PDA

View Full Version : Топ 10 на кавърите, надминали оригиналите :)



PIF
09-22-2009, 13:16
Няма нищо чудно в това.
Историята помни много песни, които правят услуга на създателите си
едва след като някой друг ги изрови от плочите на баба и реши да ги "преоткрие" в новия си албум.

Нека чуем вашите идеи.
В край на седмица ще направя анкета, с която да определим "печелившите".


дано темата се развие нормално, без излишни спорове (:

raduna
09-22-2009, 13:35
Аз в момента се сещам за:
1. Knockin` On Heavens Door
Оригиналът е на Боб Дилън, но кавърът на Гънс е по-известен.
На мен лично обаче изпълнението на Боб Дилън повече ми харесва. :)
2. Lady Marmalade
Оригиналът е на Пати Лабел, а кавърът на Кристина Агилера, Мая, Пинк и Лил' Ким и стана голям хит.

courtney
09-22-2009, 15:46
[b]Аз се сещам за Ain't No Sunshine, оригиналът е на Bill Withers, но повечето хора знаят версиите на Боб Марли и Лени Кравиц. На мен като че ли на Бил изпълнението повече ми допада, но и другите са много добри.

Сега се сетих - Smooth Criminal на Майкъл Джаксън, Alien Ant Farm й направиха кавър, който много ми харесва, много е весел, а и никога не съм била фенка на Джако.

Едит: За колко песни се сетих сега...

3. Stepping Stone на The Monkees. Кавъри: The song has been covered by many artists, such as the Sex Pistols, Johnny Thunders, Blutgr

Jeuelle
09-22-2009, 16:06
Bob Dylan(Обичам го) - House of the Rising Sun - Animals
Soft Cell - Tainted Love - Marilyn Manson
Оригиналите на тези две песни са мноого по-хубави.


Neil Diamond - I'm A Believer - The Monkees
Dolly Parton - I will always love you - Whitney Houston

В момента се сещам за тези , после ще допълвам.

w0sh
09-22-2009, 16:12
Bob Seger - Turn the page

one
09-22-2009, 16:30
Като начало металика имат не малко кавъри.
Други добри кавъри според мен са:
Deep Purple - Hush.
Joe Cocker - The Lovin’ Spoonful.
The Rolling Stones - Like A Rolling Stone.
Lenny Kravitz - American Woman.

И още ест.

courtney
09-22-2009, 16:33
Като начало металика имат не малко кавъри, но пък покрай тях тези песни станаха по-известни.


Именно. Ако не се лъжа, целият им албум Garage Inc. беше от кавъри, от които най-силно са ми се запечатали в ума Die Die My Darling на Мисфитс, и So What на Anti-Nowhere League. :)

raduna
09-22-2009, 17:08
Хахх :Д Верно, че "I will always love you " е на Доли Партън - оригинал, който никога не съм чувала. : )

one
09-22-2009, 17:08
Като начало металика имат не малко кавъри, но пък покрай тях тези песни станаха по-известни.


Именно. Ако не се лъжа, целият им албум Garage Inc. беше от кавъри, от които най-силно са ми се запечатали в ума Die Die My Darling на Мисфитс, и So What на Anti-Nowhere League. :)

И не само от Garage Inc.

Например Am i evil.
Whiskey in the jar.

Jeuelle
09-22-2009, 17:13
Хахх :Д Верно, че "I will always love you " е на Доли Партън - оригинал, който никога не съм чувала. : )

Много малко хора знаят , че Уитни е изпяла кавър версията. Странно, нали? :)

raduna
09-22-2009, 17:17
Хахх :Д Верно, че "I will always love you " е на Доли Партън - оригинал, който никога не съм чувала. : )

Много малко хора знаят , че Уитни е изпяла кавър версията. Странно, нали? :)
Може би заради кънтрито, не е много популярно ;р
И другата причина явно е, че този кавър наистина е мн, мн по-добър от оригинала :) Според мен темата е точно за такива кавъри.

