PDA

View Full Version : Брекети: Въпроси



YouRself
09-18-2009, 13:56
скоро ще ставам на 15 години и мисля да си сложа брекети и искам да попитам на каква цена са в момента и има ли такива които да не си лечят много. Aз нямам много изкревени заби само на горните странични резци (мисля че се наричаха).

Amellie
09-18-2009, 13:58
Има едни бели брекети, които почти не се забелязват.Иначе за цената не мога да ти помогна

liim0nka
09-18-2009, 14:03
скъпички са..и то много..3-4-5000лв. (по-вероятно е да са към 4-5000) :)

shakira96
09-18-2009, 14:06
Еми аз съм с брекети. Моите са най-обикновенни - метални (те се забелязват). Струват 1500 евро. Иначе, ако искаш да не се виждат има прозрачни или такива от вътрешната страна на зъбите. Цените им варират от 6000 лв. :)

OneGirl
09-18-2009, 14:08
Ми белите, които не се забелязват много са по-скъпички към 3-4 000 лв. зависи от къде си.
Има и такива, които се слагат от вътрешната страна на зъбите и не се забелязва, че имаш нещо в устата те са някъде към 2000-2500 може и 3000, но това зависи откъде си и при кой си ги слагаш.
Моите обикновенни метални са 1200 лв.

YouRself
09-18-2009, 14:14
От Пловдив съм

gabi7u
09-18-2009, 15:43
вие ок ли сте ве хора кви са тези цени - мойте брекети дето бяха преди 2 год струваха 120 лв - бяха си обикновен цвят на метал и не беше кой знае колко забележимо , за тази цената момичето ще си сложи брекети "swarowski"

gabi7u
09-18-2009, 15:44
аа да - и не ми се оправдавайте - аз знам еди си кво, имам брекеети от еди си каде за толкоз - за толкова пари брекети няма колкото и да спорите (което си мился че ще направите) !

lipstik
09-18-2009, 16:11
Мойте струват 2500 лв общо за двете челюсти и са си обикновенни.Тези,които са леко прозрачни са по-скъпи,но не са за предпочитане.

JCoutureJunkie
09-18-2009, 16:51
вие ок ли сте ве хора кви са тези цени - мойте брекети дето бяха преди 2 год струваха 120 лв - бяха си обикновен цвят на метал и не беше кой знае колко забележимо , за тази цената момичето ще си сложи брекети "swarowski"
а тези твоите могат ли да се махат или ти ги слагат и не можеш да ги махнеш без оперативна помощ?Защото това,за което говориш явно е шини.Те струват толкова,но не помагат много.Даже хич.А брекетите са скъпи,цената зависи от какъв материал са изработени.
Ето как изглежда шина (retainers) за горна челюст
http://www.lititzortho.com/images/retainers.jpg
http://haydenlees.com/retainers.jpg
а ето какво е брекети (braces)
http://whatsinasmile.files.wordpress.com/2008/01/braces0801030_3s.jpg
http://www.smilecareindia.com/images/Gold%20Braces.jpg
ето ги тези,които се поставят от вътешната страна
http://www.drted.com/index.html.bak2/lingual%20braces%20004.jpg
има ОГРОМНА разлика м/у двете.

DarkKisss
09-18-2009, 17:07
скъпички са..и то много..3-4-5000лв. (по-вероятно е да са към 4-5000) :)

преди 4 години носех брекети цяла гоина и половина а имах ебати ченето с тея кучешки вампирски зъби ... и моето цяло лечение струваше 2500лв:) ии наистина сега усмивката ми е екстра:)

OneGirl
09-18-2009, 17:08
вие ок ли сте ве хора кви са тези цени - мойте брекети дето бяха преди 2 год струваха 120 лв - бяха си обикновен цвят на метал и не беше кой знае колко забележимо , за тази цената момичето ще си сложи брекети "swarowski"

ОМГ брекети за 120 лв. няма я иди се образовай малко преди да пишеш глупости.

sladi4ka_qni4ka
09-19-2009, 13:21
аз носих брекети преди 2-3 години .. и само за горната 4елюст ми излезе .. 600 - 700 лева ... но ми се изправиха зъб4етата :grin:

your_secret
09-19-2009, 13:29
От 1 друг форум



Здрасти, не знам какъв е проблемат ти, но преди две години (бях на 18 ) горните ми втори зъби бяха доста криви. Същият случай беше моя приятелка. Не ни се носеха брекети от суета, а и защото са доста скъпи, но и не смеехме да се усмихнем. Sad Аз открих една зъболекарка, която ни направи шини, носим ги като сме си вкъщи и когато спим. И на двете зъбите ни се изправиха и скоро ще спрем да ги слагаме изобщо. Razz Една шина ни струва 100-120 лв. и по 2лв. всеки месец, когато ходим да ни ги затягят. Толкова се радвам, че съм с хубава усмивка. Това мн се отрази на самочувствието ми. Всички казваха, че на 20год. вече е късно за корекции,но се оказа ,че не е така. Така че преди да сложиш брекети помисли и за този вариант!
Желая ти успех!!! Smile

dead_princess
09-19-2009, 15:13
Вече има бели брекети и те почти не се забелязват :) Също така зъболекарката ми каза, че има и такива, които се слагат от вътрешната страна и следователно не се виждат, но са доста по-скъпи .. :)

gabi_94
09-19-2009, 16:36
абе сложи си нормални брекети, нищо няма да ти стане, ако си мислиш че няма да те харесат момчетата, не е вярно, все пак и аз нося брекети и си имах гадже и то след като си сложих брекети се запознахме, казвам ти го защото мисля че ще се притесняваш зарада това. Моите брекети са обикновени и аз бях включена по една програма към стоматологичния факултет в София и ми излязоха 600лв. Но много е трудно да влезеш в тази програма и се чака доста, аз чаках 1 година. По принцип ми казаха че ако не бях към тая програма нали, брекетите щяха да ми излязат към 1500лв.

