PDA

View Full Version : Почивки в чужбина



bubals
09-23-2009, 13:58
Някои може ли да ми каже колко горе-долу излиза почивката в америка

JCoutureJunkie
09-23-2009, 14:49
За каква почивка става въпрос?Ако отиваш при роднини да живееш и ти трябват пари само за ходене по магазините и самолетни билети е едно,а ако отиваш да отсядаш в хотел Плаза в Ню Йорк примерно е съвсем друго.Зависи и от това,какво ще правиш там.Различен начин на живот = различна сума.

amk933
09-23-2009, 15:03
^Не! Не ти трябва само това. Най-важното нещо е визата, защото, ако не ти я дадат ще си увиснеш с билета и добрите намерения... :?

JCoutureJunkie
09-23-2009, 15:51
amk933 да,прав си.Трябва в София да ходиш и да си издадеш.Вече май издават само за 1 година и струват 200 лева.
btw amk933защо вече не са с давност 10 години,както беше преди?Питам теб,защото като гледам лика на Барак Обама ми се струва,че си по-запознат от мен 8-)

amk933
09-23-2009, 16:26
amk933 да,прав си.Трябва в София да ходиш и да си издадеш.Вече май издават само за 1 година и струват 200 лева.
btw amk933защо вече не са с давност 10 години,както беше преди?Питам теб,защото като гледам лика на Барак Обама ми се струва,че си по-запознат от мен 8-)

Не е в ярно, че не дават! Просто зависи какво реши посолството и интервюиращият. Имам приятели и с едногодишни визи, имам и с десетгодишни визи. Просто по усмотрение на комисията е давността на визата. :)

bubals
09-23-2009, 16:29
еми искам да питам за почивка в хотел примерно за 10 ден горе-долу колко ще стува ? 8-)

JCoutureJunkie
09-23-2009, 16:34
amk933 да,прав си.Трябва в София да ходиш и да си издадеш.Вече май издават само за 1 година и струват 200 лева.
btw amk933защо вече не са с давност 10 години,както беше преди?Питам теб,защото като гледам лика на Барак Обама ми се струва,че си по-запознат от мен 8-)

Не е в ярно, че не дават! Просто зависи какво реши посолството и интервюиращият. Имам приятели и с едногодишни визи, имам и с десетгодишни визи. Просто по усмотрение на комисията е давността на визата. :)
А,ок.Защото на мен ми издадоха виза с давност 10 години,а на една приятелка само за 1 тази година.Реших да питам,че не ми стана ясно.Мерси за разяснението.

amk933
09-23-2009, 16:39
еми искам да питам за почивка в хотел примерно за 10 ден горе-долу колко ще стува ? 8-)

Ама те не ти дават колкото ти искаш. 8-) Те решават примерно - 6 месеца. година, две, пет, десет.... На теб може и 10 години да ти трябват, може и 2 дена, ама нищо не зависи от теб... :)

bubals
09-23-2009, 17:07
amk отправям се към тебе искам да питам за ученето в америка ако искам да уча там с зелена карта ще ми трябва ли виза и ако не получиш стипендия дали ще можеш да работиш и плащаш колежа

amk933
09-23-2009, 17:13
amk отправям се към тебе искам да питам за ученето в америка ако искам да уча там с зелена карта ще ми трябва ли виза и ако не получиш стипендия дали ще можеш да работиш и плащаш колежа

Ако имаш зелена карта, естествено, че виза не ти трябва! Но, ако нямаш, тогава ти трягва студентска виза. А дали ще можеш да работиш и да учиш зависи от теб. След като има хора, които го правят, значи не е невъзможно.. :)

bubals
09-23-2009, 17:45
ти сега там ли си ?

bubals
09-23-2009, 17:46
маи е по добре с зелена карта ? :?

iPurple
09-24-2009, 08:58
^ Все едно е дали ще е зелена карта или студентска виза..

иначе по темата:
Как можем да ти кажем колко г/д ще ти излезе?
Смятай първо визата ( ако ти дадат, защото ако си сам човек не винаги дават, защото смятат, че ще се ожениш там и ще останеш нелегално)
2ро самолетните билети..
3то хотела - цената си зависи от това къде се намира ии колко звезди е..
и 4тото е да си вземеш достатъчно пари за да можеш там ако ти се наложи нещо и разбира се да си купиш нещо ( вземи се повече пари винаги може да се наложи нещо)

Ама въобще никаква информация не си дал къде точно смяташ да ходиш, в какъв хотел?

п.п. За взимане на виза ти трябват подготвени всички документи какво притежаваш(апартамент, фирма и тн) попълнени формуляри, ако имаш някакви пари в банки мисля.. и ти взимат пръстови отпечатъци
отделно ако ти дадат и отидеш като кацнеш на летището също ще те питат защо идваш и имат право да те върнат ако преценят.. там им излиза цялото ти досие. :D
Общо взето те си решават за колко време да ти дадат виза по своя преценка. Ако отиваш със семейството и си здраво стъпил в България (нямаш за какво да бягаш там) ти дават 10 годишна.

Доста дълъг стана поста.

bubals
09-24-2009, 10:30
iPurple еми де да знам примерно калифорния :grin: :grin: ....ако имаш и имформация каде е наи евтино

bubals
09-24-2009, 10:30
а с международен паспорт не стаава ли ?

iPurple
09-24-2009, 11:25
Имам чувството, че изобщо не си запознат.
За всяка страна извън България ти трябва паспорта(в него са ти личните данни все пак).. а и нали в него залепват визата. ;)

Относно Калифорния.. еми че тва е цял щат бе къде по точно? :lol:
Както вече казах цените са относителни.

windowlicker
09-24-2009, 12:30
^ Все едно е дали ще е зелена карта или студентска виза..



Не е така. Ако имаш зелена карта плащаш едни такси (ако учиш в щата, в който живееш постоянно), ако си на студентска виза плащаш 3 пъти по-високи. Аз плащам над 7000 долара на година само такси, за международни студенти е над 20000.
Иначе bubals защо точно САЩ искаш? Така като те гледам идея си нямаш за какво става на въпрос...

windowlicker
09-24-2009, 12:33
маи е по добре с зелена карта ? :?

