PDA

View Full Version : постоянно носене на очила



OneGirl
09-25-2009, 16:31
С постоянно носене на очила маха ли се минусовия диоптер? Защото аз имам малък диоптер -0.75 и -0.25 и искам да знам може ли да се махне.
Щот на мен офтамолога ми каза да ги нося само когато искам да виждам надалеч и не ми каза, апък аз забравих да я питам дали има оправия.

А също молива за очи вреден ли е, защото аз съм чувала, че развалял очите.

ameli
09-25-2009, 17:04
мисля, че можеш да се оправиш-поне на едното око (не съм сигурна, така че без напразни надежди)
а за молива, не съм чъвала да е чак вреден, но като си бъркаш в Учото, това до някаква степен не е хубаво :)

lipstik
09-25-2009, 18:09
Хубаво е молива ти за очи да е по-скъп,а не някакъв обикновен Golden Rose.

siskas93
09-26-2009, 09:12
Ако ги носиш постонно е възможно да се махне :)

OneGirl
09-26-2009, 13:31
Сега ги нося само като съм в къщи и в час, щот иначе не виждам дъската :D пък ще видим след 6 месеца като ида на контролен преглед как ще е.

Колкото до молива ми е един на ейвън от онези дет са заострени и от двете страни ама днес се поръчах друг от онези дето са с нещо отзаде да може да се маха, щот вечерта ме парят очите от молива :) .

siskas93
09-26-2009, 14:14
Пробвай няколко дена без черен молив,ако не ти пари тогава не трябва да слагаш.Не знам и аз имам проблем с очите даже малко по сериозен,но до сега не ми се е случвало така.

OneGirl
09-27-2009, 14:27
Ако ги носиш постоянно най-мн диопптрите да започнат да се качват все повече :)

Когато носиш само очила, очните мускули атрофират. Очите стават 'мързеливи' и няма да си правят усилието да фокусират надалеч, защото очилата ще правят тази работа.
Колко повече носиш очила, толкова повече очите стават по-'мързеливи' един вид.
Ест., по време на час ги слагай, за да виждаш от дъската и т.н., аз ги нося също, но за четене недей. Препоръчвам ти да почнеш да правиш упражнения за очи. Това е единствения начин да ти се оправят очите. :)
Купи си книжката 'Живот без очила' и почвай. :)

Очните лекари не ти помагат в никакво отношение. Изписвайки ти очила, те просто си измиват ръцете..

Щом диоптрите са се покачвали от носенето, тогава ще гледам да ги нося само при нужда.
Една приятелка има далекогледство малък диоптер и на нея очния и казал, че ако носи по-често очилата очите щели да и се оправят и затова и аз си помислих, че може и моите да се оправят :-D .
Пък на мен лекаря ми каза да ги слагам само при нужда т.е. само когато искам да виждам на далеч :) .

vesito13
09-27-2009, 16:20
Това е тема, която определено ще ми е интересна. И аз не виждам хубаво на далече и сега чакам да ми минат класните и отивам на очен лекар :)

golfabitch
09-27-2009, 21:19
Кумчо Вълчо.Говориш глупости.Имам диоптрични очила от март месец.С постоянно носене до юли някъде и пред компютъра винаги съм свалил диоптър.Усеща се...

siskas93
09-28-2009, 01:48
защо пак да няма логика с носенето на очила да се намаляват диоптрите.Аз имам астигматизъм+Далекогледст о и диоптрите ми намаляват с постоянното носене.Аз мислех,че са за това очилата да коригира зрението :?

edelweiss96
09-28-2009, 05:33
Аз лично от 1-ви клас си нося очилата за постоянно. Сега и да искам няма да мога да ги нося когато аз искам.
И на мен са ми казвали, че при постоянно носене на очила се сваля диоптер, ама то при мен стана точно обратното... :o

evalongoria
11-06-2009, 12:52
Моя диоптър също е "-" обаче 0.75 и 0.50. А очния лекар ми каза,че колкото раста и диоптъра ще расте ... Жив пример е една съученичка.Започна с -0.25 в средата на първи клас и сега в седми е с 3.5 ....