PDA

View Full Version : цитати .. но не банални



settlements
09-25-2009, 17:27
скоро видях една тема за реалността в която беше написан цитат който мн ми хареса.. та ако сте чували или чели някъде мисъл която много ви е харесала и сте я запомнили напишете я тук, но нека да не са баналните вече мисли който всички знаят наизуст ... :):)

sickme
09-25-2009, 22:54
На вниманието на вашите млади,прекрасни умове - една истина, която не ви пожелавам да приемате за своя :

“ - Колко време остава до пролетта? – попита К.
- До пролетта ли? – повтори Пепи – Зимата при нас е дълга, твърде дълга и еднообразна...

...ала в спомените ми пролетта и лятото изглеждат толкова кратки, сякаш не траят повече от два дни, като дори през тези дни, дори през най-хубавия ден понякога пак вали сняг.”

Франц Кафка

pathetic
09-26-2009, 12:45
"Вечността е река и буен поток на вечно пораждане.
Едва-що се е появило нещо и вече е отнесено.
И друго минава пред погледа, за да изчезне."

Марк Аврелий (към себе си)
(превод от старогръцки - Богдан Богданов)

freziq
09-26-2009, 14:23
...И ще крачиш все по-далеч и по-далеч от онзи спомен, който само в тебе още съществува...

iveetyy
09-26-2009, 17:20
Е.Е.Къмингс някога е написал:"Да бъдеш никой,но себе си,в свят,който прави всичко възможно,ден и нощ, да те превърне в някой друг означава да се биеш в най-трудната битка,в която някое човешко същество може да се бие и да не спира да се бие."

xoxi
09-26-2009, 18:23
"Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself."
-George Bernard Shaw


"Lost, yesterday, somewhere between sunrise and sunset, two golden hours, each set with sixty diamond minutes. No reward is offered for they are gone forever."
--Horace Mann


В света не съществува стрес, а само хора със стресиращи мисли.
- д-р Уейн Дайър


“People are like stained glass windows:
They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in their true beauty is revealed only if there is a light within.”
~ Elizabeth Kubler-Ross


The secret of getting ahead is getting started.
-Sally Berger


Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
-Warren Buffet


One of the secrets of a long and fruitful life is to forgive everybody, everything, every night before you go to bed.
-Bernard M. Baruch


"Life is ten percent what happens to you and ninety percent how you respond to it."
-Lou Holtz

padnaloblak
09-27-2009, 08:21
последният мн ми харесва

ANTIHUMAN
09-27-2009, 13:42
,, Ако жената, знаеше всъщност колко по-глупав е мъжът . Вероятно щеше да е два пъти по-хитра и не толкова предпазлива в действията си.’’

,, Всеки мъж който си мисли, че разбира жените и техните проблеми, за него е въпрос на време да открие, че има много малко мъжки хромозоми или въобще няма налични такива.’’

Jumbie483
09-30-2009, 18:53
Силата на нас жените се състои в това,че психологията не може да ни намери определение.. Мъжете могат да бъдат анализирани, а жените само обожавани..

Светлината, топлината и обичта към всичко заобикалящо ни е като пламъка в клечица кибрит. Колкото повече се доближаващ до пламъка, толкова по силен е той за чувствата ти и само замах е необходим за да бъде всичко в тъмнина! А колко е трудно да я съхраниш тази клечица!

И нека не забравяме, че диамантът е просто парче въглен, който е бил упорит много години!

Любовта изпълва всичко. Тя не може да бъде желана, защото сама по себе си представлява крайната цел. Не може да предава, защото няма нищо общо с притежанието. Не може да бъде държана в затвор, защото е като река и ще прелее...

Кажи ми, че роботите сънуват еднорог вместо овца, кажи ми, че има надежда, без да ми продаваш вяра. Убеди ме, че “утре” ще дойде, че е останал някой за мен, че ще се събудя отново в по-добър ден. Продай ми смисъл да се боря, кажи ми, че си заслужава, че ще мога някак да се справя !

