PDA

View Full Version : Дали това е правилното решение..?



Beautyful
09-20-2009, 09:44
Записах се на уроци по испански език.Само да поясня,че не уча в испанска гимназия и съм А Б С О Л Ю Т Н О начинаеща. 8-) Чудя се дали взех правилното решение....испански ли трябваше да запиша или немски....френски..? :-o Определено знам,че испанския ме влече най-много,но пък той ли е най-точния..този,който ще ми послужи най-добре?Какво е вашето мнение и мислите ли,че веднъж седмично /в неделя/ е достатъчно,защото ходя и на уроци по англ.ез. и прецених,че тогава ще ми бъде най-удобно и ще мога изцяла да се раздам 8-)

bog4eto
09-20-2009, 09:49
Зависи към къде се насочваш.

courtney
09-20-2009, 09:50
Според мен е много хубаво, че си записала втори език (ти по принцип английски ли учиш?) и мисля, че щом те влече най-много е добро попадение. Аз уча немски и направо ме съсипва, езиците са ми силата, но това нещо не му схващам нищичко.. Казвали са ми, че и френският е доста труден. Абе като цяло май испанският е най-лесен, а и щом ще го учиш веднъж в седмицата..
Не мисля, че има правилно и грешно решение за езици, всеки един от тези би ти бил полезен, вече трудно, ако не и невъзможно да вземат човек без втори чужд език. Щом имаш амбиция да го учиш, а не те карат, супер.

PS А и не забравяй, че испанският май е втори по говоримост в света след английския, търси се доста, така че ще ти е от голяма полза ;)

mrtn
09-20-2009, 09:52
Еми като ти харесва най-много испанския него ще уичш. Апък аз мисля, че ти е достатъчно, да учиш два езика извън класно допълнително в училище, то се товари и не става много хубаво.

lipstik
09-20-2009, 10:48
Важно е да учиш този,който най-много ти харесва.

Lucho
09-20-2009, 10:58
Какво учиш в училище като език ?

Lucho
09-20-2009, 10:59
И кой клас си ?

iPurple
09-20-2009, 11:07
Един език повече НИКОГА няма да ти е излишен, а всеки език е полезен по някакъв начин. Няма за какво да съжаляваш.. ;)

elito0o0o0
09-20-2009, 11:21
Записах се на уроци по испански език.Само да поясня,че не уча в испанска гимназия и съм А Б С О Л Ю Т Н О начинаеща. 8-) Чудя се дали взех правилното решение....испански ли трябваше да запиша или немски....френски..? :-o Определено знам,че испанския ме влече най-много,но пък той ли е най-точния..този,който ще ми послужи най-добре?Какво е вашето мнение и мислите ли,че веднъж седмично /в неделя/ е достатъчно,защото ходя и на уроци по англ.ез. и прецених,че тогава ще ми бъде най-удобно и ще мога изцяла да се раздам 8-)

Бих ти казала само.. БРАВО! и продължавай да го учиш! Испанският е много интересен и лесен език.. :) Френският не е толкова лесен и не се говори толкова колкото Искански,Английски ,а може би и Немски..
За Немския.. ем.. и той е също толкова труден ,колкото е и Френския.. трябва да имаш произношение.. и т.н... щом си запалена по Искански.. продължавай да го учиш! 8) Хехе :) Колко тъпо се изразих не е истина :lol: .. както и ще да е.. ти ще разбереш кое е най-доброто за теб ;) Успех с езиците ;) 8-)

Beautyful
09-20-2009, 13:14
Ехеее...Мерси много на всички за пожеланията 8-) А относно въпросите- в училище уча само АЕ,а сега съм 8-ми клас 8-)