Със зелена карта е най-добре. Ама как ще я вземеш? :-o Ти дори знаеш ли как се взима зелена карта??

bubals
09-24-2009, 12:53
еми горе-долу знам за кво става на въпрос знам че ще ми трява SAT 1 и ТОELF ли кво беше там до колко то зелена карта имам си връзки :)

bubals
09-24-2009, 12:53
ти каде учиш

bubals
09-24-2009, 12:55
iPurple де да знам кажи каде е по евтино нали знаеш се пак сме българи :lol: :lol: :lol:

iPurple
09-24-2009, 12:57
Зелената карта не се взима с връзки :-o





Интересно ми е вие какво мислите.. дали наистина избират на кой да дадат зелена карта на случаен принцип? Аз мисля, че донякъде но все пак те проверяват не биха дали на някой ей така. :-o

bubals
09-24-2009, 12:59
смисал верно е ,че може да не я получа

bubals
09-24-2009, 13:04
те решават(посолството ако не се лъжа)

iPurple
09-24-2009, 13:08
iPurple де да знам кажи каде е по евтино нали знаеш се пак сме българи :lol: :lol: :lol:

За да отидеш в Америка няма ефтино имай го впредвид. Просто ти трябва солидна сума хаха .. И кво ме караш 100 пъти да ти казвам няма такава статистика къде е по ефтино попринцив в америка транспорта и хотелите и апартаментите са скъпи, а храната и дрехите са много ефтини(и не говоря за парцали а марки като есприт и келвин клайн там са обикновени както при нас теранова) ако отидеш можеш да се придвижваш с метрото (всъщност не знам дали в ЛА има предполагам, че има) ии друго..
като искаш ефтино намери си ефтин хотел не ги знам на изуст хахах
и щом изобщо нямаш представа къде искаш кво изобщо питаш..

bubals
09-24-2009, 13:24
iPurple е по полека де кво ми се нервиш това е тема не.... и да те питам нещо извън темата ти в америка ли си?

iPurple
09-24-2009, 13:46
Не се нервя просто въобще не си уточнил.

Не съм в Америка. Защо?

bubals
09-24-2009, 13:50
мацка не съм момиче :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

bubals
09-24-2009, 13:51
еми питам

iPurple
09-24-2009, 13:51
Знам, просто по навик пиша в ж.р. щото повече пиша на момичета .. :razz: :razz:

bubals
09-24-2009, 13:52
windowlicker каде учиш?

bubals
09-24-2009, 15:25
windowlicker зелената карта изтича ли или е за винаги ?(докато не получиш гражденство?

amk933
09-24-2009, 15:53
Дете, запознай се малко със законодателство на Америка! В кой свят живееш?

Първо, за да излезеш от България задължително ти трябва международен паспорт. Когато отидеш в посолството НЕ МОГАТ и НЯМА да ти дадат зелена карта. Какви връзки те гонят? Ако ще и на Обама най-любимото дете да си като си от Зимбабве няма да ти дада зелена карта, първо, защото нямат легално право, второ, защото, за да получиш въпросната зелена карта трябва да живееш постоянно в Америка 3 години или да сключиш брак с американски гражданин. След като изтече зелената карта имаш право на две неща - или да подадеш молба за гражданство и 99% да го получиш, или да ти се самоодължи зелената карта! Ти да не мислиш, че това ти става туко така. Много лекомислени са някои коментари...

Иначе аз в момента точно не съм в Америка, но окончателно заминавам за там (поне за сега е така, ако не мине котка път) след 3 години и повече няма да се връщам. И екскурзии до Америка няма! Трябва да си направиш всичко сам. Самолетния билет най-евтино можеш да го вземеш за 1000$ в двете посоки до Ню Йорк, до Чикаго е - 1300. От там нататък имаш хотели и джобни, а животът в Америка, освен храната в магазините, не е много евтин. В най-прост ресторант да седнеш, колата ти е 3 долара. А в Калифорния е още по-солено, да не говорим, че в Лос Анджелес нощем си е доста опасно... И последно, ако мога а попитам, на колко години си? :-o

JCoutureJunkie
09-24-2009, 16:22
Виж сега,за цени дори приблизителни не мога да кажа,защото наистина и ти не знаеш къде да ходиш и не си споменал колко пари имаш в наличност,но ще ти дам един приятелски съвет.Дори и да вземеш виза и да си готов да тръгваш много добре си изчисли докъде ще ти стигнат парите(такси за хотел и т.н.) и по възможност си вземи още поне към $1000 ако нещо ти се случи или просто ти потрябват.За да не се окажеш просейки пред Starbucks-а

bubals
09-24-2009, 17:08
amk933 на 17 съм и мисля да патувам и аз към америка ама нз ще видиме... виждам че си много запознат с колежите и университетите и да те питам ти каде ще учиш? :-o

amk933
09-24-2009, 17:23
amk933 на 17 съм и мисля да патувам и аз към америка ама нз ще видиме... виждам че си много запознат с колежите и университетите и да те питам ти каде ще учиш? :-o

Където ме приемат. Целта ми - Йел. :)

JCoutureJunkie
09-24-2009, 17:28
amk933 е много по-запознат от мен,но нека аз кажа,какво знам от лични наблюдения тъй като дъщерята на едни познати учеше в университет в САЩ.Първо трябва да знаеш изключително добре английски,да вземеш SAT и TOEFL.Гледат ти и оценките от 9-ти клас нагоре.Мисля,че и друго имаше,но мога да те излъжа.Това момиче получи стипендия към $50 000 за година,а общо към $200 000,защото учеше 4 години.Според мен мисълта,да си представяш как ще отидеш в Америка без ясна представа къде и с какви средства и въобще,и да си мислиш,че просто ще те вземат в някакъв университет си е бая налудничава,а донякъде и детинска.Но нека и amk933 каже какво мисли 8-)

amk933
09-24-2009, 17:46
amk933 е много по-запознат от мен,но нека аз кажа,какво знам от лични наблюдения тъй като дъщерята на едни познати учеше в университет в САЩ.Първо трябва да знаеш изключително добре английски,да вземеш SAT и TOEFL.Гледат ти и оценките от 9-ти клас нагоре.Мисля,че и друго имаше,но мога да те излъжа.Това момиче получи стипендия към $50 000 за година,а общо към $200 000,защото учеше 4 години.Според мен мисълта,да си представяш как ще отидеш в Америка без ясна представа къде и с какви средства и въобще,и да си мислиш,че просто ще те вземат в някакъв университет си е бая налудничава,а донякъде и детинска.Но нека и amk933 каже какво мисли 8-)

Да така е принципно! Първо трябва да те приемат! Но аз няма как да уча в България, защото нямам българска диплома, не уча български и английски ми е първи език. Имам американска и английска диплома и IB. Така че аз не мога да остана тук и единствения ми шанс са Англия и Америка и някак си не се притеснявам, че няма да ме вземат, а къде, защото аз искам Йел най-много и правя всичко по силите си. 8-)