YouRself
09-19-2009, 22:15
Ааааа момче съм :D :D иначе ина4е меси за информацията

Neprikosnovena
09-20-2009, 13:23
скъпички са..и то много..3-4-5000лв. (по-вероятно е да са към 4-5000) :)
мойте са за 800лв :shock: ;-) :wink:
има сега едни дето се слагат от вътрешната страна на зъбите изобщо не се забелязват.естествено мн по-скъпи са (нз колко)
има и едни дето се слагат от външната страна, те почти не се забелязват
мойте са от обикновените и са 800лв цялото лечение (1год и 8 месеца) ама са отпреди година и половина :) :-P

thedarkkiss
09-21-2009, 13:00
Не съм се интересувала от такива неща,но вчера бях на заболекар и е чух как говореше с някаква клиентка.. цялата уста 4000 лева.. не разбрах какви са иначе .. :)

taffy
09-21-2009, 14:47
Аз 2 години носих само на горната челюст. Около 800 лева бяха.. И те бяха от тея си, обикновените.. Ся нося само нощем шини, понеже има опасност да не се изкривят зъбите пак..
Обаче много си се кефех на брекетите.. Даже ми беше някак странно като ги свалиха.. Може би само в началото ми беше странно като се смеех, после отмина.. Може би щото всички много ги харесваха и се отпуснах.. 8-) Имам в предвид, даже да са от тези, да не ти пука като се виждат. Важното е да се оправят зъбите.. :-D

vagarious
09-21-2009, 16:12
От 1 друг форум



Здрасти, не знам какъв е проблемат ти, но преди две години (бях на 18 ) горните ми втори зъби бяха доста криви. Същият случай беше моя приятелка. Не ни се носеха брекети от суета, а и защото са доста скъпи, но и не смеехме да се усмихнем. Sad Аз открих една зъболекарка, която ни направи шини, носим ги като сме си вкъщи и когато спим. И на двете зъбите ни се изправиха и скоро ще спрем да ги слагаме изобщо. Razz Една шина ни струва 100-120 лв. и по 2лв. всеки месец, когато ходим да ни ги затягят. Толкова се радвам, че съм с хубава усмивка. Това мн се отрази на самочувствието ми. Всички казваха, че на 20год. вече е късно за корекции,но се оказа ,че не е така. Така че преди да сложиш брекети помисли и за този вариант!
Желая ти успех!!! Smile

Пиши ми моля те на ЛС относно този форум.Искам да се свържа с автора. :)

gret4ety
09-22-2009, 13:49
вие ок ли сте ве хора кви са тези цени - мойте брекети дето бяха преди 2 год струваха 120 лв - бяха си обикновен цвят на метал и не беше кой знае колко забележимо , за тази цената момичето ще си сложи брекети "swarowski"
Първо разбери каква е разликата между Брекети и Шини и после критикувай хората.
Брекети за 120 лв. няма

lovey0u
09-25-2009, 20:16
вие ок ли сте ве хора кви са тези цени - мойте брекети дето бяха преди 2 год струваха 120 лв - бяха си обикновен цвят на метал и не беше кой знае колко забележимо , за тази цената момичето ще си сложи брекети "swarowski"
Първо разбери каква е разликата между Брекети и Шини и после критикувай хората.
Брекети за 120 лв. няма

може преди 2 години цените да са били други :-o , но сега и шини за 120 лв няма :D

lipstik
09-26-2009, 13:50
^Определено цените не бяха други.Мойте ги нося от една година вече,а се интересувах от брекети много преди това.

gret4ety
10-25-2009, 11:20
Аз преди 4 години носех най-обикновени шини и струваха 200 лева. Само брекетите струват около 500 лева а заболекаря за да ги сложи и за да ги поддържа иска най малко 700 лева. Просто е абсурдно 120 лева за брекети...

play23
10-25-2009, 11:25
Аз носих преди 2 години на двете челюсти обиковени метални- 1200 лвл за година и малко и бях с перфектни зъби.Като тази цена включваше всичко прегледи, ако падне някой брекет....Пише това защото имаше една лекарка дето викаше на всяко идване еди колко си лева на всеки паднал брекет...Ако си от Пловдив мога да ти дам кординати на лекарката
П.П Не съм от Пловдив ама имаше много препоръки за този ортодонт и затова там и наистина много точен човек се оказа жената предложи ни всеки месец като идваме да плащаме...

gret4ety
10-25-2009, 11:28
http://www.zabolekar.info/new_site/images/krivi_zabi/breketi.jpg

Това са брекети

petiam
10-25-2009, 12:04
а от шините според вас има ли ефект? :-o

POLLINA
10-25-2009, 12:06
еми а зпреди 9 години имах шини и ми свършиха работа

OneGirl
10-25-2009, 12:41
Аз носих преди 2 години на двете челюсти обиковени метални- 1200 лвл за година и малко и бях с перфектни зъби.Като тази цена включваше всичко прегледи, ако падне някой брекет....Пише това защото имаше една лекарка дето викаше на всяко идване еди колко си лева на всеки паднал брекет...Ако си от Пловдив мога да ти дам кординати на лекарката
П.П Не съм от Пловдив ама имаше много препоръки за този ортодонт и затова там и наистина много точен човек се оказа жената предложи ни всеки месец като идваме да плащаме...

