PDA

View Full Version : ако някой може да ми помогне



RaDi154
09-18-2009, 12:36
Имам един въпрос относно преинсталирането на windows ако някои знае дали трябва първо да унистална стария по някакъв начин или да инсталирам направо върху този? Благодаря предварително!

DarkAngelOfHope
09-18-2009, 13:11
трябва да форматираш дяла на който е стария Windows (би трябвало това да е С: )и тогава да инсталираш новия. Преди това гледай да си прехвърлиш важната информация (ако има такава) от дяла с операционната система на друг дял :)

doomkillerr
09-18-2009, 13:35
Имам един въпрос относно преинсталирането на windows ако някои знае дали трябва първо да унистална стария по някакъв начин или да инсталирам направо върху този? Благодаря предварително!

По време на инсталацията на новия Windows има опция за избор - "нова инсталация" или "инсталация върху старата ОС". Ти трябва да избереш първата възможност! Веднага след това ще те се появи опция за форматиране на дяловете на харда! Трябва да избереш дял "С:", както каза колегата по-горе и може да избереш под каква файлова система да форматираш: FAT32 или NTFS, както и дали да е Пълен формат или Бърз формат! Аз ти препоръчвам да избереш NTFS файлова системе и бърз (Quick) формат...

П.С. - Успех от мен! :)

DarkAngelOfHope
09-18-2009, 14:28
колега sorry ама няма да се съглася с теб за файловата система :) моето мнение е че FAT32 e по- добре за WIN XP :)

doomkillerr
09-18-2009, 15:15
колега sorry ама няма да се съглася с теб за файловата система :) моето мнение е че FAT32 e по- добре за WIN XP :)

NTFS е много по-сигурна файлова система и се е доказала с времето! Почти винаги съм бил с NTFS, а FAT32 съм ползвал само при Windows 98 и 2000.

П.С. - Всеки има право на избор все пак! :)

DarkAngelOfHope
09-18-2009, 16:52
:D хаха :D да бе ... :) както искате ... както каза doomkillerr всеки си има право на избор и на мен много трудно (да не казвам невъзможно) ще ми се промени мнението че FAT32 е по сигурната система за WIN XP. Това че NTFS си прави резервно копие на таблицата не означава че XP върви по безпроблемно там :) както и да е ... по тоя въпрос може да се спори много, но не е тук мястото :)

ivanstef
09-18-2009, 18:53
:D хаха :D да бе ... :) както искате ... както каза doomkillerr всеки си има право на избор и на мен много трудно (да не казвам невъзможно) ще ми се промени мнението че FAT32 е по сигурната система за WIN XP. Това че NTFS си прави резервно копие на таблицата не означава че XP върви по безпроблемно там :) както и да е ... по тоя въпрос може да се спори много, но не е тук мястото :)

Момче, ти не си с ума си... :shock:. FAT32 може да ти е MP3 Плеъра но ОС - НЕ!!!!!!!

Tr3ndy
09-19-2009, 08:02
колега sorry ама няма да се съглася с теб за файловата система :) моето мнение е че FAT32 e по- добре за WIN XP :)

NTFS е много по-сигурна файлова система и се е доказала с времето! Почти винаги съм бил с NTFS, а FAT32 съм ползвал само при Windows 98 и 2000.

П.С. - Всеки има право на избор все пак! :)
Прав си, но пропусна да споменеш, че NTFS е по-бавна !

DarkAngelOfHope
09-19-2009, 09:49
:D хаха :D да бе ... :) както искате ... както каза doomkillerr всеки си има право на избор и на мен много трудно (да не казвам невъзможно) ще ми се промени мнението че FAT32 е по сигурната система за WIN XP. Това че NTFS си прави резервно копие на таблицата не означава че XP върви по безпроблемно там :) както и да е ... по тоя въпрос може да се спори много, но не е тук мястото :)

Момче, ти не си с ума си... :shock:. FAT32 може да ти е MP3 Плеъра но ОС - НЕ!!!!!!!

Ок ще знам вече ... хаххах :D пък ти ако искаш и RAID масив си прави у вас ... за по сигурно ... не за друго :P