PDA

View Full Version : Света, парите, материалното, чувствата, истинското...



amk933
09-19-2009, 22:38
Не мислите ли, че вече твърде много почнаха да се объркват тези неща в нашия свят? Толкова изкуствено се налагат от всякъде всякакви глупости. 20 годишни момичета ходят с 80 годишни чичковци, защото "много се обичат". И въобще всичката тази поза, всичкото това лицемерие и простотия, която се лее на длъж и шир няма ли в един момент да измести тотално всичко истинско и всички истински емоции, които изпитват хората? Как мислите? Докога ще продължават да деградират ценностите? Докъде ще стигнем ние и светът, защото маршрута, по който сме поели, май не води до много хубаво...

Di
09-19-2009, 22:52
свиква се

doomkillerr
09-19-2009, 23:14
Здравей "amk933".

Първо искам да те поздравя за хубавата тема. Аз ще ти отговоря така:

- Явно е вярна приказката, че "парите въртят света"...

- Много от най-важните решения за съдбата на нашата планета и за развитието на хората - също се определят от "хора" имащи власт и много пари...

- По мой наблюдения деградацията на обществото все повече се засилва. А до какви последствия ще ни доведе това - само времето ще покаже.

- На въпроса ти "Докога ще продължават да деградират ценностите? Докъде ще стигнем ние и светът..." ще отговоря - До като не настъпи 3-та Световна Атомна Война (а този момент рано или късно ще настъпи) и тогава ходейки в пепелта от падналите бомби, след много години може би хората ще проумеят, че не само власта и парите са най-ценното на този свят... :?

П.С. - Дано да схванахте какво исках да кажа... 8)

Sham
09-19-2009, 23:20
"истинското" не е синоним на "реалност" от известно време)

montana6
09-20-2009, 14:46
Може пък ценностите да не деградират, а просто да се сменят към други.

malone
09-20-2009, 19:48
Може пък ценностите да не деградират, а просто да се сменят към други.В нашият конкретен случай са си точно деградация. :?

montana6
09-20-2009, 19:54
Може пък ценностите да не деградират, а просто да се сменят към други.В нашият конкретен случай са си точно деградация. :?

Наблюдава се промяна на ценностите в младото поколение (както и по принцип с всяко такова). Дали е деградация или не, не може да се каже еднозначно. Всяко нещо си има както положителните, така и отрицателните страни. Все пак, всеки отговаря за действията си.

Paincodex
09-22-2009, 16:34
Ако си погледнеш подписа и помислиш, ще видиш, че основните виновници за девалвацията на ценностната ни система са обожаваните от теб американоиди...

Светът или по-точно хората се превърнаха в една маса, която се интересува само от материалното, както съм и аз... защото сега ще се напълни с духовно извисени личности.Виновни са промиващите мозъци или са виновни глупаците, които оставят мозъците им да бъдат промити?
Всеки си гледа интересите. Хора – всякакви.

Dimana99
09-22-2009, 16:51
"парите въртят света"

Винаги е било и винаги ще бъде!

montana6
09-22-2009, 21:27
"парите въртят света"

Винаги е било и винаги ще бъде!

Доста неправилно обобщение, според мен. Никога не се знае какво ще е бъдещето.

sl0w
09-24-2009, 12:49
"парите въртят света"

Винаги е било и винаги ще бъде!

Най-точният отговор !

_donna_
09-24-2009, 13:08
Последния път като поздравих една възрастна жена,защото просто мина покрай мен и дори ми се стори,че леко кимна,тя не можа да повярва. :shock: Така че е по-зле отколкото си мислиш.Зарежи истинското - обикновеното го няма вече ..

dimitar_ak
09-24-2009, 13:14
За ходенето на 20 годишна с голям има едно просто обяснение. Момичетата се развиват по-бързо от момчетата. Нещата които интересуват един 20 годишен за нея вече са "тоя па какво ми се прави на интересен". За много момичета бързо доскучава кафенцето или натискането на пейка в парка и искат забавления за които са наужни пари - излети, море, почивки, пътувания, подаръци. Един хлапак който не работи не може да предложи това и изобщо не е задължително да е богат. Просто нещата които подържат една връзка вече струват пари.

amk933
09-24-2009, 17:24
За ходенето на 20 годишна с голям има едно просто обяснение. Момичетата се развиват по-бързо от момчетата. Нещата които интересуват един 20 годишен за нея вече са "тоя па какво ми се прави на интересен". За много момичета бързо доскучава кафенцето или натискането на пейка в парка и искат забавления за които са наужни пари - излети, море, почивки, пътувания, подаръци. Един хлапак който не работи не може да предложи това и изобщо не е задължително да е богат. Просто нещата които подържат една връзка вече струват пари.