Иначе, ако искате в Америка с българска диплома ще ви е трудно, защото не я тачат много много, да не говорим, че в Англия има университети в топ 10, които официално не я признават. За Америка на мен ми трябва само САТ, на вас - и ТОЙФЕЛ. Трудно е, изисква много труд и усилия, но в крайна сметка смятам, че си заслужава. Личното ми мнение е, че американското образование, с изключение на математиката, е мнооооого по-добро, защото не зубриш само теория, ами имаш и практика и помагаш на обществото по някакъв начин според предмета. И се учи основно неща, които биха ти помогнали в живота някой ден, а не за да ставаш професор по предмета. Абе набляга се на разбирането, не на зубренето... :)

bubals
09-24-2009, 18:29
амк защо точно Йел... А не примерно Харвърт

windowlicker
09-24-2009, 18:40
Аз съм във Вирджиния със зелена карта. Ако те знаех по-отдавна щях да те кажа и на метнеш една с връзки да не се занимавам с всичките тия процедури :D ама станало каквото станало. Аз не разбрах ти искаш да си почиваш тука или да живееш? Ако искаш зелена карта чакаш да завършиш училище и кандидатстваш и се надяваш да имаш късмет. Аз лично не вярвам, че лотарията е съвсем случайна, защото искат прекалено много информация, но в никакъв случай не става с връзки :lol:

JCoutureJunkie
09-24-2009, 18:47
amk933 Да,прав си.Трябва да уча предмети,които са ми задължителна подготовка,от които абсолютно нищо не вдявам,а ми трябва отлична оценка,за да имам шанс да вляза на престижно място,следователно трябва да зубря.Кой ще помни колко предsърдия и колко камери имат сърцата на влечугите примерно :lol: За тези,които не мислят да стават лекари,това е абсолютно безсмислено според мен.
Точно защото знам,че българската диплома не я тачат много се зачудих как лекомислено някакси се изразява автора за ходенето в университет в Америка.Това е години труд и упоритост,седене до 12 часа вечерта прекарвайки времето в учене ако щеш.
Искам да те питам нещо.Всичките ми познати и приятели,които са родени и живеят в Америка казват,че учат испански,френски и това е.А аз уча като 2-ри език немски.Това би ли могло да стане пречка/помощ при приемането в университет там,а също и назначаването на работа?Извинявам се за off topic-a,но не ми се пуска нова тема само за това.Интересно ми е просто.

windowlicker
09-24-2009, 18:58
JCoutureJunkie изобщо няма да е пречка! По принцип най-важния език е испанския, поради големия процент на латиноси. Вече френски и немски са на по-долно ниво, но също така важни. Аз имам колеги в университета американци, които си взимат немски :) не се притеснявай.

amk933
09-24-2009, 19:03
amk933 Да,прав си.Трябва да уча предмети,които са ми задължителна подготовка,от които абсолютно нищо не вдявам,а ми трябва отлична оценка,за да имам шанс да вляза на престижно място,следователно трябва да зубря.Кой ще помни колко предsърдия и колко камери имат сърцата на влечугите примерно :lol: За тези,които не мислят да стават лекари,това е абсолютно безсмислено според мен.
Точно защото знам,че българската диплома не я тачат много се зачудих как лекомислено някакси се изразява автора за ходенето в университет в Америка.Това е години труд и упоритост,седене до 12 часа вечерта прекарвайки времето в учене ако щеш.
Искам да те питам нещо.Всичките ми познати и приятели,които са родени и живеят в Америка казват,че учат испански,френски и това е.А аз уча като 2-ри език немски.Това би ли могло да стане пречка/помощ при приемането в университет там,а също и назначаването на работа?Извинявам се за off topic-a,но не ми се пуска нова тема само за това.Интересно ми е просто.

Няма език, който да е пречка. Аз знам английски и български като родни. Немски - 8 години съм учил и съм учил и живял в Германия за малко, освен това знам малко руски и арменски, а в момента уча и испански. Вярно е, че в американските училища е така - испански и френски, въпреки че испанският е много по-важен за САЩ от френския. Иначе всеки език е предимство. Просто няма как да е недостатък след като можеш да общуваш с повече хора... :)

JCoutureJunkie
09-24-2009, 19:27
Благодаря ви и на windowlicker и на amk933 за отговорите :-) Аз немския сега ще го преравнявам с английския(2 години курсове мисля,че ще са напълно достатъчни).Учила съм го от 1-ви клас и сега продължавам вече на друго ниво.Беше ми интересно дали повече желаят хора,които знаят езици като испански например.А аз него смятам да почна да го уча и него,след време на някакви курсове също,но само колкото да знам да се оправям горе-долу.

bubals
09-25-2009, 14:59
windowlicker е чакаи малко секои различно ми казва нещо много се обърках последно как е кандидатстваш или кво ?? обесни ми ти ,че се пак ти си там :D не ,че амк933 не знае де... :D

amk933
09-25-2009, 15:13
амк защо точно Йел... А не примерно Харвърт

Защото Йел е авторитет, Йел е кастов, Йел е основата на всички успешни политици и адвокати и, не на последно място - Йел за мен е по-добър от Харвард. Хипотетично, ако ме приемат и в двата, никога няма да избера Харвард! ;)

bubals
09-25-2009, 15:39
що ве г-н буш е завършил харвърт :grin: :grin: :D :D

JCoutureJunkie
09-25-2009, 15:41
що ве г-н буш е завършил харвърт :grin: :grin: :D :D
хм,именно :-D

bubals
09-25-2009, 15:42
или ти си Обамов фен :lol:

amk933
09-25-2009, 15:45
или ти си Обамов фен :lol:

Първо - Харвард.

Второ - Буш е завършил Йел.

bubals
09-25-2009, 15:48
да бе бех чел некаде че е завършил Харварт

bubals
09-25-2009, 15:49
ти верно ли си живел в Германия и на колко си ?

amk933
09-25-2009, 15:51
ти верно ли си живел в Германия и на колко си ?

