PDA

View Full Version : Камери в училищата



53downfall
09-17-2009, 16:21
Нека всеки да каже,в тяхното училище има ли камери и доволни ли са от това.
Както и плюсове и минуси от биг брадър в нашия живот

Jesus
09-17-2009, 16:22
В СУ съм забелязал

w0sh
09-17-2009, 16:31
Еми да естествен че съм доволен.
Някой трябва да се грижи за сигрността.

Joc
09-17-2009, 16:32
има... някои учители не са доволни. Мен не ме интересува, защото те предават онлайн до мониторите, без запис, а ме съмнява някой да зяпа 8 часа там. Даже охраната да е... той е мой човек. 8-)

LovelyGirl
09-17-2009, 16:46
В коридорите имаме от 2 години.Там не ми пречат.
Сега ще слагат заради матурите и в стаите.Засега са сложили само поставките, но не и самите камери.Не знам кога ще ги сложат.

Dimana99
09-17-2009, 16:49
Като затвори ги направиха тези училища..

Jesus
09-17-2009, 16:56
Трябва ти 1 магнит и тук образ там образ никакъв го няма 8-)

SolusChristus
09-17-2009, 16:59
Еми да естествен че съм доволен.
Някой трябва да се грижи за сигрността.

Трол.

ragi
09-17-2009, 16:59
Бързо ще ги оправите тези камери знам аз. Аз ако бях още на училище до сега да съм ги повредил хахахахахха

BioX
09-17-2009, 17:23
в моето има.в коридора на етаж по 4
а на първите 2 етажа има и в стайте по 1
сякаш сме в трезор на банка 8-)

gorgeous
09-17-2009, 17:41
При нас от пролетта има камери във всяка стая...естествено, бяха поставени заради матурите, а не за да ни наблююдават...но знам ли какво ще последва. Изобщо от тази година с новия правилник доста ни 'затягат'...

Zaharinka
09-17-2009, 18:07
Ами ние имаме във всички стаи,но точно тва е,че предват онлайн една даскалка ни издаде тайната няма записи... 8-)

lipstik
09-17-2009, 18:16
Имаме и в коридорите и в стаите от тази година.Днеска даже не ми направиха впечатление.

LiLGrizzly
09-17-2009, 18:17
Във предишното ми даскало имаше в сегашното ми няма ! 8)

SiNiStEr
09-17-2009, 18:19
Само в стайте нямаме камери.
Но иначе не ми прави впечатление....всички си правят глупостите и никой нищо не им казва.

Jesus
09-17-2009, 18:19
В кенефите и съблекалните скоро ще сложат вервайте ми

yahhooo
09-17-2009, 18:34
има време

Pepincetyy
09-17-2009, 18:38
Ние имаме само в коридорите, по стаите все още няма .. да се надявам и да не сложат.

cherrypezz
09-17-2009, 18:40
ДА. От тази година има почти във всички стаи. Мнооооооооооооого е гадно.

Jesus
09-17-2009, 19:20
Ние днес в мойто даскало с единавер направихме мноого голяма мизерия. http://www.pic4ever.com/images/hessam4.gif Аз показах среден пръст на камерата, а той на едно листче беше написал: "Връщаме се след рекламите, останете с нас!" и го показа. http://www.pic4ever.com/images/hessam4.gif
Вие сте ми идоли :oops:

sladkata_sisi
09-17-2009, 19:24
Има само в коридорите. Но в стаите са сложили поставки и сигурно и там ще има. Не ме интересува особено и без това не очаквам някой да ги следи. :)

Jesus
09-17-2009, 19:30
Супер готини сте :mrgreen: Обаче тя сега министърката е заета с кампанията за кмет на столицата и не ви е видяла ама то там президентството е близо може гошето първанов да ви е видял :)

teenems
09-17-2009, 19:54
в стаята нямаме.
в коридора има

MissInd3p3nd3nt
09-17-2009, 19:58
Тая година са сложили в почти всички стаи :-x

Tr3ndy
09-17-2009, 20:06
Това са IP камери СПОСОБНИ на видеозапис. Всеки може да влезе и да наблюдава ако знае интернет адреса и паролата ! Сега... доколко записват в всяко училище незнам обаче тия камери не са шега работа ако си някой разбойник :) Наще камери лично, не само, че са включени постоянно, но и записват, мога да ви гарантирам, защото съм от модераторите на Училищния ни Вестник и имам достъп до директорския кабинет !

xHARDCANDYx
09-17-2009, 20:10
При нас има само в коридорите...
В стаите няма ,няма и да има...За което съм доволна...
Като цяло не е лошо,но бях свикнала да си правя каквото искам,да излизам от час,да се разхождам..А сега ни следят много стриктно :D

Bianca
09-17-2009, 20:13
Аз се сещам само, че миналата година яко се ебавах с камерите и евентуално гледащите в момента.
Слава Богу, че в сегашната ни стая няма... засега.