Не ставаше въпрос за 25 годишна с 32 годишен, в което няма лошо, ами за 25 годишна с 80 годишен. Не виждам що за любов може да и предложи (грубо казано)...

Cryptica
09-24-2009, 17:42
Можеше и да е по-зле. Поне няма световна война. Все още. Иначе щяхме да се избиваме по улиците като зверове или направо да затрият човечеството с две-три атомни бомби. И после хлебарките щяха да владеят Земята. :o Издръжливи копеленца. :x

dimitar_ak
09-24-2009, 21:24
@амк933
Виж Хамилтън, който е един невзрачен негър и страхотната му приятелка. И тук и при твоя пример вече се убеждаваш, че любовта няма граници. :razz:

amk933
09-24-2009, 21:31
@амк933
Виж Хамилтън, който е един невзрачен негър и страхотната му приятелка. И тук и при твоя пример вече се убеждаваш, че любовта няма граници. :razz:

За съжаление обаче: "любовта няма граници"=валута

Canis_Dirus
09-25-2009, 00:02
Аз, като един духовно извисен и напълно пренебрегнал материалното човек, ви казвам, че единствният начин да спасите душите си е самоубийството!

dimitar_ak
09-25-2009, 06:26
Аз, като един духовно извисен и напълно пренебрегнал материалното човек, ви казвам, че единствният начин да спасите душите си е самоубийството!

Християнството осъжда самоубийството, така че този подход не става за спасение на душите ни.

KeepItReal
12-10-2009, 12:57
cennosti li ? kvi cennosti ima v momenta q mi gi kajete> kinti = si4ko < sori no tva e realnostta. dobre 4e ima muzika tq e 100% istinska ako q nqma6e i neq do sq sam se gramnal , to ne se jiveee tai licemerie dvuli4nici , ae kakto se kazva v 1na pesen "Kakvi vremena"- (soundtrack) :smt006 dam it

amk933
12-10-2009, 14:47
az za tva sym se otrekyl ot ob6testvoto i seki den se molim za zemetreseniq ili nova svetovna voina da se iz4isti malko sveta,4e mn sgan se prykna maina.

se otnekyde trea da doide promqnata,a horata dobrovolno nema da q poiskat.

Войната не е решение, защото и много свестни хора ще измрът.

montana6
12-14-2009, 02:16
хората показаха,че друг път няма. само крайните ситуации ги променят.

Тук си прав. Много често само крайните ситуации вършат работа.

yavortopchiev
12-29-2009, 13:56
Много пъти съм водил един спор, на който съм отговарял с : "Пробвай да си купиш хляб с усмивка."

Това ми е мнението.

Magic_Girl
01-05-2010, 13:25
Ох, България е к*рвенска държава за съжаление. Тук властват мутрите, к*рвите и т.н. Никой умен човек няма бъдеще тук. Относно парите... всичко при нас е пари вече. Хората правят какво ли не за пари, власт, респект, страхопочитание... Потъпкани са всички идеали и ценности. На никой не му пука какъв човек си, важното е да си яка пичка и да правиш всичко и ще ти дадат всичко-пари, кола, къща. Като гледаме фолк певиците и за нас това стават ценности-да си нагъл, подъл, лицемер, лека жена и не знам още какво е престижно в този свят и децата, които не знаят кое е добро и кое зло възприемат това и като пораснат стават такива. Относно това кой с кого ходи за мен не е проблем. Не ми пука че някоя на 20 може да ходи с някой на 40. Все пак това не е нищо ново в нашия свят. Представи си и това, че не всички по на 40 са богати и яки пичове. Повечето мъже оценяват една жена след като са преминали 30-те. До към 30 мъжа е неориентиран в живота. На него му се купонясва, иска нещо необвързващо. Едва по-късно осъзнава, че иска женадо себе си. Има и момичета на 20, които знаят какво искат от живота и знаят от къде да го получат и затова ходят с такива "чичковци" на 40. Ако ходи с някои на 80, както ти каза, тогава е за пари 100%. Ако умре тя ще му вземе парите нали се сещаш. ;)

bratignat
02-19-2010, 10:18
Парите са много важни, без тях не може да оцелеем. Те са общ енергиен източник за всички ни. Макар и да са важни, много по-важна е истинската любов. Защото, като се обърнеш назад и погледнеш последните 5/10 години и видиш, че си спечелил, кола, дом, и други играчки, разбираш колко си сам. Сам с някого, който също е сам с играчките си. Когато казваме, че управляващите в България са курви, обиждаме много момичета, които са били поставени в ситуация да вършат такава работа. А повечето мутри сами са избрали посоката, в коятод а деградират. Умните хора имат шанс навшкъде, номерът е да не те хванат, че си умен :D Ценностите са прецакани. Ценност е вече конкретно определение, а не абстрактно понятие, за нещо, кото можеш да вземеш и на онзи свят със себе си. Положителни черти в това да се изчукаш на 15-16 аз не виждам - почваш да бъркаш чесането с любов. Свещенното става битово.

