PDA

View Full Version : Овулаторно кървене и нередовен цикъл



tochica
09-25-2009, 05:59
През последните месеци редовно имам овулаторно кървене, което трае 5-6 дни. Цикълът ми е нередовен и закъснява с 1-2 седмици.
Дали се дължи на претоварване и преумора? Водя доста активен живот - спорт, приятели, учене, от време на време работа, домакинствам вкъщи и така. Освен това съм на хранителен режим и не си доспивам.
Джипито казва, че няма проблем, гинекологът също.
Дали да не сменя гинеколога? Или съм луда хипохондричка? Може би не трябва да се впрягам толкова.

DNJ
09-25-2009, 08:03
Мисля, че няма от какво да се притенсяваш, още повече и че лекарят ти го е казал. Психическото състояние много влияе на подобни неща, така че се опитай да обърнеш внимание на себе си и да си почиваш повече.

hottie
09-25-2009, 09:19
Възможно е, но все пак на твое място бих чула и второ мнение от гинеколог и бих си проверила хормоните !

tochica
09-25-2009, 09:54
да определено трябва да видя нивото на хормоните
мерси

hottie
09-25-2009, 11:43
Моля :) просто знам, че може и да е на хормонална основа, затова е хубаво да се провери и това

tochica
09-30-2009, 15:36
аиде пак с гинекологичните ми проблеми
и по-скоро се оплаквам

джипито не ми даде направление за гинеколог и ми предписа Имазол Крем плюс (Imazol Cream plus) за гъбички

обаче пише да не се прилага върху главата на пениса
и нищо не пише за вагинално приложение

утре отивам и ще искам направление, хем и хормоните да ми изследват

hottie
09-30-2009, 17:14
Поискай...въобще не знам как джипито е решил/а, че имаш гъбички и как точно да ги третира. Да не гоорим, че ако са ти е нужен освен крем и хапчета или вагинални глобули.. добре правиш да потърсиш друго мнение :)

tochica
09-30-2009, 18:11
то проблемът не е в това
в общия случай знам кога имам гъбички
ама тоя крем май не е с такова приложение
и трябваше просто да ми даде направление

пак ще се ходи по лекари