16 и да вярно е, че съм живял за малко там. А Буш е завършил първо Йел, после Харвардд. ;) Клинтън също е бил в Йел. :)

bubals
09-25-2009, 15:56
според тебе 2 години курсове ще стигат ли за зимане за САТ и ТОЕЛФ

amk933
09-25-2009, 15:59
според тебе 2 години курсове ще стигат ли за зимане за САТ и ТОЕЛФ

Две години курсове за САТ и ТОЙФЕЛ или две години общ английски?

bubals
09-25-2009, 17:59
eми да речем общ

amk933
09-25-2009, 18:49
Абсурд. На мен английски ми е първи език. Учил съм го 14 години, учи в такова училище, говоря го всеки ден, пиша литературни-интерпретативни съчинения по английски творби, уча всичко на английски, повечето ми приятели са англо-говорящи и пак не мога да кажа, че САТ е лесен. За САТ си трябват мнооооого години сериозно изучаване на езика и поне година специализирани уроци. Не е шега работа. ТОЙФЕЛ е много лесен според мен...но не съм много точно мерило. Ако сега почваш с английския ще ти е доста трудничък, да не кажа непосилен. И много зависи къде искаш да учиш в Америка. Има огромна разлика между университет и университет. :)

windowlicker
09-25-2009, 19:14
amk933 на мен пък да ти кажа TOEFL ми се видя много по -труден от SAT. хаха Аз добре, че взех ТОЙФЕЛ за всеки случай, че ако трябваше да им го давам голям смях щеше да пада! :D
Та ако сега мислиш да почваш да учиш английски, няма много добре да се представиш...САТ го взимат всички американци и пак има много хора, които не се представят добре. А и не знам как е за международни студенти, но тук се кандидатства една година преди началото на годината. В повечето университети крайния срок за подаване на документите е януари.
амк933 ти кво го занимаваш човека с други университети. Той иска да ходи в ХарвЪрТ.

JCoutureJunkie
09-25-2009, 19:17
И аз така мисля!Аз съм в езикова гимназия,в подгответо имахме 4-5 часа английски всеки ден,сега имаме и 2 предмета на английски(за жалост не изцяло),уча страшно мн,превеждам филми,гледам неща като Gossip Girl,Kourtney and Khloe take Miami и всякакви други на английски всеки ден(защото ги няма на бг де),общувам много с хора,които са англоговорящи и все пак ще ми се наложи поне 1 година да ходя на уроци,където специално да ме подготвят.А ти си и на 17(нали така беше?) трябвало преди около 4 години да правиш този избор,ако искаш да минеш САТ-а.Сега ще ти е много трудно според мен.

amk933
09-25-2009, 19:29
amk933 на мен пък да ти кажа TOEFL ми се видя много по -труден от SAT. хаха Аз добре, че взех ТОЙФЕЛ за всеки случай, че ако трябваше да им го давам голям смях щеше да пада! :D
Та ако сега мислиш да почваш да учиш английски, няма много добре да се представиш...САТ го взимат всички американци и пак има много хора, които не се представят добре. А и не знам как е за международни студенти, но тук се кандидатства една година преди началото на годината. В повечето университети крайния срок за подаване на документите е януари.
амк933 ти кво го занимаваш човека с други университети. Той иска да ходи в ХарвЪрТ.

Може...На мен ТОЙФЕЛ ми е много лесен. Просто, когато английски си ти е твой език, са ти очевадни грешките...Даже правихме един рпобен и целият клас се смя с глас. 8-) Ама все пак има разлика. Ние учим съвсем различен английски от ESL-а. :)

bubals
09-25-2009, 19:37
windowlicker това е верно ,че искам Харварт обаче маи требва да се напъна бая-бая :x

amk933
09-25-2009, 19:42
windowlicker това е верно ,че искам Харварт обаче маи требва да се напъна бая-бая :x

Добре бе, искаш ХарварД и въпреки че го написах 15 пъти пак не го написа правилно. Х а р в а р д! И освен това трябва да имаш един тон извънкласни занимания.

bubals
09-25-2009, 19:43
а и да питам кога почват да учат? (смисал от кои месеца и до кога трява да си дали документи и такива ако може windowlicker да каже се пак учи там :) ) .....амк ако знае и ти кажи

JCoutureJunkie
09-25-2009, 20:00
windowlicker това е верно ,че искам Харварт обаче маи требва да се напъна бая-бая :x
зад ХарварД :-D Първо научи българския по-добре,после се напъвай за английския 8-)

bubals
09-25-2009, 21:07
викаш амк това е то образуванието пот :lol: :lol:

windowlicker
09-25-2009, 21:53
Младеж, не искам да ти развалям мечтите, но нямаш никакъв шанс за Харвард. Както амк каза освен ОТЛИЧНИ оценки ти трябват много други неща като например да си играл някакъв спорт към училище както и да си доброволствал/работил за без пари с цел да помагаш на нуждаещи се и такива ми ти работи. Второ Харвард е частен университет и таксите са към $40 000 на година! Да, има стипендии и да, хиляди хора се борят за една.
Всеки университет започва на различна дата, но общо взето всички започват края на август и годината свършва през май поне във Вирджиния.

bubals
09-26-2009, 09:01
Иел сигурно е зъщото

bubals
09-26-2009, 09:02
що ве windowlicker ти да не си кандидатствал в ХарварД ,че знаеш толко много :D

iPurple
09-26-2009, 09:17
:-D

amk933
09-26-2009, 10:19
Иел сигурно е зъщото

В Йел е още по-трудно, защото Йел е the most highly selective university в Америка. ;)

bubals
09-26-2009, 12:32
харварД маи е наи елитния или ?

bubals
09-26-2009, 12:35
е амк като Йел е по-труден ти като не си играл в отбора на даскалото и не си работил за нуждаещи се ?? а сигурно ще има Full A :D и перфектен англински език

bubals
09-26-2009, 12:36
пък да не говорим за таксите

bubals
09-26-2009, 12:41
бях чел някаде ,че не ти трябва пълно 6 ами наи-малко 5.75 тряба да имаш

windowlicker
09-26-2009, 13:55
В частни университети не съм кандидатствала. Оценките тука са много различни от българските! И къде го чете тва?! От някой българин дето е имал 5.75 и е влязъл в Харвард?! Аз дори не разбирам за какво ги питаш тия въпроси непрекъснато като е ясно, че никога няма дари и близо до САЩ да дойдеш така като те гледам.

bubals
09-26-2009, 14:05
щом така мислиш

amk933
09-26-2009, 14:17
е амк като Йел е по-труден ти като не си играл в отбора на даскалото и не си работил за нуждаещи се ?? а сигурно ще има Full A :D и перфектен англински език

