PDA

View Full Version : Какво да правя,мн се притеснявам :(



bonbon4e_to
09-17-2009, 19:14
fff

relax4o
09-17-2009, 19:17
Не трябва да ти пука... Пък, ако вашите ти направят проблем, то тогава си поприказвай много сериозно с тях. 3 години си е сериозна връзка. Те какво искат като излезете с гаджето и да не се целувате нищо да не правите, все едно сте си обикновени приятели. Стегни се и хич да не ти дреме какво мислят другите около теб. Не е хубаво да се влияеш от чуждото мнение.

an4yy
09-17-2009, 19:20
ако под "по възрастните" имаш в предвид учителите не им обръщай внимание те винаги правят така.. но яко са някакви познати на родителите ти лошоо :D може би гледаж да ходите на места където има по малко хора или на места където не ходят по възрастните познати :)

bonbon4e_to
09-17-2009, 19:23
става въпрос за по-възрастните жени най-вече,баби ,лелки..от тоя тип...клюкарки...а те са навсякъде ..и вече си мисля че няма начин да избягам от тяхното мнение.Писна ми :( ;(

relax4o
09-17-2009, 19:23
Добре какви ще са тези познати е... Момичето е на почти 17. Толкова голямо внимание ли обръщат там от където си. Междудругото от къде си? Ако си от голям град няма място за притеснения.


ЕДИТ: Леле момиче стегни са бе... Ти ако от тях се влияеш до никъде няма да стигнеш сериозно ти приказвам. Точно от тези баби и лелки не трябва да се притесняваш. Клюкарки ще си останат цял живот. То вече одъртяла работа и на тях това вече не им харесва, ама кой им е искал мнението на тях.

FromAutumToAshes
09-17-2009, 19:27
Данък обществено мнение ли плащаш... Ако се влиеш от хорското мнение си МНОГО зле... не се обиждай ;) Само едно ще ти кажа ... Който има проблем с теб проблема си е негов нали се сещаш. Не бъди такава каквато не си само заради някакви си там които ГОВОРЯТ.. Ми нека си говорят бе боли те... сеш се кое ;)

bonbon4e_to
09-17-2009, 19:27
да хората тук са такива.Живея в миниатюрно градче и хората тук си нямат друга работа освен да обсъждат живота на другите. :(

FromAutumToAshes
09-17-2009, 19:32
Това няма абсолютно никакво значение ако ще да живееш и във вилна зона с майка си баща си баба си и дядо си... Пак те питам кво ти пука че говорят? Яд ли ги е, завиждат ли кво ? да си гледат работата е*и ги

vagarious
09-17-2009, 19:32
"Убий глупака с мълчание."Остави ги да си клюкарят-теб не трябва да те грее.А относно родителите ти-ако ти направят проблем, седни и говори с тях.Всичко което правите, където и да е то, е напълно нормално.Не си малка еб*си. :wink:

relax4o
09-17-2009, 19:36
"Карай да върви, пък квото ще да става" един точен цитат от един филм. Всичките ти казваме, че не трябва да се влияеш от другите. Живота си е твой ще правиш каквото искаш. И както някой каза... кво завиждат ли ти? Щом те обсъждат значи ти завиждат за нещо. Мен ако ме клюкарят такива бабки бих ги наредил.

bonbon4e_to
09-17-2009, 19:38
Ще се помъча да не мисля за това.Много благодаря,че ме успокоявате ;-)

asp1r1n94
09-17-2009, 19:39
кво ти пука за мнението на другите

FromAutumToAshes
09-17-2009, 19:40
кво ти пука за мнението на другитещ



Още някой да го повтори ? :D Може да не е разбрала смисъла... xD

LadyDi
09-17-2009, 19:53
Как няма да й пука за мнението? Тя е на 16! Я стига сте говорили глупости, всеки се крие от мама и тати.
Може да си позволи да не й пука, когато се отдели от тях и си вземе живота в собствените си ръце. И дори тогава, от чисто, елементарно човешко уважение, пак трябва да се съобразява с тях.

Между другото, темата е ужасно тъпа, авторката знае, че няма избор. Хубаво, писнало ти е? Ама ние какво можем да направим? Не можем да промени мнението на клюкарите. Особено в малкия град.

