PDA

View Full Version : Относно нас самите



norm12
09-18-2009, 21:51
Здравейте един мой приятел ме помоли да постна следното съобщениe
При мен има един интересен парадокс.Първо искам да знаете,че заеквам и че правя речеви упражнения за премахването на заекването (една логопедка ми ги даде).Когато съм вкъщи горе долу ми се разбира какво говоря(все пак моето семейство ми е свикнало) а на училище мога да говоря и добре и лошо(когато каза едно нещо лошо първия път втория път ако го има разбира се го казвам разбираемо за другите).Когато съм в клас съм ЗАТВОРЕН в себе си на 99 процента като говоря само с учителите,момчето което седи на моя чин и още няколко човека от класа ми,когато ходим на кафе(и аз отивам с тях,но имам чувството че съм неканен гост)аз съм СЛУШАЛКА в смисъл че слушам какво говорят другите на 99 процента а аз говоря на 1 процент и не намирам лесен начин на комуникация с другите.Заради това мисля ,че моя проблем освен с гласа ми е и че не мога да общувам(комуникирам) с другите около себе се и че не намирам начин да се изразя пред другите това което мисля реално в дадена ситуация.
Когато някой не ме разбере нещо ми идва отвътре да разстрелям някой или да взема някоя брадва и да си отсека главата ядосвайки се много,давайки много голям вътрешен вик(вой) относно това,преди се разплаквах за това(гласа ми видя че плаках и ми помогна),имам чувството че още малко и пак ще се разплача в клас.
В общи линий съм един от най малодушните хора в своя град.
По принцип мойте цели са да бъда добър с другите(което и правя),да бъда себе си и да бъда истински кавалер и джентълмен с другите.
За това най искрено ви моля за помощ.
Трябва да намеря начин да комуникирам с другите,да бъда себе си(преди това разбира се че ще трябва да открия кой съм аз всъщност),да бъда уверен в свойте възможности,тоест всичко.
p.s. много държа поради естеството на съдържанието на писмото ми да получа отговор защото няма да знам какво да правя по нататък с живота си :)

ExtrAc7
09-18-2009, 22:16
Ами намери си компания 1 2 приятели отпусни се и се разприказвайте и леко по леко изразявай собственото си мнение това което мислиш това което ти харесва упражнявай се за заекването и не си мисли, че си нещо по-малко от другите успех пич наистина ти желая щастие щот се натъжавам като чета писанията ти :)

montana6
09-19-2009, 00:13
Не се вкарвай много само заради едно заекване. Заекването не е толкова голям проблем. Най-важното е да си жив и здрав, щото има хора с къде-къде по-големи проблеми от твоя. Знам, че не е толкова лесно ако ти кажа да спреш да се притесняваш и да се депресираш сам, но друг начин няма. За съжаление, в България има много нетолерантни, невъзпитани и некултурни хора, които ще ти се изсмеят или ще изтъкнат този твой недостатък (макар че това не е недостатък, реално). Моят съвет е да се радваш, че си жив и здрав и да не мислиш заекването за проблем, а за част от себе си. Щом правиш и упражнения за това, не виждам къде е проблема. :)

mrtn
09-19-2009, 08:56
Е заекването не е толкова голям проблем, едва ли някой разумен човек би ти се изсмял, или да ти се подиграе. Общувай свободно, а и щом казваш, че са ти приятели не виждам смисъл защо да не се отпуснеш? По спокойно го давай и сам ще бъдеш удолетворен! :)

clever
09-19-2009, 11:50
това че имаш недостатък не те прави по-тъп от другите нито пък по-смешен или нещо подобно ..
ти си си уникален като личност без значение че заекваш ...
този недостатък не ти пречи да си джентълмен и да общуваш нормално с другите ... упражнявай се и си живей спокойно
свестни;добри и умни хора ще разберат че си човек;който може да бъде приятел и да го включат в компанията си
няма за какво да се притесняваш ..
бъди себе си и се забавлявай ! ;)

precakana
09-19-2009, 12:06
Охх и аз имам проблем с говора, не заеквам, просто не мога да казвам С иии в предишния клас ме разбираха, ама сега в новия от нерви още повече ми се "оплита" езика ии не ми разбират почти нищо.. От октомври ще ходя на логопед, ама дотогава..

dan40123
09-19-2009, 12:42
аз често казвам френко "ррр" където не му е мястото просто не мога да го кажа както трябва не ми е проблем 99% от хората не забелязват...
ти като заекваш най-вероятно се и притисняваш и става двоен ефект...
ако някой ти се подиграва проблема не е в теб а в него