PDA

View Full Version : закъснява ми



bonbon4eto093
09-21-2009, 12:18
Здравеите, знам че има безброй такива теми, но просто нямам никакво време да се ровя... Моят проблем е следният:
Аз съм момиче на 16 години.Преди седмица и половина с приятелят ми правихме секс, беше ми за първи път... Имаше и кръв и то доста...След 1-2 дни започна да ме боли корема.. трябваше да ми дойде на 16.09, а сега и 20 и на мен не ми идва. Правихме го с презерватив и приятелят ми каза, че след акта е бил здрав... Тъпча се непрекъснато с шоколади, избиха ми пъпки- общо взето, все едно ще ми дойде... И от време на време ме боли корема... Мои приятелки ми казаха, че сега тялото ми започва да се променя, че това е нещо ново за него и затова ми закъснява и че дори е възможно да ми пропусне този месец защото при акта е имало кръв... Аз си се притеснявам доста, дори си навлякох здравословни проблеми... Нямам промяна в апетита, нито в теглото... Мисля да отида тази седмица на един преглед при генеколог...А в момента съм болна и съм на антибиотици - Възможно ли е от това да ми закъснява? Благодаря ви предварително!

CaMoTeH
09-21-2009, 13:20
Цикълът ти още е нередовен, а и може от притесниениe и напражение да ти закъснеe. Щом всичко е минало без проблеми и презерватива е бил здрав, значи няма за какво да се притесняваш :)

buzka
09-21-2009, 13:46
здравей,според мен няма нищо за притеснение.Но можеш да си направиш тест за да си по-спокоина.Лично аз като вземам лекарства и най-вече витамин с винаги ми рломеня датата.Може и пре теб да се е получило така.Късмет :)

t0d1t0
09-21-2009, 13:59
Всичко е наред. На моята приятелка пък и дойде с 10-12 дена по-рано :) Така , че споко! Нормално е това. :)

Sevgincho
09-21-2009, 14:03
Aми ако те притеснява , че си бременна .. има тест за бременност почват от 0.30 лв - 3 лв , най - различни .. ами ако изленат повече чертички аборта е 300 лв ;)

pisentseto
09-21-2009, 15:48
и според мен както и според другите няма за какво да се притесняваш.И аз първия като правих секс ме болеше стомаха няколлко дена

Shuushiii
09-21-2009, 15:52
4 дена не са голям проблем,вероятно стреса и напрежението си е казало думата,пък и щом си на антибиотици... :D нормално е да ти закъснява! споко :)

elito0o0o0
09-21-2009, 22:30
Лол... :-o Еми.. не се притенсявай,но все пак отиди на гинеколог .. ;)

martini
09-22-2009, 08:12
Трите причини,поради които ти закъснява са,че си го направила за първи път(след това на много момичета не им идва навреме),че си на антибиотици(лечение също променя цикъла)и трето-може още да не ти е напълно редовен.Най-вероятно е по първите две причини.Няма защо да се притесняваш ;)

nomusicnolife666
09-22-2009, 10:11
и на мен незнам защо така от както го направих започна да ми закъснява или да идва по рано .. а преди си беше с разлика наи много два дни а сега е повече и винаги се притеснявам всеки месец да няма нещо :D

girl4eety
09-22-2009, 10:21
Трите причини,поради които ти закъснява са,че си го направила за първи път(след това на много момичета не им идва навреме),че си на антибиотици(лечение също променя цикъла)и трето-може още да не ти е напълно редовен.Най-вероятно е по първите две причини.Няма защо да се притесняваш ;)

EritYy
09-22-2009, 10:25
след 1вия път цикалът винаги закъснява..
няма за какво да се притесняваш-не е станало нищо + това са мноого рядко случаите на забременяване при 1вия път, а и щом сте използвали и презерватив няма страшно,но ако искаш да си по-спокойна можеш да отидеш на гинеколог,а можеш да си купиш и тест за бременност -струва някъде около 3-4 лева

П.П Пъпките могат да ти излизат от шоколада.Аз съм алергична към шоколада и се изприщвам по цялото тяло като ям ,тъй че вече не го консумирам

xHARDCANDYx
09-22-2009, 11:09
ем честито..

dasiq
09-22-2009, 11:50
Така...да ти кажа първо,че това че винаги закъснява след първия полов акт са глупости.Няма причина поради,която да ти закъснее свързана с това,че ти е било за първи път.Няма смисъл тук да си гадаем защо не ти е дошло,но изчакай още малко и отиди на лекар.Има и нещо друго...видеозона може и да не засече евентуална начална бременност.Но изследванията ще покажат със сигурност.Можеш сама да провериш дали си бреминна чрез тест за бременност както ти казаха и другите.Моя съвет е да не пестиш пари за това-вземи си най-добрият който ти предложат в аптеката и го направи рано сутринта при първото ориниране преди да си пила или яла нещо.Независимо от това че пише на някой тестове че може да се ползват по всяко време-го направи РАНО сутринта.След като направиш това отиди на лекар независимо от резултата.Да се надяваме ,че не си бременна,но ако си и не искаш да задържиш бебето за аборт на твоята възраст е доста трудно,трябват ти разрешение от родителите ти,но това н е епредпочитан вариант-да правиш аборт.Искам също да ти кажа че жената е склонна да забременее още от първия си полов акт,но на мен се е случвало също да ми закъснява и слава Богу ,не съм била бременна.Така че може да е от много други причини-може да си настинала,ако се загрееш с чай,накисване на краката в топла вода и сол и здраво обличане може да даде ефект.Но не прекалявай с това,не пии и не прави никакви измислени неща за да не се нараниш.На нервна почва също се наблюдават смущения в цикъла.Може също така ако си слабичка да ти върви по-малко или на не ти дойде както стана при мен,смяната на сезоните също оказва влияние.Но последния ми съвет е да поискаш от генеколога ти да ти предпише противозачатъчни-не се безпокой не са опасни.късмет

bonbon4eto093
09-23-2009, 13:07
благодаря на всички, които ми писаха, но снощи най-накрая ми дойде и сега съм :grin: За първи път се радвам че ми е дошло :-D :-D :-D :-) :-)