zero
09-17-2009, 20:15
Еми да естествен че съм доволен.
Някой трябва да се грижи за сигрността.
Щом е от гледна точка за сигурност съм 100000 % навит да има, но
при нас е с цел дисциплина и изрядност :@
Във всяка стая има камери и по коридорите, а извън сградата няма нито 1 камера ! Директора постоянно мрънка и хока даскалите а те си го изкарват на нас и така става една уплескана :@
Че и не ги изключва за малко тия камери да го еба :@
Не ме кефи, но кво да напраем ?
Най-кофтито е, че по време на матури пак ще работят ;(

Pliok0019
09-17-2009, 20:21
Камерите да са проблема.

53downfall
09-17-2009, 20:33
Подкопават ни свободата.
Повечето конспиративни теорий в интернет пространството се оказват истина.Започва контрол на масите и глобално следене.Просто в България става малко по-бавно.
Най-лошото е че нищо не можем да направим.
Следват микрочипове импланти до няколко години.
Вече са факт в САЩ и когато навлезат по масово ще го направят задължително и за ЕС.
Така че трябва да се бяга към Африка,там сигурно ще закъснеят повечко :-D .

mArMaLaDkA
09-17-2009, 20:37
Ние май по коридорите имаме... или нямаме? Не съм разучила още. 8-) В стаята имаме, ама на никой не му пука, включително и на учителите. :D

Jumbie483
09-17-2009, 20:44
Ние само в тоалетните май нямаме 8-) Стаи, коридори.. под наблюдение :smt112

Serseri91
09-17-2009, 21:43
Както преди мен казаха, тези камери могат да записват.И при нас записват.С парите които ни отпуснаха купиха HDD-та с капацитет 8 часово видео.И аз съм влизал в директорската, и съм виждал, че записват.Жалко, че не можах да разбера ИП адреса, сега щях да гледам съучениците си докато аз си стоя вкъщи :D :D

pwnage
09-18-2009, 03:41
Камерите да са проблема.

:D :D :D
Така,така. И без камери,и с камери си остават същото деградирало откъм ценности поколение.

LizZz
09-18-2009, 05:56
Още ми е мерак да разбера каква е системата.
Камерите ни в коридора се по казват на сплитнат скрийн на един монитор, щото са малко, за записване несъм сигурен.

Камерите в кабинетите са от тази година и не знам как и къде се следи, като знам предишния сървър какъв беше, искам да видя новия! :)

Предполагам, че се записва и записите седят някакво време, ако има проблем и са нужни за разрешаването му и след това се изтриват.
После идват следващите записи и така действието си е циклично.

icegabi333
09-18-2009, 07:42
в нащо има камери ама те не се гледат непрекъснато а само ако примерно някой счупи прозорец и каже че не го е нещо като доказателство

hottie
09-18-2009, 07:58
Ами като пиете, пушите и се чу*ате в училищата камери ще ви зложат много ясно !

Pliok0019
09-18-2009, 10:22
На фона на това, че неможем да излизаме от стаята и да пием вода... Камерите не са толкова фрапиращ проблем. :-D

Просто тази година системата е прецакана до такава степен, че няма как да си Личност, да си различен, да си себе си, без да си понесеш сериозни наказания за "провинението".

hottie
09-18-2009, 10:30
Камерите не са най-добрия вариант. Най-добре като във Франция - нямаш право да излизаш от даскало, а ако липсва учител си пиешеш домашните/учиш. Няма камери, но за сметка на това има хора, които се въртят из двора и тоалетните и наглеждат.

Pliok0019
09-18-2009, 10:33
И ние нямаме право да излизаме освен в голямото междучасие, а когато няма учител - идва друг, който замества. И пак урока е преподаден.

hottie
09-18-2009, 10:39
и това е добре. а във франция може да се излиза през обедната със съгласие на родителите. Обче там пък се учи цял ден. От 8/9 до 4/5

hottie
09-18-2009, 10:50
Знам, но биха могли да вземат пример

Pliok0019
09-18-2009, 10:54
Проблемът в България е голямата разлика между различните училища. Докато в едните има униформи, камери, не се разрешават грим, лак, обици и прочее, в други такива забрани не са наложени. И в крайна сметка резултатът в дипломата също е различен.

hottie
09-18-2009, 11:04
абсолютно. Също така самата система на оценява според мен не е от най-добрите. Вместо от 2 до 6 според мен е по добре да се направи десетобална система за оценяване или повече. Така поставянето на оценки е по-обективно

EarthShaker
09-18-2009, 13:15
БХ за камерите... прайм си магариите и пред тях :lol:

ImmortalTechnique
09-18-2009, 16:15
Какъв пример точно от французите бе Хоти? Как се палят коли? Или как се прави гражданско неподчинение? Да го духат тъпите франсета, ако бяха толкова добре, нямаше почти всяка година цели квартали да горят, жандармерия и полиция да не могат да укротят развилнелите се тълпи с месеци. Тука поне сме си кротки. Правителството ни eбе и бие, ние си псуваме кротко вкъщи пред ракията, салатата и телевизора и най-много някой да си набие жената.

