PDA

View Full Version : Трудно ли се обича???



zazzo
09-20-2009, 19:54
:? Такам моя въпрос е ясен: трудно ли е да обичаш някого, било то момче или момиче, или по точно какво означава да обичаш.Всички знаем, че лесно се харесва, а трудно се обича :!: защо така?

Di
09-20-2009, 19:55
не е трудно,зависи от човека

w0sh
09-20-2009, 19:56
Как тъй нещо толкова абстрактно може да го вкараш в графа физически труд?

Animalistic
09-20-2009, 19:57
Ако наистина си се привързал към някой, разбира се, че в последствие, тва харесване, ще се превърне в любов и т.н.
В момента обичам момичето, с което съм, безкрайно много (може би, повече от себе си).

Hilary_
09-20-2009, 19:58
Зависи от човека и от това дали гледа света през розови очила или напротив всичко му се вижда черно.. :?

SinTeTichnaTaaa
09-20-2009, 19:59
Всъщност зависи дали си бил нараняван.. какво е било преди това ии от всичко общо зето.. ноо като цяло.. за мен лично не беше толкова трудно.. просто приемаш човека с неговите грешки до него си.. споделяте заедно моментите от живота си.. обич не е само когато сте двамата на пейката или някъде др.. аа когато си до него и внай трудните му моменти.. да го накараш да се почувства сигурен ии да знаеш, че той няма да погледне др защото има теб.. просто да му покажеш че можеш да си единствената.. единствената която може да го обича така.. когато обичаш.. само погледа е достатъчен.. когато те прегърне се чувстваш сигурна и не искаш да те пусне..

Да обичаш.. да лесно е.. за тези, който ен са били наранявани а дори да си били то те са продължили напред..

Да обичаш след като си бил нараняван.. определено не е лесно..

Но като цяло Любовта не е никак лесна..

amk933
09-20-2009, 20:00
Да трудно се обича, защото в крайна сметка истинската любов изисква и компромиси и то не какви да е, а със самия теб. :)

zazzo
09-20-2009, 20:06
Всъщност зависи дали си бил нараняван.. какво е било преди това ии от всичко общо зето.. ноо като цяло.. за мен лично не беше толкова трудно.. просто приемаш човека с неговите грешки до него си.. споделяте заедно моментите от живота си.. обич не е само когато сте двамата на пейката или някъде др.. аа когато си до него и внай трудните му моменти.. да го накараш да се почувства сигурен ии да знаеш, че той няма да погледне др защото има теб.. просто да му покажеш че можеш да си единствената.. единствената която може да го обича така.. когато обичаш.. само погледа е достатъчен.. когато те прегърне се чувстваш сигурна и не искаш да те пусне..

Да обичаш.. да лесно е.. за тези, който ен са били наранявани а дори да си били то те са продължили напред..

Да обичаш след като си бил нараняван.. определено не е лесно..

Но като цяло Любовта не е никак лесна..

:smt023 Браво страхотен отговор много ми хареса!

Наистина и според мен да обичаш не си е лесна работа :x НЕ ТРЯБВА само с думи ТРЯБВА И ДЕЙСТВИЕ!!!!Както в American Pie го казаха "Love is not a feeling!IT'S SHAVING YOUR BALLS!" :D Готина изцепка, но с доста дълбоко послание!

GaBiIi__
09-20-2009, 20:09
лесно се харесва трудно се обича защото това не е моментно твърде сложна за обяснение и изпитване е не е като да минеш и да си харесаш нещо... обичта е необяснима точно за това я няма

SinTeTichnaTaaa
09-20-2009, 20:11
лесно се харесва трудно се обича защото това не е моментно твърде сложна за обяснение и изпитване е не е като да минеш и да си харесаш нещо... обичта е необяснима точно за това я няма

ммм не съм съгласна.. Любов има.. но за да се стигне до нея.. трябва да търпиш.. много да търпиш.. Любовта е по скоро изграждане или приспособяването на своя характер към този на партниора ти.. нз точно как да се изразя но да определено я има.. ии когато "се появи онова разбито сърце" не значи че нея я няма.. пак я има.. но може би е по далеч .. може би пак ще се повтори.. разбира се не по начина който е била първия път но да ще я има.. ии все пак няма по - силна от първата любов няма по- хубаво от първото споделено обичам те ии няма по- красиви очи от тези на "обичания" сутрин до теб ;) ..