С времето се научих да разбирам нещата в живота, до толкова, че да нямам представа какви са. Научих се, че е трудно да искаш нещо, а да не знаеш какво е. Но така и не разбрах какво иска самия живот от мене.

Когато се опитваме да уловим нещата за които мечтаем, нещата които мислим, че ще направят животите ни по добри- пари, известност, слава, ние избягваме това, което наистина има значение простите неща като: приятелство, семейство, любов.Нещата които най- вероятно вече имаме…

Спрете земята - искам да сляза!.... Това е невъзможно!-казала Причината.-Това е безрасъдство!- отбелязал Опитът.-Това е безполезно!-отсякла Гордостта. Опитай...-прошепнала Мечтата!

RainbowGirl9423
10-01-2009, 21:42
Страх ме е...страх ме е че всичките онези мигове които изживях,всичките чуства които почуствах и моментите които спярха дъха ми...Страх ме е че ще изчезнат..ще се заличат...сякаш никога нищо не се е случавало..И виновника никога няма да бъде заловен..Страх ме е ..признавам ..най-много от смърта..Че ще затворя очи и всичко ще почернее"

Мой личен цитат..или по скоро мисъл..

oasis
10-02-2009, 18:24
^ пхаха и мислиш, че на това му е тук мястото?
тогава ще си записвам всичките ми мисли и ще ги пускам. ;д

ByK
10-02-2009, 20:21
I lost everything
only my soul left
I dont want anything now
just to save it ..

pathetic
10-02-2009, 20:40
епа, ако казвахте и от КОГО са тия прословути ваши нефелни цитати..
мега чука.
8)

RainbowGirl9423
10-02-2009, 22:32
oasis...

Офф.....некво само се чудите с кой да се закачате..После викате на другите че се държат като деца...Имам чуството че по-голямата част от потребителите им е тъпо и се учдят как да обидят някои...Погледнате се първо вас...И мястото му е точно тук..И моляте не си завписвай всички мисли че ще съсипеш темичката..с тези твои "мисли" :-o :-o :-o

Jumbie483
10-03-2009, 06:30
Айде престанете да спамите във всяка тема..
Една хубава тема да се пусне и все някой ще се намери да си отвори устата. :-x Според вас за какво са измислени личните съобщения..

По темата:

Не съм се провалилa!... Просто открих 10000 начина, които няма да станат.

* Какво?!* Ако психичеси здрав е този, който смята необикновените неща за грешни, то аз предпочитам да съм шибана откачалка!

Тишината е по-мелодична от всяка песен.

Искай това, което другите не искат. Искай това, което другите не могат. Искай това, което другите мислят че имат. Искай надеждата и приятелите и няма вече да ти трябва нищо!

ТОВА Е ВСИЧКОТО - Мелодията на мисълта идва от тоновете на Космоса. Великият диригент - чувството. Великият композитор - природата. Великият изпълнител - животът. Велика симфония - звездна, космична, безкрайна! Чувството е поезията на мислите ни. Духът е светлият лъч на сътворената надежда, Безкрайната радост на пътя, Топлината на съществуването. Разумът е творецът на осъщественото, енергията на ставащото, тласъкът над видимото, надеждата в отвъдното.

thekoceto
10-03-2009, 08:43
Истинската любов никога не протича гладко.-Шекспир

Jumbie483
10-06-2009, 14:03
"Чудесата не противоречат на законите на природата. Те противоречат само на нашите представи за тези закони..." Августин Блажени

“В какви ли невероятности трябва невярващите да вярват, за да си останат невярващи!”
Блез Паскал (1623-1662)

„Ако жената притежава мъжки добродетели, трябва да избягаш от нея; ако ги няма, тя сама ще избяга...“

„Знам омразата и завистта на вашето сърце. Вие не сте толкоз велики, за да не познавате омраза и завист. Тогава бъдете тъй велики да не се срамувате от себе си!“

" Демокрация означава да пребиеш народа чрез народа в името на народа ".
Оскар Уайлд (1854-1900)

"За какво живеем ако не за да правим живота по-малко труден един за друг ?"
Джордж Елиът

”Не се стремете да премахвате злото, а увеличете доброто в себе си.”

