PDA

View Full Version : Как да си пусна нет?



Spider4eto
09-20-2009, 20:42
Елементарен на вид въпрос, но на мен хич не ми е елементарно. Та проблема е следния имам си компютър вкъщи свързан към интернет. Наскоро си взех лаптоп и искам от време на време да си прехвърлям кабела от компютъра на лаптопа. Пробвах, но уви нищо не стана. С 300 зора намерих откъде да въведа настройките (IP, Subnet mask и т.н.) Обаче нета не тръгва и не тръгва. С виста съм, така че ако може някой да ми обясни какво правя грешно или какво не правя. Мерси :)

doomkillerr
09-20-2009, 21:25
Елементарен на вид въпрос, но на мен хич не ми е елементарно. Та проблема е следния имам си компютър вкъщи свързан към интернет. Наскоро си взех лаптоп и искам от време на време да си прехвърлям кабела от компютъра на лаптопа. Пробвах, но уви нищо не стана. С 300 зора намерих откъде да въведа настройките (IP, Subnet mask и т.н.) Обаче нета не тръгва и не тръгва. С виста съм, така че ако може някой да ми обясни какво правя грешно или какво не правя. Мерси :)

Щом вече си въвел IP-то и другите настройки и интернета не ти тръгва, явно доставчика ти те е ограничил и по МАС-адреса на лан картата. И така обеснявам... Първо ще трябва да разбереш МАС-адреса на лан картата, на компютъра от който по-принцип си ползваш интернета! Това става по следния начин: Отваряш "Network Connections" - ако си с ХР на настолния компютър се намира в "Start -> Setting -> Network Connections", а ако си пак с Виста "Control Panel -> Network and Internet -> Network and Sharing Center -> Change adapter settings" и там ще видиш иконката с двете мониторчета (тоест иконата за настройки на лан картата). Върху нея трябва да щракнеш десен бутон на мишката и от падащото меню да избереш "Status" и щракаш бутона "Details...". Там ще видиш данни за IP-то, мрежовата маска и т.н., но теб те интересува "Physical Address" или нещо подобно трябва да пише (примерно: 00-1D-7C-D3-19-E4). Този адрес от букви и цифри ти трябва - това е МАС-адреса! Препиши го на някой лист хартия (без чертичките между символите)...

Сега трябва да въведеш този адрес на лаптопа или по скоро трябва да промениш адреса на лаптопа. Това става пак като влезеш в меню: "Network Connections" - което се намира в "Start -> Setting -> Network Connections" - ако си с ХР или "Control Panel -> Network and Internet -> Network and Sharing Center -> Change adapter settings" - ако си с Виста или Уиндоус 7. Пак ще видиш иконката с двете мониторчета - на нея пак щракаш десен бутон на мишката и избираш "Properties", след това бутона "Configure..." от новопоявилия се прозорец избираш (отгоре) "Advanced" -> "Network Address" - трябва да сложиш отметка на "Value:" (срещу празното поле) и там трябва да въдедеш МАС-адреса, който по рано записа на листа (без чертичките обаче) и щракаш бутона "OK"!!! Ето така:

http://img121.imageshack.us/img121/6408/pic1u.jpg

Сега вече би трябвало да ти върви интернета и на лаптопа... :)

П.С. - Успех от мен!!! 8)

Spider4eto
09-20-2009, 21:59
Прекрасно обяснение, благодаря много. Вече доволно си пиша от лаптопа :P