PDA

View Full Version : Тичане/въпрос ?



TheFirstline
09-19-2009, 08:42
Добро утро,добър ден и добър вечер ако някой го прочете по късно.
Искам да ви попитам,научно доказано е ,ч от тичането се отслабва нали...,а някой извратен мозък беше казал ,че когато тичаш отделяш пот която е вода и ти като пиеш вода си връщаш.Примерно аз тичам и изпивам 1 литър вода след това и нищо не става така ли ?И какъв е процеса на отслабване когато тичаш :?

Благодаря на всички !

clever
09-19-2009, 09:03
глупости
като тичаш отслабваш защото хабиш калории и то доста ..
и винаги се отделя пот която не е само вода ..
пии достатъчно вода и бягай и ще си супер
ако не пиеш достатъчно вода ще се обезводниш и няма да е хубаво ...
избрала си добър начин за отслабване-приятно тичане ))

интересно-като пиеш повече вода това облекчава и предпазва от целулит 8-)
аз откакто се помня съм водна помпа 8-) и никога не съм имала целулит(пази боже)) 8-)

TheFirstline
09-19-2009, 09:29
глупости
като тичаш отслабваш защото хабиш калории и то доста ..
и винаги се отделя пот която не е само вода ..
пии достатъчно вода и бягай и ще си супер
ако не пиеш достатъчно вода ще се обезводниш и няма да е хубаво ...
избрала си добър начин за отслабване-приятно тичане ))

интересно-като пиеш повече вода това облекчава и предпазва от целулит 8-)
аз откакто се помня съм водна помпа 8-) и никога не съм имала целулит(пази боже)) 8-)
момче съм :D И значи може да се увивам у фолио :/ И аз пия по много вода,4,5 литра на ден

clever
09-19-2009, 09:41
хахх извинявай че те обърках :D
ми по-добре не се обвивай във фолио... спарва се кожата и не е добре :)
тичай си свободно-достатъчно мазнини ще изгориш :P

TheFirstline
09-19-2009, 09:55
еми ок аз и без това си пазя някаква диета,тичам някъде от месец и малко по 3,4 пъти седмично,1600 метра секи път ,не много ,но си потичквам :)

ExtrAc7
09-19-2009, 10:10
Ами аз слушах един доктор, че пък когато се увиваш кожата ти не може да диша и пак толкова си се потиш и няма смисъл общо взето това с потта се превръща в мит тичай си нормално облечен достатъчно си натоварваш мускулите :)

Luscious_Heart
09-19-2009, 10:15
глупости
като тичаш отслабваш защото хабиш калории и то доста ..
и винаги се отделя пот която не е само вода ..
пии достатъчно вода и бягай и ще си супер
ако не пиеш достатъчно вода ще се обезводниш и няма да е хубаво ...
избрала си добър начин за отслабване-приятно тичане ))

интересно-като пиеш повече вода това облекчава и предпазва от целулит 8-)
аз откакто се помня съм водна помпа 8-) и никога не съм имала целулит(пази боже)) 8-)
Е какво значи много вода? 4 л на ден?
Аз в един сайт си го изчислявах по колко да пия на ден... Сметнаха ми го 2,5 ама аз съм на 3... Да зема да го увелича пак мисля..

TheFirstline
09-19-2009, 10:18
Ами аз слушах един доктор, че пък когато се увиваш кожата ти не може да диша и пак толкова си се потиш и няма смисъл общо взето това с потта се превръща в мит тичай си нормално облечен достатъчно си натоварваш мускулите :)
аз принципно се навличам със 3,4 фланелки и 2 анцуга по някога съм с 1 щото ми е неудобно с 2...и тичам вечер :)

FiRe_LaDy
09-19-2009, 10:24
Няма смисал от увивания или навличания с много дрехи.Бягай си леко някакви дълги кросчета от 1 - 2км поне.Ако ходиш да бягаш постоянно ще получиш желания ефект.По-бавно ще е,но пък и после може да си сигурен,че по трудно ще си ги върнеш обратно.А за водата - щом бягаш е хубаво да пиеш много и то не само след като си бягал,ами изобщо.Колкото повече течности,толкова по-добре.

clever
09-19-2009, 10:34
глупости
като тичаш отслабваш защото хабиш калории и то доста ..
и винаги се отделя пот която не е само вода ..
пии достатъчно вода и бягай и ще си супер
ако не пиеш достатъчно вода ще се обезводниш и няма да е хубаво ...
избрала си добър начин за отслабване-приятно тичане ))

интересно-като пиеш повече вода това облекчава и предпазва от целулит 8-)
аз откакто се помня съм водна помпа 8-) и никога не съм имала целулит(пази боже)) 8-)
Е какво значи много вода? 4 л на ден?
Аз в един сайт си го изчислявах по колко да пия на ден... Сметнаха ми го 2,5 ама аз съм на 3... Да зема да го увелича пак мисля..
честно казано не съм броила колко вода пия .. 8-)
ама согато съм вкъщи НАЙ-малко всеки час отивам до мивката и си сипвам 3 големи чаши вода ... хахх просто така съм свикнала ..

по темата-не се навличай с анцузи и глупости .. най-малкото ще ти стане лошо от жега или кожата ти няма да може да се проветрява
и аз тичам(за кеф .. не че тр да отслабвам)вечер но съм с потниче и къси панталони .. иначе ми прилошава от жега

DimovB
09-19-2009, 10:49
Мазнините са енергийните резерви на организма и когато бягаш ги принуждаваш да се топят, за да се снабдиш с нужната енергия. Въпреки това не бива да бягаш на гладен стомах, защото организма "посяга" първо към въглехидратите, като най-бърз източник на енергия, а мазнините гори най-бавно, което крие опасност да изгориш и мускулна маса.
А потта се отделя в следствие на прегряването на организма и спомага за охлаждането му.

DarkKisss
09-19-2009, 11:49
Боже дори не си направих труда да прочета коментарите.
Синко, поразрови из интернет и 100% ще намериш полезни научни статии. Ако искаш от личен опит, то мога да ти кажа, че тази хуйня с водата която са ти я стоварили въобще не е верна:) Когато тичаш се изпотяваш, а с потта се отделят вредните за тялото токсини, ако има какво да се друса, то с това друсане пак се отслабва в дадената област и другото е стягането на мускулите чрез бягане. Толкова мога да ти кажа:)

DarkKisss
09-19-2009, 11:50
Мазнините са енергийните резерви на организма и когато бягаш ги принуждаваш да се топят, за да се снабдиш с нужната енергия. Въпреки това не бива да бягаш на гладен стомах, защото организма "посяга" първо към въглехидратите, като най-бърз източник на енергия, а мазнините гори най-бавно, което крие опасност да изгориш и мускулна маса.
А потта се отделя в следствие на прегряването на организма и спомага за охлаждането му.

с това също съм съгласна ;-)