FuCkInBuBbLeGuM
09-22-2009, 17:18
Ооо всичките кавъри на Ayo Technology са велики :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Иначе кавърите, които Apocalyptica правят ми харесват.

Slashy
09-22-2009, 17:20
иска ми се да добавя и Cats In The Cradle на Ugly Kid Joe, въпреки че оригинала на Harry Chapin също е хубав, ама просто кавъра супер мн ми харесва

raduna
09-22-2009, 17:22
иска ми се да добавя и Cats In The Cradle на Ugly Kid Joe, въпреки че оригинала на Harry Chapin също е хубав, ама просто кавъра супер мн ми харесва
:-o и това не знаех, че е кавър, яка тема :р

ifilin4ica
09-22-2009, 17:34
Dope - You Spin Me Round Like A Record е по-добра от оригинала на Dead Or Alive, а още по-известен е на Flo Rida кавърът, но много ама много, даже супер много по-зле :D

П.С. СМЪЪЪЪЪЪЪЪЪРТ за комерсиалната музика 8-)

Stan4o123
09-22-2009, 18:16
Dope - You Spin Me Round Like A Record е по-добра от оригинала на Dead Or Alive, а още по-известен е на Flo Rida кавърът, но много ама много, даже супер много по-зле :D

П.С. СМЪЪЪЪЪЪЪЪЪРТ за комерсиалната музика 8-)

страшно дебилен е клиша на dead or alive,но да тва е много добър кавър,както и sing/rebel yell

TellMeYourName
09-22-2009, 18:42
5. Behind Blue Eyes - THE WHO! :smt007 Много по-известна е като кавър на Limp Bizkit, но на мен изобщо не ми харесва.
Bizkit в случая лапат хуя.

My Generation на The Who също има доста кавъри от доста известни групи, но не могат никога да се доближат оригинала на Ху 8)

courtney
09-22-2009, 18:46
5. Behind Blue Eyes - THE WHO! :smt007 Много по-известна е като кавър на Limp Bizkit, но на мен изобщо не ми харесва.
Bizkit в случая лапат хуя.

My Generation на The Who също има доста кавъри от доста известни групи, но не могат никога да се доближат оригинала на Ху 8)

Сигурно нещо съм се оплела в обяснението. Сложих песента, щото повечето хора я знаят като песен на Бизкит, докато в действителност е кавър, а оригиналът е в пъти по-добър. По принцип Ху са ми едни от любимците и техни кавъри обикновено са ми неприятни. :)

ElenorRugby
09-22-2009, 18:55
Ъъъ..

Leona Lewis-Run

FTW ;D

Вярно, Snow patrol не са неизвестни, ама.. На Леона кавъра е божествен :smt007

Extremescream
09-22-2009, 21:38
Не съм сигурна,но давам
Epica-Memory
Maкар,че все още си мисля,че в Котките е по-хубаво и по-известно

skate
09-23-2009, 17:28
Nirvana - D7

xHARDCANDYx
09-23-2009, 19:17
Също Knockin' On Heaven's Door
и Nine Inch Nails - Closer,кавърът с Static-X е невероятен... :booooomb:

vikipf
09-24-2009, 14:49
Ъъъ..

Leona Lewis-Run

FTW ;D

Вярно, Snow patrol не са неизвестни, ама.. На Леона кавъра е божествен :smt007
На Snow Patrol песента е нного по-хубава.

courtney
09-24-2009, 16:01
Ъъъ..

Leona Lewis-Run

FTW ;D

Вярно, Snow patrol не са неизвестни, ама.. На Леона кавъра е божествен :smt007
На Snow Patrol песента е нного по-хубава.

Дам, и аз съм на това мнение, на Сноу оригиналът е страхотен. :)

Jeuelle
09-24-2009, 17:42
Ъъъ..