Goebbels
09-18-2009, 18:05
Какъв пример точно от французите бе Хоти? Как се палят коли? Или как се прави гражданско неподчинение? Да го духат тъпите франсета, ако бяха толкова добре, нямаше почти всяка година цели квартали да горят, жандармерия и полиция да не могат да укротят развилнелите се тълпи с месеци..

Това не го правят французите, а негри, араби, цигани и друга измет.

Goebbels
09-18-2009, 18:12
Стачкуват, защото завеяната френска държава им дава само по 1200 е социални за дрога и алкохол.
Смърт за низшата измет. Ние сме в земите си и ни е позволено да правим всичко, което пожелаем с низшата човекоподобна твар.
Смърт и за всички либерални кратуни, които позволиха на същите полухора да тъпчат с гноясалите си нозе божествената земя на Европа.

EritYy
09-18-2009, 18:14
Имаме камери- и в коридорите и в стаите ,и отвън в сградата, чуда се как още не са ни сложили и в кенефите :-o
инече на мен ми е все едно дали да са там ,или не -нито ми пречат,нито са ми полезни 8)

Pliok0019
09-18-2009, 19:18
Какъв пример точно от французите бе Хоти? Как се палят коли? Или как се прави гражданско неподчинение? Да го духат тъпите франсета, ако бяха толкова добре, нямаше почти всяка година цели квартали да горят, жандармерия и полиция да не могат да укротят развилнелите се тълпи с месеци. Тука поне сме си кротки. Правителството ни е** и бие, ние си псуваме кротко вкъщи пред ракията, салатата и телевизора и най-много някой да си набие жената.

еми то за тва нема да се оправиме... щото там за най-малката дреболия ска4ат на протести,палят държавни институции,правят барикади... а тука какво? к*р...
видехте кво стана в Гърция,тука кога? некой друг път...
Ние сме такива овце, че на никой не му пука, че българското училище стана нещо средно межд Биг Брадър и Диарбекир.

Аре да ви видим с оценката за поведение, дрескодите...Аз лично не различавам съучениците си в гръб. Май целта е постигната, а?!

Искам да манифестирам на всеки рожден ден на Бойко пред къщата му в Бояна и да вадя моркови от частната градина на министър Фандъкова през лятната ваканция.

Научихте ли новината за пролетната?!

psychopath
09-18-2009, 19:29
Не ме интересува това.

ПРОТЕСТ!
ДА СИ ВЪРНЕМ КЪСИТЕ ГАЩИ!

СМЪРТ ЗА ФАНДЪКОВА! СМЪРТ!

LizZz
09-18-2009, 19:39
Да, това за късите гащи е прекалено.

Jesus
09-18-2009, 19:59
Добре някой ще ми разяснили защо слагат камери в СУ аиде в училицата заради ДЗИ-тата. Както казах по 1 магнитче и камерите са аут.

ФЪНДАКОВЪ сега нали щеше да е правят кметица ?

бат бойко живее в банкя не бояна, и е близко до банкя палас където често идват играчите на левски, пък и там има тенис кортове :)

Pliok0019
09-18-2009, 20:02
Чух, че ще идва някакъв от ректорите на НБУ за министър. Но промените са факт.

И все ми е едно за тенис корта, пред който за в бъдеще ще манифестирам.

psychopath
09-18-2009, 20:03
Аз в знак на протест днес бях с къси гащи...четоха ми конско, щели да ме накажат, а ако не се промени това и изключат... и им казах, че до Коледа ще съм само с къси гащи.

guinessgirl
09-18-2009, 20:07
и в нашето има. даже в градинката отпред имало.. :shock: :shock:
прекалено ми се струва.

53downfall
09-18-2009, 20:10
Започва навлизането на NWO
New
World
Order
Жално ми е че свободата която си мислим че имаме като даденост ще изчезне напълно и личното пространство ще спре да съществува.

psychopath
09-18-2009, 20:16
Искат да върнат комунизЪма! :-x

Jesus
09-18-2009, 20:22
то заради капитализма може да се върне :o

hottie
09-18-2009, 21:27
Какъв пример точно от французите бе Хоти? Как се палят коли? Или как се прави гражданско неподчинение? Да го духат тъпите франсета, ако бяха толкова добре, нямаше почти всяка година цели квартали да горят, жандармерия и полиция да не могат да укротят развилнелите се тълпи с месеци. Тука поне сме си кротки. Правителството ни е** и бие, ние си псуваме кротко вкъщи пред ракията, салатата и телевизора и най-много някой да си набие жената.

