PDA

View Full Version : Немога са запомням



vanesa0pld
09-23-2009, 13:11
Здравейте!От извесно време се появи следния проблем-колко и да чета,чета,чета,чета немога да запомня.Ето ви едни пресен пример:
Вчера учих за входното по физика и това правило го учих от към 14.10 до 16.03(за да не кажете:откъде видя пък точно минути''още от сега ви казвам че са от хронологията в скаип)====>Траектория е пространствената непрекъсната крива линия, по която се движи дадена материална точка или елементарна частица''
И толкова просто правило да го учиш(само него) почти 2 часа за мен не е нормално :o
Предполагам че се дължи на това че бях подложена на психичен стрес(от началото на 5 до края на 7 клас ме малтретираха психически,а сега съм 8 ),но вие как мислите?
П:П:Знам че не сте лекари или психолози,но просто ви моля за мнение.

И моля без коментари като-''Мисля че ти си за психиатър''
И съжелявам за правописната грешка в заглавирто 8-)

lordgivemeasign
09-23-2009, 15:58
Ами аз не съм много по ученето .. но това съм забелязал че става ако се опитваш да го назубриш както е в учебника.

Пробвай се да разбираш това което четеш и после да го обясняваш с твои думи... защото няма как точно да го кажеш както е в учебника .. а ти точно това се опитваш да направиш. :)

john95
09-23-2009, 16:33
Зависи от човека... Не казвам че си тъпа или нещо такова.. просто различните хора запомнят по лесно по различните начини - намери своя ;)

И офтопик: Къде се набута, че си 8 клас и учиш физика - голяма преебавка е :D

vanesa0pld
09-23-2009, 16:54
Зависи от човека... Не казвам че си тъпа или нещо такова.. просто различните хора запомнят по лесно по различните начини - намери своя ;)

И офтопик: Къде се набута, че си 8 клас и учиш физика - голяма преебавка е :D
уча в икономика

LINKNOT
09-23-2009, 19:19
Вчера учих за входното по физика и това правило го учих от към 14.10 до 16.03(за да не кажете:откъде видя пък точно минути''още от сега ви казвам че са от хронологията в скаип)
Пиленце,когато учиш не си отвличай вниманието с други по-приятни дейности.

Hayashi
09-23-2009, 20:07
Ами не знам то това си е до човека. Аз примерно никога не съм имала проблем с паметта. Нещо такова мога да го помня със седмици след като съм го чула 3 пъти. Ама съм чувала, че наистина има хора, които помнят по трудно. Бтв щом е само това правило пробвай с писане. Веднъж ни бяха наказали целият клас да пишем по 20 пъти две правила на френски. Ама те бяха едни дълги и грамадни, 2 листа формат А4. И досега си ги помня. xDDD

ameli
09-24-2009, 07:38
бъди средоточена, а не мисли за скайп :?