PDA

View Full Version : Мазна коса - продукти?



JCoutureJunkie
09-19-2009, 09:14
Здравейте.Моят най-голям проблем е може би мазната коса.Каквото и да правя на втория ден вече е мазна.Бихте ли ми предложили някакви продукти,които да ми помогнат?Като шампоан ползвам Head and Shoulders но няма никакъв ефект.Също търся и някаквъв балсам.Мерси предварително!

Presley
09-19-2009, 09:19
Какво ли не иэполэвах.Маса пари отидоха эа скапани продукти.И не.3а да го иэбегна просто си къпя косата всеки ден или най-много преэ ден.Вярно,че не е добре,ама пък винаги е чиста.

sladi4ka_qni4ka
09-19-2009, 13:13
Мазната коса е резултат от свръхактивни мастни жлези в корените на косата. Това неприятно състояние води до слепване на косата за скалпа и липса на обем. Често се появява и пърхот.
Причини за омазняването на косата има много. Ето някои от тях:
• Хормонални смущения по време на пубертета
• Стрес
• Неподходящ шампоан
Заболявания:
• Стомашно-чревни;
• Нарушения в обмяната на веществата;
• Липсата на витамините А, Д, Е и F;
• Нервни депресии.
Добре е поне за известно време да преминем на бедна на сол, мазнини и въглехидрати храна, без пикантни и възбуждащи подправки

За да бъде ефикасна борбата с мазната коса, трябва да положите доста грижи. Първо, купете си подходящ шампоан - добро решение са шампоаните за мазни корени и сухи краища. Добре е да имате и един катранен сапун в банята, който да ползвате през няколко измивания. Отварата от дъбови кори, която ще намерите по-надолу в страницата е лесна за употреба и много ефикасна - само след две седмици употреба ще намалите омазняването. Моя клиентка миеше косата си всеки ден, а понякога и по два пъти на ден, защото косата и ставаше мазна само за няколко часа, с тази отвара успя да постигне впечатляващ резултат - след 1 месец ежедневна употреба на отварата успя да стигне до измиване на косата на три дни! И през това време косата и стои обемна и красива.
Добре е да изсушавате косата си с четка и сешоар(с не много горещ въздух)- като навеждате главата надолу и издухвате косата в посока обратна на растежа. Когато косата изсъхне, топирайте я леко в корените - така ще я отдалечите от мазния скалп и тя ще се омазни по-бавно.


Отвара от дъбови кори
Най-бързото и ефикасно лечение на мазния скалп е отварата от дъбови кори. Тази рецепта е изпробвана от мен лично и от много мои клиенти. Тя е и най-лесна за изпълнение. Намерете си дъбови кори - от аптеката или от някой билкар. Направете отвара и я сложете в бутилка или буркан. Съхранявайте го в хладилника и всеки ден(може и по няколко пъти на ден) стопляйте по една малка чашка от отварата и мажете с памук корените на косата(не търкайте силно). Резултат от усилията си очаквайте след около две седмици.

Подхранващ лосион за коса

Прави се от 100 г розова вода, към която се добавят 10 малки ампулки вит. С. Преди употреба е добре шишето да се разклати старателно. След това сместа се втрива в корените на косата с лек масаж. На финала се разресва, за да може лосионът да се разнесе и към краищата. Не се изплаква. Добре е да се прави всяка вечер, докато шишето се изпразни.

Лека маска за мазна коса

В зависимост от дължината на косата се взема кисело мляко. Към него се добавя чаена лъжичка сода за хляб и се разбърква старателно. Допълнителна екстра е добавянето на лимонов сок и разбит белтък. Сместа се нанася веднъж седмично на косата и се държи около 40 минути. Измива се само с вода, и то хладка, заради белтъка.

Белтъчна маска за мазна коса

Разбива се един белтък на сняг. Към него се добавя чаена лъжичка сол, докато се получи гъста пяна. След това се сипва и сокът на един лимон и отново се разбива. Маската се втрива чрез масажи в кожата на главата. Държи се 30 минути

Глицерин и лимон

Смесва се едно шишенце глицерин с равно количество изцеден лимонов сок. Получената смес се разбърква добре.Отделно разбиваме 1 жълтък с 1 лъжица мед и към тях добавяме глицерина с лимона.За да сгъстим маската прибавяме хума.След като нанесем маската на косата престояваме с нея поне 1час.ефектът е страхотен и най-важното е че косата не се омазнява.


Маска за мазна коса

Съставки:
Едно яйце 1мл витамин В1 или В6 1/2 чаша отвара от коприва - се смесват.

Начин на прилагане:
Втрийте топлата смес и покрийте главата с найлон, а отгоре с топла кърпа.
След 1 час измийте главата с шампоан, а след това изплакнете с отвара от копривени листа и корени.

Подхранваща маска за мазна коса преди измиване.

Съставки:
100г пасиран магданоз смесете с 1 лъжичка водка и 2 чаени лъжички рициново масло.

Начин на прилагане:
Втрийте в корените на косата и направете топъл компрес.
След 1 час измийте с шампоан и изплакнете с 4 чаши отвара от коприва и 3 супени лъжици оцет.

Маска с хума
Смесват се хума, мед, яйце и оцет. Намазва се кожата на главата и косата, завива се с найлон и кърпа и се стои половин час. Измива се с шампоан.

JCoutureJunkie
09-19-2009, 15:24
sladi4ka_qni4ka мерси много :-) при първа възможност ще пробвам някоя маска

sladi4ka_qni4ka
09-20-2009, 07:13
надявам се да съм ти помогнала ... :-)

Hilary_
09-20-2009, 10:11
апфф тоя шампоан мен изобщо не ме кефи .. :D
аз лично ползвам шампоаните на Нивеа ии съм доволна .. :-o

ElinoOor
09-20-2009, 10:39
апфф тоя шампоан мен изобщо не ме кефи .. :D
аз лично ползвам шампоаните на Нивеа ии съм доволна .. :-o

Да!Да!Да! Нивеа повер! 8-)
Единствената марка която ми задържа косата в нормално състояние повече от 24 часа. Фен съм им! 8-)

guinessgirl
09-20-2009, 12:40
Klorane имат много хубав шампоан против омазняване ;)

пак Клорейн имат шампоан за всекидневна употреба,тоест който не уврежда косата.

PIF
09-20-2009, 12:52
чувала съм, че маските с коприва помагат :-o

shell
09-20-2009, 19:52
И аз какво ли не опитах :-o но кой знае какъв резултат не открих :( сега си мажа косата с кокосово масло и бадемово и косата ми се задържа малко повече чиста :)
опитвах и с отварата от дъбови кори ма нещо не видях някакъв резултат

Ufff
09-20-2009, 20:00
Съгласна с Гинесгърл.. Клоран са супер, ако не се лъжа този за мазна коса е с коприва.