То и аз плащам когато имам отлепен брекет, като ми смени дъгата. Абе почти всеки месец плащам. Вие не плащате ли за тези неща?

magicfairy
10-25-2009, 12:53
К'ви са тия космичеснки цени ?
Аз преди една година носех брекети и ми взеха 600 лв.
То попринцип бяха 1000, но сме рода със зъболекарката и свали от цената.
Освен това брекетите ми си бяха най-обикновенни и зъбите ми станаха супер.
Според мен тия безцветни брекети и от вътрешната страна на зъба са пълна тъпотия. Ще изтърпиш 1-2 години, все пак това е важно. На мен нито са ми се подигравали, нито нищо, даже си имах и приятел, докато ги носех. Освен това не е и грозно, е, малко е неудобно, но се свиква.

Относно предния пост.
На мен не ми взимаха допълнителни пари за паднал брекет. Дадох си 600 лв. в началото и после не съм додавала нищо.

OneGirl
10-25-2009, 13:00
1000 лв. + ако се отлепи брекет това и за двете челюсти ли се отнася? :shock:

magicfairy
10-25-2009, 13:06
Да.
Зъболекарката попринцип е от София, но идва и в Мездра всяка събота.
Много е добра и знае какво да прави.
Зъбите ми бяха ужас, трябваше да се извадят 4 зъба, 2 от горната челюст и 2 от долната. Взе ми 600 лв. за абсолютно всичко. Сега не знам, може цената да се е вдигнала, все пак си ги слагах по-миналата година, Декември месец.

OneGirl
10-25-2009, 13:13
Аз пък моите ги нося вече 2 години. 1200лв. струват и на всеки отлепен брекет, смяна на дъга ми взима пари :o и незнам вече имам чувството, че никога няма да ми ги махне :x . Апък зъбите не ми бяха кой знае колко криви само 3-тите зъби на горната челюст ми бяха по-нагоре. Ама като гледам има хора с обратна захапка+криви зъби и ги носят по-малко време.

magicfairy
10-25-2009, 13:24
Ами не знам, аз ги носех година и половина и след това още година трябваше да нося шини, защото там костта на зъбите да се оформи, иначе щяха пак да се разместят, или нещо подобно, не помня вече. :)

lipstik
10-25-2009, 13:34
Аз пък моите ги нося вече 2 години. 1200лв. струват и на всеки отлепен брекет, смяна на дъга ми взима пари :o и незнам вече имам чувството, че никога няма да ми ги махне :x . Апък зъбите не ми бяха кой знае колко криви само 3-тите зъби на горната челюст ми бяха по-нагоре. Ама като гледам има хора с обратна захапка+криви зъби и ги носят по-малко време.

Е как ще ти взема пари за това? :shock: На мен са ми се олепяли към 4 и съм сменила почти всичките дъги и на двете челюсти и никакви пари не давам.Само накрая за свалянето трябва да дам.

OneGirl
10-25-2009, 13:53
Аз пък моите ги нося вече 2 години. 1200лв. струват и на всеки отлепен брекет, смяна на дъга ми взима пари :o и незнам вече имам чувството, че никога няма да ми ги махне :x . Апък зъбите не ми бяха кой знае колко криви само 3-тите зъби на горната челюст ми бяха по-нагоре. Ама като гледам има хора с обратна захапка+криви зъби и ги носят по-малко време.

Е как ще ти взема пари за това? :shock: На мен са ми се олепяли към 4 и съм сменила почти всичките дъги и на двете челюсти и никакви пари не давам.Само накрая за свалянето трябва да дам.

Ми взима и аз нз защо :-| . Даже се учудих като прочетох, че на вас не ви взимат 8-) .

liim0nka
10-25-2009, 18:59
скъпички са..и то много..3-4-5000лв. (по-вероятно е да са към 4-5000) :)
мойте са за 800лв :shock: ;-) :wink:
има сега едни дето се слагат от вътрешната страна на зъбите изобщо не се забелязват.естествено мн по-скъпи са (нз колко)
има и едни дето се слагат от външната страна, те почти не се забелязват
мойте са от обикновените и са 800лв цялото лечение (1год и 8 месеца) ама са отпреди година и половина :) :-P

говоря за цялостното лечение, не за цената на брекетите.

liim0nka
10-25-2009, 19:02
скъпички са..и то много..3-4-5000лв. (по-вероятно е да са към 4-5000) :)

преди 4 години носех брекети цяла гоина и половина а имах ебати ченето с тея кучешки вампирски зъби ... и моето цяло лечение струваше 2500лв:) ии наистина сега усмивката ми е екстра:)
моето цялостно лечение също е на тази цена...само че преди 2-3 години цените на зъболекарските услуги скочиха страшно много..

play23
10-26-2009, 14:37
OneGirl Ами не ми е взимала пари за нищо 1200лвл и край!Сменяла ми е над 10 брекета,дъги и нито един лев повече!Дори вече 2 години след това още си ходя на профилактични прегледи, и ми наблюдава зъбите.

OneGirl
10-26-2009, 15:20
OneGirl Ами не ми е взимала пари за нищо 1200лвл и край!Сменяла ми е над 10 брекета,дъги и нито един лев повече!Дори вече 2 години след това още си ходя на профилактични прегледи, и ми наблюдава зъбите.
Ехаааааа браво на твоята ортодонтка :grin: .
Де и моя ортодонт да беше такъв :o .

cool4eto0
10-28-2009, 17:13
аз във вн ходих в едно студио дето е само за брекити и има едни дето са от някаф вид кристал и са от външната страна на зъбите и почти ништо не се вижда ама не помня дали бяха 800 или 8000 лв :D :D

