PDA

View Full Version : Помогнете - как да стана по-бърз :)



mitky
09-22-2009, 07:47
Здравеите - искам да стана по бърз има ли некви упражнения които могат да ми помогнат ?
Аз имам тежести за крака ама нещо ми се скъсаха и сега сигурно ще си ги оправя ..

Ако има значение - години:16,някъде към 171-73,някъде 59 килограма

занимание - тренирам футбол



МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

smeshnik
09-22-2009, 09:59
с тежести за крака си преебаваш колянната става :)

прави къси спринтове при подаден сигнал от 2ри човек

barbie1
10-04-2009, 10:29
само тренировки могат да оправят положението, но просто не се притоварвай. другото, с което мога да ти помогна е: .. искачвай стълби с един крак, с два крака, прескачай .. ама най-важното е да движиш ръцете .. колкото по бързо ги движиш-толкова по-бързо бягаш ..

.. дано да съм помогнала :)

CekCu
10-09-2009, 15:39
с тежести за крака си преебаваш колянната става :)

прави къси спринтове при подаден сигнал от 2ри човек

абсолютно съм съгласна

mehasnoname
10-09-2009, 16:29
зоби=bigger faster stronger.

miminia
10-09-2009, 17:01
Въже за бързина или силиконово
скачай ,скачай .. скачай .. и в краката ша сИ бърз 8-)

lubomirky
10-09-2009, 18:17
Щом тренираш футбол, трябва вече да си бърз. Просто ходи на лека атлетика за да ти покажат техники, при които ще си бърз. Там има треньори, които най-добре ще ти помогнат.

Барби1, ти да не би да бягаш с ръцете?

smeshnik
10-10-2009, 13:07
ръцете са 50% от бягането :)

lubomirky
10-10-2009, 22:35
Да, да сигурно са 50% от бягането. Това кой ви го каза? Това са пълни щуротии. Ако ще ги говорим в проценти са максимум 20-25.. Зависи от това колко бързи са краката ти, правилно дишане(за дълги разстояния) и дали бягаш на малки стъпки или правиш големи крачки.

smeshnik
10-11-2009, 06:00
Ами пробвай с долепени ръце без да ги движиш да бягаш.. виж резултата и после ми кажи дали не са половината от бягането

terawatt
10-11-2009, 07:45
А бе тичайте, а не смятайте някакви си измислени проценти.

DKEy
10-11-2009, 08:01
Само с тичане ще стигнеш до едно ниво и няма да прогресираш.
Тежестите за крака са боклуци, а ако ми говорите за ефекта 'уоу' след като ги свалиш, със същия ефект може да натоварите раница и да бягате с нея. Същото ще е.

Автора да иде на фитнес и да започне да кляка с тежко. + набирания и лег.

Ако не му се иска, да кляка на 1 крак и пак да прави набирания и лицеви. ( с утежнение и двете )

Ще станеш по-бърз когато си оправиш техниката също:
- началото се прави със големи а НЕ малки крачки
- ръцете не се движат бързо както казват горе, а в синхрон със краката ти.
- задръж си дъха в първите метри и после малко по малко го изпускай ( ако говорим за спринт 50 м например или пък ускорение )

lubomirky
10-11-2009, 11:15
Ами пробвай с долепени ръце без да ги движиш да бягаш.. виж резултата и после ми кажи дали не са половината от бягането

Бягал съм по всички различни начини, за да усетя как бягам най-бързо. И ти гарантирам, че ръцете са максимум 30%, защото все пак бягаш с КРАКАТА. Ако си бавен дори и да движиш ръцете правилно подобрението ще е съвсем малко.

a2aaaa
10-11-2009, 12:51
Автора да иде на фитнес и да започне да кляка с тежко. + набирания и лег.

Ако не му се иска, да кляка на 1 крак и пак да прави набирания и лицеви. ( с утежнение и двете )

Прав си за това - за да бягаш бързо ти трябват наистина силни мускули. Аз отдавна си правя клекове на един крак и са доста полезни. Но разбира се има значение как се правят.

lubomirky
10-11-2009, 14:55
Тези, които те съветват да правиш клекове и да добавяш тежести, са пълни идиоти. Не ги слушай, ще се прецакаш жестоко. На 16 още имаш поне 3 години да се развиеш, а тежестите много ще забавят растежа.

DKEy
10-11-2009, 18:55
Тези, които те съветват да правиш клекове и да добавяш тежести, са пълни идиоти. Не ги слушай, ще се прецакаш жестоко. На 16 още имаш поне 3 години да се развиеш, а тежестите много ще забавят растежа.