Аз имам към 20 извънкласни занимания в момента, част съм от ООН, Женевския Конгрес, учуствам в няколко програми, създадени от Хавард, знам английски, български, арменски, испански, немски и руски дядо ми е бивш министър (за Йел е важно, защото е кастов), имам европейски езиков паспорт, издаден на 13, вместо на 16, колкото е минималната граница, участвал съм в програми за подпомагане на хора, болни от ХИВ и сираци и съм бил организатор на такива и това е само за сега за 1 година и половина, а имам още 3. :) И освен това имам много добри оценки в училище и две награди за успех в рамките на година. ;)

JCoutureJunkie
09-26-2009, 14:37
е амк като Йел е по-труден ти като не си играл в отбора на даскалото и не си работил за нуждаещи се ?? а сигурно ще има Full A :D и перфектен англински език

Аз имам към 20 извънкласни занимания в момента, част съм от ООН, Женевския Конгрес, учуствам в няколко програми, създадени от Хавард, знам английски, български, арменски, испански, немски и руски дядо ми е бивш министър (за Йел е важно, защото е кастов), имам европейски езиков паспорт, издаден на 13, вместо на 16, колкото е минималната граница, участвал съм в програми за подпомагане на хора, болни от ХИВ и сираци и съм бил организатор на такива и това е само за сега за 1 година и половина, а имам още 3. :) И освен това имам много добри оценки в училище и две награди за успех в рамките на година. ;)
^^О боже мой :smt118 :smt118 :smt118 знам,че темата не е за това,но...ще се ожениш ли за мен?Честно питам :smt040 :smt083 :oops:
А сега по темата - споменахте нещо за спортуване.А какво правим ако аз съм освободена от физическо?Това сигурно е минус,нали?

amk933
09-26-2009, 14:46
е амк като Йел е по-труден ти като не си играл в отбора на даскалото и не си работил за нуждаещи се ?? а сигурно ще има Full A :D и перфектен англински език

Аз имам към 20 извънкласни занимания в момента, част съм от ООН, Женевския Конгрес, учуствам в няколко програми, създадени от Хавард, знам английски, български, арменски, испански, немски и руски дядо ми е бивш министър (за Йел е важно, защото е кастов), имам европейски езиков паспорт, издаден на 13, вместо на 16, колкото е минималната граница, участвал съм в програми за подпомагане на хора, болни от ХИВ и сираци и съм бил организатор на такива и това е само за сега за 1 година и половина, а имам още 3. :) И освен това имам много добри оценки в училище и две награди за успех в рамките на година. ;)
^^О боже мой :smt118 :smt118 :smt118 знам,че темата не е за това,но...ще се ожениш ли за мен?Честно питам :smt040 :smt083 :oops:
А сега по темата - споменахте нещо за спортуване.А какво правим ако аз съм освободена от физическо?Това сигурно е минус,нали?

Аз съм освободен от физическо също. Ами в някаква степен е минус, но има много университети, които изобщо не броят физическото. :D Аз го компенсирам, като участвам в часовете на много по-лек режим, изготвен за мен. Освен това пиша есета за различни спортове и съм съдя или помощник съдя в училище понякога. Освен това примерно кампанията за ХИВ беше спортно събитие, на което всички, които идваха да гледат плащаха някаква символична сума за билетче и после всичките пари отиваха за болните от СПИН. ;) Има начини. Освен това мисля да се захвана и с латино или Р'н'Б, което също се брои за спорт.

Кога ни е сватбата? 8-)

bubals
09-26-2009, 15:17
амк така къ те гледам гледаи да не смениш Бракако Обама :D :D :D

bubals
09-26-2009, 15:18
аве ти от колко годишен мислиш за Иел ,че си се потготвил толкова ....не вервах ,че има още такива хора в България

bubals
09-26-2009, 15:21
--------------------------------------------------------------------------------

bubals написа:
е амк като Йел е по-труден ти като не си играл в отбора на даскалото и не си работил за нуждаещи се ?? а сигурно ще има Full A и перфектен англински език


Аз имам към 20 извънкласни занимания в момента, част съм от ООН, Женевския Конгрес, учуствам в няколко програми, създадени от Хавард, знам английски, български, арменски, испански, немски и руски дядо ми е бивш министър (за Йел е важно, защото е кастов), имам европейски езиков паспорт, издаден на 13, вместо на 16, колкото е минималната граница, участвал съм в програми за подпомагане на хора, болни от ХИВ и сираци и съм бил организатор на такива и това е само за сега за 1 година и половина, а имам още 3. И освен това имам много добри оценки в училище и две награди за успех в рамките на година.






с това искаш да кажеш ,че стипендия 100%

bubals
09-26-2009, 15:24
ако може ли да ми кажеш колко време се подготвяш за тия изпити и дали вярно че ти трябва пълно 6

amk933
09-26-2009, 15:28
От 7 клас мисля за Йел окончателно, но вижте сега. Стипендията в Брашлянената Лига (Харвард, Йел, Принстън, Колумбия, ЮПенн, Корнел, Браун, Дартмут) не е трудно нещо. Там първо си подаваш чисто академичните документи, минаваш интервютата и ти казват приет ли си или не си. След това попълваш финансовата част и, ако родителите ти получават по малко от 180 000 долара, университет е длъжен да поркие таксите и спането в него. Но финансовата част и академичната са съвсем отделни и едното не влияе на другото. В този ред на мисли в Йел и Харвард се влиза трудно, чисто академично погледнато, но реално, ако влезнеш, парите не са проблем. И така в Принстън тази година имаха най-големия клас със пълни стипендии - общо 60% от всички завършващи. :)

Ако не схванате или го казах прекалено сложно, да разясня? :-o

bubals
09-26-2009, 15:29
И вярно ли е ,че трябва да си им изпратил до 3 Януари докмументи ,че искаш да се запишеш в тяхния университет?

amk933
09-26-2009, 15:31
ако може ли да ми кажеш колко време се подготвяш за тия изпити и дали вярно че ти трябва пълно 6

Не е вярно, че трябва да имаш пълно 6, но поне 5.75 и желателно да не е българска диплома. Колкото по-трудно, толкова по-добре. В този ред на мисли IB e максимално благодатната диплома. Иначе аз 3 години ще се подготвям за САТ. :)

bubals
09-26-2009, 15:31
аз схванах перфектно ама проблема е друг оценката

amk933
09-26-2009, 15:32
И вярно ли е ,че трябва да си им изпратил до 3 Януари докмументи ,че искаш да се запишеш в тяхния университет?