ЪЪъъ какво се палиш :-o Говоря специално за образованието, а не за бунтарчетата, арабчетата и не знам си кой си. Не обожествявам Франция, но ми харесва образователната им система, а именно дисциплина !

ImmortalTechnique
09-18-2009, 22:15
Верно е тва, че предимно араби и всякакви негроиди ги правят тези мизерии ама французите са си виновни. Какво като са им били бивши колонии. Веднъж рових в нета да видя колко аджеба мургави и черни "французи" живеят във Франция. Ами, не можах да намеря, защото, видиш ли, френското правителство считало за дискриминация да се прави преброяване на населението по расов признак. А същевременно френският футболен отбор като излезе с 10 черни и 1 бял на терена се чудиш тея откъде са. Ама с тая безгранична и криворазбрана толерантност и либералност, след някоя и друга година ще ги опъват манафите, както си искат и европейците ще се молят да не ги бесят по улиците.

Но стига офтопик. Въпросът за камерите може да бъде доста спорен. Лично моето мнение (ще изходя от законовата гледна точка) е, че е необходимо информирано писмено съгласие на училищното настоятелство за учениците до 18 г., а за учениците от горните класове, сиреч пълнолетните, да има нещо като гласуване "за" или "против", защото по Конституция никой не може да бъде сниман без съгласието му. За непълнолетния съгласие дават родителите (чрез училищното настоятелство), но пък пълнолетните са равноправни граждани на обществото, както всички останали и трябва да се съобразяват с тях. А не може иначе, щото който не е съгласен, какво? Трябва да не ходи на училище и да не завърши? Доста може да се поговори по темата, но и аз, както в едно от горенаписаните мнения, имам едно оформящо се през последните няколко години чувство, а именно, че Новият Световен Ред се сбъдва, че го живеем. И това не е просто конспиративна теория, ами реалност, а още по-лошото е, че се примиряваме с това.

_donna_
09-19-2009, 09:43
свободата която си мислим че имаме като даденост
Каква свобода имаме? :-o
Свободата ако се дупим достатъчно да не умрем от глад?...

LaffyTaffy
09-19-2009, 11:26
v4era ni 4etoha noviq pravilnik :x 4ydq se kak ne sa ni zabranili da di6ame ili migame :x
slojili sa ni beli vrati v dvata kraq na vseki koridor,sq daskaloto prili4a na bolnica!Za kamerite ne mi pyka,te ne rabotqt,a i imame samo na 4 etaj.A direktorkata samo obikala etajite i staite :x

alwaysnforever
09-19-2009, 11:53
Имаме камери- и в коридорите и в стаите ,и отвън в сградата, чуда се как още не са ни сложили и в кенефите :-o
инече на мен ми е все едно дали да са там ,или не -нито ми пречат,нито са ми полезни 8)
съъщото е и при нас 8-)

Violenza
09-19-2009, 13:46
Досега имахме само по коридорите, но вече имаме прекарани кабели и за стаите.
И да искаме, и да не искаме, т'ва е положението.

Lincheto
09-20-2009, 22:46
в нашето има...ама скоро ще ги изпочупят

Psychoalgie
09-21-2009, 09:47

vesito13
09-21-2009, 09:54
В коридорите имаме от 2 години.Там не ми пречат.
Сега ще слагат заради матурите и в стаите.Засега са сложили само поставките, но не и самите камери.Не знам кога ще ги сложат.Същото. Не съм особено очарована :?

Psychoalgie
09-21-2009, 10:11

_donna_
09-21-2009, 10:22
Моето поколение не го следяха с камери... ;)


пропуск, човече ;) просто пропуск..

Кво се правиш бе,Psychoalgie?
На колко години си? Аз като съм била дете нямаше камери,нямаше 12-годишни,които да се напиват с водка(или бяха само някакви отрепки,а не всеки втори),нямаше 12-годишни момичета,които ходят на училище облечени и гримирани по-зле и от курви.Може и да сме правили щуротии в клас,но то опираше до пръскане с вода през лятото и предаване на бележки в час,а не до свирки в кенефа и до псуване на учителите ... Изобщо не си прави труда да сравняваш двете неща.Такива лешпери като сегашните нЕма никъде...нали имам сестра на 14 и й гледам приятелите всеки ден - повечето клонят към категория пълни олигофрени.

Psychoalgie
09-21-2009, 13:27

ohluv
09-21-2009, 13:55
Моето поколение не го следяха с камери... ;)


пропуск, човече ;) просто пропуск..