XTREMEFREERIDE
10-28-2009, 18:04
Преди година брекетите на брат ми струваха 1900лв. и не му взима пари за нито една дъга, за нито едно брекетче, за нито един преглед. Тоест цялото лечение = 1900лв. (брекетите му за на двете челюсти, главно заради захапката)
На мен ще ми сложи брекетите на двете челюсти на 7ми Ноемви. Тоест другата Събота. Цялото лечение ми струва 2900лв. Нязная, защо, толкова са вдигнали цената. Само знам, че в тези пари влиза и един анализ на рентгенова снимка на черепа ми, която ми направиха в Дупница за 12лв.
И на двама ни брекетите са от най-нормалните, метални брекетчета със цветни ластици.
Имам приятелка, на която цялото лечение й струваше 2000лв. (преди 2 години) , имам и приятелка, на която лечението й в момента е 4000лв. Цените са относителни спрямо ортодонтите ако питате мен.

amour4eto
10-29-2009, 17:41
вие ок ли сте ве хора кви са тези цени - мойте брекети дето бяха преди 2 год струваха 120 лв - бяха си обикновен цвят на метал и не беше кой знае колко забележимо , за тази цената момичето ще си сложи брекети "swarowski"
а тези твоите могат ли да се махат или ти ги слагат и не можеш да ги махнеш без оперативна помощ?Защото това,за което говориш явно е шини.Те струват толкова,но не помагат много.Даже хич.А брекетите са скъпи,цената зависи от какъв материал са изработени.
Ето как изглежда шина (retainers) за горна челюст
http://www.lititzortho.com/images/retainers.jpg
http://haydenlees.com/retainers.jpg
а ето какво е брекети (braces)
http://whatsinasmile.files.wordpress.com/2008/01/braces0801030_3s.jpg
http://www.smilecareindia.com/images/Gold%20Braces.jpg
ето ги тези,които се поставят от вътешната страна
http://www.drted.com/index.html.bak2/lingual%20braces%20004.jpg
има ОГРОМНА разлика м/у двете.




Това първото НЕ са шини...Това е апаратче...сигурна съм,защото носих такова 7 години като бях по-малка докато ми се оформят зъбите и мога да ти кажа че действа идеално! :) Относно брекетите са доста по-скъпички,но пък важен е ефекта след това,нали? :P

lipstik
10-29-2009, 17:49
^Това са скоби и аз съм носила такива в 4-ти клас.

JCoutureJunkie
10-29-2009, 18:28
вие ок ли сте ве хора кви са тези цени - мойте брекети дето бяха преди 2 год струваха 120 лв - бяха си обикновен цвят на метал и не беше кой знае колко забележимо , за тази цената момичето ще си сложи брекети "swarowski"
а тези твоите могат ли да се махат или ти ги слагат и не можеш да ги махнеш без оперативна помощ?Защото това,за което говориш явно е шини.Те струват толкова,но не помагат много.Даже хич.А брекетите са скъпи,цената зависи от какъв материал са изработени.
Ето как изглежда шина (retainers) за горна челюст
http://www.lititzortho.com/images/retainers.jpg
http://haydenlees.com/retainers.jpg
а ето какво е брекети (braces)
http://whatsinasmile.files.wordpress.com/2008/01/braces0801030_3s.jpg
http://www.smilecareindia.com/images/Gold%20Braces.jpg
ето ги тези,които се поставят от вътешната страна
http://www.drted.com/index.html.bak2/lingual%20braces%20004.jpg
има ОГРОМНА разлика м/у двете.




Това първото НЕ са шини...Това е апаратче...сигурна съм,защото носих такова 7 години като бях по-малка докато ми се оформят зъбите и мога да ти кажа че действа идеално! :) Относно брекетите са доста по-скъпички,но пък важен е ефекта след това,нали? :P
Шини са,носила съм такива.Ходи се на няколко седмици да ти ги стягат.Но не винаги вършат работа.Слагат се при по-малки деца.На колко беше когато ги сложи за първи път и на колко когато нямаше нужда от тях?А това "носих такова 7 години като бях по-малка" искаш да кажеш,че си ги носила 7 години?!WTF.С брекетите тези проблеми се отстранявам за не повече от 2 години.Аз носих шини 2 години,не ми помогнаха,но проблема ми е друг.Дълго за обясняване.На мен само брекетите ще ми помогнат,проблем почти нямам,почти нищо не се вижда,но от здравословна гледна точка е по-добре да ги сложа.

Kris4oy
10-29-2009, 20:09
Брекетите ми струваха 800 лв. за горна и долна челюст преди 2-3 седмици махнах долните, а на 06.11 ще махам долните...Ами моя проблем беше, че зъбире ми бяха редки като автобусни спирки и някакъв проблем с челюстта имах.. сега всичко е ок :P За тези, които не се виждат (керамични) не ти препоръчвам:
1. Двойно по-скъпи са
2. Носят се повече време
3. Отлепят се супер многооо

chaos_
10-29-2009, 20:14
Брекетите ми струваха 800 лв. за горна и долна челюст преди 2-3 седмици махнах долните, а на 06.11 ще махам долните...Ами моя проблем беше, че зъбире ми бяха редки като автобусни спирки и някакъв проблем с челюстта имах.. сега всичко е ок :P За тези, които не се виждат (керамични) не ти препоръчвам:
1. Двойно по-скъпи са
2. Носят се повече време
3. Отлепят се супер многооо
това да пълни глупости

Kris4oy
10-29-2009, 20:15
Брекетите ми струваха 800 лв. за горна и долна челюст преди 2-3 седмици махнах долните, а на 06.11 ще махам долните...Ами моя проблем беше, че зъбире ми бяха редки като автобусни спирки и някакъв проблем с челюстта имах.. сега всичко е ок :P За тези, които не се виждат (керамични) не ти препоръчвам:
1. Двойно по-скъпи са
2. Носят се повече време
3. Отлепят се супер многооо
това да пълни глупости


кое е глупостта?

