PDA

View Full Version : Изпит за повишаване на оценката



LovelyGirl
09-25-2009, 13:14
Някой явявал ли се е на такъв изпит?

Сега съм 12ти клас и се чудя дали да не се явя за повишаване на оценката по български език от 11 клас.
Притеснява ме часта с литературата, макар че така или иначе трябва да я науча заради матурата.Спира ме и това, че, ако изкарам по-ниска оценка ще ми оставят нея..

Някой може ли да каже какво точно представляват?

fifinkathefreak
09-25-2009, 14:21
С литература ли ще кандидатсваш?
Интересувам се защо искаш да си повишаваш оценката.
Например в СУ ,ако кандидатстваш с БЕЛ ти взимат по-високата оценка - от матурата или от дипломата.
Сподели защо искаш да се явяваш на изпит за промяна на оценката,за да мога да ти дам по-компетентен съвет :)

LovelyGirl
09-25-2009, 14:27
По-точно с български. :)
Днес питах г-жата си по български в училище за изпита и тя ми каза, че включва бълг. и литература.Също накрая имало да се пише отговор на литературен въпрос.
Не искам в София, но така или иначе все се гледа тази оценка, а колкото и да се опитвах миналата година не успях да я повиша.

fifinkathefreak
09-25-2009, 14:34
Значи първо провери университета/ите,където ще кандидатстваш какви са изискванията им,приемните места,и минималните балове за различните специалности,както и броя на кандидатите през последните 2-3 год (вс това го пише на страницата или форума на унито).Повярвай,така е най-лесно да видиш дали си струва.Аз направих грешката да не видя тези неща и после сърбах много гадна попара.
И ако е 5,мисля,че няма смисъл.
П.П. Учителката ти свястна ли е,за да ти помогне да искараш добре тази год?

LovelyGirl
09-25-2009, 14:41
Определено ще проверя всичко, докато реша дали да се явявам.
Оценката ми е 4..
Ходя и на уроци по бълг.език, ще се консултирам и с госпожата там.Тя преподава в ПУ- то, където искам да вляза и поне ще ми обясни с подробности всичко :)
А в даскало само от мен зависи как ще изкарам.Г-жата ни страшно много изисква и не се надявам на помощ от нейна страна относно оценката.Литературата ми е доста трудна, там ми е проблема.А тя дава само тестове по литература и затова така се получава.

fifinkathefreak
09-25-2009, 15:09
В ЕГ "Пловдив" ли учиш?
А ще кажеш ли какво точно ще кандидатстваш?В ПУ има много специалности само с матура,но ако не са ти на сърце(и то не лоши специалности).
Много мои приятели кандидатстваха там,мога да се поинтересувам,ако кажеш коя ти е специалността :)

LovelyGirl
09-25-2009, 15:13
Не уча в Пловдив.Просто г-жата ми преподава там :)
Интересувам се за специалностите маркетинг, макроикономика и стопанско управление.Задочно.За други не съм решила още.
Не искам да рискувам само с матурата.Мисля, че на изпита ще се справя по-добре, отколкото на матурата, защото е само бо бг, без литература :)