Кво се правиш бе,Psychoalgie?
На колко години си? Аз като съм била дете нямаше камери,нямаше 12-годишни,които да се напиват с водка(или бяха само някакви отрепки,а не всеки втори),нямаше 12-годишни момичета,които ходят на училище облечени и гримирани по-зле и от к**ви.Може и да сме правили щуротии в клас,но то опираше до пръскане с вода през лятото и предаване на бележки в час,а не до свирки в кенефа и до псуване на учителите ... Изобщо не си прави труда да сравняваш двете неща.Такива лешпери като сегашните нЕма никъде...нали имам сестра на 14 и й гледам приятелите всеки ден - повечето клонят към категория пълни олигофрени.

Много ясно пълна деградация на младото поколение.Да върнем бай Тошо!! :D

BlackWings
09-21-2009, 18:21
Иии на някои да им имам и подкопаната лична свобода и достойнство и обречено чувство нарушени незнам си кви права!
Наличието на камери може да те смути само ако правиш нещо нередно , в противен случай няма причина да имаш нещо против тях. Никой не ти снима спалнята , тоалетната , съблекалнята , а се следи какво се случва на територията на едно културно учреждение каквото е училището . И да поведението на това място трябва да се наблюдава и контролира.

ohluv
09-21-2009, 19:16
Иии на някои да им имам и подкопаната лична свобода и достойнство и обречено чувство нарушени незнам си кви права!
Наличието на камери може да те смути само ако правиш нещо нередно , в противен случай няма причина да имаш нещо против тях. Никой не ти снима спалнята , тоалетната , съблекалнята , а се следи какво се случва на територията на едно културно учреждение каквото е училището . И да поведението на това място трябва да се наблюдава и контролира.

Ми да що да не сложат решетки и да ни пускат само да ядем кво ще кажеш?Що се отнася до тва кво се фърши мисля че всички сме ходили на даскало и знаем за кво става въпрос.

ohluv
09-21-2009, 20:54
А в затвор ли да съм ?

П.П. Ти учиш ли още ?

ohluv
09-21-2009, 21:09
Ако беше в затвор нямаше да имаш избор - винаги можеш да напуснеш училище и да си сереш на живота, ако искаш да учиш и да не пречиш на другите, то тогава не биха те и притеснили тези камери, нито ще ти нарушат свещенната свобода...

Ако обаче си отишъл с намерения различни от това, то тогава май камерите ще ти пречат наистина, тогава вече можем да се впуснем в разни размисли за нарушаването на правата, свободите и подобни глупости от репертоара на ДПС...

Ти ни изкара убийци.И според теб би ли се променило нещо?Ще видят как преписваме или лафим в някой час,после ще има намаления на поведението.Съмнявам се да си толкова стара че да си изпитала тази система със Слаб 2 по поведение.Сериозно много хора забравят какво е да си на училише.

ohluv
09-21-2009, 21:24
По закон за такова наблюдение е длъжно да иска съгласието на наблюдаваните.Друга страна на въпроса е колко пари ще се пръснат от държавата за камери и поддържащ екип.Сега си представи дете 3-4 клас което прави контролно и знае че освен учителя го гледа и още някой.Те и без тва се плашат от най-малкото.И друго ти би ли се сугласила почти постоянно да те държат под наблюдение?Какво се случва със личното ти пространство тогава.Извинявам се ако съм те обидил за годинити просто незнам кой набор си. :)

woshata
09-21-2009, 21:30
е те децата в трети клас няма да знаят кво е камера..
иначе мен ми е се тая.. в нащо училище като по ЧУДО тая година са събрали кинти за нещо друго, освен за ракия на директора и имаме камери из цялото училище.. но не ми дреме де както казах, дали ше ме снимат или не, аз мизериите ги правя ОКОЛО даскало така или иначе :booooomb: а за класните стаи, ако имаше е тогава вече щях да съм против, те че са прави така е, ше ни наблюдават, нооо мен не ме устройва 8-) а в старото ми училище имат камери от 3 години ама пак им обраха компютърните зали и пак не разбраха кой е, нищо че са с камери.. ха балъци :lol:

ohluv
09-21-2009, 21:32
Камери в коридорите и ние си имаме въпроса е в класните стаи, защото точно там смятат да слагат и то не смао за матурите,а постоянно.

ohluv
09-21-2009, 21:40
Хуу извинявай не разбрах къф пол си.Та кат си пълнолетен и кажеш не кво става?И защо сравняваш училището с магазина.Няма смисъл да спорим,защото до никъде няма да стигнем.Ти ни мислиш за моранлен отпадък.Всяко поколение си има своите "изцепки".