MaRiYa_86
03-02-2010, 18:18
Няма морал,парите го убиха!

YouDontKnowMe
03-02-2010, 19:28
Запознайте се с Чочковците. Те са представители на днешното поколение и на разбиранията му.
Чочковците сме материалисти. Не знаем на какво да се радваме, не знаем как да се забавляваме, не знаем какво е да обичаш истински (близките си, родината си). Егоисти сме. Използваме всичко и всички максимално. Не знаем какво е алтруизъм (или просто не можем да си представим една нагласа, която е толкова далече от нашата).Всъщност, уж се скъсаха да правят благотворителни предавания и концерти (примерно Биг Брадър по НТВ), но всъщност всеки иска да се покаже колко е "състрадателен, добър, благороден". Лицемери сме.
Изобщо и не искам да споменавам за ценности. Всичко ни куца.
Разбира се, много по-забавно за Чочка е да седи цял ден на компютъра,после да излезе, да се напуши и напие някъде (кръчма, дискотека , бар ,"у некой френд"), вместо да се занимава с безумните прищявки на техните (мама, тате, баба , дядо)- да излезе семейно на пикник, за риба и т.н.
Е , разбира се , може и да отиде с тях , но за къде е без лаптопа/телефона(за да си говори с приятелките/приятелите , защото ще е "ебаси тъпото, брато")/чантичката/гланца/другите гримове/очилцата/поличката/токчетата.
Това е най-малкото. Много е странно за един Чочко да чуе за хора (като онзи чичко, който взима сирачета при себе си, обучава ги да вършат работа, която ще им е от полза, намира им работни места , дава им подслон и т.н. Дава си и последната стотинка за тези деца), които се лишават от всичко за благото на другите . Нито един Чочко не разбира защо човек предпочита да живее в мизерия, заобиколен от душици , които го обичат като баща, при положение , че има за ядене само хляб , сол и чат-пат някаква чорбица. Нито един Чочко няма да разбере щастието на този мъж. Нито един Чочко не разбира защо трябва да се учи (като тате има пари) , защо трябва да се отнася с уважение към всички хора,защо трябва да почита родителите си.На Чочко всеки му е длъжен, същевременно Чочко страда и от непукизъм. Нито един Чочко няма да разбере защо са се жертвали Левски , Ботев и всички други национални герои (защото и изобщо не се замисля по този въпрос- не му пука) .
Просто, Чочко ще излезе на връх 3ти март да се "нафирка" заедно с Чочка, да си направят едно бебенце (чоченце) и после ще го изхвърлят на сметището (в най-добрия случай в някой дом).
Но Чочковците не са само бесни тийнове- те са навсякъде.
До къде ли може да стигне всичко това? И на мен ми е интересно. Когато Чочковците с по-високи постове решат да повоюват, просто някой ще ни изтреби с атомни бомбички. За благото на всички.

Diam0nD
03-03-2010, 10:46
http://vbox7.com/play:998bf7e6


ценности в модерния свят няма ,не е замислено да има и бавно всичко си заминава . Каква ценностна система дават шоута като биг брадър ? На какво ни учат ? Истинските ценности не стават ли смешни и повод за подигравка ? Модерната ценностна система не е ли : секс и наркотици ? Най-лесно се управляват незнаещите и атаката на хората зад кулисите е по младото поколение . В западните страни вече са достатъчно малко хората с ценности ,сега сме наред ние - бившите соц страни . Целта е проста - да не мислиш , да не се противопоставяш на системата...
не бъдете коне с капаци и овце - отваряйте си очите ,четете книжки ,не позволявайте да ви манипулират ! :)
smash the system - destroy babylon !!

yakuza_
03-06-2010, 16:33
....
Не съм съгласен с теб, аз съм материалист, но държа на приятелите си, по празници винаги съм с роднини, като естествено по - късно заминавам, но важно е уважението. Когато някои роднини имат нужда от помощ за нещо, понякога мрънкам, но отивам. Студент съм и честно казано от 13 годишен мразя да искам пари от нашите. Като материалист естествено се стремя и към, това е една от причните да уча, надявам се така да имам по - лесна реализация в живота, макар, че в България нещата са малко по - различно.