Neopitom3na
09-20-2009, 20:23
Обичането не е толкова сложно като намериш правилния човек!

golqmumnik
09-20-2009, 20:24
Обичането не е толкова сложно като намериш правилния човек!

SinTeTichnaTaaa
09-20-2009, 20:28
Обичането не е толкова сложно като намериш правилния човек!

:D :D :D Съжалявам, че пак трябва да го кажа, но не мога да си затрая.. :D :D :D

Точно тогава е най - сложно..

Всъщност как разбираш кой е "правилният човек" .. по кво го познаваш, че е той.. иии кво представлява.. човека който не ти вдига нервите който нон стоп ти казва колко си красива и тн.. емм за мен лично тва не е правилния.. ако една връзка е идеална и без скандали ии без всичките си му косури.. тоо значи или има мн премълчани неща или има .. мм как точно да го кажа .. безразличие не е точната дума.. ноо нещо такова.. :D :D :D :D

FaceffffffffffffControl
09-20-2009, 20:29
Всъщност зависи дали си бил нараняван.. какво е било преди това ии от всичко общо зето.. ноо като цяло.. за мен лично не беше толкова трудно.. просто приемаш човека с неговите грешки до него си.. споделяте заедно моментите от живота си.. обич не е само когато сте двамата на пейката или някъде др.. аа когато си до него и внай трудните му моменти.. да го накараш да се почувства сигурен ии да знаеш, че той няма да погледне др защото има теб.. просто да му покажеш че можеш да си единствената.. единствената която може да го обича така.. когато обичаш.. само погледа е достатъчен.. когато те прегърне се чувстваш сигурна и не искаш да те пусне..

Да обичаш.. да лесно е.. за тези, който ен са били наранявани а дори да си били то те са продължили напред..

Да обичаш след като си бил нараняван.. определено не е лесно..

Но като цяло Любовта не е никак лесна..

Евала ... :) Абсолютно съм съгласна..
Наранили ли са те, не е лесно да обичаш.... но не е невъзможно : ) Просто е ставаш по-внимателен и по-трудно се доверяваш на хората .. но намериш ли подходящия, дори да си бил нараняван преди, обичаш по-силно... поне при мен е така :)

Амм за правилния човек по кво ще го познаеш... утре в 3 без 15 го чакай на спирката, той ще слезе от автобуса :D хах истинската любов се среща рядко, за това най-важното е да съумееш да я запазиш. : ) Там, където се поставят условия, любовта е менте! Няма перфектни взаимоотношения между двама души, нито има точно определена формула за щастлива връзка. Ако я имаше, сега всички щяхме да сме щастливи и ти нямаше да има нужда да задаваш тоя въпрос. :wink: Винаги ще се намери за кво да се сдърпате, за тва въпроса е не как да избегнеш различията, а как да се справяте с тях ЗАЕДНО. Всичко според мен опира до доверие и компромиси :) Аз примерно ще знам, че съм намерила човека, изпитвам тея неща, които е изброила SinTeTichnaTaaa по-нагоре ;p

pwnage
09-20-2009, 20:30
Обича се трудно,забравя се трудно. :shock: Аз пък си се разбрах. :P

ShtrudeL
09-20-2009, 20:34
Какво разбираш под "трудно" тук? Оо Защото аз не виждам скала - лесно и трудно. Това е чувство. Не ти режат ръката. Или обичаш или не.

xoxi
09-20-2009, 20:40
Какво разбираш под "трудно" тук? Оо Защото аз не виждам скала - лесно и трудно. Това е чувство. Не ти режат ръката. Или обичаш или не.