BlackWings
09-21-2009, 21:40
По закон за такова наблюдение е длъжно да иска съгласието на наблюдаваните.Друга страна на въпроса е колко пари ще се пръснат от държавата за камери и поддържащ екип.Сега си представи дете 3-4 клас което прави контролно и знае че освен учителя го гледа и още някой.Те и без тва се плашат от най-малкото.И друго ти би ли се сугласила почти постоянно да те държат под наблюдение?Какво се случва със личното ти пространство тогава.Извинявам се ако съм те обидил за годинити просто незнам кой набор си. :)

Моето дете, чети преразказан действителен случай:

Младо семейство разхождат бебето си в количка в двора на училище , близо до фасадите на сградата. Вътре в момента се провеждат учебни занятия. Ненадейно и за ужас на родителите изведнъж във въздуха от някой прозорец е хвърлен тежък предмет , пада на сантиметри от главичката на бебенцето. Поглеждат нагоре откъдето мигновено се скрива детско лице.
Случката я четох в бг-мамма , ако имам възмжност да го намеря , ще ти дам целия линк.
В училището е нямало камери , ако имаше щеше да стане ясно кое е това изродче което хвърля неща по хората в двора , или поне щеше то да се въздържи от тази си проява.

Целта на камерите не е да ви следи дали ходите с различни чорапи и колко често си бъркате в носа , и да ви се бърка в мизерните лични животи , а за да се контролира поведението и ПРЕДОТВРАТЯВАТ точно такива безумни постъпки на насилие , агресия и каквото и да е друго непристойно за нормални деца поведение !

ohluv
09-21-2009, 21:45
Целта на камерите не е да ви следи дали ходите с различни чорапи и колко често си бъркате в носа , и да ви се бърка в мизерните лични животи , а за да се контролира поведението и ПРЕДОТВРАТЯВАТ точно такива безумни постъпки на насилие , агресия и каквото и да е друго непристойно за нормални деца поведение !

Драги батко/како точно това се опитват да направят,ако не сте чу ли смятат да въвеждат оценки за поведение,което значи че ще ни следят под лупа.Никой от вас до сега не е бил подлаган на такова наблюдение иначе всички сте съгласни.Пак казавам ние сме отпадък за вас,а не бъдещетото няма смисъл да спорим повече.

BlackWings
09-21-2009, 21:50
Ти ли ще ми кажеш дали са ме подлагали мен на такова наблюдение?

Да ама АЗ не псувах даскалите , не замервах бебета с тежки предмети , не бутах съучениците си по стълбите , не правех свирки в тоалетните , не се напивах и напушвах на територията на училището !

Твоят проблем е че искаш да си правиш тези и подобни неща необезпокояван, и всякаква форма на контрол те дразни.

Не чух само коментар относно разказаната от мен случка , допустимо ли е според теб нещо такова , и щеше ли наличието на камера да улесни намирането на виновника в ситуацията?

UnKnOwNmAtTeR
09-21-2009, 21:53
Аз съм ЗА камерите. И ЗА следенето на хора като експойтед теен и доказването как си противоречи всеки ден...

ohluv
09-21-2009, 21:53
Ти ли ще ми кажеш дали са ме подлагали мен на такова наблюдение?

Да ама АЗ не псувах даскалите , не замервах бебета с тежки предмети , не бутах съучениците си по стълбите , не правех свирки в тоалетните , не се напивах и напушвах на територията на училището !

Твоят проблем е че искаш да си правиш тези и подобни неща необезпокояван, и всякаква форма на контрол те дразни.

Не чух само коментар относно разказаната от мен случка , допустимо ли е според теб нещо такова , и щеше ли наличието на камера да улесни намирането на виновника в ситуацията?

Точно така ние всички сме измет що не ни теглиш по един куршум за по-лесно?Звучиш като пенсиите долу пред блока :D

BlackWings
09-21-2009, 21:55
Не чух само коментар относно разказаната от мен случка , допустимо ли е според теб нещо такова , и щеше ли наличието на камера да улесни намирането на виновника в ситуацията?
ohluv към теб е обръщението. Деликатно се опитваш да ми избягаш от въпроса.

Jesus
09-21-2009, 21:56
само може да се надяваме да забранят чалгата и може би нещата ще се оправят :)

ohluv
09-21-2009, 21:59
В случая съм съгласен,но знаеш че това са единични случаи.

BlackWings
09-21-2009, 22:01
Щом така твърдиш , и ако смяташ че ти не си един от тези случаи , тогава защо имаш притеснения относно оценката си за поведение? :-o

ohluv
09-21-2009, 22:04
А тва за оценката ли.Ми кажи ми някво яко ли примерно да ти намалят поведението за това че си надникнал в контролната на другарчето или че си с изсулени дънки или си закъснял за час.
Драги батко Battlescarred и предполагам како BlackWings Бай Ганьо никога няма да се промени. :D

ohluv
09-21-2009, 22:06
Щом така твърдиш , и ако смяташ че ти не си един от тези случаи , тогава защо имаш притеснения относно оценката си за поведение? :-o

Ми защото сега всички ВУЗ-ове ще се филмират и ще започнат да ги взимат предвид,а специално тези оценки за чужбина няма да ти ги гледа никой.А аз прошляк ще си остана.

UnKnOwNmAtTeR
09-21-2009, 22:09
Аз съм ЗА камерите. И ЗА следенето на хора като експойтед теен и доказването как си противоречи всеки ден...

