PDA

View Full Version : Чувстваш ли се Българин



siskas93
09-25-2009, 13:36
Защо обичам БЪЛГАРИЯ ?

1. Защото звездите са най-ярки над Пирин.

2. Защото небето се оглежда в езерата на Рила.

3. Защото Балканът пази спомена за Караджата.

4. Защото в Родопите ехти камбанен звън.

5. Защото в Добруджа е побит мечът на Аспарух.

6. Защото опълченците все още бдят на Шипка.

7. Защото екът от Сливница се чува в Пирот.

8. Защото “Одрин падна”.

9. Защото над Дойран още се носи българското ура.

10. Защото Охридското езеро още пее за Биляна.

11. Защото, въпреки границите Вардар, Струма, Места и Марица се срещат в Бялото море.

12. Защото враговете на България още помнят удара “На нож”.

13. Защото нито едно българско бойно знаме, никога не попадна в плен.

14. Защото моят народ създаде и съхрани през вековете своята писменост и култура.

15. Защото държавата ми отвоюва своята над 13 вековна история на Балканите .

16. Защото българите днес удивяват света със своите постижения, знания и успехи.

17. Защото българите са носител на цивилизационния импулс на Балканите.

18. Защото България е там, където има и един българин.

19. Защото България е моята Родина.

20. Затова живея и се боря за тази България, духовен обединител на българския род, пазител на хилядолетни традиция и култура!

Аз минало имам, покрито със слава,калено във битки, родило
държава,знания имам, имам и спомени имам и гордост от моите корени.Имам
Родина, имам народ,имам и вяра, имам живот,имам надежда, имам
съдба,имам куража за тая борба!Аз имам семейство - майка, баща,щастие
имам в излишък дори,аз съм богат без да имам пари!Имам Родина, имам
народ,имам и вяра, имам живот,имам надежда, имам съдба,имам куража за тая борба!

w0sh
09-25-2009, 15:19
Много ви бива на думи и клишета май.

siskas93
09-25-2009, 15:31
Много ви бива на думи и клишета май.

Ами да бива ни..Никой не се научи да да цени доброто,което е направено за нашия народ в миналото.Знаете само да се оплаквате и да критикувате!Постоянно питате"България какво направи за мен?"-Ами защо не се запитате "Какво направих аз за моята родина?" ;)

tItEufFf
09-26-2009, 08:41
16. Защото българите днес удивяват света със своите постижения, знания и успехи.

17. Защото българите са носител на цивилизационния импулс на Балканите.


Ето пък това бяха най-големите глупости.
Не че не се чувствам българка или не обичам Родината си, но мисля, че е крайно време да се спрете с тези клишета, които сте ги видели в някой затънтен сайт ... Не знам на кой свят живеете, но трябва да си стъпите на краката и да се огледате какво е положението в България.

bubals
09-26-2009, 09:09
1-20 :grin: :grin: :grin:

kristo
09-30-2009, 12:16
Естествено, че се чувствам Българин и съм изключително горд от това и винаги ще си остана горд. Ако можех да избирам втори път какъв да се родя, без колебание пак бих избрал да се родя Българин.

adskoty
10-03-2009, 16:04
Нищо не може да ме накара да се засрамя,че съм се родила в България.И аз не харесвам реалноста в коята живеем,но все пак и вие дето не харесвате България можете да се сетите за историята,традицийте ни за Ботев и за Левски и вие можете да прочетете малко българска литература и да си спомните и за величието на България и след това си помислете Америка в която имате голямо желание да ходите може да се гордее с такова ноционално богатсво.