Luscious_Heart
09-20-2009, 15:00
А втори език ще имате ли в даскало? :) Ако се набляга и на него, значи всичко ще е супер.
Аз съм 9 клас, профилът ми е английски и немски; немския го почнахме тази година. Обмислям да се запиша на руски (може и на френски, но по-малко вероятно), но не знам дали няма да ми е много тежко тая година за частни уроци. :D
Щом те кефи езика, значи си направила правилното решение. Мен например испанският не ме кефи (без да се обиждаш), а по ме влекат немския, руския и т.н.
Ами успех. 8-)

sun4e
09-20-2009, 17:53
Подкрепям те напълно !!! :grin: Супер як език е испанският ,а ако знаеш и английски е просто незаменима комбинация.Но все пак мисля,че един ден е недостатъчен.Аз бях подготве с испански и го учехме супер много имахме 3-4-5 часа на ден испански и наистина имаме основата,но се искат постоянни упражнения.Само с един ден се забравя.Добре ще е да си купиш някакви книжки и учебници по испански,да си водиш речник с думи и фрази,както и да слушаш испанска реч.Успех ! :)

П.П Ако искаш за нещо помощ пиши ЛС :)

liim0nka
09-20-2009, 19:35
Записах се на уроци по испански език.Само да поясня,че не уча в испанска гимназия и съм А Б С О Л Ю Т Н О начинаеща. 8-) Чудя се дали взех правилното решение....испански ли трябваше да запиша или немски....френски..? :-o Определено знам,че испанския ме влече най-много,но пък той ли е най-точния..този,който ще ми послужи най-добре?Какво е вашето мнение и мислите ли,че веднъж седмично /в неделя/ е достатъчно,защото ходя и на уроци по англ.ез. и прецених,че тогава ще ми бъде най-удобно и ще мога изцяла да се раздам 8-)

Бих ти казала само.. БРАВО! и продължавай да го учиш! Испанският е много интересен и лесен език.. :) Френският не е толкова лесен и не се говори толкова колкото Искански,Английски ,а може би и Немски..
За Немския.. ем.. и той е също толкова труден ,колкото е и Френския.. трябва да имаш произношение.. и т.н... щом си запалена по Искански.. продължавай да го учиш! 8) Хехе :) Колко тъпо се изразих не е истина :lol: .. както и ще да е.. ти ще разбереш кое е най-доброто за теб ;) Успех с езиците ;) 8-)

м да тъпо се изрази и то доста по отношение на френския.. :)

Ax3
09-21-2009, 05:08
Разбира се че е правилно... никога не е грешка да учиш език, защото езиците са нещо много полезно :)

MonSitY
09-21-2009, 06:42
Ами правилно е!!Щом ти харесва и имаш възможносто,похвално :)Аз уча английски и немски,имам желание и за 3 език,но първо искам да стигна на по-високо ниво с тези двата,пък тогава ако има време ще се постарая да науча още един! :)

Beautyful
09-21-2009, 09:14
Подкрепям те напълно !!! :grin: Супер як език е испанският ,а ако знаеш и английски е просто незаменима комбинация.Но все пак мисля,че един ден е недостатъчен.Аз бях подготве с испански и го учехме супер много имахме 3-4-5 часа на ден испански и наистина имаме основата,но се искат постоянни упражнения.Само с един ден се забравя.Добре ще е да си купиш някакви книжки и учебници по испански,да си водиш речник с думи и фрази,както и да слушаш испанска реч.Успех ! :)

П.П Ако искаш за нещо помощ пиши ЛС :)
Вчера си писах по скайп със учителката,която ще ми преподава тя ми даде един много полезен сайт за всички учещи езики /без значение какви/ http://www.babbel.com/ Всъщност действително ми беше много полезен,защото вчера си седнах на гъза и се постарах да науча някои основни фрази и думички :) Наистина съм страшно мотивирана да го науча тоя език 8-) А,иначе след малко отивам да се запиша и на уроци по англ.ез. там съм доста добре,но никога не е излишно да се упражняваш особено,когато имаш възможност.Поръчах си и от и-нет Един самоучител по испански със упражнения и CD на Colibri,които тези дни се надявам да ми доставят :) И така...това е за сега,по натам когато преценя,че съм стигнала до желаното ниво и по АЕ и по ИЕ може би ще запиша и трети език /Немски или Фрески...ще видим../ :)
sun4e благодаря много за предложената помощ,ако някой път се затрудня в нещо ще е удовоствие за мен да потърся помощта ти. :)