Има моменти в които сърцето и разума казват две различни неща и ти самата незнаеш, кое е по-вярно.

По темата: Наистина е лесно да харесваш някой, но е трудно да го обичаш.
Ако си постоянен и наистина го обичаш след време всичко ще си протече гладко и няма да ти е толкова трудно.
За моите крехки направо години, това го казвам от личен опит.

ShtrudeL
09-20-2009, 20:47
Какво разбираш под "трудно" тук? Оо Защото аз не виждам скала - лесно и трудно. Това е чувство. Не ти режат ръката. Или обичаш или не.

Има моменти в които сърцето и разума казват две различни неща и ти самата незнаеш, кое е по-вярно.

По темата: Наистина е лесно да харесваш някой, но е трудно да го обичаш.
Ако си постоянен и наистина го обичаш след време всичко ще си протече гладко и няма да ти е толкова трудно.
За моите крехки направо години, това го казвам от личен опит.

Добре кое точно му е трудното на едно чувство? Обосновете се поне. Не като да кажете - "трудно е това и онова,лесно е не знам си какво"...Защо? Наистина отговаряте като децата от малкия коментар след новините.

Аз пък знам кое е вярното за разума и биещата ми мускулна машинка за кръв. Естествено,че разума. Чувствата са разума. Сърцето е сърце,както черния дроб е черен дроб.

amk933
09-20-2009, 21:01
Какво разбираш под "трудно" тук? Оо Защото аз не виждам скала - лесно и трудно. Това е чувство. Не ти режат ръката. Или обичаш или не.

Има моменти в които сърцето и разума казват две различни неща и ти самата незнаеш, кое е по-вярно.

По темата: Наистина е лесно да харесваш някой, но е трудно да го обичаш.
Ако си постоянен и наистина го обичаш след време всичко ще си протече гладко и няма да ти е толкова трудно.
За моите крехки направо години, това го казвам от личен опит.

Добре кое точно му е трудното на едно чувство? Обосновете се поне. Не като да кажете - "трудно е това и онова,лесно е не знам си какво"...Защо? Наистина отговаряте като децата от малкия коментар след новините.

Аз пък знам кое е вярното за разума и биещата ми мускулна машинка за кръв. Естествено,че разума. Чувствата са разума. Сърцето е сърце,както черния дроб е черен дроб.

Shtrudel що не си направиш поредната тема а-ла кошче за душевни фекалии и не си излееш мъката и омразата или там в каквата циклична фаза си (де да те знам) и не оставиш тази темичка на мира... :-)

SinTeTichnaTaaa
09-20-2009, 21:02
Добре кое точно му е трудното на едно чувство? Обосновете се поне. Не като да кажете - "трудно е това и онова,лесно е не знам си какво"...Защо? Наистина отговаряте като децата от малкия коментар след новините.

Аз пък знам кое е вярното за разума и биещата ми мускулна машинка за кръв. Естествено,че разума. Чувствата са разума. Сърцето е сърце,както черния дроб е черен дроб.

Добре кое точно му е трудното на едно чувство? - Това, че когато обичаш някой наистина искаш да го направиш щастлив да виждаш усмивката на лицето му.. това те прави и теб щастлив.. трудно е когато го виждаш, че му е гадно и се опитваш да направиш сичко за да не е така.. Трудно е когато ги има ония моменти на съмнение.. трудното е когато знаеш, че е казал че ще ти звънне след 30 мин а всъщност вече не ти звъни един час.. мислите който ти нахлуват тогава.. те го правят трудно.. Адски трудно е след скандал, когато си казал нещо, което не го мислиш или го казваш просто така да оправдаеш думите си.. или още по-кофти когато на теб са ти го казали.. тогава е трудно да погледнеш отново в очите ии "просто така да го забравиш".. Както казах ии в началото Любовта е трудна.. в една връзка.. в една истинска връзка.. тази с чувствата.. тази в която всеки миг е като първа среща.. тази в която онези "пеперуди в стомаха" не изчезват.. онази в която се събуждаш сутрин отваряш си и очите ии това че го виждаш до теб е най-големия повод да се усмихнеш и онази в която всеки поглед значи чувство.. точно тази връзка.. точно в нея е най-трудно.. Особено ако е някоя такава като мен ревнива и иска да не го показва.. Точно тогава разбираш всъщност колко е трудно да обичаш...