Amelly
10-29-2009, 20:23
Ами и аз мога да ти кажа,защото нося такива.
Първо по скъпи са с 20-30 лв. не мисля,че това е нещо особено,при положение ,че се дават към 1000 лв за самите брекети.
НЕ се носят повече време,същите са като металните по сила и натоварване.
И се отлепят също като металните,само ,че единственият минус ,е че ако ти се отлепи керамичен брекет не можеш наново същи я се лепи,а трябва да се поръча нов.
Вече година съм с брекети и имам икераимчни и метални и искам да ти кажа,че са ми се отлепяли около 5-6 пъти и при това само металните,а само 1 керамичен.
Ако имате малко повечко пари,вземете си керамични не се набиват на очи толкова,по- добре стоят според мен,а ефекта еа напълно същия,есететиката,все пак е важна.

amour4eto
10-30-2009, 05:14
вие ок ли сте ве хора кви са тези цени - мойте брекети дето бяха преди 2 год струваха 120 лв - бяха си обикновен цвят на метал и не беше кой знае колко забележимо , за тази цената момичето ще си сложи брекети "swarowski"
а тези твоите могат ли да се махат или ти ги слагат и не можеш да ги махнеш без оперативна помощ?Защото това,за което говориш явно е шини.Те струват толкова,но не помагат много.Даже хич.А брекетите са скъпи,цената зависи от какъв материал са изработени.
Ето как изглежда шина (retainers) за горна челюст
http://www.lititzortho.com/images/retainers.jpg
http://haydenlees.com/retainers.jpg
а ето какво е брекети (braces)
http://whatsinasmile.files.wordpress.com/2008/01/braces0801030_3s.jpg
http://www.smilecareindia.com/images/Gold%20Braces.jpg
ето ги тези,които се поставят от вътешната страна
http://www.drted.com/index.html.bak2/lingual%20braces%20004.jpg
има ОГРОМНА разлика м/у двете.




Това първото НЕ са шини...Това е апаратче...сигурна съм,защото носих такова 7 години като бях по-малка докато ми се оформят зъбите и мога да ти кажа че действа идеално! :) Относно брекетите са доста по-скъпички,но пък важен е ефекта след това,нали? :P
Шини са,носила съм такива.Ходи се на няколко седмици да ти ги стягат.Но не винаги вършат работа.Слагат се при по-малки деца.На колко беше когато ги сложи за първи път и на колко когато нямаше нужда от тях?А това "носих такова 7 години като бях по-малка" искаш да кажеш,че си ги носила 7 години?!WTF.С брекетите тези проблеми се отстранявам за не повече от 2 години.Аз носих шини 2 години,не ми помогнаха,но проблема ми е друг.Дълго за обясняване.На мен само брекетите ще ми помогнат,проблем почти нямам,почти нищо не се вижда,но от здравословна гледна точка е по-добре да ги сложа.

Ами не са шини,по простата причина че шините са с огромни метални неща,които ти излзиат извън устната кухина...и шини са се носели сигурно преди 20 години...И да,ходила съм да ми ги стягат на 2 седмици...и кво искаш да кажес тва че съм ги носила 7 години,да така е...но по-добре така и сега да имам хубави зъби...а не да стана на 16-18 и да си кажа че може би сега трябва да си нося брекети...просто защото зъбите вече са пораснали и са си заели формата.

bonboncho
10-30-2009, 07:50
аз също имам брекети и струваха 1500 лв. аз съм от Ямбол мойте са савсем обикновенни

Kris4oy
10-30-2009, 07:52
Ами и аз мога да ти кажа,защото нося такива.
Първо по скъпи са с 20-30 лв. не мисля,че това е нещо особено,при положение ,че се дават към 1000 лв за самите брекети.
НЕ се носят повече време,същите са като металните по сила и натоварване.
И се отлепят също като металните,само ,че единственият минус ,е че ако ти се отлепи керамичен брекет не можеш наново същи я се лепи,а трябва да се поръча нов.
Вече година съм с брекети и имам икераимчни и метални и искам да ти кажа,че са ми се отлепяли около 5-6 пъти и при това само металните,а само 1 керамичен.
Ако имате малко повечко пари,вземете си керамични не се набиват на очи толкова,по- добре стоят според мен,а ефекта еа напълно същия,есететиката,все пак е важна.



еми в моя град металните са 800 лв.. а керамичните са 1600 лв. и адски много се отлепят имам една притяелка, която е с керамични и почти всяа седмица е там, понеже винаги има нещо отлепено и наистина се носят повече ортодонтка ми го каза 8-)

lipstik
10-30-2009, 17:56
На мен пък керамичните са ми много гадни,особено като го гледаш отблизо.Изглеждат слузести и гадни.Иначе ако ги гледаш отдалече са по-добре,но само толкова.

JCoutureJunkie
10-31-2009, 19:31
вие ок ли сте ве хора кви са тези цени - мойте брекети дето бяха преди 2 год струваха 120 лв - бяха си обикновен цвят на метал и не беше кой знае колко забележимо , за тази цената момичето ще си сложи брекети "swarowski"
а тези твоите могат ли да се махат или ти ги слагат и не можеш да ги махнеш без оперативна помощ?Защото това,за което говориш явно е шини.Те струват толкова,но не помагат много.Даже хич.А брекетите са скъпи,цената зависи от какъв материал са изработени.
Ето как изглежда шина (retainers) за горна челюст
http://www.lititzortho.com/images/retainers.jpg
http://haydenlees.com/retainers.jpg
а ето какво е брекети (braces)
http://whatsinasmile.files.wordpress.com/2008/01/braces0801030_3s.jpg
http://www.smilecareindia.com/images/Gold%20Braces.jpg
ето ги тези,които се поставят от вътешната страна
http://www.drted.com/index.html.bak2/lingual%20braces%20004.jpg
има ОГРОМНА разлика м/у двете.




