PDA

View Full Version : Кръв в изпражненията



3ff3k7a
09-25-2009, 07:16
Здравейте! :) На някои може да им прозвучи странно, но по едно време не бях ходила по голяма нужда близо две седмици. Пих няколко чая за разхлабване, че да мога да се освободя от всичко това..Както и да е, това го минах. Но проблема е, че ми се случва вече няколко пъти и то защото.. се стискам.. :? Не знам, но вече ме е страх да отида до тоалетна, имам чувството, че ще е хипер много, и че ще ме боли.. и се стискам, като не се усещам, че с всеки ден става по-зле..И всеки ден все повече ме е страх да отида. Накрая пия един чай (или последните пъти два, че и повече, че да ме разхлаби) и всичко излиза. Но знам, че не може да продължавам така.. :-o Сега ми се приходи, аз пак не отидох..а отвътре усещам нещо като дращене..после видях, че на гащичките имам малко изцапано.. И имаше и съвсем малко кръв.. :-o Не съм на 100% сигурна, че е кръв, но.. според мен няма какво друго да е, едно такова доста по-светло от цвета на изпражненията, червеничко.. Според вас от какво може да е? Че започвам вече да се притеснявам.. дали е от това, че може нещо да ми се е разранило от всичките простотии, които правя..и с това неходене по доста време.. или нещо друго? Последния път дори си мислех, че нещо може да ми се разрани, не знам..Вие как мислите? Моля за сериозни отговори..

tochica
09-25-2009, 07:25
според мен е от запека
това 2 седмици да не ходиш, не е нормално
посъветвай се с лекар за някакъв режим на хранене, който да ти помага за този проблем
и ако пак се случи да има кръв, може да отидеш на лекар и за това

niquetamere
09-25-2009, 08:30
Не можах да разбера какъв е проблема с честото ходене до тоалетна. :-o Така можеш да си докараш сериозни проблеми,затова се замисли за корегиране на навиците и храненето. А за кръвта ... щом усещаш дразнене, може да са вътрешни хемороиди. При всички случай те съвтвам да отидеш на лекар.

Abigoria
09-25-2009, 08:44
Вероятно е от запека, но може да си си докарала хемороиди... Сърби ли те?

hottie
09-25-2009, 09:17
запек --> хемороиди
А това боли и може да влезеш в един омагьосан кръг и ако не вземеш мерки може да се стигне до операция.
Като за първо време си вземи някакво кремче против хемороиди. Питай в аптеката или най-добре се консултирай с лекар(личния или проктолог..може и гастроентеролог). Почни да се храниш здравословно и се старай да се движиш повече, за да ходиш често и лесно до тоалетната. Също така наблегни на течности и супички.
Ако забележиш, че не ти минава вече обезателно се консултирай с лекар.

ByK
09-25-2009, 14:48
Консултация с лекар .. друго не мога да кажа :)

3ff3k7a
09-25-2009, 16:13
Мерси на всички за отговорите. Имам няколко въпроса.. какво по-точно прдсравляват хемороидите и как се лекуват? Вярно е, че не се храня здравословно. Нямам излишни килограми, но просто ям глупости и каквото ми падне.. а не трябва да е така..Всъщност всички в семействтото ми ядат здравословна храна, само аз като изляза и си купувам простотии..и после вкъщи не ми се яде каквото ядат останалите. За движението - преди спортувах активно, тренирах тенис доста усилено, състезания, два пъти дневно тренировки от по поне 3 часа..но е и доста скъп спорт..и откакто спрях, вече няколко години, никакво движение..което е зле. Сега ще започвам паак да спортувам нещо, да се движа. Знам, че трябва да пия доста течности, най-добре вода..и това май не правя. Ще започна. Някой попита дали ме сърби - случвало ми се е отвън да ме сърби. Но досега не съм го свързвала с това по никакъв начин. Може би има общо..Ако имате някой друг съвет за по-здравословно хранене и редовно и лесно изхождане..бих променила всичко, не искам да става по-зле. Мерси пак на всички. :)

Abigoria
09-25-2009, 20:17
Хемороидите са разширени вени на ануса. Обикновено лечението е оперативно, безкръвно. Можеш да намалиш болката/ сърбежа, като се храниш здравословно и приемаш повече вит. С :) Но по- добре се консултирай с лекар

SWASTIKA
09-25-2009, 23:26
Ами след 1 - вата седмица стават трупи и няма как да ра разраняват. :-o

Jesus
09-26-2009, 10:17
ако не е тайна годините ти ? а пробвала ли си сутрин на гладно чаша топла вода с мед или някакво плодче, кафе или пък мюсли ?

3ff3k7a
09-28-2009, 20:04
На 16 съм. Това с топлата чаша вода сутрин съм го чувала, но не съм пробвала. Ще пробвам.