PDA

View Full Version : за падаща к0са..



lilqna323
09-21-2009, 20:08
ох ами напоследак забелязвам че косата ми пада супер много не само като я разресвам но и по принцип .. това е че не я изправям или къдра не изп0лзвам лак и пяна .. не я третирам с нищо само минала година о6те сам си правила руси кичури... препоръчайте ми някакъв шампоан с балсам или някоя качествена маска .. защото аз имам една червена е кутията ( сори изобщо не се сещам сега за марка ) но от нея мисля че нямам никакъв ефект.. а тя е за всичко - за косопад , за третирана коса и т.н.
Ще съм благодарна много на компетентни мнения.. :-)

zoreto
09-21-2009, 20:30
Бих те посъветвала да се разходиш до някоя апетека и да попиташ смятам ,че ще знаят точно какво да ти предложаи и гледай да е на билкова основа или да съдържа поне едно от тези:Чемерика,Кукуряк,Копр ва,Репей,Орехови черупки,Розмарин,Бръшлян,Р сен.
Предлагат се всички билки в пакетче. 1 супена лъжица от билковата смес се вари в 250 грама оцет 3-4 минути.
Прецежда се и се втрива в корените на косата в продължение на 1 седмица. След прекъсване от 1 седмица, процедурата се повтаря.
Така се редуват 4 седмици в равни пропорции. Като цени 2 лв най-много

Надавам се да съм била полезна :)

lDoLLl
09-22-2009, 11:34
От сезона е, и аз го имам този проблем :(
Ако не спре до няколко седмици, ще се замисля за някакви ампули евентуално (има много качествени против косопад :) )
Между другото може и ти да прогваш с ампули. Ако не спрат косопада, то поне няма да навредят :)

zoreto
09-22-2009, 11:37
^ Какви за тези ампилу? какво съдържат ме интересува?

iashxui
09-22-2009, 20:17
От сезона е, и аз го имам този проблем :(
Ако не спре до няколко седмици, ще се замисля за някакви ампули евентуално (има много качествени против косопад :) )
Между другото може и ти да прогваш с ампули. Ако не спрат косопада, то поне няма да навредят :)

+1 ; ))

утиваш в аптека или магазин за коса (ние имаме такъв на вела е) или в магазин за козметика няма значение насякаде .. а съо и тревитаминол или на икаров стимуланта .. мисля че бяха за това а и виж в нета има мн форуми и такива неща за косопад : )