А относно..




Аз пък знам кое е вярното за разума и биещата ми мускулна машинка за кръв. Естествено,че разума. Чувствата са разума. Сърцето е сърце,както черния дроб е черен дроб.[/b]

Значи ти просто не си бил влюбен.. определено не си обичал.. ако беше щеше да знаеш че когато обичаш малко разума ти се променя така се едно просто го няма.. ;) Задаваш някакви въпроси на който не може да ти се отговори точно..

Моят съвет е да си намериш някой светна мацка ии да вложиш сичко от себе си.. да обичаш ии тогава пак да ми кажеш кое е е било лесно ии как се обича ии кое си използваш.. Ако за теб любовта е да си използваш члена то за някой не е само тва.. в любовта повече влагаме и чувства ;) ..

ShtrudeL
09-20-2009, 21:29
Добре кое точно му е трудното на едно чувство? - Това, че когато обичаш някой наистина искаш да го направиш щастлив да виждаш усмивката на лицето му.. това те прави и теб щастлив.. трудно е когато го виждаш, че му е гадно и се опитваш да направиш сичко за да не е така.. Трудно е когато ги има ония моменти на съмнение.. трудното е когато знаеш, че е казал че ще ти звънне след 30 мин а всъщност вече не ти звъни един час.. мислите който ти нахлуват тогава.. те го правят трудно.. Адски трудно е след скандал, когато си казал нещо, което не го мислиш или го казваш просто така да оправдаеш думите си.. или още по-кофти когато на теб са ти го казали.. тогава е трудно да погледнеш отново в очите ии "просто така да го забравиш".. Както казах ии в началото Любовта е трудна.. в една връзка.. в една истинска връзка.. тази с чувствата.. тази в която всеки миг е като първа среща.. тази в която онези "пеперуди в стомаха" не изчезват.. онази в която се събуждаш сутрин отваряш си и очите ии това че го виждаш до теб е най-големия повод да се усмихнеш и онази в която всеки поглед значи чувство.. точно тази връзка.. точно в нея е най-трудно.. Особено ако е някоя такава като мен ревнива и иска да не го показва.. Точно тогава разбираш всъщност колко е трудно да обичаш...

...Ахм. Тези неща са наистина гадни и добре...трудни...Но в самото обичане няма нищо трудно. Оо Или обичаш или не. Колко по малоумно да го кажа. Оо Ще опитам...
Това е чувство/емоция. Те не са трудни. Те са импулсивни и просто ги чувстваш. Като да ти тече вода от очите,когато си страшно тъжен например. Оо Като да избухнеш в смях,когато ти е адски смешно.
Трудни са мислите и умението да се контролираш.
Как се дразня на изучени фрази.



Значи ти просто не си бил влюбен.. определено не си обичал.. ако беше щеше да знаеш че когато обичаш малко разума ти се променя така се едно просто го няма.. ;) Задаваш някакви въпроси на който не може да ти се отговори точно..

Моят съвет е да си намериш някой светна мацка ии да вложиш сичко от себе си.. да обичаш ии тогава пак да ми кажеш кое е е било лесно ии как се обича ии кое си използваш.. Ако за теб любовта е да си използваш члена то за някой не е само тва.. в любовта повече влагаме и чувства ;) ..

Не знам,защо реши,че съм мъжко ама ще го преглътна. Оо
И о,била съм влюбена и още съм. Обичам вече година и 4 месеца толкова силно колкото в началото,че даже и много повече.
И разбира се,че съм била объркана...ама обичта ми не се е променяла и не е била трудна. И естествено,че на моменти не съм знаела какво да правя и съм се чудила на какви ли не глупости. Но тва отново не променя обичането.Аз го обичам,без значение,че не мога да контролирам мислите/разума си.
Забелязах последно,че в последния си абзац не правиш никаква разлика м/у нищо и мешаш всичко. Това е огромна грешка спрямо разбиранията ти...или поне на мен ми прави лошо впечатление.