Приемаш факта, съобразяваш се и толкова.

relax4o
09-17-2009, 20:00
Кой говори глупости. Тя има връзка от 3 години. Едва ли техните не знаят. Сигурно са се запознали и с момчето. И точно това, че е на 16 не би трябвало да я притеснява. Какво трябва да стане 25 годишна ли за да не се притеснява. Тя ако от сега не свикне после за кога ще свиква ?

FromAutumToAshes
09-17-2009, 20:02
Как няма да й пука за мнението? Тя е на 16! Я стига сте говорили глупости, всеки се крие от мама и тати.
Може да си позволи да не й пука, когато се отдели от тях и си вземе живота в собствените си ръце. И дори тогава, от чисто, елементарно човешко уважение, пак трябва да се съобразява с тях.

Между другото, темата е ужасно тъпа, авторката знае, че няма избор. Хубаво, писнало ти е? Ама ние какво можем да направим? Не можем да промени мнението на клюкарите. Особено в малкия град.

Приемаш факта, съобразяваш се и толкова.



Сорка ама отново не съм съгласен с теб (явно имаме различни мирогледи няма лошо.. xD)

Какво като е на 16 ? Мен и на 15 не ми пукаше ;) Аз не се крия от родители си ... Ама за нищо ! Това че има пъзльовци дето си викат малеее мама ако разбере кво ще ме направи е съвсем друга работа ;) А що се отнася до уважението... Лично аз съм на принципа "Уважавай ме за да те уважавам" Пак казвам не се касая от мнението на сульо и пульо... И не мисля че един нормално мислещ човек би го правил.

LoveRetroMusic
09-17-2009, 20:17
И аз живея в малък град и всички се знаем, ама какво ми пука ? Трябва и на теб да спре да ти пука ;] Обичаите си се.

LadyDi
09-17-2009, 20:17
Как няма да й пука за мнението? Тя е на 16! Я стига сте говорили глупости, всеки се крие от мама и тати.
Може да си позволи да не й пука, когато се отдели от тях и си вземе живота в собствените си ръце. И дори тогава, от чисто, елементарно човешко уважение, пак трябва да се съобразява с тях.

Между другото, темата е ужасно тъпа, авторката знае, че няма избор. Хубаво, писнало ти е? Ама ние какво можем да направим? Не можем да промени мнението на клюкарите. Особено в малкия град.

Приемаш факта, съобразяваш се и толкова.



Сорка ама отново не съм съгласен с теб (явно имаме различни мирогледи няма лошо.. xD)

Какво като е на 16 ? Мен и на 15 не ми пукаше ;) Аз не се крия от родители си ... Ама за нищо ! Това че има пъзльовци дето си викат малеее мама ако разбере кво ще ме направи е съвсем друга работа ;) А що се отнася до уважението... Лично аз съм на принципа "Уважавай ме за да те уважавам" Пак казвам не се касая от мнението на сульо и пульо... И не мисля че един нормално мислещ човек би го правил.
Явно имаме различни мнения по въпроса за уважението към родителите. Аз също не се съобразявам с ничие мнение, освен това на най-близките ми. Не мога да си позволя да нараня по какъвто и да е начин хората, които цял живот са се грижили за мен и на които единствено им пука коя съм, що съм и какво се случва с мен.
Проявата на краен непукизъм не показва нищо друго, освен че наистина ти пука от хорското мнение, но ужасно ти се иска да се откроиш като индивидуалист.

ThisIsMe
09-17-2009, 20:27
LadyDi аз също не съм съгласна с теб.Какво да прави момичето?да се затвори и цял живот у тях да си седи?Ами един ден като попадне на подобна ситуация в живота,тя няма да знае как да постъпи и защо? заради хората ли трябва да се лишава от приятните мигове точно на тези хубави години?Сега и е времето,нека го използва ползотворно ,но и внимателно,защото един ден ще се задоми и тогава няма да може да иде на дискотека например ,а ще готви вкъщи.И все пак всяко нещо си има граници!Не прекалявайте с целуването на обществени места,защото прави впечатление :) (най-вече не прекалявайте ,за да си спокойна ти) А иначе всеки си има личен живот и никой няма право да ти се бърка в него! най-малко някакви си непознати клюкарки.Не взимай нищо присърце!

