PDA

View Full Version : Дюстъбан проблем помогнете!



ivan_realmadrid
09-24-2009, 12:20
Здравейте!
Имам един проблем и моля който знае да пише който незнае да не пише глупости!
Още от малък (7г) когато вървя (2-3 км) прав път без байри се изморявам пулса ми се ускорява, а когато съм на байр по калето се разхождам приерно на 200м се изморявам задъхвам се много. Не пуша пия по малко. Бях на работа на разкопки на калето и там имаше медицинско лице и пулса ми беше 130 а крърното 150 на 90 това нее добре за 20г момче което тежи 64 кг и е високо 178 см. Установих ,че имам на левия крак дюстабан (плоско стъпало) и се записах в природозащитно дружество там правят походи и ми казаха да си закупя стелки помагали :)
Това е моята история искам вашите мнения ако някой има същия проблем или знае как да ми помогмне нека пише ще съм много благодарен!

ameli
09-24-2009, 17:38
едно момиче от нашич клас има подобно нещо и не играе в часовете по фвс-значи и ти не трябва да се занимаваш с тежка физическа работа и като се изморяваш си почивай :)

NecroSadisticSadomiziers
09-24-2009, 17:50
Резни ги тея крака, к'во има да се чудиш
Или ме извикай да ти помогна 8)

ivan_realmadrid
09-24-2009, 20:39
А ако ти резна главата няма ли да е по добре!?
Аз съм на 21 и играх физическо. На мен ми казват че ми трябва тренинг. Няма ли управия това нещо да не се изморявам?

Abigoria
09-24-2009, 20:43
http://medical.bg/anatomy/flat-foot.html :)

swete
09-27-2009, 17:15
Еми аз имам и на двата крака като на левия е повече. . .откриха ми го преди 3-4 години. . .тренирам акробатика вече 9 година и това ми не е пречело. . .около половин година носих стелка и на босо търкалях празно стъклено шише.на 15 години съм и в часовете по ФКС играя толкова колкото и другите и даже на бягането съм най-бърза.това никога ми не е пречило и не е толкова сериозно колкото лекарите казват.при мен даже точно от спорта се забелязва подобрение и при десния крак вече е много малко.дано съм ти била полезна. :) :) :)

batkodoki
09-27-2009, 18:31
Здравейте!
Имам един проблем и моля който знае да пише който незнае да не пише глупости!
Още от малък (7г) когато вървя (2-3 км) прав път без байри се изморявам пулса ми се ускорява, а когато съм на байр по калето се разхождам приерно на 200м се изморявам задъхвам се много. Не пуша пия по малко. Бях на работа на разкопки на калето и там имаше медицинско лице и пулса ми беше 130 а крърното 150 на 90 това нее добре за 20г момче което тежи 64 кг и е високо 178 см. Установих ,че имам на левия крак дюстабан (плоско стъпало) и се записах в природозащитно дружество там правят походи и ми казаха да си закупя стелки помагали :)
Това е моята история искам вашите мнения ако някой има същия проблем или знае как да ми помогмне нека пише ще съм много благодарен!

здр :)

само плоскостъпието не може да обясни цялата симптоматика, която описваш.

стелки по аптеките има всякакви, но не ти препоръчвам да си вземаш от тях.

стелките биват стотици видове и за да има смисъл от тях се прави плантограма т.е. точен отпечатък дву или триизмерен на стъпалата, който точно показва степента на изразеност на дефекта и каква корекция е нужна, респективно каква точно стелка е необходима за коригиране на проблема.

ако си от сф или плд ти препоръчвам да погледнеш тук: http://www.ortobulgaria.com/Index_files/page0008.htm съвсем скоро минах през пловдивският им магазин - поддържат наличности от поне 80 вида стелки и на място с/у лев два-правят плантограма според която ти препоръчват и стелки.
цените са сравними с тези по аптеките - средно 40лв за чифт, но качеството като изпълнение е несравнимо по-добро.

със стелките се свиква като с нова обувка, има няколко дни на адаптация, но след това на практика няма да слизаш от тях :)

ivan_realmadrid
09-29-2009, 13:27
От провадия съм благодаря за съветите! :)