Някъде януари е, когато си подаваш документите. Иначе, в началото на април или май ти казват дали си приет и ти дават месец да решиш там ли ще си или не. :)

bubals
09-26-2009, 15:34
ти сигурно ще кандидатстваш за зелена карта?

amk933
09-26-2009, 15:41
ти сигурно ще кандидатстваш за зелена карта?

Да, но първо трябва да направя три години. А и не само, че искам карта, ами и гражданство... :)

bubals
09-26-2009, 15:46
ако примерно ни си помагал за такива програми за нуждаещите и спорта .Аз имам 6 но дова едва ли помага

amk933
09-26-2009, 15:49
ако примерно ни си помагал за такива програми за нуждаещите и спорта .Аз имам 6 но дова едва ли помага

....не разбрах? :-o

bubals
09-26-2009, 15:53
--------------------------------------------------------------------------------

bubals написа:
е амк като Йел е по-труден ти като не си играл в отбора на даскалото и не си работил за нуждаещи се ?? а сигурно ще има Full A и перфектен англински език


Аз имам към 20 извънкласни занимания в момента, част съм от ООН, Женевския Конгрес, учуствам в няколко програми, създадени от Хавард, знам английски, български, арменски, испански, немски и руски дядо ми е бивш министър (за Йел е важно, защото е кастов), имам европейски езиков паспорт, издаден на 13, вместо на 16, колкото е минималната граница, участвал съм в програми за подпомагане на хора, болни от ХИВ и сираци и съм бил организатор на такива и това е само за сега за 1 година и половина, а имам още 3. И освен това имам много добри оценки в училище и две награди за успех в рамките на година.
_________________

ако не си помагал и такива работи дали ще е пречка

amk933
09-26-2009, 15:55
--------------------------------------------------------------------------------

bubals написа:
е амк като Йел е по-труден ти като не си играл в отбора на даскалото и не си работил за нуждаещи се ?? а сигурно ще има Full A и перфектен англински език


Аз имам към 20 извънкласни занимания в момента, част съм от ООН, Женевския Конгрес, учуствам в няколко програми, създадени от Хавард, знам английски, български, арменски, испански, немски и руски дядо ми е бивш министър (за Йел е важно, защото е кастов), имам европейски езиков паспорт, издаден на 13, вместо на 16, колкото е минималната граница, участвал съм в програми за подпомагане на хора, болни от ХИВ и сираци и съм бил организатор на такива и това е само за сега за 1 година и половина, а имам още 3. И освен това имам много добри оценки в училище и две награди за успех в рамките на година.
_________________

ако не си помагал и такива работи дали ще е пречка

Еми минус е! Не може нищо да не правиш, да имаш неотлични оценки и да се надяваш на Харвард. :)

bubals
09-26-2009, 15:56
а оценките ще се скъсам ама ти говория за другите

JCoutureJunkie
09-26-2009, 15:57
ти сигурно ще кандидатстваш за зелена карта?
то не се ли ходеше с виза като си студент?Май и аз вече съвсем се обърках.Но има време,още съм 9-ти клас.Това да ми е проблема.
Аз от малка съм решила да уча в Америка(от 3-ти клас).В 4-ти начертах един груб план на действие за до 12-ти клас.За сега съм го изпълнила изцяло.Все още не съм се спряла на нещо конкретно.За Йел и Харвард сигурно няма да ми стигне акъла :D По принцип си мислех за нещо като ето това http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Pennsylvania Да си призная покрай цялото това учене,и този "ектремен" начин на живот не съм се задълбочавала в търсенето на информация относно университетите.Напълно начинаеща съм в това.
amk933 И аз бих искала да се включвам в часовете по ФВС,но няма как да стане ако не покривам нормативите им.Де да можех да играя на по-лек режим и аз :( Като каза латино и R&B какво имаше предвид?Смисъл това се организира от училището или как?При нас няма такива екстри.
Доколкото за благотворителността и други участия в подобни събития - според вас брои ли се участието в организирането на коледни базари,събиране на пари за домове за сираци?Организиране на изпращания на 12-тите класове?Защото при нас доколкото знам 10-ти клас отговарят за първото,а 11-тите за 2-рото.Интересно ми е дали това се брои.А участията в концертите?
За сватбата - първо ще се изучим 8-) Ти като завършиш Йел,а аз Харвард(дай боже) ще се женим :D 8-) :oops: Тъкмо горе-долу толкова време ще ми отнеме да си избера булчинска рокля :D :-D
bubals ще го направим bestman-ът.Тъкмо ще му се наложи да си вземе виза,а може и зелена карта с помощта на негови хора,пък после с помоща на връзки ще го вкараме в ХарварТ да миряса :D :grin:

bubals
09-26-2009, 16:01
:D :D :D :D :D :D

amk933
09-26-2009, 16:03
ти сигурно ще кандидатстваш за зелена карта?
то не се ли ходеше с виза като си студент?Май и аз вече съвсем се обърках.Но има време,още съм 9-ти клас.Това да ми е проблема.
Аз от малка съм решила да уча в Америка(от 3-ти клас).В 4-ти начертах един груб план на действие за до 12-ти клас.За сега съм го изпълнила изцяло.Все още не съм се спряла на нещо конкретно.За Йел и Харвард сигурно няма да ми стигне акъла :D По принцип си мислех за нещо като ето това http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Pennsylvania Да си призная покрай цялото това учене,и този "ектремен" начин на живот не съм се задълбочавала в търсенето на информация относно университетите.Напълно начинаеща съм в това.
amk933 И аз бих искала да се включвам в часовете по ФВС,но няма как да стане ако не покривам нормативите им.Де да можех да играя на по-лек режим и аз :( Като каза латино и R&B какво имаше предвид?Смисъл това се организира от училището или как?При нас няма такива екстри.
Доколкото за благотворителността и други участия в подобни събития - според вас брои ли се участието в организирането на коледни базари,събиране на пари за домове за сираци?Организиране на изпращания на 12-тите класове?Защото при нас доколкото знам 10-ти клас отговарят за първото,а 11-тите за 2-рото.Интересно ми е дали това се брои.А участията в концертите?
За сватбата - първо ще се изучим 8-) Ти като завършиш Йел,а аз Харвард(дай боже) ще се женим :D 8-) :oops: Тъкмо горе-долу толкова време ще ми отнеме да си избера булчинска рокля :D :-D
bubals ще го направим bestman-ът.Тъкмо ще му се наложи да си вземе виза,а може и зелена карта с помощта на негови хора,пък после с помощта на връзки ще го вкараме в ХарварТ да миряса :D :grin:

UPenn е страхотен избор, а бизнес училището му се нарежда веднага след това на Харвард и Колумбия. Супер е. И е в брашлянената лига.

