

32 xCD скорост на презапис: 24 xCD скорост на четене: 32 xDVD-R скорост на запис: 12 xDVD-R9 Write Speed: 4 xDVD скорост на презапис: 6 xDVD+R скорост на запис: 12 xDVD+R9 скорост на запис: 4 xDVD+RW скорост на презапис: 8 xDVD скорост на четене: 12

doomkillerr
09-17-2009, 15:32
Ета четох четох и стигнах до това и пак си мисля, че ме болят очите :?

32 xCD скорост на презапис: 24 xCD скорост на четене: 32 xDVD-R скорост на запис: 12 xDVD-R9 Write Speed: 4 xDVD скорост на презапис: 6 xDVD+R скорост на запис: 12 xDVD+R9 скорост на запис: 4 xDVD+RW скорост на презапис: 8 xDVD скорост на четене: 12

Почна малко да ми "писва" да споря с човек, който си "мисли", че разбира, а в действителност си няма и идея за какво става на въпрос... 8)

Пак си помисли, какво прочете!!!

Айде да не те мъча повече...


Максимална скорост на трансфер при четене на твърдия диск: 4800 KB/secМаксимална скорост на четене на данните при DVD: 16200 KB/secСкорост на трансфер на данните при запис на CD: 4800 KB/secDVD+R скорост на трансфер на данните при запис: 16200 KB/secDVD+R9 скорост на трансфер на данните при запис: 5400 KB/secDVD+RW скорост на трансфер на данните при запис: 10800 KB/secDVD-R скорост на трансфер на данните при запис: 16200 KB/secDVD-R9 Write Data Transfer Rate: 5400 KB/secDVD-RW скорост на трансфер на данните при запис: 8100 KB/secСкорост на трансфер на запис при CD-RW: 3600 KB/secМетод на запис: Track-at-Once Session-at-Once Multisession Fixed Packet Disc-at-Once Variable Packet

П.С. - Препоръчвам ти да отиден на очен доктор - явно имаш проблем с очите! - Дано не се засегнеш нещо от това... :)

Tr3ndy
09-17-2009, 15:35
Абе пич, не се засягам, обаче явно досега съм бил заблуден, след толкова записани CD-та...

На cd-то пише (примерно) 32x, което мисля че е по-бързо от DVD-то, на което пише 16x

Поправи ме (обясни ми) ако греша ...

FraGLanD
09-17-2009, 17:16
Абе пич, не се засягам, обаче явно досега съм бил заблуден, след толкова записани CD-та...

На cd-то пише (примерно) 32x, което мисля че е по-бързо от DVD-то, на което пише 16x

Поправи ме (обясни ми) ако греша ... Понякога стават грешки при записване на 32x затова е по добре да го записваш по бавно или на по малка степен за повече сигорност че фаила които записваш няма да се развали!

Tr3ndy
09-17-2009, 18:41
Абе пич, не се засягам, обаче явно досега съм бил заблуден, след толкова записани CD-та...

На cd-то пише (примерно) 32x, което мисля че е по-бързо от DVD-то, на което пише 16x

Поправи ме (обясни ми) ако греша ... Понякога стават грешки при записване на 32x затова е по добре да го записваш по бавно или на по малка степен за повече сигорност че фаила които записваш няма да се развали!

Това го знаем, спора ми с него е друг !

doomkillerr
09-17-2009, 18:59
Абе пич, не се засягам, обаче явно досега съм бил заблуден, след толкова записани CD-та...

На cd-то пише (примерно) 32x, което мисля че е по-бързо от DVD-то, на което пише 16x

Поправи ме (обясни ми) ако греша ...

Ами излиза, че наистина си живял в заблудя относно това! Ти сравняваш скоростите при запис на CD и DVD! Варно, че 32х е по-голямо от 16х (математически), но явно не си обърнал внимание на написаното в скобите точно след скороста. Примерно 32х при CD-то е 4800 kb/s трансфер на данни, до като при DVD-то 16х е 22160 kb/s. Както виждаш разликата е почти 4.5 пъти по-голям трансфер на данните при запис на диска в полза за DVD-то! Пък и още по "прост" пример да ти дам... Не си ли забелязал, че един CD диск с капацитет 700 MB записван на 8х скорост се записва приблизително за 10-11 минути времетраене, докато един DVD диск с капацитет 4.7 GB записван на 4х скорост се записва приблизително за 15-16 минути?!?!? 8)

П.С. - Надявам се че вече разбра, че не можеш да сравняваш скоростите на запис и четене при CD и DVD носителите! Може да сравняваш само трансвера на информацията... :)

Tr3ndy
09-17-2009, 19:02
Срам ме е от цялостното ми съществуване :oops: . Благодаря !