Leona Lewis-Run

FTW ;D

Вярно, Snow patrol не са неизвестни, ама.. На Леона кавъра е божествен :smt007
На Snow Patrol песента е нного по-хубава.

Snow Patrol са ненадминати !!!

TrustNobody
09-24-2009, 19:10
Ъъъ..

Leona Lewis-Run

FTW ;D

Вярно, Snow patrol не са неизвестни, ама.. На Леона кавъра е божествен :smt007
На Snow Patrol песента е нного по-хубава.

Snow Patrol са ненадминати !!! много ясно..
Snow Patrol >>>>>> Leona

mokka
09-24-2009, 19:57
The Cult - Painted on my heart
Ако не се лъжа оригинала е на Аеросмит, може и да се бъркам.

Gery Halliwell - It's raining man
Оригинала е на Уедъргърлс.

Led Zeppelin - Dream On
Мисля, че оригинала е техен. Кавър имат Аеросмит, Еминем, Андрю Доналдс. На мен най ми харесва тази на Андрю.

Ако бъркам някъде ме поправете :)

Jeuelle
09-24-2009, 20:28
The Cult - Painted on my heart
Ако не се лъжа оригинала е на Аеросмит, може и да се бъркам.

Gery Halliwell - It's raining man
Оригинала е на Уедъргърлс.

Led Zeppelin - Dream On
Мисля, че оригинала е техен. Кавър имат Аеросмит, Еминем, Андрю Доналдс. На мен най ми харесва тази на Андрю.

Ако бъркам някъде ме поправете :)

Dream on си е на Aerosmith.
А най-добре познатия кавър е този на Еминем , но в никакъв , ама никакъв случай не надминава оригинала. :)

mokka
09-24-2009, 20:50
Dream on си е на Aerosmith.
А най-добре познатия кавър е този на Еминем , но в никакъв , ама никакъв случай не надминава оригинала. :)

Да, и на мен най не ми харесва. Мерси за поправката, не бях сигурна :)

TellMeYourName
09-24-2009, 20:56
сега се сетих за Word Up на Cameo (http://www.youtube.com/watch?v=BPvSs4PeaQE&feature=fvst)

за Korn (http://www.youtube.com/watch?v=1q-k-uN73Gk) и Gun (http://www.youtube.com/watch?v=9VlSE4OpKDU) съм сигурен, че имат кавър на тая песен. чувал съм я и от други изпълнители...

raduna
09-24-2009, 21:59
Ама като давате кавъри, не трябва ли да давате такива, които са по-известни от оригилала и такива, чрез които песента е станала известна? А не по принцип. Поне аз така разбрах темата.

Jeuelle
09-24-2009, 23:34
Ама като давате кавъри, не трябва ли да давате такива, които са по-известни от оригилала и такива, чрез които песента е станала известна? А не по принцип. Поне аз така разбрах темата.


Интересното в темата е , че някои си падат по-комерсиалната музика и следователно , кавърът (изпят от някоя поп звезда) е много по-добър.
А останалите (може би и ти спадаш към тях) , дори не са и чували другата версия или ако са го направили, то са я сметнали за пълен боклук.


Пример : Womanizer на Бритни е популярна , но за поклониците не Брит музиката ( като мен 8) ) , кавърът на Лили Алън е 100 пъти по-добър и известен ...
Относително е ..

Tempest
09-25-2009, 05:42
Genesis - Land Of Confusion - адски много ми харесва кавъра на Disturbed ;)

Eurythmics - Sweet Dreams (Are Made Of This) - кавърите на Cradle Of Filth и Marilyn Manson... както и отчасти ремикса на Noisia ми харесва :)

Daft Punk - Harder, Better, Faster, Stronger и тъпия кавър на Kanye West... даже се чудя как не сте го споменали.. както и да е, доста голяма част от младото поколение научиха за тая песен и си мислеха, че оригинала е на Kanye, ама... както и да е.