LadyDi
09-17-2009, 20:35
Сега и е времето,нека го използва ползотворно ,но и внимателно,защото един ден ще се задоми и тогава няма да може да иде на дискотека например ,а ще готви вкъщи.И все пак всяко нещо си има граници!Не прекалявайте с целуването на обществени места,защото прави впечатление :) (най-вече не прекалявайте ,за да си спокойна ти) А иначе всеки си има личен живот и никой няма право да ти се бърка в него! най-малко някакви си непознати клюкарки.Не взимай нищо присърце!
Не изчитате мненията ми, но спорите с мен.
Потретвам - трябва да се съобразява с мнението на родителите си. Поне докато навърши пълнолетие.
Непознатите клюкари са съвсем друго нещо, но щом знае, че родителите й не одобряват подобно поведение, може да се въздържа от него. Има си места, на които да се отдава на целувки и прегръдки с гаджето, има и такива, на които трябва да спазва благоприличие.

Цитирах тази част от поста ти, защото на практика казваш това, което аз се опитвам да обясня.

relax4o
09-17-2009, 21:04
Добре те така техните родители ще и попречат да си поживее. Бих казал, че ще е по-добер родителите и да се съобразят с нейното мнение. Едва ли могат да отрекат, че те не са били така на нейните години. Това, че те са видяли нещо лошо не значи, че и дъщеря им ще види нещо лошо. Те ако уважават дъщеря си биха я подкрепяли. Всеки си има собствено мнение по въпроса. Ако нея найстина я е страх от родителте, то тогава тая тема е безсмислена. Ако родителите и правят проблем, а тя не е съгласна, то тогава би следвало да направят сериозен разговор. След тея 3 години връзка би трябвало да е запознала момчето с родителите и както тя с неговите родители.

LadyDi
09-17-2009, 21:09
Добре те така техните родители ще и попречат да си поживее. Бих казал, че ще е по-добер родителите и да се съобразят с нейното мнение. Едва ли могат да отрекат, че те не са били така на нейните години. Това, че те са видяли нещо лошо не значи, че и дъщеря им ще види нещо лошо. Те ако уважават дъщеря си биха я подкрепяли. Всеки си има собствено мнение по въпроса. Ако нея найстина я е страх от родителте, то тогава тая тема е безсмислена. Ако родителите и правят проблем, а тя не е съгласна, то тогава би следвало да направят сериозен разговор. След тея 3 години връзка би трябвало да е запознала момчето с родителите и както тя с неговите родители.
И ти си нааааа.... 16 години?

relax4o
09-17-2009, 21:12
Ми не на 18 съм, защо? Нещо общо ли видя?

LadyDi
09-17-2009, 21:15
Ми не на 18 съм, защо? Нещо общо ли видя?
Да, обикновено на тая възраст смятаме, че родителите са длъжни да се съобразяват с нас и да ни оставят да си допуснем собствените грешки.
Но всъщност просто не знаем от къде изгрява слънцето.

relax4o
09-17-2009, 21:19
Ха, това, че съм на 18 не значи, че преди не са се съобразявали с мен. Даже се дразних с глупавите въпроси от рода "имаш ли си приятелка" и както винаги отговарях нервно.
Като не може да живей сега спокойно, то кога ще живее. После ще започне работа и тем подобни неща. Не всеки си намира работа по 8 часа на ден, макар и това да е нормалния работен ден. Явно не знаеш, че колкото по-голям ставаш толкова повече ти се усложнява живота.

