PDA

View Full Version : Как НЕ трябва да изглежда един компютър!



ExtrAc7
09-18-2009, 21:50
Ето така:
http://hardwarebg.com/site/news_img/1238490637-dust-in-the-wind.jpg

Редовното почистване на натрупания прах в компютъра е наложително, тъй като при неговата липса компютъра започва да изглежда като на снимката по-горе. А започне ли да изглежда по този начин обикновено и спира да работи или започва да прави проблеми, така че... ;)

Jus7DreamBoy
09-18-2009, 21:56
Ето така:
http://hardwarebg.com/site/news_img/1238490637-dust-in-the-wind.jpg

Редовното почистване на натрупания прах в компютъра е наложително, тъй като при неговата липса компютъра започва да изглежда като на снимката по-горе. А започне ли да изглежда по този начин обикновено и спира да работи или започва да прави проблеми, така че... ;)

Моя комп като го включа е като реактивен двигател на самолет и сичко прах мрах заминава :D

doomkillerr
09-18-2009, 22:00
Да и причината компютъра да прави проблеми и дори да изгори, е защото "натрупания прах" действа като термо изолатор между частите на компютъра и така те не могат да се охлаждат! 8)

ivanstef
09-19-2009, 05:32
ОМГ, това е нереално, откъде го изкопа.?!?wtf?!!? :shock:

Tr3ndy
09-19-2009, 07:53
ОМГ, това е нереално, откъде го изкопа.?!?wtf?!!? :shock:
Сигурно е неговият собствен, мързяло го е да го чисти :razz:

rosenhristev
09-19-2009, 08:01
на мен ми се е налагало да чистя и по кофти компютри... и ония беше до такава степен натлачен, че "с духане не стана" пробвах и с прахосмукачка но ефекта пак беше=0... След което ми дойде великата идея с четка за боядисване да мога да къртя прахуляка и с прахосмукачка да го дърпам и стана.... като минах към вентилаторите от натлачване и липса на масло не можеха да се завъртят дори с ръка... общо взето почистването на този компютър ми отне 6 часа... 8-)

Tr3ndy
09-19-2009, 08:03
на мен ми се е налагало да чистя и по кофти компютри... и ония беше до такава степен натлачен, че "с духане не стана" пробвах и с прахосмукачка но ефекта пак беше=0... След което ми дойде великата идея с четка за боядисване да мога да къртя прахуляка и с прахосмукачка да го дърпам и стана.... като минах към вентилаторите от натлачване и липса на масло не можеха да се завъртят дори с ръка... общо взето почистването на този компютър ми отне 6 часа... 8-)

Егати, той да не е от Първата Световна бре ?

rosenhristev
09-19-2009, 08:07
не но не беше чистен от 4-5 години...
момичето го бяха закарали на сервиз да им сложат още рам и так да добавят какво беше не помня ония не са си направили труда горе долу да го забършат :o

А ме викнаха да го оправя защото не отчиташе монитора което ми беше много странно първоначално след това открих къде е номера в самата букса се беше натлачил толкова прах, че не можеше да направи връзка 8)

ivanstef
09-19-2009, 08:09
не но не беше чистен от 4-5 години...
момичето го бяха закарали на сервиз да им сложат още рам и так да добавят какво беше не помня ония не са си направили труда горе долу да го забършат :o

А ме викнаха да го оправя защото не отчиташе монитора което ми беше много странно първоначално след това открих къде е номера в самата букса се беше натлачил толкова прах, че не можеше да направи връзка 8)

Тя да не живее в пустинята на открито :?

Tr3ndy
09-19-2009, 08:10
Може пък да е бил заровен някъде, за да се скрие информация :?

rosenhristev
09-19-2009, 08:14
не просто се пушат около 2-3 кутии цигари в стаята на ден + това живее на доста централно място и постоянно има прахуляк

DarkAngelOfHope
09-19-2009, 09:57
на мен ми се е налагало да чистя и по кофти компютри... и ония беше до такава степен натлачен, че "с духане не стана" пробвах и с прахосмукачка но ефекта пак беше=0... След което ми дойде великата идея с четка за боядисване да мога да къртя прахуляка и с прахосмукачка да го дърпам и стана.... като минах към вентилаторите от натлачване и липса на масло не можеха да се завъртят дори с ръка... общо взето почистването на този компютър ми отне 6 часа... 8-)

Дам .. :) на тая снимка на автора дори си личат цветовете на някои компоненти че и на кабелите :D

ExtrAc7
09-19-2009, 10:03
не просто се пушат около 2-3 кутии цигари в стаята на ден + това живее на доста централно място и постоянно има прахуляк

дам цигарите са доста добра причина :)

slavito007
09-19-2009, 11:04
Oo, че това на снимката нищо не е :razz: Аз моя като го отворих за пръв път имаше пухчета от прах. :grin:

masterbin
09-19-2009, 13:17
като видях темата си казах " Крайно време е да си го изчистя " :D ся лъщи от вътре. :)

rosenhristev
09-19-2009, 15:55
компютър най-добре да се чисти на 1 месец максимум ... да не говорим, че моите ги чистя на 2-3 седмици ...

Burn94
09-19-2009, 16:42
Еее Росене кой ще тръгне да ги чисти на 1 месец при положение ,че съм виждал хора дето даже ги е страх да си отворят компа .... :D и естествено дават по 10-20 лева за едно мизерно почистване :) а иначе ся ще са изсмеете бая хора ама аз моя стария комп който беше кошница ама беше железен от 2000-та година изкара до 2007 и мисля че не е почистван :D:D:D никога да не говорим и за ударите които беше изял....

rosenhristev
09-20-2009, 14:53
това говори много добре за вас и за това как се отнасяте с компютрите си :D ако си го беше чистил и да се грижиш за него можеше още да е жив ...
първия ми компютър ми го купиха 1999 година и с добра поддръжка още е жив и не е мръднал... сменяно му е 2 пъти захранване и един вентилатор ама кой не мога да ти кажа мисля, че на видеото.

Естествено не само прахуляка има значение, но с добра поддръжка... в момента си го използвам като сървър ако мога така да го нарека и гледам филми от него съм го вързал към телевизора и една мощна система от от колони съм си прекарал и музика слушам от него :) само му се добавя постоянно хард и последния път и рам му сложих още...

Xanibal
09-20-2009, 15:12
тва са 2 кила прах бе егаси,аз моя го чистя 1 път месечно,ама са от 3 месеца не съм го отварял и ме мързи да се занимавам xD

TwoSmokingBarrels
09-20-2009, 19:14
Чистете си компа не го оставяйте така :lol:

sexmaniaka
09-20-2009, 20:26
Аз моя по принцип като чуя че вентилаторите започват да се зорят го отварям да го видя в какво състояние е отвътре : ) Последния път от прах се бяха счупили 2 вентилатора :) :) Беше забавно :razz: :razz: