PDA

View Full Version : 1000 стипендии



nellsyy
09-17-2009, 14:25
Здравейте ... значи няколко пъти разгледах сайта на 1000 стипендии,прочетох всичко,но нещо не разбирам точно какво се иска..
Ако някой,който е участвал ми каже точно какво трябва да правя,ще съм му много благодарна .. :) :) :)

bubals
09-17-2009, 15:00
пич и мене ме интересува това 8)

sexmaniaka
09-18-2009, 17:51
това мисля, че беше нещо за изпита по английски в 8 клас ( или така наречения нулев клас) ако го вземете с 6 зимате стипендия или нещо такова, но не съм сигурен ;Р

emily_1234
09-18-2009, 20:35
1000 стипендии е организация, която подпомага ученици с талант и тези, които искат да се развиват в някаква посока (всякакви други подробности за целта на инициативата можеш да прочетеш в техния сайт).Провежда се в няколко кръга. Първо си избираш предмет, с който искаш да участваш, избираш тема от изброените и пишеш есе на тази тема, като с това попълваш разни формуляри с лична информация (пак в сайта им).
След като си написал/а есето го изпращаш и чакаш. След около месец те уведомяват дали преминаваш нататък по телефона.
Втория кръг е интервю по телефона, което е доста специфично, в зависимост от предмета, с който участваш. Ако се представиш добре и на интервюто печелиш стипендията.
Сумата беше,ако не се лъжа, 700 лева -200 лв. кредит за книги от книжарница "Хеликон", 500 твои. Има и поощрителни стипендии, с които не съм много запозната.
Пропуснах да кажа, че има 2 вида стипендии- 900 "нормални" и 100 За изключителни умения и способности. Ти прецени кои са подходящи за теб ;) .
За тази кампания не можеш да участваш, защото вече е на етап интервюта, но другата година-да. Следи в сайта им внимателно и спазвай сроковете.
Всеки друг детайл можеш да прочетеш в сайта им. Поне на мен ми се струва доста изчерпателна :)
Ако имаш някакви други конкретни въпроси можеш да ми пишеш :)

nellsyy
09-19-2009, 11:52
Ами да всъщност имам един конкретен въпрос.
Значи ти пишеш есе и попълваш формуляра за личните данни,но задължително ли е да имаш препоръки от някакъв учител или то е по желание ? :?

nellsyy
09-19-2009, 13:22
Дам и още един въпрос..
Как точно ти дават парите - наведнъж,на вноски или нещо друго? :?

Ии какво е портфолио :?

nellsyy
09-19-2009, 17:09
Дам и последно,ако кандидатствам за специалната стипендия трябва ли есето ми да е различно от това за основната стипендия :?

courtney
09-20-2009, 09:10
И аз имам един въпрос (надявам се не е проблем да попитам тук, за да не се отваря нова тема, а в другата е наблегнато най-вече на резултатите от тази година) - може ли да се кандидатства едновременно и за двата вида стипендии? Не в смисъл да се спечелят и двете, но ако целта ти е голямата стипендия от 1000 лв и не успееш с нея, можеш ли да опиташ за другата?

oziris
09-20-2009, 09:23
Ами да всъщност имам един конкретен въпрос.
Значи ти пишеш есе и попълваш формуляра за личните данни,но задължително ли е да имаш препоръки от някакъв учител или то е по желание ? :?
Не е задължително, но е желателно. Можеш да участваш в екип с твой учител, и пак той трябва да ти напише препоръка, както и мотивационно писпо.


Дам и още един въпрос..
Как точно ти дават парите - наведнъж,на вноски или нещо друго? :?

Ии какво е портфолио :?

Както и училищните стипендии, привеждат ти ги на месец. Разликата е, че ти дават карта, по пощата, и от нея си теглиш парите или пък пазаруваш в Хеликона.
Портфолиото е за специалната стипендия, или така наречената "изключителна" и се отнася за информационните техонологии и изобразителното изкуство примерно. И ако ти кандидатстваш с рисуване, трябва да нарисуваш няколко рисунки по техните изисквания и да им ги изпратиш... И точно тия рисунки, събрани в папка, плик се нарича портфолио. Ако си фотограф - снимки и т.н.


Дам и последно,ако кандидатствам за специалната стипендия трябва ли есето ми да е различно от това за основната стипендия :?
Не, кандидатстваш с една и съща област и за двете стипендии - примерно само философия, и трябва да се приготвиш и за двете стипендии.


И аз имам един въпрос (надявам се не е проблем да попитам тук, за да не се отваря нова тема, а в другата е наблегнато най-вече на резултатите от тази година) - може ли да се кандидатства едновременно и за двата вида стипендии? Не в смисъл да се спечелят и двете, но ако целта ти е голямата стипендия от 1000 лв и не успееш с нея, можеш ли да опиташ за другата?

Всъщност ако кандидатстваш за изключителната (специалната) стипендия, задължително трябва да си предадеш материалите и за основната. Тоест и да не искаш, кандидатстваш и за двете. Ако ти удобрят основната, имаш шанс да се бориш и за изключителната, но ако не ти удобрят основната, изобщо никой няма да ти погледне кандидатурата за изключителната стипендия.

nellsyy
09-20-2009, 10:46
Много ви благодаря,че ми пояснихте точно какво се иска и т.н.
Ако имам и други въпроси,ще ви попитам.Надявам се,че няма да е проблем.