PDA

View Full Version : Ключица



madreto
09-21-2009, 14:31
Здравейте искам да ви кажа за моя инцидент.. на 13ти вечерта към 1 и 30 през ноща, докато си седя пред компа.. какво ми хрумна станах да правя челна стойка ли кво му викат там на раце кадето се седи :lol: паднах и осетих голяма болка в рамото. Сабудих наще ходихме в болницата спешното отделение и ме настаниха ... 1 вечер останах там на другия ден ме приварзаха и ме пуснаха и ми казаха в сряда на 23.09.09 да отида пак да ми направят снимка.Отначало парвите дни много се пазех не излизах никаде .. ама сега взех да излизам и днеска докато си сядам на вънка щях да падна от стола и направих ряско движение... и почуствах отново голяма болка но беше за 1/2 минути :) вазможно ли е да се е разместила :( защото напипвам някакво връхче.... И някой ако си е чупвал ключица да ме посаветва.. какво да правя или нещо друго ако знаете. че малко се притеснявам. :( След време сащото ще стане ли като преди или няма да е сащото никога.Благодаря предварително :( :( :( :(

bulgarche
09-21-2009, 20:47
Вместо да си губиш времето с пускане на теми в неправилни раздли, отиди до болницата, личния лекар или някой който разбира малко повече от тийнеджъри, които сега се занимават с алкохол, наркотици и бягане от вкъщи.

madreto
09-22-2009, 10:32
Вместо да си губиш времето с пускане на теми в неправилни раздли, отиди до болницата, личния лекар или някой който разбира малко повече от тийнеджъри, които сега се занимават с алкохол, наркотици и бягане от вкъщи.
Вярно съгласен съм с теб, но ме извикаха в сряда.. утре ще ходя ;) иначе просто исках да питам на някой случвало ли са е и т.н. :)

kalashnik
09-25-2009, 20:17
Аз съм си чупил, или по-точно са ми я чупили. Но не ми я обездвижиха напълно. И не се плаши после че не можеш да си вдигаш напълно нагоре ръката, първите няколко месеца ще е е така. Аз в продължение на 6 месеца едвам си я вдигах на нивото на рамото.

madreto
09-26-2009, 10:46
Аз съм си чупил, или по-точно са ми я чупили. Но не ми я обездвижиха напълно. И не се плаши после че не можеш да си вдигаш напълно нагоре ръката, първите няколко месеца ще е е така. Аз в продължение на 6 месеца едвам си я вдигах на нивото на рамото.
Ами да ти кажа :) сега ми е на 13 дена вече от както сам я счупил и мога да я дигам на горе доста щото се отпусна бинта .. ами иначе след време боли ли те пак ? щото ми казват че при остудяване на времето почвало да боли :-o

kalashnik
09-27-2009, 12:51
Сега ще можеш да си я вдигаш, но след време за определен период няма да можеш и леко ще те бли при резки движения. Мен от студа не ме е боляло, но за всеки човек си е индивидуално.Също така е хубаво да я мажеш с някакъв гел.

smeshnik
09-27-2009, 16:06
я ми обяснете как точно се обездвижва ключицата :D

kalashnik
09-27-2009, 18:22
я ми обяснете как точно се обездвижва ключицата :D Привързват ти ръката до лакътя към тялото така че да не се движи и ти слагат около работо нещо като пластмасова шина, поне при мен така беше.

madreto
09-27-2009, 19:07
я ми обяснете как точно се обездвижва ключицата :D Привързват ти ръката до лакътя към тялото така че да не се движи и ти слагат около работо нещо като пластмасова шина, поне при мен така беше.
Мммм мен пък само с бинт ме приварзаха около счупеното и другото рамо, другото щото иначе няма как да се върже.. тва се казва осморка и е варзано за тялото като 8миза :)

bananjanet
10-01-2009, 13:53
Вместо да си губиш времето с пускане на теми в неправилни раздли, отиди до болницата, личния лекар или някой който разбира малко повече от тийнеджъри, които сега се занимават с алкохол, наркотици и бягане от вкъщи.

1+ :-)