Ако някой не ви се усмихва, бъдете любезни и го дарете с усмивка. Никой не се нуждае повече от усмивка, от този, който не може да се усмихва на другите. (Далай Лама)

„Граници? Никога не съм виждал такива, но съм чувал, че съществували в умовете на повечето хора” - Тур Хейердал

ruriiina
10-11-2009, 17:55
"Жената никога не забравя мъжа, който е можела да има, а мъжа никога не забравя жената, която не е могъл да има!"



"Когато си млад,струва ти се,че живееш на чернова,че истинският живот още не е настъпил, А когато настъпи – вече е късно!"

padnaloblak
10-13-2009, 15:00
Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън, без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става.

Робърт Фрост

emokamata
10-13-2009, 15:41
Господина ни по психология беше казал: "Животът е непрестанно губене на детството"

padnaloblak
10-20-2009, 17:01
мн голям песимист е тоз даскал ...

ohluv
10-21-2009, 18:54
Без музика животът щеше да е една грешка... Май даже го имаше някъде тука :)
Толкова философски мисли а истината къде е ?

ANTIHUMAN
10-25-2009, 00:45
. ,, Някои хора не признават грешките си, но с удоволствие

казват всяка чужда грешка.

Други признават грешките си, но никога не биха казали:

,, Ти грешиш!’’

Трети осъзнават и своите и чуждите грешки, но твърде често

ги е страх да признаят пред самите себе си, че изобщо

е възможно да се допускат грешки. ‘’


Истината е някъде между философските мисли!

cosmic
10-25-2009, 14:19
"..може би,всички ние,даваме безкритично най-доброто от себе си на онези,които вероятно дори не мислят за нас в отплата..."

xoxi
10-31-2009, 07:26
Умът е неспособен да изрази Любовта. Само самата Любов може да разкрие истината на Любовта и какво означава да бъдеш любещ. Пътят на нашите пророци е пътят на Истината. Ако искаш да живееш, тогава умри в Любовта; умри в Любовта, ако искаш да останеш жив.
-- Мевлана Джелеладин Руми

DJEB
10-31-2009, 17:00
,, "Ако всички наши 'вчера' и всички наши 'утре' водят към смъртта,то животът наистина се обезсмисля",всъщност това е една от гениалните провокации на Шекспир.Въпросът е какво да правим с нашето 'днес'.Животът трябва да се изживее днес,да бъде побеждаван ден след ден ,тогава нашето 'утре' ще придобие смисъл''

anonymous546178
10-31-2009, 20:02
Битието не съществува, съществува само това което можем да обясним, тоест нищо не същоствува, нищото е Е.

Dumb
11-07-2009, 07:30
,, "Ако всички наши 'вчера' и всички наши 'утре' водят към смъртта,то животът наистина се обезсмисля",всъщност това е една от гениалните провокации на Шекспир.Въпросът е какво да правим с нашето 'днес'.Животът трябва да се изживее днес,да бъде побеждаван ден след ден ,тогава нашето 'утре' ще придобие смисъл''
"Вчера", голям филм !

bathory
11-12-2009, 22:05
Животът е болест, предавана по полов път.
-Гай Белами

Само мъртвият е готов за живота.
-Джими Хендрикс

Глупавият мъж ревнува жена си от всички мъже, а умният — само от този, който не буди съмнение.
-Борис Крутиер

Отчаянието е морална смърт!
- не се сещам в момента

— Питам се — рече той — дали звездите не са осветени, за да може всеки да намери някой ден своята. Виж моята планета. Тя е точно над нас… Но колко е далеч!
-Антоан дьо Сент-Екзюпери (Малкият принц)

blgt
11-13-2009, 03:07
[b]Животът е болест, предавана по полов път.
-Гай Белами
, а смъртността при нея е 100%.