Това първото НЕ са шини...Това е апаратче...сигурна съм,защото носих такова 7 години като бях по-малка докато ми се оформят зъбите и мога да ти кажа че действа идеално! :) Относно брекетите са доста по-скъпички,но пък важен е ефекта след това,нали? :P
Шини са,носила съм такива.Ходи се на няколко седмици да ти ги стягат.Но не винаги вършат работа.Слагат се при по-малки деца.На колко беше когато ги сложи за първи път и на колко когато нямаше нужда от тях?А това "носих такова 7 години като бях по-малка" искаш да кажеш,че си ги носила 7 години?!WTF.С брекетите тези проблеми се отстранявам за не повече от 2 години.Аз носих шини 2 години,не ми помогнаха,но проблема ми е друг.Дълго за обясняване.На мен само брекетите ще ми помогнат,проблем почти нямам,почти нищо не се вижда,но от здравословна гледна точка е по-добре да ги сложа.

Ами не са шини,по простата причина че шините са с огромни метални неща,които ти излзиат извън устната кухина...и шини са се носели сигурно преди 20 години...И да,ходила съм да ми ги стягат на 2 седмици...и кво искаш да кажес тва че съм ги носила 7 години,да така е...но по-добре така и сега да имам хубави зъби...а не да стана на 16-18 и да си кажа че може би сега трябва да си нося брекети...просто защото зъбите вече са пораснали и са си заели формата.
Ами не знам кой те е излъгал,че шини са се носили преди 20 години,но определено не си права.Аз носих такива,когато бях на 8.Сега съм на 15.И една моя приятелка има някакъв мижав,незабележим почти проблем със зъбите на долната челюст и носи шини.Шините нямат никакви странни неща,излизащи от устната кухина.Имат едни малки метални нещица,които ти обхващат зъбите,но ако не беше една тънка метална пластинка за предните зъби никой не би забелязал,че ги носиш.Не ме карай да си снимам шините,все още са някъде тук(и да ме пита човек защо,толкова ги мразя 8-) )
На мен ви вземаха 5-6 лева на стягане.Ако ги бях носила години,щях сигурно да дам същите пари,колкото ако си бях сложила брекети.Абсурдно е за мен да нося тази гадост толкова дълго,след като при всеки удобен случай се изкушавам да ги сваля.Още повече,че не помагат на всички.Но на теб това никой не ти го казва,защото искат да се налапат с парички.
Питам наколко си била,когато са ти ги сложили и на колко когато са ти ги махнали просто защото ми е любопитно.Не може ли?

lipstik
10-31-2009, 19:51
Абе това не са шини,а скоби....

vagarious
12-18-2009, 17:09
Ам да ви питам - винаги ли се поставят брекети и на двете челюсти, при положение, че само едната челюст има проблем!?

ra43ty
12-18-2009, 17:44
Ам да ви питам - винаги ли се поставят брекети и на двете челюсти, при положение, че само едната челюст има проблем!?

не :)

lipstik
12-18-2009, 19:44
Ам да ви питам - винаги ли се поставят брекети и на двете челюсти, при положение, че само едната челюст има проблем!?

Не,но е препоръчително,особено,ако са много криви на горната челюст.

vagarious
12-18-2009, 19:44
Наскоро ми казаха, че е наложително!?!?! :-o Май зависи от ортодонта и от проблема на зъбите. :-o :-o

lipstik
12-18-2009, 19:58
На мен ми сложиха на долните челюсти,чъпреки че бяха прави зъбите.Прави се така,защото като ти се изправят горните зъби,те ще се избутат настрани и така горните зъби няма да съвпадът с долните и ще имаш проблеми със захапката.

dqvolcheto9
12-18-2009, 20:21
аз носих брекети преди 2-3 години .. и само за горната 4елюст ми излезе .. 600 - 700 лева ... но ми се изправиха зъб4етата :grin:

Здравеите ,съфорумци.Можете ли да ми кажете някои/я зъболекар/ка в София или Плевен,защото искам да си сложа брекети....

vagarious
12-18-2009, 20:31
Оо недей в Плевен.

dqvolcheto9
12-19-2009, 09:48
Що не там ?Доколкото знам една фр си беше правила брекетите в Плевен и и взели 1600 Еuro за отгоре и отдолу а друга фр в София по -малко от 1000 лв и за двете.Нз и аз вече...

vagarious
12-19-2009, 10:03
Защото задължително ще ти извадят зъб/и, а в другите градове има по-специализирани ортодонти, при които можеш да минеш и без вадене на зъб.Според зависи. :)

Fr3eGiRl
12-19-2009, 10:10
Аз съм с брекети само на горните зъби засега ми струват около 1 500 лв. , но съм много доволна почти са ми се изправили зъбите.. :) Сложих си ги в София (според мен няма смисъл да се тича по други градове) в Юниордент при д-р Димитрова.. :)

vagarious
12-19-2009, 10:35
Fr3eGiRl а на долната челюст няма ли да ти слагат !? :-o Едни ортодонти слагат, други не.Пф, ужас. :x

m3talmania
12-20-2009, 15:12
^Ми ако зъбите имо проблем само на едната челюст, ще сложат само на нея.
А зъбки се вадят, за да се осигури място(в повечето случаи), като разбира се на мястото на извадените се наместват другите. Много ясно, че ако не се налага няма да вадят (различните видове брекети може и да те отърват от ваденето) и всичко е толкова строго индивидуално, че няма накъде повече.
Все пак, ако онова момиче не се е отказало мога да дам координатите на моя ортодонт в Плевен. :)

gabi_94
12-20-2009, 15:36
Ваденето на зъби си зависи от самия човек...ако имаш постоянни зъби, които пречат на другите ти зъби или биха могли да ти изкривят останалите зъби, много ясно, че ще се извадят...То да не е концерт по желание...искам/ не искам - това е ако искаш хубави зъби! Аз съм с брекети от близо две години - скоро ще ми ги махат и като ми ги слагаха ми извадиха всички млечни зъби, понеже мойте не искаха да падат...а сега наскоро си направих снимка и се видя, че зародишите на мъдреците ми ще порастнат много гадно и ще ми бутат останалите зъби и ще ги изкривят, следователно след време, когато тръгнат да пробиват ще ми ги извадят...Няма друг начин просто...
Иначе ако имаш възможност да си сложиш брекети, слагай и не му мисли, момиче с криви зъби е доста отблъскващо...