Ти си неграмотна и ограничена, за да разгледаш един проблем от всичките му страни, затова си свободна да бъдеш такава каквато си - жалка. :)

Охлюв, защо пропускаш моите постове?

И когато не знаеш какво да кажеш обиждаш :) Не съм неграмотна, все пак не съм на изпит. Мога да пиша както пожелая важна е идеята. Жалкото е че си търсиш респект и приятели във форум, чиито обитатели според теб са идеалната мишена за да покажеш колко "велик" си всъщност :) Готов си да си противоречиш за да изтъкнеш своята милост.
Интересно е защо човек като теб който е на тази възраст, търси внимание във форум, който се казва тийн проблем. как мислиш експлойтед а?
Или и теб не те притесняват камерките по улиците? Или може би заради такивка като теб ги сложиха я си помисли малко :)

ohluv
09-21-2009, 22:14
Драги охлюве, радвам се да отбележа, че вече си се запознал с творчеството на Щастливеца и даже се опитваш да го използваш като аргумент, но ме притеснява факта, че явно по-често си поглеждал в контролното на съседа или под прекалено късата поличка на някоя съученичка, за да си дадеш сметка точно какво осмива Алеко. :)

Проблема на нарушенията на дисциплината е, че създават атмосфера, която не е подходяща за съсредоточаване и обучение на тези, които имат желание и възможности... ;) Затова и бай Ганьо започва да се сеща за неща, които го засягат, само когато нещо му застраши "келепира", в случая - своеволията и минаването между капките. :)

Ся ще питам кат момче мъж:Нещо лошо ли е да погленеш тук там :) (не говоря за развратените).Аз съм от утайката на населението не ме учи за Бай Ганьо,а иначе и съседа беше отвеян,като учихме Алеко :)

ohluv
09-21-2009, 22:16
Аз съм ЗА камерите. И ЗА следенето на хора като експойтед теен и доказването как си противоречи всеки ден...

Ти си неграмотна и ограничена, за да разгледаш един проблем от всичките му страни, затова си свободна да бъдеш такава каквато си - жалка. :)

Охлюв, защо пропускаш моите постове?

И когато не знаеш какво да кажеш обиждаш :) Не съм неграмотна, все пак не съм на изпит. Мога да пиша както пожелая важна е идеята. Жалкото е че си търсиш респект и приятели във форум, чиито обитатели според теб са идеалната мишена за да покажеш колко "велик" си всъщност :) Готов си да си противоречиш за да изтъкнеш своята милост.
Интересно е защо човек като теб който е на тази възраст, търси внимание във форум, който се казва тийн проблем. как мислиш експлойтед а?
Или и теб не те притесняват камерките по улиците? Или може би заради такивка като теб ги сложиха я си помисли малко :)

Нека и те да изкажат мнение,пък от една страна е по-добре с него да споря отклкото с някой който ще ми каже че ще ми строши кофата,до ся щяхме се се напцували.

ohluv
09-21-2009, 22:17
Мислиш ли, че камерата е сложена, за да види на коя точно пачавра мяташ влажни погледи?

А ти за кво мислиш ще започнат да се захващат?

UnKnOwNmAtTeR
09-21-2009, 22:24
Дали форумът ще успее да се справи с вашите проблвеми или само ги задълбочава разкривайки на големият свят вашите жалки личности?

ohluv
09-21-2009, 22:28
Дали форумът ще успее да се справи с вашите проблвеми или само ги задълбочава разкривайки на големият свят вашите жалки личности?

Много дорбе знаеш че отгоре решат ли да направят нещо трдно ще ги спрем,тука само си дискутираме. :)

ohluv
09-21-2009, 22:34
Предполагам си наясно,че ценностната система в ЦЕЛИЯ СВЯТ се е променила,а парите играят главната роля в новата система.Изключения има не споря.Мисля че темата започна да се променя.

UnKnOwNmAtTeR
09-21-2009, 22:40
[color=violet]Няма смисълът да ви обяснявам че наистина сте като магарета и точно това ви е проблем.
Разбирате, така както квадрат разбира че трябва да е сфера.

Той квадрата милия е толкова тъп киолкото и лисът на който е начертан. ( това беше джокера за розовото изречение което ви е за домашно)

TheNewReligion
09-21-2009, 23:15
В моето училище няма камери, но и да имаше, не би ме притеснявало. Не правя нищо нередно. И все пак ще ми е интересно да видя как някой от администрацията отива да дърпа ушите на Пешо (баща му е консул на Марс, да не си помислите нещо...), защото е издъппал ушите на учителката, защото тя му е издърпала ушите, защото той е издърпал ушите на Гошо, който пък...Говори се, говори се, ама колко и какво показват тея камери никой не знае.