смехът е здраве, така че смейте са на простотиите дето се изливат по цял ден през устата ви (и през пръстите де, ако пишете по форума). човек ако не се смее сам на себе си, няма на кого да се смее. а дори и аз понякога се изморявам да се държа като клоун.

Dumb
11-14-2009, 17:36
" Аз мисля, че бог е кръв, която тече във вените ни: християнска кръв, еврейска кръв, будистка кръв- религии разни, а без кръв никой не може да мине, затова бог е кръв. При едни бог е първи положителен, при друг втори отрицателен, а трети го заклали и бог изтекъл от него. "

BlueParadise
11-14-2009, 19:37
- Никой не пита победителя дали е говорил истината, или не.
- Този, който не е готов да отдаде живота си тои не е достоен да го притежава. - Адолф Хитлер !

- Чуждата глупост не ни прави по-умни
- Никога не прекъсвай врага си, докато прави грешка
. - Наполеон Бонапарт !

- Ако ние не завършим войната, войната ще довърши нас.
- Глупакът никога не може да бъде някой, но винаги може да бъде всеки.
- Цинизмът — това е хумор в лошо настроение. - Хърбърт Уелс !

- Ако човек почне да се интересува от смисъла на живота или неговата ценност, това означава, че той е болен
- Понякога една пура е само пура - Зигмунд Фройд !

- Не се подчинявай на властта, ако това противоречи на принципите ти
- Зная защо има толкова много хора, които обичат да цепят дърва. В тази дейност те незабавно виждат резултатите - Алберт Айнщайн !

П.С. - ако някой случайно иска да научи още доста такива да ми пише ЛС...

JustVes
11-14-2009, 19:39
Тя щеше да възприема всеки нов ден като чудо — и то наистина си е така, като се има предвид вероятността да ни се случи нещо неочаквано във всяка секунда от крехкото ни съществуване...

Пауло Куельо - Вероника решава да умре

Dumb
11-14-2009, 19:50
8-)

bog4eto
11-21-2009, 13:56
"Човешката слабост и лицемерие заслужават съжаление."-Конникът без глава


"Когато Атропос,която реже конците на живота,пропусне някой конец,тя прерязва друг вместо него,а ние,които не знаем защо е пропуснала единия конец,а е прерязала другия,наричаме това съдба,късмет и пр."-Човекоядците от Кумаон

bathory
11-21-2009, 23:31
Жената се нуждае от мъж толкова, колкото и рибата от велосипед! -Глория Стейнъм

"..Зле любите я, щом от скръб сте луди,
защото тя е във блаженство. Знайте,
щастливи са не тез, които дълго
живеят на света, а тез, които
напускат го в предчуствие на радост..'' - Ромео и Жулиета

''Усмивката ми замръзна и чух как маската се разпуква на милиард парченца – трилиони прашинки, които никога нямаше да успея да събера. Пепелявите ми мечти, желания се бяха разпръснали из въздуха и се блъскаха, като прах в очите ми. Разкъсвах се на две и както в повечето случаи нямаше да успея да избера правилното.'' - Алекси; из ''Вълкът'' (лично творчество)

anonymous546178
11-22-2009, 09:10
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители.

bog4eto
11-22-2009, 22:35
"Не съществуваше балсам,който да успокои болката,нито надежда,която да донесе поне най-малка утеха-съществуваше само съжаление за миналото и отчаяние пред бъдещето." Бялата Ръкавица(Майн Рид) =;

Jumbie483
11-28-2009, 21:58
„...Да се любиш с жена и да спиш с нея са две не само различни, но едва ли не противоположни страсти. Любовта се проявява не чрез плътското желание /това желание може да се отнася за огромен брой жени/, а чрез желание да споделиш съня си - това желание бива насочвано само към една-единствена жена.”