Да, когато нямаш гражданство се ходи със студентска виза. :) Не се бъркаш. Ако имаш зелена карта или гражданство - тогава визата не трябва.

За латиното, р'н'б и всякакви такива танци, спортове, кръжоци и както искаш го наречи, не е задължително да се организират в училището. Може да ги практикуваш и извън него. Коледните базари, сираците, концертите - всичко това се брои. Щом едно нещо попада в една от трите категории - принос към оществото, активност/спорт, креативност/талант, се брои.

А иначе плана за bubals и сватбата - :razz: :razz: 8-)

bubals
09-26-2009, 16:08
абе Иел каде е? точно на карта?

bubals
09-26-2009, 16:12
http://accentschool.net/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=39 кво ще кажеш?

windowlicker
09-26-2009, 16:33
Аз само да уточня, че това за доходите не са стипендии а вид помощи каквито получавам и аз и те се дават само на граждани и такива със зелени карти.

amk933
09-26-2009, 18:04
Аз само да уточня, че това за доходите не са стипендии а вид помощи каквито получавам и аз и те се дават само на граждани и такива със зелени карти.

За Брашлянената Лига специално, е и за интернационални студенти. :)

А школата не я знам, bubals.

Yale е в Connecticut.

bubals
09-27-2009, 06:24
амк искам да те питам ти в послостовто ли ще кандидастваш или по електронен път за зелена карта

amk933
09-27-2009, 08:46
амк искам да те питам ти в послостовто ли ще кандидастваш или по електронен път за зелена карта

Абе колко пъти трябва да ти обясня? Имам чувството, че нищо не вдяваш.

За зелена карта се кандидатства след като 3 години си живял постоянно в Америка или, ако се ожениш за американски гражданин я получаваш автоматично. Какво посолство те гони? Аз ще съм с виза първо, поне за сега, така мисля. После щя кандидатствам и не е в посолство, ами в емигарационните служби! 8)

bubals
09-27-2009, 09:04
е на мене windowlicker ми каза ,че след като навършиш 18 може да кандидастваш за зелена карта :?

bubals
09-27-2009, 09:14
е като получиш зелена карта колко време трябва да се живее там ,че да получиш граждество

amk933
09-27-2009, 09:22
След като изтече зелената карта, тогава получаваш гражданство или си я подновяваш нея - както решиш.

bubals
09-27-2009, 09:26
абе защо Иел и само университет а Харвърт и колеж и университет

amk933
09-27-2009, 09:29
И двете имат и колеж и факултети. Всеки университет в Америка е длъжен да има и колеж.

bubals
09-27-2009, 09:34
ти в колежа ли ще влизаш или университета

amk933
09-27-2009, 09:39
ти в колежа ли ще влизаш или университета

Ще се гръмна, честно. :lol:

Няма как да влезнеш във даден факултет и да специализираш магистратура без да изкараш 3-4 години колеж.

bubals
09-27-2009, 09:41
:D :D :D :D :D

bubals
09-27-2009, 09:41
абе като се запишеш в колеж може ли да тренираш примерно американски фотбол?

amk933
09-27-2009, 09:43
абе като се запишеш в колеж може ли да тренираш примерно американски фотбол?

Естествено.

bubals
09-27-2009, 09:44
Ти са на курсове ли ходи да се подготвиш за САТ или ? смисал да се подготвиш за тях

amk933
09-27-2009, 09:59
Ти са на курсове ли ходи да се подготвиш за САТ или ? смисал да се подготвиш за тях

Я пак, че нищо не схванах... :-o

bubals
09-27-2009, 10:26
искаш да земеш изпита САТ ама ти трябва подготовка а то има некви курсове за подготовка на САТ ТОЕЛФ и др.

bubals
09-27-2009, 10:28
желателно да не е българска диплома /// смисал как така да не е българска ?

JCoutureJunkie
09-27-2009, 13:26
желателно да не е българска диплома /// смисал как така да не е българска ?
ами смисъла е,че ако примерно си учил и завършил в Англия,ще имаш тяхната диплома.Така е и тук.Просто не навсякъде се признава българската.Затова е по-желателно да е някаква друга,английска примерно.Но не знам да съществува някакъв начин да получиш такава,след като учиш в бг.Нищо не можем да направим по този въпрос.Не знам дали разбра от моите обяснения обаче 8-)

amk933
09-27-2009, 13:34
желателно да не е българска диплома /// смисал как така да не е българска ?
ами смисъла е,че ако примерно си учил и завършил в Англия,ще имаш тяхната диплома.Така е и тук.Просто не навсякъде се признава българската.Затова е по-желателно да е някаква друга,английска примерно.Но не знам да съществува някакъв начин да получиш такава,след като учиш в бг.Нищо не можем да направим по този въпрос.Не знам дали разбра от моите обяснения обаче 8-)

I beg your pardon??! :smt104 :smt017 :smt103 Keep it simple please... 8-)

bubals
09-27-2009, 13:48
sa kato utide6 v kolej 6te moje li da vleze6 v bratstvo :D :D :D :D :D :D :D

JCoutureJunkie
09-27-2009, 13:52
желателно да не е българска диплома /// смисал как така да не е българска ?
ами смисъла е,че ако примерно си учил и завършил в Англия,ще имаш тяхната диплома.Така е и тук.Просто не навсякъде се признава българската.Затова е по-желателно да е някаква друга,английска примерно.Но не знам да съществува някакъв начин да получиш такава,след като учиш в бг.Нищо не можем да направим по този въпрос.Не знам дали разбра от моите обяснения обаче 8-)

I beg your pardon??! :smt104 :smt017 :smt103 Keep it simple please... 8-)
брех мъжо,и на теб ли трябва да разяснявам сега? :D По simple не мога да го обясня 8-)

windowlicker
09-27-2009, 14:40
Ох за ЛОТАРИЯТА зелена карта се кандидатства по електронен път. Ако те изтеглят отиваш на интервю в американското посолство и после си заминаваш към САЩ. Седиш 5 години и ако искаш взимаш гражданство. Ако не зелената карта изтича след 10 години и можеш да я подновиш.
амк аз имам въпрос...кажи ми как така става да минеш от студентска виза към зелена карта че не ми е ясно. Аз познавам хора дето са били на работна виза и после работодателя им е подал заявка за зелена карта...ама ми е интересно ти как ги виждаш нещата.

bubals
09-27-2009, 14:45
:D :D :D :D

amk933
09-27-2009, 14:48
Ох за ЛОТАРИЯТА зелена карта се кандидатства по електронен път. Ако те изтеглят отиваш на интервю в американското посолство и после си заминаваш към САЩ. Седиш 5 години и ако искаш взимаш гражданство. Ако не зелената карта изтича след 10 години и можеш да я подновиш.
амк аз имам въпрос...кажи ми как така става да минеш от студентска виза към зелена карта че не ми е ясно. Аз познавам хора дето са били на работна виза и после работодателя им е подал заявка за зелена карта...ама ми е интересно ти как ги виждаш нещата.