Tears For Fears - Shout и кавъра на Disturbed - Shout 2000, който, лично на мен (като фен на Disturbed) ме радва доста повече ;)


засега е това, по-късно повече ;)

raduna
09-25-2009, 21:47
Ама като давате кавъри, не трябва ли да давате такива, които са по-известни от оригилала и такива, чрез които песента е станала известна? А не по принцип. Поне аз така разбрах темата.


Интересното в темата е , че някои си падат по-комерсиалната музика и следователно , кавърът (изпят от някоя поп звезда) е много по-добър.
А останалите (може би и ти спадаш към тях) , дори не са и чували другата версия или ако са го направили, то са я сметнали за пълен боклук.


Пример : Womanizer на Бритни е популярна , но за поклониците не Брит музиката ( като мен 8) ) , кавърът на Лили Алън е 100 пъти по-добър и известен ...
Относително е ..
Така е, наистина, но има кавъри, които просто се споменават и дори хората, които ги предлагат сами ги определят като боклуци...Като горния пост на Tempest, където си казва, че кавъра на Кание Уест е скапан (което е самата истина) и в същото време го предлага...Какъв е смисълът?

Tempest
09-25-2009, 22:03
аз изказвам всеобщата известност на песните, добавяйки мазно моето лично мнение... Kanye, с извинение, се изсра върху хубавата песен... мисля, че няма да се хареса на хората да кажа прочути песни, които са кавъри на хубави песни.. защото ще добавя личното си мнение, а то, както съм желал винаги, е различно :)

Canis_Dirus
09-25-2009, 22:04
Johnny Cash - Hurt,
оригинала е на Nine inch nails, обаче версията на Cash е много по-известна.

Whiskey in the Jar. Оригинала на Thin Lizzy, но версията на Металика е по-известна.

raduna
09-25-2009, 22:43
аз изказвам всеобщата известност на песните, добавяйки мазно моето лично мнение... Kanye, с извинение, се изсра върху хубавата песен... мисля, че няма да се хареса на хората да кажа прочути песни, които са кавъри на хубави песни.. защото ще добавя личното си мнение, а то, както съм желал винаги, е различно :)
Именно за това става въпрос, да даваш кавъри, чрез които песента е станала по-известна, отколкото с оригинала. А иначе що да не си кажеш мнението? Като не ти харесва мн ясно. Не беше насочено лично към теб, просто ми беше пред очите. :)
А и аз не критикувам, просто си изяснявам каквото не ми е ясно.;р

Stan4o123
09-26-2009, 06:38
аз изказвам всеобщата известност на песните, добавяйки мазно моето лично мнение... Kanye, с извинение, се изсра върху хубавата песен... мисля, че няма да се хареса на хората да кажа прочути песни, които са кавъри на хубави песни.. защото ще добавя личното си мнение, а то, както съм желал винаги, е различно :)
Именно за това става въпрос, да даваш кавъри, чрез които песента е станала по-известна, отколкото с оригинала. А иначе що да не си кажеш мнението? Като не ти харесва мн ясно. Не беше насочено лично към теб, просто ми беше пред очите. :)
А и аз не критикувам, просто си изяснявам каквото не ми е ясно.;р

ми не съм съгласен,че ковера е по-известен... просто има хора , за които слушането на музика се ограничава с музикалните канали и радиото...

Bianca
09-26-2009, 07:08
Johnny Cash - Hurt,
оригинала е на Nine inch nails, обаче версията на Cash е много по-известна.

Whiskey in the Jar. Оригинала на Thin Lizzy, но версията на Металика е по-известна.
Разбирам, че постът ти е ирония, но няма как да не вметна, че Whiskey in the Jar е ирландска народна песен.

raduna
09-26-2009, 22:40
уиски в жаравата...? по-добре картофи 8-)


Предлагам I Say A Little Prayer на Diana King.
http://www.youtube.com/watch?v=Mm62Aa4ahs8&feature=related
Оригиналът е на Aretha Franklin.
http://www.youtube.com/watch?v=STKkWj2WpWM

raduna
09-26-2009, 23:08
Enjoy the Silence на Depeche Mode няма как да се направи по-добра - тя е перфектна.)