" Когато нямах вече нищо за губене , получих всичко . Когато престанах да бъда тази , която бях , открих себе си ! "


"Сърцето е като корабни платна, в началото на странстването те са чисто бели и неопетнени, но бурите и ветровете ги разкъсват многократно, докато един ден целите платна станат в кръпки съшити с дебел конец, но никоя буря не може да ги скъса отново..."


"Когато едно дете за първи път изобличи възрастните, когато в сериозната му главица за първи път се вмъкне истината, че възрастните не са божествено всезнаещи, че преценките им не винаги са мъдри, а мисленето правилно и присъдите справедливи, неговият свят изведнъж се оказва в паническа пустота. Боговете се катурват, сигурността изчезва. И което е най-важното: боговете не падат постепенно, а с трясък, стават на парчета или потъват дълбоко в зеления жабурняк. Непосилна работа е да ги издигаш наново, те вече никога не изпускат същия блясък. И светът на детето никога повече не възвръща предишната си цялост. Мъчително е такова израстване."

Pwnmaster
11-28-2009, 23:46
There are two infinited things in life-imagination and people stupidity.Though Im not sure about imagination.
Albert Einstein :smt023

semantics
11-29-2009, 09:32
"Всеки е гений. Но ако преценяваш рибата по способността и да се катери, тя ще прекара живота си, мислейки, че е глупава."
Айнщайн
+ този в подписа ми.

Това са двата цитата, които "изживявам" в последните години и за истината в които се боря.

mir4eto93
12-03-2009, 14:44
Никога не обещавай любов, която не можеш да дадеш!
Не изричай думи, в които сам не можеш да повярваш!
Не протягай ръка за милувка, щом от нея лъха студ!
Не тръгвай по път, по който се страхуваш да вървиш! :smt045

mir4eto93
12-03-2009, 14:59
Времето убива нежността и хората се гледат като непознати!
Времето разпалва ревността и сече живота ни на дати!
Времето е страшен генерал - непрекъснато ни атакува!
Времето мами ни без жал, непрестанно то със нас търгува!
Защо тогава казваме, че времето лекува?! :-k

finansi
12-03-2009, 18:23
И въпреки че знаеше,че това е гибелта за неговия джоб,той все пак продължи да залага и товари по 30 лв. в пагубната сварка,но той вярваше,че щом е прежалил тези 65 лв. до момента,истинският играч играе ВА-БАНК!

Това бе мое писание.

xoxi
12-04-2009, 19:48
"„Седял на дъба мъдър стар бухал. Колкото повече виждал, толкова по - малко говорел. Колкото по - малко говорел, толкова повече чувал.
Защо ли не постъпваме и ние като мъдрата, стара птица?”
Едуард Х. Ричардс"



"Всяко упражнение се прави до пълно изтощение, плюс още две серии по толкова".



Ние всички обичаме да побеждаваме, но колко са тези, които обичат да тренират?!
"Марк Шпиц"



"Хората ще спрат да обират банки, когато банките спрат да обират хората." - Христо Ботев

bog4eto
01-02-2010, 23:35
Такам...

Това го обожавам,от Sweeney Тodd ще да е:

"There's a hole in the world like a great black pit and it's filled with people who are filled with shit!And the vermin of the world inhabit it..."


