PDA

View Full Version : Модата според Корана?



gandalfepi4
09-23-2009, 09:58
Напоследък се навъдиха разни статии как според "гадните" араби и прочее е неморално да се ходи без забрадка щото видиш ли Корана го заклеймява. Аз лично знам, че според оригиналния ислям требе да уважаваш другите религии и да водиш добър начин на живот ама нищо за забрадки не знам! Какви са вашите мнения за това-има ли в Корана нещо за черните фереджета или са некъв продукт на гадна, политическа, антизападна пропаганда?

SolusChristus
09-23-2009, 13:29
Напоследък се навъдиха разни статии как според "гадните" араби и прочее е неморално да се ходи без забрадка щото видиш ли Корана го заклеймява. Аз лично знам, че според оригиналния ислям требе да уважаваш другите религии и да водиш добър начин на живот ама нищо за забрадки не знам! Какви са вашите мнения за това-има ли в Корана нещо за черните фереджета или са некъв продукт на гадна, политическа, антизападна пропаганда?


Има такова нещо в Корана.


Коран 7:26, 24:31, 33:59 и др.

Rebirthing
09-29-2009, 18:46
Човек се е родил гол и ако искам мога да си се разхождам по улицата както майка ме е родила (е най-вероятно ще завърша в ареста, но това е друг въпрос :D ) според мен човек има правото да се облича както си поиска и за мен тези жени са просто третирани лошо!

bilqnavod
10-13-2009, 09:47
Само като чуя "фередже" тръпки ме побиват :x :x :x

DevilWish
10-15-2009, 17:11
Мисля ,че ще мога напълно да ти отговоря на въпроса :)
В Корана се споменава за забрадка, но не се казва, че е задъжителна.
Тя няма нищо общо с религията.Истината е ,че отдавна в арабия ,в пустините е било страшно горещо и за да не се нарани кожата на жената са се покривали целите ;) От там е останало и е най-вече, за да се различаваш в обществото ,за да покажжеш религията си, защото се знае, че християнин няма да си сложи забрадка.
Но НЕ е задължителна.
Жалкото е ,че в много мюсюлмански семейства децата трябва насила от родителите им или от братята им да носят забрадка ;) :С .
Надявам се ,че отговорих на въпросът ти ;)

DopeBG
10-18-2009, 14:06
OMG :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

bilqnavod
10-28-2009, 09:08
Знам че в някои градове в Турция, (Бурса) като омъжат момичето трябвало да си сложи забрадка иначе я връщали на семейството и!!!