PDA

View Full Version : Принтера ми не печата а издава характерните звуциLexmarkZ617



zero
09-21-2009, 11:40
Както се подразбира от заглавието принтера ми е Lexmark Z617 !
Доста дъртичък е, но ще ми върши работата за през тази учебна година :)
Както сигурно разбрахте всичко си се чува все едно си бачка принтера, но
не печата ? Всичко в свързването и драйверите е наместено и ми отчита, че принтера е
"готов за работа" !
Логичното в случая е, че нямам мастило в главите, което е така според индикатора на
черната боя, но според индикатора на цветната имам около половин глава с мастило - цветна 0.0
Последно като ми свърши черната боя печатъх с червена боя известно време, после почнах с жълта
и т.н последно нямам спомени дали принтера съм го оставил в печатащо състояние
макар и да печата цветно и си стоя доста дълго време в шкафа прибран (около 1/2 години)
И сега като не помня дали съм го оставил в печатащо състояние незнам дали в действителност
имам цветна боя, и евентуално тя е засъхнала, или индикаторът за цветната боя се е бъгнал и не
отчита правилно :/
//Да го давам на "майстор" си е направо смешно .. направо да си купя 1 нов дет ще давам толкова пари
за ремонт :p:

doomkillerr
09-21-2009, 12:20
Моя съвет е направо да си вземеш нов принтер! Вместо да се разправяш с този стария, пък и ако се окаже, че е за ремон ще ти излезе солено... :?

rosenhristev
09-21-2009, 14:16
щом е седял толкова време по вероятно е да са ти изсъхнали главите ... с клечка за уши и спирт намажи там от където излиза мастилото (така да го обясня) да се разнесе малко да обереш старото и го мъчи след това ... моя като го оправях ония ден ми се наложи да напечатам 300 листа преди да тръгне да хвърля както трябва :grin:

zero
09-21-2009, 15:09
Ся натопих главата в гореща вода след 2/3 часа ще видя дали
има подобрение :)
Верно е засъхнала главата понеже черната е мн по-лека от цветната
и имам някакви съмнения аз, ама да видим :shock:

ivanstef
09-21-2009, 16:29
Има една розова течност Флюз, която се сипва в по стара глава и се пуска да си чести главата и така много пъти...