"-Светът беше по-голям преди..-Не!Светът си е същият,просто в него е останало по-малко!" Карибски пирати,не помня коя част

"Човек не може да изживее живота си,непрекъснато приемайки себе си и останалите сериозно.."Пътник за Франкфурт


"Един път не значи навик" Капитан Немо


"Справедливостта не винаги означава опрощение!"Тайнственият о-в

LuxurySk0B
01-03-2010, 09:57
"Ти ти си яка тупалка , дай да правим вземане даване ти ти си яка щракалка направи ми пълно представление."
"Алелеле само мой си за нощта , за нощта и след това." :) :-D

twilightlove
01-03-2010, 15:42
ПЪРВО ДЕЙСТВИЕ
СЦЕНА ПЪРВА

РОМЕО
Това ще е излишък от любов:
до мъката, що тегне в мойта гръд,
щом твойта легне, ще се разплодят
без бавене! Приятелю злодей,
да размножаваш мойта скръб недей!
С въздишки страстни свода ний кадим;
опитай се да пръснеш този дим —
в миг пламъци ще лумнат от очи;
но хайде на пожара попречи —
в море от плач ще потопиш света.
Това, приятелю, е любовта.
И още: зорка лудост, тъжна радост,
горчилка адска и небесна сладост!…
[

anonymous546178
01-03-2010, 16:23
Е нема такъв спам ... а чалга текстовете са достатъчно банални ... начи ... некви тикове човек :shock: :D

ANTIHUMAN
01-03-2010, 23:15
,, Много често, плащаме по-висока цена за нещо, отколкото е себестойността му. Много рядко се замисляме за това. Още по-рядко признаваме пред себе си, че цената на продукта е неприемлива!''

А.Глог.

vaniliika
01-07-2010, 21:21
може да не е кой знае какво .. но на мен ми харесва.. и си е вярно ... :P

"Щастието идва капка по капка за да си отиде като река,а нещастието идва като река за да си отиде капка по капка. " ... :)

JustKeepOnLaughing
01-15-2010, 16:59
" Моята любов не беше безсмъртна, защото беше пламък, но беше безкрайна , докато траеше. "

xoxi
01-15-2010, 21:29
"...Човешкият живот се живее само веднъж и затова ние никога няма да узнаем кое наше решение е било добро и кое - лошо. в дадена ситуация сме могли да решаваме само веднъж и не ни е бил даден втори, трети, четвърти живот, за да сравняваме различни решения."


"Всеки от нас носи в себе си нещо, от което не може да се отрече, дори то да ни кара да вием от болка и да призоваваме смъртта.
Такива сме си и това е!
Като в старата келтска легенда за птичката с трън забит в гърдите, която излива в песен сърцето си и умира.
Защото не може иначе, нещо отвътре я тласка.
А ние хората, съзнаваме, че ще сгрешим, още преди да го сторим, но макар да познаваме себе си, пак не можем да променим съдбата си, нали?
Всеки от нас пее своята песен, убеден, че по-прекрасна светът не е чувал.
Нали се вижда?!
Сами си забиваме тръните и даже не се питаме "защо?". Търпим болката и си втълпяваме, че си заслужава!".


"...Дълго време едничката ми цел в живота бе да се саморазрушавам. И ето че веднъж ми се прииска щастие. Ужасно е, срам ме е, простете ми, но един ден изпаднах в плен на вулгарното изкушение да бъда щастлив. По-късно разбрах, че това е най-добрият начин да се саморазрушиш."


"Аз вярвам в теорията за единствения куршум. Можеш да се влюбваш и любиш много пъти, но има само един куршум, на който е гравирано името ти. И ако извадиш късмета да те прострелят с този куршум, раната никога не заздравява"
Майкъл Конъли - Законът на Бош

bog4eto
01-16-2010, 09:55
"...Човешкият живот се живее само веднъж и затова ние никога няма да узнаем кое наше решение е било добро и кое - лошо. в дадена ситуация сме могли да решаваме само веднъж и не ни е бил даден втори, трети, четвърти живот, за да сравняваме различни решения."


"Всеки от нас носи в себе си нещо, от което не може да се отрече, дори то да ни кара да вием от болка и да призоваваме смъртта.
Такива сме си и това е!
Като в старата келтска легенда за птичката с трън забит в гърдите, която излива в песен сърцето си и умира.
Защото не може иначе, нещо отвътре я тласка.
А ние хората, съзнаваме, че ще сгрешим, още преди да го сторим, но макар да познаваме себе си, пак не можем да променим съдбата си, нали?
Всеки от нас пее своята песен, убеден, че по-прекрасна светът не е чувал.
Нали се вижда?!
Сами си забиваме тръните и даже не се питаме "защо?". Търпим болката и си втълпяваме, че си заслужава!".


