PDA

View Full Version : Проблем с лаптопа. Не ми разпъва игрите на цял екран.



SWASTIKA
09-24-2009, 13:51
Така...
На лаптопа (Sony Vaio VGN - NR360E) ми беше заводски инсталирана Виста, но нали всички знаем колко тромава е, следователно минах един процес на интегриране на ХП и неговото инсталиране. До тук добре...

На виста имах опции на видеото, сега програмта е същата, но не виждам как да направя така че, да ми разпъва игрите на цял екран. Това си е проблем...

На виста опцията беше ясна и се намираше лесно, сега програмата е същата, но не виждам такава опция да има, а обиколих всички възможности.


Нещо, ако може да се направи, кажете. :)

SWASTIKA
09-24-2009, 15:15
Що годе всяка игра си има опции. Почти всички игри предлагат различни резолюции съвместими с екрана ти. Избери си твоята :-o

Мне, резолюцията на цялата игра променя действието, тоесто по - висока резолюция, повече сечене и т.н.

Опция, която не ме устройва ни най - малко. :)

SWASTIKA
09-24-2009, 15:27
Я снимай екрана си с телефон или апарат.

Е? Няма черти и т.н. Резолюцията е 1280 на 800 или нещо такова...

видеото е Intel (R) 965 Express Chipset Family

SWASTIKA
09-24-2009, 15:35
Добре де снимай го за да видя нещо :?

В момента е невъзможно, но по - късно...

Интересното е, че тази опция я имаше...

doomkillerr
09-24-2009, 19:01
На виста опцията беше ясна и се намираше лесно, сега програмата е същата, но не виждам такава опция да има, а обиколих всички възможности.

Аз да попитам, къде се намираше тази опция при Виста-та? От драйвера на видео картата ли правеше тази настройка или? :-o

Jesus
09-24-2009, 19:39
с каква програма го пускаше ?

Canis_Dirus
09-24-2009, 22:49
Видеокартата е слаба. Тоест вероятно не са нови игрите. А Резолюцията ти е widescreen, което се свежда до 16:9. Повечето стандартни формати на игрите като примерно 1024:768 обаче са 4:3. Просто ако в играта няма резолюции, които да са 16:9 няма да тръгне правилно на цял екран.

SWASTIKA
09-24-2009, 23:01
На виста опцията беше ясна и се намираше лесно, сега програмата е същата, но не виждам такава опция да има, а обиколих всички възможности.

Аз да попитам, къде се намираше тази опция при Виста-та? От драйвера на видео картата ли правеше тази настройка или? :-o

Така, аз си го оправих вече. ^^^

При виста това е: дясно копче на мишката > graphic options... > Display Settings > aspect ratio > Там избираш средното, защото не помня много много какво пишеше. Покажи в цял екран, а не центрирано.

Оказва се, че официалния сайт на Sony Vaio нямат добра поддръжка по драйверите. Влезнах в официалния сайт на Интел и дръпнах драйвери за картата. Сега всичко е наред и няма неразпъната игра. :)

Канис, да ти кажа, мен ме устройва тази карта, доста игри тръгват, като имаме в предвид, че е лаптоп, а не настолен геймърски комп...

Всмисъл като ми се игра някоя игрица с нормални изисквания си я позволявам...

Примерно Prince of Persia The Two Thrones или там както беше си тръгва 6. :)

Jesus
09-25-2009, 19:10
Къде на виста викаш е тази опция :shock:

SolusChristus
09-25-2009, 22:16
Къде на виста викаш е тази опция :shock:

Тва е дали да ти показва 16:9 или 4:3 резолюции. И на XP го има, но там ти ги показва 'смесено'.

SWASTIKA
09-26-2009, 17:49
Къде на виста викаш е тази опция :shock:

Значи както се намираш на работния плот кликаш с дясното копче на мишката и от менюто избираш graphic options... Отваря програмата на видео картата и от менюто в ляво избираш Display options, след това Aspect Ratio. Там избираш да ти ги показва на цял екран...

Това само и единствено, АКО видео картата ти е на Intel. :)