PDA

View Full Version : Относно ПРО на САЩ в Полша



mitternacht
09-22-2009, 17:27
Нали САЩ искаха да правят противоракетен щит в Полша, който уж бил срещу Иран, а на практика бил срещу Русия?
Аз ли не разбирам от оръжия, или да се прави такъв щит срещу Русия е пълна простотия.

Мисля си- Русия праща 5 подводници с по 5 ракети точно пред муцуната (тоест-бреговете) на Америка и я нюква подобаващо.Америка няма да усети от къде и е дошло.
Това в случай на евентуална война.Кой ти бръсне още ракетите от силози.Пък и уж руските, щит не ги лови :)

amk933
09-22-2009, 17:37
Нали САЩ искаха да правят противоракетен щит в Полша, който уж бил срещу Иран, а на практика бил срещу Русия?
Аз ли не разбирам от оръжия, или да се прави такъв щит срещу Русия е пълна простотия.

Мисля си- Русия праща 5 подводници с по 5 ракети точно пред муцуната (тоест-бреговете) на Америка и я нюква подобаващо.Америка няма да усети от къде и е дошло.
Това в случай на евентуална война.Кой ти бръсне още ракетите от силози.Пък и уж руските, щит не ги лови :)

Щита формално не беше срещу Русия, ами срещу заплахи от Близкия Изток - Иран, Ирак, etc. Дори по едно време имаше предложени от Русия към САЩ двете да работят заедно и да ползват руски бази в Азия, но САЩ не хареса идеята. И то нямаше да е само в Полша, ами и на Балканите, включително и България. Но както и да е...проектът е вече в историята за жалост, защото това освен американските интереси, щеше да бъде и защита на българските, предвид техническото ниво на армията ни.

А иначе то по твойта логика с подводниците, какво пречи на Америка да закачи една неутронна глава на дългообхватна ракета? Цяла Русия барабар с всичко покрай нея ще изчезне буквално, защото това е ефекта от неутронния разпад. ;) По-добре да не се стига до такива вариянти....

mitternacht
09-22-2009, 18:18
Е да, ама на теория беше различно, щото тоя щит щеше да пази-дръжки.

Е хубаво де, може и Франция да изстреля ракети от подводница и да прецака целия свят.Не е въпроса коя държава ще е, въпроса е-че който стреля първи ще го направи по тоя начин и тоя ПРО е пълна простотия.

amk933
09-22-2009, 19:20
Е да, ама на теория беше различно, щото тоя щит щеше да пази-дръжки.

Е хубаво де, може и Франция да изстреля ракети от подводница и да прецака целия свят.Не е въпроса коя държава ще е, въпроса е-че който стреля първи ще го направи по тоя начин и тоя ПРО е пълна простотия.

Щеше да пази, защото щеше да има доста голям обхват и самоизстрелващи се и прицелващи се ракети, които щяха да взривяват опасности във въздуха, поне доколкото съм осведомен. Но така или иначе Обама рече, че няма да го бъде... :)

mitternacht
09-22-2009, 22:07
Какво ще пази, ако се цопнат подводници до бреговете на Америка? А това е в Полша?! Евентуално може да пази от някакви ракети, които се изстрелват от силози.Дори срещу тях не се знае, тъй като няма как да се тества в реални условия.
Да не говорим, че все пак има и модерни ракети, които не могат да бъдат свалени. Поне така се твърди.

T72
09-23-2009, 06:43
Само ще кажа, че американската представа за рската армия е много грешна. Рунаците отдавна захвърлиха силозите, сега 75% от ядреният им арсенал е на подводници, а останалото на подвижни пускови установки и самолети ракетоносачи. За стратегическото оръжие начина на пуск е - истрелване в кососа, от там придвижване по балистична орбита до целта, след което извеждане от балистична орбита и нанасяне на удар. Предвид начина на изстрелвае на новите ракети, който вече споменах, а и наличието на цели примамки проследяването и унищожаването на ракетите е невъзможно. Поне на този етап, когато системата е от три прости радарни ешалона с ракетни установки. Всъщност те засичат ракети, но е трудно да бъде определено какви - бойни или космически, а за определяне на точната траектория да не говорим.

Ако искате отново по-подборно отколкото в другата тема ще обясни принципа на работа на ракетния щит на САЩ.