"...Дълго време едничката ми цел в живота бе да се саморазрушавам. И ето че веднъж ми се прииска щастие. Ужасно е, срам ме е, простете ми, но един ден изпаднах в плен на вулгарното изкушение да бъда щастлив. По-късно разбрах, че това е най-добрият начин да се саморазрушиш."




От кои книги са тези?



по темата:

"...фалшивата скромност крие в себе си зародиша на горделивостта."Гробище за домашни любимци

"Старите грехове имат дълги сенки"Празникът на Вси Светии


"Адът не е така свиреп,както пренебрегнатата жена"пак същата

"....но всяка жена,която поне малко познава живота,ще потвърди,че никога не е надниквала в мъжкото сърце.Почвата в сърцето на мъжа е по-камениста,Луис-също като земята в старото гробище на микмаките-скалите са току под пръстта.Мъжът засажда каквото може....и се грижи за него."Гробище за домашни любимци

xoxi
01-16-2010, 14:09
От кои книги са тези?


„Непосилната лекота на битието” на Милан Кундера
"Птиците умират сами", Колийн Маккълоу
"Любовта трае три години" - Фредерик Бегбеде

bog4eto
01-24-2010, 17:31
"Хората не стават по-добри,те стават просто по-умни.Когато станеш по-умен не спираш да късаш крилцата на мухите,просто си измисляш по-добра причина ,за да го правиш"Кери

"Не може точно да се определи моментът,в който се поражда приятелството.Както,когато пълниш капка по капка някакъв съд с вода,най-сетне идва една капка,която го препълва,така и в поредицата от прояви на приятелството идва една,която грабва сърцето ти."451 градуса по Фаренхайт

UrbanLady
01-31-2010, 12:56
"Всеки от нас носи в себе си нещо, от което не може да се отрече, дори то да ни кара да вием от болка и да призоваваме смъртта.
Такива сме си и това е!
Като в старата келтска легенда за птичката с трън забит в гърдите, която излива в песен сърцето си и умира.
Защото не може иначе, нещо отвътре я тласка.
А ние хората, съзнаваме, че ще сгрешим, още преди да го сторим, но макар да познаваме себе си, пак не можем да променим съдбата си, нали?
Всеки от нас пее своята песен, убеден, че по-прекрасна светът не е чувал.
Нали се вижда?!
Сами си забиваме тръните и даже не се питаме "защо?". Търпим болката и си втълпяваме, че си заслужава!".



Има една легенда за причката,
която пее само веднъж в живота си,
но по-сладко от всяко друго земно създание.
Още щом напусне гнездото си, тя дири
трънлив храст и няма покой, докато
не го намери. Тогава запява сред
безпощадните му клонки, притиснала
гръд към най-дългия им и остър шип,
за да умре, извисена над своята агония,
надпяла и чучулигата , и славея. Възхитителна
песен, заплатена с живота. Но целият свят
притихва заслушан и дори бог на небето
се усмихва. Защото най-хубавото се постига с цената
на голяма болка...

Или поне така е според легендата.

pitbullxx
02-11-2010, 17:46
"Понякога мечтите ни падат на земята,като парченца от звезди,които малко по малко угасват.Сърцето ни плаче мълчаливо.И когато сълзите падат смразяват цялото тяло и сърцето от това толкова много да обича се превръща в лед.За да не страда вече.За да не плаче вече.Но ако погледнеш към небето ще си дадеш сметка,че остават хиляди звезди и всяка една е една мечта за сбъдване.И силата в теб ще разтопи леда в сърцето ти.Само никога не преставай да вярваш,защото любовта и мечтите ти са единствената врата към вечността" :P :P :P :P :P

pastel
02-15-2010, 11:49
"Капките се прокрадват през гравитацията - те са заместител на времето. Господ е пленник на водата - целува ни с реките, лекува ни с дъждът и измива споменът за нас с вълни."