dqvolcheto9
12-20-2009, 16:26
На мен не ми е проблем ,ако ми вадят зъби.
m3talmania -ако може да ми ги напишеш на лс и г/д ,ако знаеш цени и тн.. 10x предварително :smt003

vagarious
12-20-2009, 16:41
Най-много ме притеснява факта, че може би ще ми вадят зъб/и.Хем малко или много ще ме боли, хем после ще е грозно.Заради това се колебая за брекети.Иначе не ме бърка, но... :(

gabi_94
12-20-2009, 17:03
Най-много ме притеснява факта, че може би ще ми вадят зъб/и.Хем малко или много ще ме боли, хем после ще е грозно.Заради това се колебая за брекети.Иначе не ме бърка, но... :(

Виж сега, нали си чувала поговорката: "Трай моме за хубост"
Самото вадете на зъб не боли, понеже ти слагат упойка, дори като те боцкат във венеца с упойка не боли чак толкова много, се едно се натискаш с нокът. Боли след като ти мине упойката, самото място там боли, но има хапчета за тая цел...Търпи се. Иначе много ли са ти криви зъбите?

Fr3eGiRl
12-20-2009, 17:15
Fr3eGiRl а на долната челюст няма ли да ти слагат !? :-o Едни ортодонти слагат, други не.Пф, ужас. :x

Ами тя в началото мислеше да ми слага.. После реши, че нямало нужда. 8-) Аз по принцип с долните зъби нямам проблеми.. :)

Fr3eGiRl
12-20-2009, 17:20
Най-много ме притеснява факта, че може би ще ми вадят зъб/и.Хем малко или много ще ме боли, хем после ще е грозно.Заради това се колебая за брекети.Иначе не ме бърка, но... :(


На мен ми вадиха зъб. 8-) Биха ми упойка във венеца и само тогава ме болеше и то съвсем малко, а после от ваденето нищо не усетих.. :) Половин-един час след това челюста ми беше малко изтръпнала.. :-D Ама няма нищо страшно.. А за това, че ще е грозно не се притеснявай толкова.. На мен не ми се виждаше много , понеже зъба беше по-назад, но важен е крайния резултат. :wink: Ако си сложиш брекети не мисли за дупката от извадения зъб, а за хубавата усмивка, която ще имаш накрая.. :) Надявам се да съм ти помогнала. :P

Korrnyy
12-20-2009, 17:23
Аз съм с брекети /обикновени, забелязващи се/. Горните и долните ОБЩО са ми 1200 лева.

vagarious
12-20-2009, 17:43
Най-много ме притеснява факта, че може би ще ми вадят зъб/и.Хем малко или много ще ме боли, хем после ще е грозно.Заради това се колебая за брекети.Иначе не ме бърка, но... :(

Виж сега, нали си чувала поговорката: "Трай моме за хубост"
Самото вадете на зъб не боли, понеже ти слагат упойка, дори като те боцкат във венеца с упойка не боли чак толкова много, се едно се натискаш с нокът. Боли след като ти мине упойката, самото място там боли, но има хапчета за тая цел...Търпи се. Иначе много ли са ти криви зъбите?

Мне много, но пък ме комплексира супер много.Някои ортодонти ми казаха, че трябва кучешките да ми извадят ии няма как просто да се дам.Ако е по-назад този за вадене - може да се навия.Много ги обмислям нещата ии се притеснявам .. :(

vagarious
12-20-2009, 17:44
Fr3eGiRl а на долната челюст няма ли да ти слагат !? :-o Едни ортодонти слагат, други не.Пф, ужас. :x

Ами тя в началото мислеше да ми слага.. После реши, че нямало нужда. 8-) Аз по принцип с долните зъби нямам проблеми.. :)

Ми и аз с долните нямам, но пък казват, че задължително ще сложат, други пък - не било нужно.. :-o

dqvolcheto9
12-20-2009, 18:40
Kornyy къде са ти слагали брекетите смисъл в кой град ?

Hiph0pgirl
12-23-2009, 14:33
Аз съм с брекети на горната челюст и ми излезнаха 750 лв :wink:

Korrnyy
12-23-2009, 14:45
Kornyy къде са ти слагали брекетите смисъл в кой град ?

София :)

Infinity
12-23-2009, 15:10
Kornyy къде са ти слагали брекетите смисъл в кой град ?

