PDA

View Full Version : Образуване на бал



waterflame96
09-17-2009, 18:18
Здрасти! Значи мисля да кандидатствам в езиковата във В.Търново и там видях балообразуващата формула, ама нали наскоро казваха, че еди-кои-си предмети били балообразуващи бля бля.
Там пише 2х изпита по БЕЛ, 2х изпита по Математика, оценката по Математика и БЕЛ от дипломата. Някой знае ли как ще се образува бала? Мерси!

П.П. То пък и трябва да ми е висок бала, че да мога да си избера 1. Английски 2. Немски 3. БЕЛ, щото няма точно такава паралелка...

velinio
09-17-2009, 18:23
Еми за всички езикови е както ти казваш. ;] Така ще е и там. :)

Lucho
09-17-2009, 18:27
Просто е. Формулата ти е следната: 2х6 + 2х6 + 6 + 6 или всичко общо 36. Общият бал е 36. Всичко обаче зависи от кандидатстващите - ако всички кандидатстващи имат високи оценки, то баловата оценка ще е висока - средно нищо не мога да ти кажа, защото това число всяка година е една голяма променлива, която условно, например ще наречем N. Та всяка година N е различно число - има случай в които N e <33, има такива, когато N стига до <21, но най-често N варира в порядъка <26.565 нагоре :)

teenems
09-17-2009, 18:38
2х(оценка БГ ,от изпита) + 2x(оценка МАТ.,от изпита) + оценка по Бг от училище + оценка по МАТ от училище.


няма да е зле ,ако по МАТ. и БГ. от училище имаш 6 ,така ще ти е по-лесно кандидатстването .. :)
Успех !

waterflame96
09-17-2009, 18:39
Да, това ми е ясно. Аз питах... нали новото министерство казва, че няма само БЕЛ и математика, а и другите предмети ще са балообразуващи. Сега дали ще е същото както са го написали в сайта им или бала ще се образува от всичките 13-14 или 15 предмета бяха, вече им изгубих бройката.

teenems
09-17-2009, 18:44
не мога да ти отговоря ,аз съм 95 и бях така както ти написах.
просто трябва да питаш учители ..

Lucho
09-17-2009, 18:46
Няма какво и кой да пита. Април месец ще разбере окончателно. Добре знаеш и ти, и аз, че нашето министерство е непостоянно.

teenems
09-17-2009, 18:50
^ определено

пък и наистина през март-април-май трябва да сте наясно с всичко :)

waterflame96
09-17-2009, 18:57
^ определено

пък и наистина през март-април-май трябва да сте наясно с всичко :)
Иха. Има да си чакам. Поне да знам още от сега дали да зарежа другите предмети и да си гледам само БЕЛ и математиката.. :lol: Март-Април, то тва вече половината на 2-ри срок. Значиии цялата година яко подпуквам учебниците(най-вече бел, мате, английски, немски) и тва е.
Извинете за израза, ама мамата си трака. :lol:
Мерси много за отговорите! Сега знам, че не знам всъщност какво ще правя! :) :D Ох Фандъкова, Фандъкова, да ти дам на тебе аз една таква учебна година да те видя с по колко ли 2-ки ще завършиш...

teenems
09-18-2009, 09:39
^ определено

пък и наистина през март-април-май трябва да сте наясно с всичко :)
Иха. Има да си чакам. Поне да знам още от сега дали да зарежа другите предмети и да си гледам само БЕЛ и математиката.. :lol: Март-Април, то тва вече половината на 2-ри срок. Значиии цялата година яко подпуквам учебниците(най-вече бел, мате, английски, немски) и тва е.
Извинете за израза, ама мамата си трака. :lol:
Мерси много за отговорите! Сега знам, че не знам всъщност какво ще правя! :) :D Ох Фандъкова, Фандъкова, да ти дам на тебе аз една таква учебна година да те видя с по колко ли 2-ки ще завършиш...

еми учи най-здраво по това по което ще са ви матурите.
и гледай там да имаш 6