Радвам се че тук има специалисти по темата.
Би ли показал от къде черпиш неоспоримата си информация и като цяло защо твърдиш така с по-адекватен отговор ( обоснован, не каквото си мислиш ти ) ?

lubomirky
10-11-2009, 21:01
Това, че ми го е казвал човек, който знае достатъчно ли е? Аз тогава имах желание за по-силен удар и се заинтересувах, обаче бързо ме отказаха. Поне доколкото разбрах прецакваш коленете. Но всеки е прав за себе си и той ще си носи последствията ;)

DKEy
10-12-2009, 12:19
Това, че ми го е казвал човек, който знае достатъчно ли е? Аз тогава имах желание за по-силен удар и се заинтересувах, обаче бързо ме отказаха. Поне доколкото разбрах прецакваш коленете. Но всеки е прав за себе си и той ще си носи последствията ;)

Чакай да те светна.Човешкото тяло е способно да издържа на доста килограми ако е в подходящо положение спрямо тях.
Спирането на растежа е в резултат от калцирането на костите.Нали знаеш кога става това - стареене и доста голямо физическо натоварване. ( и др.)
Голямо физическо натоварване под форма на килограми е доста над тези които автора на темата може да повдигне съдейки по теглото му ( може и да бъркам, едва ли може да вдигне 150+ ).

Колената се прецакват най-малко от клек с точна техника.По-вярно ще бъде ако кажеш че от 'безопасните бедрени' разгъвания става така...

lubomirky
10-12-2009, 17:42
Това, че ми го е казвал човек, който знае достатъчно ли е? Аз тогава имах желание за по-силен удар и се заинтересувах, обаче бързо ме отказаха. Поне доколкото разбрах прецакваш коленете. Но всеки е прав за себе си и той ще си носи последствията ;)

Чакай да те светна.Човешкото тяло е способно да издържа на доста килограми ако е в подходящо положение спрямо тях.
Спирането на растежа е в резултат от калцирането на костите.Нали знаеш кога става това - стареене и доста голямо физическо натоварване. ( и др.)
Голямо физическо натоварване под форма на килограми е доста над тези които автора на темата може да повдигне съдейки по теглото му ( може и да бъркам, едва ли може да вдигне 150+ ).

Колената се прецакват най-малко от клек с точна техника.По-вярно ще бъде ако кажеш че от 'безопасните бедрени' разгъвания става така...

Не знам, аз просто казвам, това което на мен са ми казали като съвети. Значи ако вдига за крака и взима витамин Д някакви последствия ще има ли?

arrowgroop
10-12-2009, 18:02
Ще ти кажа една хитрина - хващаш си някой познат .. той да е на 10 метра от теб с клетка в която да има по възможност 2-3 при желание повече озлобени кучета! Пуска ги и ти хукваш да бягаш и сам ще се убедиш че след 5-6-тия път кучетата ще те заръфат едва на 500-600 метра, а не като в началото на 200.....

Това в кръга на шегата! Мятай се на 2-3 км. гледай да бягаш с всички сили. Дори да не можеш да ги избягаш отначало в последствие ще съумееш да ги пробягаш без да се потиш много! После почвай спринтовете на 20-50 и 100 метра!

DKEy
10-13-2009, 12:11
Не знам, аз просто казвам, това което на мен са ми казали като съвети. Значи ако вдига за крака и взима витамин Д някакви последствия ще има ли?

Дори и без витамина ако тренираш правилно краката последствията ще са само положителни.

heretik
01-12-2010, 18:34
Вземаш 2 кофи с цимент и качваш по стълбите до вас.. след т'фа пак слизаш с тях пак .. и пак се качваш и пак слизаш и пас се качваш и пак слизаш и пак се качваш и пак слизаш и пак се качваш и пак слизаш и пак се качваш и пак слизаш .. и така докато не се качиш, а след това не слезнеш.. :D :D :-D ше станеш ултра бърз.. като тоя от Феноменалните.. "бързака" :D :D :D :D :D :D

terawatt
01-12-2010, 19:09
Само със силови упражнения не става!

ZipFail
01-13-2010, 14:54
Вземаш 2 кофи с цимент и качваш по стълбите до вас.. след т'фа пак слизаш с тях пак .. и пак се качваш и пак слизаш и пас се качваш и пак слизаш и пак се качваш и пак слизаш и пак се качваш и пак слизаш и пак се качваш и пак слизаш .. и така докато не се качиш, а след това не слезнеш.. :D :D :-D ше станеш ултра бърз.. като тоя от Феноменалните.. "бързака" :D :D :D :D :D :D
И ще си преебеш гърба евентуално :)

iLovePussyJuice
01-13-2010, 16:28
Правилна техника на бягане.

