PDA

View Full Version : Изгорял преносим HDD



chippy
09-19-2009, 16:51
Наскоро ми се наложи да си пускам преносимото HDD и го бях изключил от контакта, когато го включих просто пукна и изгасна след като се опитах да го пусна отново нищо не стана и започна да мирише на изгоряло. Отворих го и то взе че се оказа най- обикновен HDD за компютър /ако знаех по-рано щях директно да си го сложа а не да се занимавам/. Та въпросът ми е знаете ли дали е възможно да си възвърна информацията вътре защото имах доста колекции както и ценна информация?

doomkillerr
09-19-2009, 17:11
Наскоро ми се наложи да си пускам преносимото HDD и го бях изключил от контакта, когато го включих просто пукна и изгасна след като се опитах да го пусна отново нищо не стана и започна да мирише на изгоряло. Отворих го и то взе че се оказа най- обикновен HDD за компютър /ако знаех по-рано щях директно да си го сложа а не да се занимавам/. Та въпросът ми е знаете ли дали е възможно да си възвърна информацията вътре защото имах доста колекции както и ценна информация?

Ами какво да ти кажа... Има няколко варианта:

1. Може да и изгоряло само захранването на преносимия HDD, но не и самия той - трябва да го пробваш на настолния си компютър дали ще тръгне.

2. Има "малка" възможност, ако е изгоряла платката на харда да се поправи, като се смени с друга в някой сервиз, но ще излезе скъпо...

3. Ако самата глава е дефектирала - не знам дали може да се поправи! :?

chippy
09-19-2009, 17:20
Честно казано вътре цялостно не съм го отварял - самият хард. Обаче миришеше само то страната на четирите буксички където влиза захранващия кабел на харда когато се включва в пц-то. А пък ме притеснява ако го включа към пц то си да не вземе да прецака нещо друго.

doomkillerr
09-19-2009, 17:33
Честно казано вътре цялостно не съм го отварял - самият хард. Обаче миришеше само то страната на четирите буксички където влиза захранващия кабел на харда когато се включва в пц-то. А пък ме притеснява ако го включа към пц то си да не вземе да прецака нещо друго.

Имах в предвид, че харда трябва да се демонтира от кутиява в която е поставен и да се монтира вътре в компютъра, като втори хард и тогава да се пробва дали ще тръгне!!! За да го пуснеш като втори хард, трябва да поставиш "джъмпера" на позиция "slave" - ако го свържеш на кабел на който има вече свързано устройство (то си има схема на самия хард къде се мести джъмпера). Ако го свързваш на отделен кабел пък трябва да е на позищия "master", но предполагам, че в момента е така!