PDA

View Full Version : Цистит



DNJ
09-25-2009, 07:55
Здравейте на всички. Така, значи днес започнаха много силни болки при уриниране и се оказа, че имам цистит. Пия Ципрофлоксацин вече, нямам въпрости от гледна точка на лечение, такова вече ми е предписано. Интересно ми е обаче дали има връзка между половите актове и цистита и ако да, това, че аз имам в момента означава ли, че и при момчето ще има подобни симптоми? Питам тук, защото знам, че има компетентни хора. Четох доста неща, но така и не видях категоричен отговор на поставения ми въпрос. Благодаря предварително и момичета, обличайте се хубаво!

Abigoria
09-25-2009, 08:55
Ако питаш дали се предава полово, не. Партньорът ти няма как да се е заразил. Най-честата причина за цистита е инфекция с чревни бактерии, особено при жени, чиято уретра е къса. Другият вариант е да има заразена с коли- бактерии остатъчна урина. :)

Едит: Има "цистит на медения месец" (бтв, сега научавам, че се казва така, видях го в един сайт :> ). Цитирам: "Циститът при жените може да е свързан с повишена сексуална активност или дори с първия сексуален акт (дефлоративен цистит). " И още: "Жени, които прилагат дезодоранти или други дразнещи средства върху техните гениталии, могат да развият цистит или симптоми наподобяващи това заболяване."

LovelyGirl
09-25-2009, 10:13
Да и аз го бях чела това за "медения месец".
Няма как да се предаде на партньора ти, но не правете секс докато не се излекуваш!
Цистита може да се появи и от настиване.Затова не се ходи с гол кръст.

DNJ
09-25-2009, 14:22
Затова не се ходи с гол кръст
И краката винаги трябва да са топли, мдаа ;)

Благодаря ви за отговорите :)