Psychoalgie
09-22-2009, 10:01

adskoty
09-24-2009, 16:03
Няя ама казаха,че май ще слагат :o

BlackWings
09-24-2009, 17:13
Иии на някои да им имам и подкопаната лична свобода и достойнство и обречено чувство нарушени незнам си кви права!


аве лелче...

хич не ме интересува в кво ще ме изобличат тия камери, понеже, смея да заявя, не върша нищо нередно в час. нито свивам масета под чина, нито се заяждам с даскалите, нито вандалствам.

тва за "обреченото чувство" беше съвсем друга идея, ама.. като ти стига акълът само за киснене в "козметика и диети", как ще съобразиш?

и за дудуците по кенефите - и преди 20 години са го правили тва нещо, ма нали трябва да голословим и обиждаме, без въобще да мислим. кво ли се учудвам ;)

п.с.: а тва, че ти допреди година беше ученичка още, а сега плюеш учениците, неясно от ква позиция, въобще не го коментирам... всички ставате много умни и зрели, веднага след като се върнете - оповръщани - от абитуриентския си бал.. що така?

Хаха , а бе на теб какво ти стана че подскочи като ощипан/а?

Аз и докато си бях ученичка имах отлична представа що за стока са повечето от съучениците ми , и претендирам че отпреди абитуриентския си бал съм разсъждавала достатъчно трезво.
И тогава и сега не ме интересува кой криворазбран индивид ще ми изтълкува разсъжденията като "плюене" , понеже взел че се разпознал в някой от героите в тях.

Ако смяташ , че фактът че съм завършила наскоро училище е някаква автоматична забрана да конментирам всичко свързано и случващо се в него , само защото страда бедната ти душица , ще имаш да вземаш.
А това че неясно от ква позиция тръгваш да ми отправяш злобни нападки на лична основа , само говори колко си струва човек да ти обяснява добронамерено неща , дето са близко до акъла.

П.С. И "лелче" ще викаш на леля си.

chicksey
10-01-2009, 23:11
Това е толкова трагично просто.
1. Унижението - помислете си , затова ли ви роди майка ви.
2. Постоянно се чувстваш чест от експеримент. Излизаш от вас, некой те снима, камери те снимат по улицата, влизаш в 280 и там вече има, отиваш на училище, отвсякъде се показват камери.
3. БЕзсилието. И да не си съгласен, не може да се бориш с тези неща. Те не са парламент, държава или човек. Това е техническият прогрес. Но това че има измислени камери, не означава, че трябва да са в класните стаи.На тези, които ще кажат , че децата трябва да свикват, ще им кажа да не ги пращат на учелище, а на работа, да свикват ...
4. Погазване на конституцията.
5. Падна и последната крепост на свободата - училището - мястото, където децата правеха каквото си искат. Аз от 7и до 12и клас едно контролно не съм направил сам (а сега съм прво в Софийски), всичко съм заимствал. Сега вече край на чупеенто на лампи без последствия и хвърлянето на чинове през прозореца и играта на кеч в стаята, цяла една епоха си отива, а беще толкова весело. Това беше последното място
, където децата можеха наистина да си играят. Никой вече не играе на улицата, всички са пред компютрите.
6. Дори и за порядъчните хора е огромно бреме да знаят, че всичко което правят се вижда и НЯМА минаване метър НИКЪДЕ.
Добре , че ние минахме без тях. За останалите, ограбено детство. Тъжно, нали ?

psychopath
10-02-2009, 00:27
battlescarred
най-големите боклуци, загубеняци, тъпанари и неориентирани са баш от твойто поколение..
---

има камери, да. и кво - накичиха ги във всяка стая, а тъпите п**** и педерасчета си повтарят "живея в свободна държава, ще правя и говоря квото си искам"...
поне тва да беше престанало...

иначе - баси тоталитаризма, баси отвратителното обречено чувство, дето навяват тия шибани джаджи.. нищо, че не работят..Пускаш димка в стаята...взимаш един чук и gg camera (rofl)

нямам търпение да дойде понеделник (devil)

LovEsIckk
10-02-2009, 01:18
Сложиха камери навсякъде.. в коридорите,по стаите,на двора,на входа,в салона..
Е евала,в моята стая нема. 8)

grrrrr
11-03-2009, 19:39
Започва навлизането на NWO
New
World
Order
Жално ми е че свободата която си мислим че имаме като даденост ще изчезне напълно и личното пространство ще спре да съществува.

nerd world order :D

ina4e po koridorite ok...ama po staite???!
v amerika ''sa si dobre''...ako si iskat hodqt..tuka e 1 vid zadaljenie

kasablanka3
11-05-2009, 17:40
Гадост :shock:

sanyflower7
11-06-2009, 12:26
na nas mai skoro 6te ni slagat zaradi matyrite :P az ne iskam , no e po-dobre za6toto moje bi 6te se promenqt nqkoi ne6ta :-)