София :)
По конкретно ? :-o

Korrnyy
12-23-2009, 20:24
Има една ортодонтка, която работи с мъжа си /той е зъболекар/ на Румънското посолство. Страшно съм доволна от нея, супер мила жена :) Зъбите са ми перфектно прави :) Ако се интересуваш от мястото, телефони и т.н пиши лично :)

rosence
01-22-2010, 07:34
Здравайте, аз съм на 20 години и имам намерение да си сложа брекети, прочетох всичко, което сте написали. :)
Ще ми напишете ли адрес и телефон на зъболекари в София , които няма да ми вземат, ако ми падне някои брекет .Аз съм от Благоевград,тук има една клиника, но нещо ме съмнява :) :-x

gret4ety
01-22-2010, 18:28
Аз пък съм на 15 носих брекети почри една година (най нормални брекети, не бели) И след 2 месеца ще ми ги махат а после ще нося някакво "чене" там да ми държи зъбите да не се върнат ама само нощем. Изобщо не съм се комплексирала от брекетите, станаха си ми като някаква отличителна черта. Даже понякога забравям че съм с тях. Обикновено най най нормалните брекети на горна и долна челюст са 1800-2000 лева но различните зъболекари различно ги правят. Сложи си после няма да съжаляваш :)

liim0nka
01-22-2010, 20:03
скъпички са..и то много..3-4-5000лв. (по-вероятно е да са към 4-5000) :)

преди 4 години носех брекети цяла гоина и половина а имах ебати ченето с тея кучешки вампирски зъби ... и моето цяло лечение струваше 2500лв:) ии наистина сега усмивката ми е екстра:)
ох извинявам се.. аз говоря за цялото лечение..моето лечение цялото също е 2500лв. , но за самите брекети ще излъжа колко са.. :(

vagarious
01-22-2010, 20:06
liim0nka А ти къде си ги слага !? :)

liim0nka
01-22-2010, 20:11
Най-много ме притеснява факта, че може би ще ми вадят зъб/и.Хем малко или много ще ме боли, хем после ще е грозно.Заради това се колебая за брекети.Иначе не ме бърка, но... :(

Виж сега, нали си чувала поговорката: "Трай моме за хубост"
Самото вадете на зъб не боли, понеже ти слагат упойка, дори като те боцкат във венеца с упойка не боли чак толкова много, се едно се натискаш с нокът. Боли след като ти мине упойката, самото място там боли, но има хапчета за тая цел...Търпи се. Иначе много ли са ти криви зъбите?
А мен даже след това не ме болеше.. те изписват рецепта прахчета,антибиотик и така.А самото вадене изобщо..изобщо не боли-единствено усещаш натиск, но то трябва да се усеща няма как-и отново не боли :)

vagarious
01-22-2010, 20:37
Нали ви казвам, че най-много се притеснявам от празното място после. :( Иначе, вече имам час при ортодонт и ще видим какво ще става. :)

mcfly
01-29-2010, 19:31
Тъй като и аз имам проблеми със зъбите искам да попитам брекетите винаги ли имат положителен ефект, защото аз по принцип имам прави зъби, но само един ме тревожи.. Сигурно аз съм човекът с най-крив зъб в света :D Отвратителен е! Преди да отида на доктор искам да поразпитам тук-таме и да разбера повечко.

Denny94
01-30-2010, 00:59
то и аз смятам да си слагам бреки ходих при една ортодонтка на преглед само и съм много доволна как ми обясняваше всичко
като цяло искам бреки за естетика защото съм сигурна че след време
ше ми станат супер зъбите,,, имало е такива гадни случаи и след време супер се оправя усмивката на потърпевшите :)
бих каза че по добре да издържим година - година и половина с бреки
отколкото да траем усмивката си за цял живот . Тва е за хора които държат на външносттаи на усмивките , пък и е хубаво
макар че има хора дето доста ги е срам относно бреките...
затва хора има безцветни но те са доста скъпички
аз сигурно ще съм със Self-Ligating :-o

Denny94
01-30-2010, 01:02
за Self-Ligating да ви кажа, че няма смисъл да се вадат зъбите
шото мойте резците или кучешките на горната челюст са доста изкривени ии тя самата ми каза че няма да има смисъл да се вадят зъбите и сиг 1 година ше ги носа
искам да кажа че може би с тях по бързо ше мине и по бързо ше се подредят незнам ,.. :)
да се надяваме че като ги сложа ше се подредят по бързо
след като ги сложа ще споделям какво е чувството :)

mcfly
01-30-2010, 11:13
то и аз смятам да си слагам бреки ходих при една ортодонтка на преглед само и съм много доволна как ми обясняваше всичко
като цяло искам бреки за естетика защото съм сигурна че след време
ше ми станат супер зъбите,,, имало е такива гадни случаи и след време супер се оправя усмивката на потърпевшите :)
бих каза че по добре да издържим година - година и половина с бреки
отколкото да траем усмивката си за цял живот . Тва е за хора които държат на външносттаи на усмивките , пък и е хубаво
макар че има хора дето доста ги е срам относно бреките...
затва хора има безцветни но те са доста скъпички
аз сигурно ще съм със Self-Ligating :-o
Аз не виждам нищо срамно да носиш брекети. Мен супер много ме кефят. Сладки са :Р Аз сега обмислям да отида на ортодонт, ама все още се колебая. Майка ми е съгласна да си сложа, но баща ми...... :smt017

Smilleeee
06-01-2011, 16:05
Аз съм на 15 и нося брекети от 2 години. Струваха общо всичко 3000 лева. Сложи си много са готини ^^ Аз скоро ще ги махам за жалост.. ще и липсват!! Толкова моменти съм изживяла с тях!!! :D

Elinceto1
12-12-2011, 20:36
Аз съм с керамични брекети от година вече и съм много доволна от новата си усмивка и захапка най-вече. Вече си дъвча каквото си поискам на задните зъби и нямам никакви проблеми. В началото ми беше гадно, пречеха ми, но свикнах и сега виждам резултати. Нямам търпение да си ги сваля и да си избеля зъбите!!! На мен ми излязоха 3000 за горна и долна челюст, но си заслужават! За повече информация можете да посетите сайта на моя ортодонт и да видите как изглеждат на снимка www.breketiplovdiv.com

esra_5
02-23-2012, 20:06
kolko leva platihte za zalepqne otnovo?