Аз едно време бях много бърз, ама контузии, килограми, цигари, това онова...
и вече не играя крило... 8-)

Chacho
01-15-2010, 00:46
Айде малко от личен опит поомешано с това което съм поизчел:

Тежестите, освен ако не тренираш специално за бързина с тях, по-скоро ще дадът обратния ефект. Упражненията за бързина са експлозивните, като максимален отскок, спринт, както и клякания, лицеви опори и останлите ти познати стандартни упражнения, но да ги изпълняваш за време. Има различни мускулни клетки, които отговарят за бързи и бавни движения. Ластиците също са много ефективни, но пък на мен са ми адски неудобни. Със сигурност скоците изпъкват като упражнение. Просто скачаш ли гаранция ще станат светкавични краката. Последното нещо е постоянство. Нито резултатите идват за един ден, нито като спре човек тренировки ще остане на същото ниво. Редовни тренировки гарантират резултат.

mimi190795
01-17-2010, 16:11
:grin: .. ако искаш можи да си бийш главата в стената .. за бързината може да не ти помогне ама поне е възможно да поумнееш .. ;дд :-D :grin: :D

LuxurySk0B
01-17-2010, 16:48
Чрез повишаване на скоростта

HRaBr0TyYKeBaPcHe
01-19-2010, 20:24
Тези, които те съветват да правиш клекове и да добавяш тежести, са пълни идиоти. Не ги слушай, ще се прецакаш жестоко. На 16 още имаш поне 3 години да се развиеш, а тежестите много ще забавят растежа.

В думите на lubomirky има истина.Поне на това ниво не се занимаваи много с тежести.Попринцип те прецакват растежа на височина.Виждал ли си спортист който дига тежести(не мога да се сетя за името на спорта) да е висок.Всички са някфи дребни, а ти предполагам не искаш това.За това спринтове, скачане на въже и може ми малко клекове било то на 1 или на 2 крака.Хайде успех =D> :) :) :)

Myrth
01-20-2010, 18:06
Прави спринтове и тежки клекове с щанга (с правилна техника).

MegaTorres9999
02-12-2010, 13:11
Прави спринтове и ако може ги прави с някой по-бърз от тебе и така се стреми отначало да изоставаш колкото се може по-малко,а в последствие и да го настигнеш , а иначе то мн зависи и от поста на който играеш примерно ако играеш опорен халф по-добре да можеш да издържаш повече отколкото да бягаш бързо.

davian
04-09-2011, 14:23
zdr na vsichki koito chete tova . Da popitam kakmoje da stana burz s krakata za kratko време аз тренирам таекуондо но искам да съм по бърз :D :D :D

DownloadVirus
04-09-2011, 14:25
Значи взимаш амфетамени и кокайнче и си готов ! Бърз,не бърз ще те удрят и няма да осещаш нищо!

firstdiesel
04-09-2011, 15:06
с тежести за крака си преебаваш колянната става :)

прави къси спринтове при подаден сигнал от 2ри човек

абсолютно съм съгласна

двама дет не знаят как да клякат ....
по темата:
силни крака - голям спринт

DownloadVirus
04-09-2011, 15:09
Хах и на мене така ми става като прая squat :D Колената болят,но зависи ! Прая го и с треньора до мене ! Ама не знам дали щото клякам до долу чак ..

firstdiesel
04-09-2011, 15:13
Хах и на мене така ми става като прая squat :D Колената болят,но зависи ! Прая го и с треньора до мене ! Ама не знам дали щото клякам до долу чак ..

в двата края давай по-бавно .... тогавоа когато изправяш краката, и тогава вече ги свиваш на макс

redbul2
04-12-2011, 10:42
Хах и на мене така ми става като прая squat :D Колената болят,но зависи ! Прая го и с треньора до мене ! Ама не знам дали щото клякам до долу чак ..

За да няма проблеми с коленете,клякате най-много до успоредно положение на задното бедро спрямо пода.И не по-ниско.Спускането надолу трябва да бъде контролирано и без пружиниране и отскачане нагоре.На легпресата краката се сгъват до прав ъгъл.На бедреното разгъване-също.Отпускат се надолу до прав ъгъл в коляното.Не повече.

denzito
05-24-2011, 17:23
за късите разстояния ти препоръчвам да тичаш на пръсти а не на пети,да движиш ръцете близо до тялото,да се стремиш да дигаш коляното и да добутваш хубаво с глезена.Също така първите 10 метра трябва да се наведеш леко напред.Това може да ти се струва смешно но за спринта техниката е от много голямо значение.Тренирам лека атлетика затова се надявам да съм помогнала.

K.Dimov4
01-15-2013, 20:52
Ами пробвай с долепени ръце без да ги движиш да бягаш.. виж резултата и после ми кажи дали не са половината от бягането

prav si

Delvecchio
01-15-2013, 20:58
http://www.youtube.com/watch?v=I4prDX-Z-Ho Има цяла серия от клипчета,които могат да ти помогнат.

stefko1996
01-19-2013, 09:01
повече упражнения за крака и скокове на важе

Everytime
01-23-2013, 22:35
Клякай.

Igrataaaa
10-22-2013, 16:53
Pichove igraq napadatel na 14 sam 176 61 kg i az iskam da stana po burz ama kaje kak ?

babatigosho
10-27-2013, 09:50
1. Bleep test (Google)
2. http://www.youtube.com/watch?v=d7KPJ5RdwE8

P.S. Много хора не включват упражнения за баланс и тялото от кръста нагоре, а това е огромна грешка. Балансът повече от всичко ти помага да препратиш ефективно цялата си енергия в краката, ръцете или която част от тялото ти трябва.