ShtrudeL
09-20-2009, 21:31
Shtrudel що не си направиш поредната тема а-ла кошче за душевни фекалии и не си излееш мъката и омразата или там в каквата циклична фаза си (де да те знам) и не оставиш тази темичка на мира... :-)

хъм...преди те мислех сякаш за умен...защо ли съм се заблуждавала...

SinTeTichnaTaaa
09-20-2009, 21:36
ахх.. на второ четене.. се едно не го бях писала аз.. та.. наново :D :D :D

Моят съвет е да си намериш някой свестен ии да вложиш сичко от себе си.. да обичаш ии тогава пак да ми кажеш кое е било лесно ии как се обича ии кое си използваш.. Ако за теб любовта е да си използваш члена то за някой не е само тва.. в любовта повечето влагаме и чувства!..

И извинявай че съм решила че си момче.. но ника на такъв ми биеше..

Таа след като обичаш.. защо ми казваш че не е трудно.. не казвам че самото чувство е трудно.. а емоциите предизвикани от него.. това го прави всъщност трудно..

ShtrudeL
09-20-2009, 21:53
Таа след като обичаш.. защо ми казваш че не е трудно.. не казвам че самото чувство е трудно.. а емоциите предизвикани от него.. това го прави всъщност трудно..

Ама няма трудни емоции и чувства бе. Пак казвам...това е нещо импулсивно. Като рефлексите. Бъркате се нещо в термини,значения и такива му работи. Мозъка контролира всичко. Но наистина това е нещо много задълбочено,което трудно може да се обясни.
Самата дума "трудно" не е подходяща.



Едит: Женско наименование на Щрудел да има?

SinTeTichnaTaaa
09-20-2009, 21:56
Таа след като обичаш.. защо ми казваш че не е трудно.. не казвам че самото чувство е трудно.. а емоциите предизвикани от него.. това го прави всъщност трудно..

Ама няма трудни емоции и чувства бе. Пак казвам...това е нещо импулсивно. Като рефлексите. Бъркате се нещо в термини,значения и такива му работи. Мозъка контролира всичко. Но наистина това е нещо много задълбочено,което трудно може да се обясни.
Самата дума "трудно" не е подходяща.



Едит: Женско наименование на Щрудел да има?

Еми всъщност всички тези емоции са самото чувство.. всъщност те го изграждат.. поне за мен е така.. тва е мойто разбиране.. ии така го изразявам аз..

;дд емм.. май щруделка.. поне по майта логика тва е за мен женското на щрудел.. ;дд

ShtrudeL
09-20-2009, 21:58
Да бе...еми мъжки род на буболечка?

SinTeTichnaTaaa
09-20-2009, 22:00
Да бе...еми мъжки род на буболечка?

Офф.. мн изпадаш в некви подробности..

Не на всяка дума има женски род.. множествено число и тн.. Но на тези който има защо да не използваш..

На ягода как е женския род.. Ягодка.. еми тогава защо на щрудел да не е щруделка.. защо сичко треа да има своето логично обеснение..

Влагайте малко ирония в нещата.. стават по лесни ;)

TheBlueAvalanche
09-20-2009, 22:05
Да се намеся леко - "На ягода как е женския род" - усещаш ли колко е глупав този въпрос?
По темата - да питаш трудно ли е да се обича....тва е тъпо. Не е трудно да изпиташ чувство. А ако се съмняваш в това, кажи на някой да ти зашлеви един,

SinTeTichnaTaaa
09-20-2009, 22:10
Да се намеся леко - "На ягода как е женския род" - усещаш ли колко е глупав този въпрос?
По темата - да питаш трудно ли е да се обича....тва е тъпо. Не е трудно да изпиташ чувство. А ако се съмняваш в това, кажи на някой да ти зашлеви един,

Се тая.. въпроса реално не е точен но като пример..