LadyDi
09-17-2009, 21:20
Ха, това, че съм на 18 не значи, че преди не са се съобразявали с мен. Даже се дразних с глупавите въпроси от рода "имаш ли си приятелка" и както винаги отговарях нервно.
Като не може да живей сега спокойно, то кога ще живее. После ще започне работа и тем подобни неща. Не всеки си намира работа по 8 часа на ден, макар и това да е нормалния работен ден. Явно не знаеш, че колкото по-голям ставаш толкова повече ти се усложнява живота.
С други думи под "спокоен живот" ти разбираш: тати носи, мама меси, аз ще си клатя краката както ми изнася?
А до това дали знам колко се усложнява живота след като пораснеш... :) Чудя се дали да го коментирам.

relax4o
09-17-2009, 21:23
Еми нали точно това ти казвам... колкото по-голям ставаш толкова повече ти се усложнява живота. Явно не ми четеш целите коментари.
Докато стане време тя да се издържа какво и прече да поживее?

LadyDi
09-17-2009, 21:23
Еми нали точно това ти казвам... колкото по-голям ставаш толкова повече ти се усложнява живота. Явно не ми четеш целите коментари.
Докато стане време тя да се издържа какво и прече да поживее?
Чета ти коментара много добре. Само ще ти кажа, че съм мааалко по-голяма от теб и знам мааалко повече за живота след училище.
И й пречи това, че докато родителите й я гледат, тя е длъжна да се съобразява с тях.

relax4o
09-17-2009, 21:26
Добре де, родители са... С родители винаги трябва да се съобразяваш, ама не и за всяко нещо. Ако са разумни, защо да не и позволят да си прави каквото иска с гаджето, ми да се месят за всяко направено нещо?

LadyDi
09-17-2009, 21:28
Добре де, родители са... С родители винаги трябва да се съобразяваш, ама не и за всяко нещо. Ако са разумни, защо да не и позволят да си прави каквото иска с гаджето, ми да се месят за всяко направено нещо?
Това не е въпрос, на който мога АЗ да отговоря. И самият факт, че тя стои тук и се оплаква от тях, вместо да си разреши действителния проблем... не ти ли говори нещо?
Обикновено родителите си имат причина да забраняват дадено нещо. За съжаление, на нас ни става ясно доста по-късно.

relax4o
09-17-2009, 21:30
Еми и двамта сме прави в някои неща. Не знаем какви са нейните родители, ама щом пише ние и отговаряме. Тя приказва за баби и лелки. Какъв е смисъла да се влияй от тях? Никакъв! Това, че те клюкарят после на родителите и... просто нямам думи. Бабешка работа.

LadyDi
09-17-2009, 21:32
Ами те бабите си нямат друга работа.
За тва казах - нищо не й пречи да си прави каквото си иска с гаджето. Просто да не е пред погледите на хората. Аз доколкото разбрах - това е и проблема на родителите й. Че го прави на публично място, а те не одобряват. Все пак на 16 е. Градчето е малко. Утре ще се раздели с гаджето и ще започне да се попипва с някой друг... Което също си е нормално за нейната възраст, обаче останалите в града няма да го разберат.

relax4o
09-17-2009, 21:39
Е разбрахме се вече 8-)

Shadow1596
09-17-2009, 23:14
Вариант 1:Може би е грешно това че акълът идва с времето...замисляли ли сте се големи хора сте вече...да намерите место дето ги нема бабите..лелите...стринките... вуйните и целата рода...

Вариант 2: Защо подяволите ти пука какво мислят хората? Или се съмняваш че когато някой каже нещо за теб и приятелят ти това ще развали връзката - в такъв случей не си заслужаваш.

Вариант 3: Нож - по клюкарките

Вариант 4: Нож -> вените -> край на мъките (:

raia338
09-18-2009, 05:00
ограничете излизанията на места ,на които има старци :D

Titanic_baby
09-18-2009, 11:34
ДА не ти дреме! Те пък на времето изобщо не са се целували,а направо са правили секс на поразии.Затова и са имали толкова много деца...не вярвам тогава да е имало предпазни средства :Д

sulley
09-18-2009, 13:24
Разбирам те,защото и аз живея в малък град и знам как е.Изпитвала съм го на гърба си,въпреки че не съм имала кой знае какъв личен живот.Представям си как е,като си с някой толкова дълго.
Ми както казаха преди мен,вашите няма как да не знаят за момчето,така че явно са съгласни да си имаш приятел,пък за натискането-съкращавай го все пак на обществени места,защото малък град,или не-грозно е тинейджър да се натиска като невидял или през 2-3 минути.