PDA

View Full Version : Въпрос :)



mgxpower
09-18-2009, 12:07
Какво мислите за това добиче на промоция струват ли си парите добро ли е и т.н.

http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2634

8) 8) 8)

doomkillerr
09-18-2009, 12:29
На мен ми хареса конфигурацията на лаптопа, пък и цената е доста примамлива... :)

DarkAngelOfHope
09-18-2009, 13:28
Не е зле, но моят съвет е да попиташ в някои компютърен магазин за какви пари могат да ти го предложат. Не веднъж е имало случаи където дадена стока някъде на промоция е по скъпа от друго място без да е на промоция ... вярно че тук са включени чанта, мишка, почистващ комплект и слушалки, но може да разгледаш как стоят нещата ... и като казвам компютърен магазин нямам предвид Мултирама или такива подобни, големи магазини. Влез в някой по малък и попитай какви пари ще ти излезе :) Ест. не казвам че посочената от теб промоционална цена не е по ниска от другите ... но просто може да провериш в 1-2 магазина :)

Аз набързо погледнах в google и ->ето (http://www.euromall.bg/node/5725)<- го резултата. Вярно е че не пише дали е включено ДДС, но не пише и че е без ДДС :)

doomkillerr
09-18-2009, 13:43
Аз набързо погледнах в google и ->ето (http://www.euromall.bg/node/5725)<- го резултата. Вярно е че не пише дали е включено ДДС, но не пише и че е без ДДС :)

Аз хвърлих един поглед на това което си намерил в "google", но веднага ми направи впечатление, че хард диска е 320 GB, а в линка на "mgxpower" харда беше 500 GB!!! Също така и видео картата е " Nvidia GeForce G 105M", а на първия линк беше: "ATI Mobility RadeonTM HD 4570 с 512 MB DDR3 - собствена памет" и ми се струва, че втората е по добра от първата! 8)

DarkAngelOfHope
09-18-2009, 14:26
Да но на линка които съм дал е с DDR3 RAM памет и аз не съм го дал за по - хубав а просто като пример ... в магазина където работех преди няколко месеца сме продавали Acer с DDR3 памет за под 1000 лв, вярно че беше с вградено видео и HDD 320, но пак казвам това е само пример ... да не се подлъгва по думата промоция :) вярно е че има места където промоцията наистина е на далавера но има и такива където не е :) за това казвам ... нека да попита в 1-2 магазина за всеки случай :) 'щото за 100 лв ще си купи и чанта и мишка и почистващ комплект че и слушалки и ще си ги избере той :)

mgxpower
09-18-2009, 14:43
По принцип е подарък и си търся нещо до 1400лв ако можете да ми препоръчате нещо за толкова добри пари с повече рам памет и хард диск и видео картата да е що годе добре за тия пари ;)

ThEKiNgG
09-18-2009, 17:38
не ма кефи земи си нещо на хп

ivanstef
09-18-2009, 18:59
Добро е... но избягвай офертите с ОС...

Jesus
09-18-2009, 20:04
Acer последната година много се стегнаха, подобен модел на ASUS е поне с 300-400лв по скъп така че това е добро попадение

mgxpower
09-18-2009, 20:13
Пише , че операционната му система е Linux , но аз днес си писах с човек от сайта и ми каза , че за 30лв могат да ми инсталират каквато си поискам виста така , че това не е проблем . Въпросът ми беше струва ли си лаптопа?

MakeMeLaugh
09-18-2009, 21:33
Вземай преди да свърши!
За всичко става включително и за игри :)

doomkillerr
09-18-2009, 21:43
Да но на линка които съм дал е с DDR3 RAM памет...

"DarkAngelOfHope" - Аз в моя коментар имах в предвид, че паметта на видео картата е DDR3!!! :)

П.С. - Ти явно не си ме разбрал... :wink:

mgxpower
09-19-2009, 02:11
Май май ще го поръчвам искаше ми се да обикалям по магазините , но едва ли ще намеря нещо по-добро за цената към , която съм се ориентирал

ivanstef
09-19-2009, 05:28
Да но на линка които съм дал е с DDR3 RAM памет...

"DarkAngelOfHope" - Аз в моя коментар имах в предвид, че паметта на видео картата е DDR3!!! :)

П.С. - Ти явно не си ме разбрал... :wink:

Айде да те поправя, най-вероятно е GDDR3 8)

DarkAngelOfHope
09-19-2009, 09:39
Да но на линка които съм дал е с DDR3 RAM памет...

"DarkAngelOfHope" - Аз в моя коментар имах в предвид, че паметта на видео картата е DDR3!!! :)

П.С. - Ти явно не си ме разбрал... :wink:

Разбрал съм те ... и казах че там е с DDR3 RAM памет т.е. с по- ново поколение памет от линка който е дал автора на темата ... както и да е ... :)

mgxpower
09-27-2009, 01:51
Все пак взех такъв същият.
http://prikachi.com/files/1083899w.jpg

doomkillerr
09-27-2009, 08:53
Със здраве да си ползваш новата машинка "mgxpower"! :)

ivanstef
09-27-2009, 09:43
Със здраве да си ползваш новата машинка "mgxpower"! :)

Дам изглежда манияшка...

mgxpower
09-27-2009, 22:07
И понеже много малко разбирам от конфигурации ще ми кажете ли , че днес цял ден спорихме с един приятел дали процесора е двуядрен или не 1.4 ли е или 2х 1.4 защото ако е само 1.4 е много слабо и шифта няма да ми тръгне

Иначе много ви благодаря за честитките надявам се дълги години да си го ползвам и все със здраве 8)

doomkillerr
09-27-2009, 22:22
И понеже много малко разбирам от конфигурации ще ми кажете ли , че днес цял ден спорихме с един приятел дали процесора е двуядрен или не 1.4 ли е или 2х 1.4 защото ако е само 1.4 е много слабо и шифта няма да ми тръгне

Иначе много ви благодаря за честитките надявам се дълги години да си го ползвам и все със здраве 8)

Съжалявам много, че точно Аз трябва да те разочаровам с лошите новини "mgxpower", но изглежда твоя приятел е бил прав и процесора наистина е едноядрен на 1.4 GHz!!!

Ето и малко инфо:


Enhanced performance
The Intel Core 2 Solo processor is the next generation single-core processor for power-optimized mobile processing. It is enhanced to handle today's demanding software applications-such as CAD tools, 3D and 2D modeling or serious number-crunching programs.

Целта е спестяване на консумираната енергия от процесора! 8) Все пак предполагам е направило впечатление на всички - по-горе в характеристиките пише, че батерията издържа до 9-часа, което си е доста време за 15" лаптоп!!! Други лаптопи издържат по 2.5 до 3 часа... :)

П.С. - Може да се убедиш и сам, какво пише в сайта на Интел: http://www.intel.com/products/processor/core2solo/specifications.htm

mgxpower
09-27-2009, 22:45
Прецакал съм се като съм си взел тази слабата машина - мамка му много ме е яд :-x :-x :-x :-x :-x :-x

doomkillerr
09-27-2009, 23:27
Прецакал съм се като съм си взел тази слабата машина - мамка му много ме е яд :-x :-x :-x :-x :-x :-x

Е да - за игри няма да става много, но пък от друга страна е "перфектния" лаптоп за работа и дълги пътувания! Пак повтарям 9-часа да работи компютъра на батерия изобщо не са малко! 8)

mgxpower
09-29-2009, 21:26
Ем след някой друга година може да го сменя и + това батерята му държи по 6часа а не 9 както пише :? :? :? :?