Jeuelle
09-26-2009, 23:12
Mad world

Оригиналът е на Tears for Fears , но по-известен и много по-добър е кавърът на Gary Jules. Наистина страхотна песен.

Bianca
09-27-2009, 07:08
A whiter Shade of Pale на Procol Harum има по-нови версии.
Ето го оригинала:
http://www.youtube.com/watch?v=Mb3iPP-tHdA
Ето и някакви други версии.
http://www.youtube.com/watch?v=kRL0rKkRkk0
http://www.youtube.com/watch?v=4kgpA1qXu7I&feature=rec-HM-r2
Смятам, че са се получили доста добре, но оригиналът > all.

Bianca
09-27-2009, 09:16
Bob Dylan(Обичам го) - House of the Rising Sun - Animals
Soft Cell - Tainted Love - Marilyn Manson
Оригиналите на тези две песни са мноого по-хубави.


Neil Diamond - I'm A Believer - The Monkees
Dolly Parton - I will always love you - Whitney Houston

В момента се сещам за тези , после ще допълвам.
И The House of the Rising Sun е народна песен. ;)
На мен лично версията на The Animals по ми харесва.

Jeuelle
09-27-2009, 13:56
^ Моя грешка :oops:


The Hooters - Johnny B. (оригинал) - Down low - Johnny B (кавър)

Аз лично харесвам много повече оригинала , но кавърът се затвърди като по-популярен.

Bianca
09-29-2009, 08:36
На мен само един кавър ми харесва МНОГО повече от оригинала. И това е песента Drеam on в изпълнение на Yngwie Malmsteen и Dio. :) А оригиналът е на Aerosmith.

Bianca
09-30-2009, 18:37
Crazy Horse – I don`t want to talk about it
Версията на Rod Stewart и Amy Belle ми харесва МНОГО повече, просто нямам думи да опиша колко романтична и тъжна е тая песен.
Род Стюарт е велик!

ifilin4ica
09-30-2009, 19:29
Astro Zombies (дано не са го казали, защото не погледнах :oops: )

Знам за версии на Misfits, My Chemical Romance, Pennywise, но чий в оригиналът, никаква идея нямам. Лично на мен версията на Misfits най-много ми допада :)

giveupbitch
09-30-2009, 20:56
на ayo tehnology 467-те кавъра 8-) 8-)

raduna
10-01-2009, 09:00
Cher - Shoop Shoop Song -много добър кавър :)
http://www.youtube.com/watch?v=VwGGZTZ-3pM

Оригиналът е на Арита Франклин
http://www.youtube.com/watch?v=qV3hYcgbsT8&feature=related

mokka
10-01-2009, 19:31
Harry Nilsson - Without you

Много по-известен е кавъра на Марая Кери :)

Bianca
10-01-2009, 21:20
When I need you!!!
Оригиналът е на Albert Hammond, а кавър версии имат Celine Dion, Rod Stewart, Luther Vandross, Perry Como, Alpha Blondy, Brotherhood of Man, Julio Iglesias, Cliff Richard и Clay Aiken.
Както се и очаква, версията на Род надминава всички.:))
Ето я:
http://vbox7.com/play:9f37c02b

bathory
10-02-2009, 23:58
Не видях някой да е дал Die, Die My Darling..
Оригинала е на The Misfits (предполагам повечето знаят), а кавъра е правен от Металика (едва ли има човек да не знае хD).. На мен лично версията на Металика ми харесва повече, а и е по-известна.. :) За момента само това се сетих.. хDD
Оригинал: http://www.youtube.com/watch?v=iyd8dY8rRtA&feature=related
Кавър: http://www.youtube.com/watch?v=KDTqxn6KCNs&feature=related