PDA

View Full Version : Немски език - проблем



alexandarchy
09-20-2009, 15:08
Накратко, имам сериозен проблем с немския език. Напълно начинаещ съм. От тази година започнах да го изучавам (8 клас) в езиково училище. Та имам няколко въпроса ако може някой напреднал да ми ги обясни, съвсем на кратко, но доколкото е възможно ясно

1. Der, Die, Das. (как да разбера кое трябва да поставя пред същ. име, и кавко трябва да е окончанието)
2. Особенности в немското произношение. (съвсем на кратко, имам го написано, но на много висок стил.)
3. Спрежения на глаголи.

Всякакви съвети и линкове към полезни страници са добре дошли ! :)

П.П: Знам че повечето от хората в форума си имат работа или др. занимания, но моля да ми се помогне защото наистина е спешно ! :(

Tnx TeenProblem !

montana6
09-20-2009, 15:33
http://www.ezicionline.com/nemski/index.html

Тука има всичко за начинаещи.

zoreto
09-20-2009, 15:46
http://www.ezicionline.com/nemski/index.html

Тука има всичко за начинаещи.


Добро е ,но зависи и от учебника,защото ако той не е систематизиран правилно няма как да се натрупват нещата.Ние в моя клас използваме "Schritte" и е мн добре направено като почва от азбуката,как да се представиш,да разкажещ за семейството си,какъв е твоя ден, как да пазаруваш,да опишеш жилището си и лично от това което знам съм доволна :)
Според мен почти всичко зависи от учебника и преподавателя.
А това линкче е специялно по учебника,който използвам
http://www.hueber.de/shared/uebungen/schritte/lerner/uebungen/ има точно упражнения за всеки раздел :)

kidwestern
09-20-2009, 16:08
така.
за да докажа пак колко много над вас съм ще ти обесня ..
der,die,das са определителни членове както следва- мъжки,женски,среден род.
всяка дума на немски език си има род. произношението се учи с времето,родовете на български и немски не съвпадат..учи се всичкото.
Много искаш да знаеш - примерно каво е дроб,а не знаеш деление.
не става така,учи си спокойно.

amk933
09-20-2009, 16:13
Дали трябва да сложиш der, die или das можеш много лесно да разбереш по окончанието на думата. Има и изключения разбира се, но поне в 80% от случаите ще си прав. Потърси ги някъде из нета окончанията. Иначе аз имам граматика на Pons и в нея всичко е описано лесно, кратко и ясно. :)

WaterLilly
09-20-2009, 16:15
Der, Die, Das. (как да разбера кое трябва да поставя пред същ. име, и кавко трябва да е окончанието)

Няма някаква логика, всичко се запомня след многото повторения. На немски родовете на някои думи са различни от тези на българските, така че няма винаги да ти върши работа да се замислиш на български какъв е рода на думата и да е така и с немския.



2. Особенности в немското произношение. (съвсем на кратко, имам го написано, но на много висок стил.)

ie се чете като дълго и [ии]
дифтонги:
ei се чете като ай
eu е ой
^ Всъщност с точно немско произношение не се четат точно така, сигурно ако не си ги разбрал са ви обяснили, че примерно

faststep
09-20-2009, 18:14
Такааа, за спреженията. :) Нека вземем глагола kommen(идвам).
ед.ч.
1л. ich komme(коренът на глагола + е)
2л. du komst(коренът + st)
3л.er/sie/es kommt(коренът + t)

мн.ч.
1л. wir kommen(инфинитив)
2л. ihr kommt(същото като 3л. ед.ч.)
3л. sie kommen(инф.)
Sie kommen(учтива форма,инф.)
Има изключения като hei

montana6
09-20-2009, 18:46
faststep това спрежение е по-добре да го научи самият автор в последствие, за да не се обърка сега. Има доста изключения в спрягането.

Към автора - не бързай да узнаваш всичко на момента, ако имаш желание, ще научиш всичко с времето.

MonSitY
09-21-2009, 06:47
щом си начинаещ нямаш толкова голяма нужда на този етап да знаеш тия неща.за 1 точка съм съгласна,но другите ще ви се обяснят подробно в часовете,поне на нас ни отделиха бая време докато ги схванем :)

Beautyful
09-21-2009, 09:34
Погледни тука --> http://www.babbel.com/ :) :) :)

alexandarchy
09-21-2009, 15:12
Благодаря на всички за отговорите. Днес като си прочетох записките разбрах за дас, дер , дие, както за спреженията и произношенията. Не е толкова трудно. Ми аз съм в "И" паралелка. :?
Благодаря на всички отделили време на темата ми ! LOCK!

rosenhristev
09-21-2009, 20:33
Благодаря на всички за отговорите. Днес като си прочетох записките разбрах за дас, дер , дие, както за спреженията и произношенията. Не е толкова трудно. Ми аз съм в "И" паралелка. :?
Благодаря на всички отделили време на темата ми ! LOCK!