А по темата.. Реално различно разбираме нещата и все пак зависи кво си минал ии какво е всъщност "любовта ти" в момента.. обстоятелствата ии самите емоции го правят "лесно" или "трудно" ...

ShtrudeL
09-20-2009, 22:13
Да бе...еми мъжки род на буболечка?

Офф.. мн изпадаш в некви подробности..

Не на всяка дума има женски род.. множествено число и тн.. Но на тези който има защо да не използваш..

На ягода как е женския род.. Ягодка.. еми тогава защо на щрудел да не е щруделка.. защо сичко треа да има своето логично обеснение..

Влагайте малко ирония в нещата.. стават по лесни ;)

Ягода си е в женски род. Оо Ягодка е умалително. О.о
Тъпа гледна точка имаш за иронията.
В случая нещата са лесни и без нея.
Щруделка не е благозвучно и ще ми развали имиджа на готинопичовен ник. ^^

Animalistic
09-20-2009, 22:49
ShtrudeL, зле си.

zagadkataa
09-20-2009, 23:39
хаха като дои не пита ... смисал влюбил ли си се в някога .,.. той може да не те иска ама ти го искаш от цялото си сърце .. и мн зависи от човека

Dimana99
09-21-2009, 00:51
Трудно се обича

sh3_1s_7h3_0n3
09-21-2009, 02:05
Аз съм много любвеобвилна, но ми е трудно да обичам някое Момче. ;)
С изключение на тези в семейството ми. :)

DeteNaDiavola
09-21-2009, 06:27
да, мисля, че трудно се обича.. зависи и от това дали си бил нараняван преди това..

machoka
09-21-2009, 07:00
трудно е, майка му стара..

Thefrostless
09-21-2009, 07:00
Даа трудно се обича, особено ако човека до тебе не те обича така както ти него...

vesito13
09-21-2009, 07:04
Трудно е да се обича, трудно е да се довериш на някого изцяло, трудно е да намериш идеалния баланс в една връзка.

swidinka93
09-21-2009, 07:33
зависи от човека

ShtrudeL
09-21-2009, 09:18
ShtrudeL, зле си.

И поради що стигна до този извод?

shmurkam
09-21-2009, 09:25
По-трудно е да не се обича :?

Thefrostless
09-21-2009, 09:29
особено ако се стремиш да не го показваш

SinTeTichnaTaaa
09-21-2009, 12:50
Веднъж един човек ми каза : "когато някой не те обича по начинът,по който ти се иска,това не означава,че не те обича с цялото си сърце,с цялата си душа..."

kypo
09-21-2009, 12:59
не знам, ама знам че не си струва 8-)

Priceless
09-21-2009, 14:55
трудно е, майка му стара..

girls_aloud_
09-24-2009, 13:05
Да,трудно се обича.Понякога се залъгваме че "обичаме" някой и когато ни нарани или вече не е до нас го преодоляваме бързо и вече "не го обичаме",а това в действителност не може да бъде.Ако обичаш някой неможе да го забравиш така от днеска за утре какво е значел за теб този човек.

lLady_MooN_RaiN
09-25-2009, 12:17
Не. Да обичаш някого е лесно, защото не зависи от теб. Не можеш да контролираш чувствата си. Трудно е да поддържаш отношения с някого. Трябват търпение, компромиси, разговори, време...

AnzaRe
09-25-2009, 12:30
Ти майка си и баща си не обичаш ли е? .....

Kukumqvka
09-25-2009, 12:34
Не се обича трудно,стига да имаш сърце и да знаеш как да го използваш .. :-D

FromAutumToAshes
09-25-2009, 15:28
Мани бе ужасно е ... Пфф леле аз как се преуморявам докато обичам, ии за това не го правя често щото много се потя иии после трябва да се къпя, пък ми е по-яко да стоя мръсен. Абе с две туми ГАДНО Е не се занимавай..