Еми принципно доколкото знам аз имаш два вариянта:
1. Сключваш брак с американец/американка, получаваш зелена карта и след като изтече или я подновяваш или получаваш гражданство - по твое желание.
2. Седиш 3 години в Америка с постоянен адрес, спазваш законите, плащаш си данъците, си караш мирно и тихо и получаваш гражданство.

Поне доколкото знам са 3 години. НО със зелената карта има един проблем. Трябва да си не повече от 6 месеца извън Америка. Може за един ден да се прибереш и после още 6 месеца да те няма, но изпуснеш ли ги 6 месеца я губиш зелената карта. Вземеш ли гражданство го няма този проблем. ;)

А за томболата шансът е нищожен, ако питаш мен. :D Аз от томболи не съм печелил... 8-)

windowlicker
09-27-2009, 14:55
хахаха наистина за лотарията шанса е мноооого малък. Аз не знам ние как взехме. Иначе да прав си, ако се ожениш за ам гражданин получаваш зелена карта за 3 години и после гражданство. Ако си от лотарията е 5 години. Иначе не става просто да си живееш там и да получиш гражданство. :( Не са толкова заблудени че да дават гражданство на всеки мексиканец дето минава границата.

ПП и баща ми не беше печелил НИКОГА от томболи ама спечели зелена карта така че никога не знаеш :)

bubals
09-27-2009, 15:02
windowlicker ти в общежитието на колежа ли си или ?....ако си със зелена карта мисля ,че маи не ти искат САТ или ТОЕЛФ или се бъркам ?

JCoutureJunkie
09-27-2009, 15:10
windowlicker ти в общежитието на колежа ли си или ?....ако си със зелена карта мисля ,че маи не ти искат САТ или ТОЕЛФ или се бъркам ?
САТ и ТОЕФЛ нямат нищо общо със зелената карта брат.Първите две са за да можеш да влезеш да учиш някъде.Зелената карта е за пребиваване.Поне така аз разбирам нещата 8-)

windowlicker
09-27-2009, 15:15
windowlicker ти в общежитието на колежа ли си или ?....ако си със зелена карта мисля ,че маи не ти искат САТ или ТОЕЛФ или се бъркам ?

JCoutureJunkie е права. САТ взимат всички: американци, българи, цигани... ТОЙФЕЛ на мен не ми искаха щото аз минах едни класове там, но иначе на всички дето са извън САЩ или са тука и не са завършили тука гимназията им искат. Иначе миналата година бях на общежитие :D сега съм на квартира.

bubals
09-27-2009, 15:15
нека видим какво ще каже windowlicker

RadioMan
09-28-2009, 18:19
Това лято бях на почивка в Румъния мн ми харесва там, а другото лято съм на Гърция на стаж :)

bubals
09-29-2009, 11:55
JCoutureJunkie е права. САТ взимат всички: американци, българи, цигани... ТОЙФЕЛ на мен не ми искаха щото аз минах едни класове там, но иначе на всички дето са извън САЩ или са тука и не са завършили тука гимназията им искат. Иначе миналата година бях на общежитие сега съм на квартира.



със зелена карта ли си и кви точно беха тия класове и колко стипендия получаваш?

bubals
09-29-2009, 12:07
това САТ трудно ли беше ?....първата година като беше в общежитието пак ли ти си го плащаше?

windowlicker
09-29-2009, 12:39
За пореден път ДА, СЪС ЗЕЛЕНА КАРТА СЪМ! Да, САТ е труден изпит! А за личните финансови въпроси ще се въздържа да отговарям!

bubals
09-29-2009, 13:39
okay

bubals
09-29-2009, 13:40
windowlicker я даи саита по , които си кандидаствал за зелена карта ако може :)

windowlicker
09-29-2009, 20:22
windowlicker я даи саита по , които си кандидаствал за зелена карта ако може :)

http://www.dvlottery.state.gov/

Не е отворен в момента. И съм момиче.

amk933
09-29-2009, 21:01
Аз доколкото знам е тук - http://www.usafis.org/_sys/EN/mod_1234.asp?af=_mtv_usa1234-com . Ама може в крайна сметка и на двете места да е. :)

windowlicker
09-29-2009, 21:16
Официалният сайт е само един! и него съм дала! Всички останали или са измамници или просто взимат пари за услуга, която по принцип е безплатна :)

amk933
09-29-2009, 21:24
Официалният сайт е само един! и него съм дала! Всички останали или са измамници или просто взимат пари за услуга, която по принцип е безплатна :)

Ама тук също не се плаща...странно. Защото аз този съм виждал и знаел винаги. А да те питам: вие от кой път спечелихте? 8-)

windowlicker
09-29-2009, 21:39
Официалният сайт е само един! и него съм дала! Всички останали или са измамници или просто взимат пари за услуга, която по принцип е безплатна :)

Ама тук също не се плаща...странно. Защото аз този съм виждал и знаел винаги. А да те питам: вие от кой път спечелихте? 8-)

Ти довършвал ли си си регистрацията? Защото съм сигурна, че тези са посредници...може и наистина да пращат, ама никога не можеш да си сигурен... :( Знам, че баща ми е бил пращал преди 10-15 години 2 -3 пъти.. но откакто е по интернет мисля, че от първия път? или пък за втора година откакто е по интернет. Нещо такова :D Но аз никога не бих се доверила на случаен сайт, който не завършва на .gov за такова важно нещо :)
Ако имате още въпроси питайте... ще помагам с каквото мога. Иначе сега ще отвори отново сайта на 2 или 3 октомври беше...така че успех!

bubals
09-30-2009, 13:45
windowlicker си е права не може да се довериш на сякои пълно с крадци :)

bubals
09-30-2009, 13:46
windowlicker къде кара изпитите на САТ в Бългрия или Америка

windowlicker
09-30-2009, 14:33
windowlicker къде кара изпитите на САТ в Бългрия или Америка

В САЩ.