PDA

View Full Version : Вегетариански въпрос(:



Sanguis
09-24-2009, 17:19
Добре,не знам дали мястото на темата е тук,но...От известно време насам се отказах от месото и от всякакви месни продукти,и то просто защото вече не ми се яде,даже ми е гадно на вкус(и на мирис,и на вид 8-) ) Таа майка ми се притеснява,защото напоследък съм разсеяна и забравям(проверих,не е Алцхаймер :D )и си мисли,че това е от липсата на месо...Е,въпросът ми е дали трябва да си купя някакви специални витамини,които да компенсират или няма нужда от такива мерки?Благодаря предварително :)

NecroSadisticSadomiziers
09-24-2009, 17:20
Сега ще ти дам малко месо от rfvtgbyhn (печено с картофи, мм, любимото ми) да видиш колко е вкусно ;)

terawatt
09-24-2009, 17:31
Нямаш нужда от допълнителни витамини - тези хапченца и разтворими глупости не се усвояват качествено... Обаче плодове, зърнени култури (овес, жито и др.), бобови култури, ядки, млечни продукти и яйца е добре, даже препоръчително да консумираш...
Аз лично съм вегетарианец от 8 години. Тренирам триатлон, тренировките на който са доста тежки. Нямам никакви проблеми, нито чувствам слабост или пък боледувам. Но спазвам и доста правила на хранене. А и поне 50% от храната за деня ми е в суров вид.

Успех и не се притеснявай - стига да не блъскаш пърженяци и сладости всичко ще е наред. Имай в предвид, че към вегетарианството се преминава постепенно - не изведнъж... :)

Sanguis
09-24-2009, 18:46
Да,менюто ми изобилства от плодове,зеленчуци,млечни продукти,яйца и,разбира се,зърнени храни-но така беше и когато ядях месо-затова си помислих,че може би ще ми трябва още нещо :)
Междудругото,не спрях месото изведнъж-първо започнах да го намалявам,после минах само на риба,а сега не ям нито едното от двете,въпреки,че много хора ми казват,че рибата не се брои за месо...

П.П.NecroSadisticSadomiziers,съжалявам, но дори и от картофките няма да си взема след като са печени с месо :-D

EarthShaker
09-24-2009, 18:57
да попитам имаш ли ПОНЕ 18?

риторичен въпрос.

terawatt
09-24-2009, 20:22
Да,менюто ми изобилства от плодове,зеленчуци,млечни продукти,яйца и,разбира се,зърнени храни-но така беше и когато ядях месо-затова си помислих,че може би ще ми трябва още нещо :)
Междудругото,не спрях месото изведнъж-първо започнах да го намалявам,после минах само на риба,а сега не ям нито едното от двете,въпреки,че много хора ми казват,че рибата не се брои за месо...
Значи всичко си ти е на 6 :)

Sanguis
09-25-2009, 17:05
да попитам имаш ли ПОНЕ 18?

риторичен въпрос.

Ноуп,на 15 съм(:

ameli
09-25-2009, 17:13
трябва да хапваш от всичко, защото ти тепърва се развиваш :)

narciso
09-25-2009, 20:36
аз не съм яла месо никога през живота си. Сега съм на 16 и сичко ми е ок . не се тревожи, сичко около месото са само дрънканици и стари бабини навици...
месото не е необходимо. :))
Поздравления!!!!!!

EarthShaker
09-26-2009, 08:19
И успех в анемията!

tochica
09-26-2009, 10:04
ям месо заради хемоглобина
направи си изследвания след 1 месец вегетарианство и после 1 месец яж и месо и ще видиш разликата

terawatt
09-26-2009, 11:24
И успех в анемията!
Я разясни :)

torino
09-26-2009, 11:58
Пълни глупости месото ти е крайно необходимо и то точно на тая възраст е са ако нямаш никъв активен живот за спорт говоря и без месо можеш да мине6 ...

chocolateMaggie
09-26-2009, 12:05
и аз съм вегетарианка ии съм си перфе .. може би трябва да наблегнеш на плодовете и зеленчуците ;]]

terawatt
09-26-2009, 12:09
Пълни глупости месото ти е крайно необходимо и то точно на тая възраст е са ако нямаш никъв активен живот за спорт говоря и без месо можеш да мине6 ...
Ти ги пишеш глупостите... "крайно необходимо"? Кое му е толкова необходимото, пък било то за активен спорт или не?...

Както може със, така и без - въпрос на избор.

foreverr
09-26-2009, 16:35
Mи да, аз мисля, че е от липсата на месо, тъй като месото има съставки, които ги няма в никоя друга храна, освен в него, а ти не го ядеш.И или започни да ядеш месо или започни да пиеш витамини, но разбери кои витамини ще заместят месото...