Плашило за Смирна

Galadrion
02-20-2010, 16:28
Мое:

'Ирландското кафе може да е хубаво и преди и след сън.. Зависи от дозата на алкохол и вида на съня..!!'

'Теорията е ужасно лесна.. С изключение на изключенията..!!'

'Красивите изречения са просто съвкупност от думи, които сами по себе си не значат нищо..!!'

Изцепка:

'Теоремата е нещо, с което не се спори!'

Най-добрата ми фр.: 'Нямам нищо напротив мъжете да е качват отгоре ми, стига да не са с коли..!' :D

Hyp3rsonic
02-21-2010, 11:39
"Израстваш с книги за пирати, каубои, космонавти и тъй нататък и тъкмо като си решил, че светът е пълен с невероятни неща, ти казват, че всъщност е гъчкан с умрели китове, изсечени гори и радиоактивни отпадъци, дето после се моткат с милиони години.. Мене ако питате, човек хич не си струва да пораства голям..."


"Добри поличби" Тери Пратчет и Нийл Геймън



"Вие сте хубави, но празни - каза им малкият принц"

Galadrion
02-23-2010, 05:08
"Израстваш с книги за пирати, каубои, космонавти и тъй нататък и тъкмо като си решил, че светът е пълен с невероятни неща, ти казват, че всъщност е гъчкан с умрели китове, изсечени гори и радиоактивни отпадъци, дето после се моткат с милиони години.. Мене ако питате, човек хич не си струва да пораства голям..." -- Невероятно е ..!!! :grin:

xoxi
02-26-2010, 19:00
"Късмета няма нищо общо. Всичко е предопределено - манифестира съдбата. Можеш да спреш нещата да се случват също толкова колкото и да спреш океаните да превземат света или да спреш луната да падне в атмосферата."

"Да наречеш някой дебел няма да те направи по-слаб. Да наречеш някой тъп няма да те направи по-умен. И да проваля живота на Реджина Джордж със сигурност не ме направи по-щастлива. Всичко, което можеш да направиш е да опиташ да решиш проблемите пред теб."

"Не мрази враговете си, това замъглява преценката ти за тях."

„Блъскала ли ви е кола? Виждаш как колата лети към теб. И какво правиш? Най-тъпото. Замръзваш! И животът не минава пред очите ти, защото те е шубе да мислиш. Просто стоиш и гледаш тъпо.“

"Има приливи и отливи в делата на хората...които, отнети им от потопа, водят до успех. Пропускайки цялото пътешествие на живота е като да живееш в празнина и нещастие. Плуваме в препълнено море.Трябва да поемем по течението когато е необходимо или ще изпуснем приключението "

"Виждали ли сте своя снимка, а отзад да има непознат? Кара ви да се замислите колко непознати имат ваши снимки. В колко моменти от чужди животи сме присъствали? Били ли сме част от живота на някого,когато мечтата му се е сбъднала? Или сме били там, когато мечтата му е умряла? Продължили ли сме да се опитваме да влезем в живота на някого, сякаш е било писано, да сме там? Или снимката ни е изненадала?Помислете си, може да сте голяма част от живота на някого, а дори да не знаете това."

"Ние сме поколнието Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия. Нашата велика война е духовната. Нашата голяма депресия е нашият живот. Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди.Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това. И това страшно много ни вбесява."

ANTIHUMAN
02-26-2010, 19:53
"Виждали ли сте своя снимка, а отзад да има непознат? Кара ви да се замислите колко непознати имат ваши снимки. В колко моменти от чужди животи сме присъствали? Били ли сме част от живота на някого,когато мечтата му се е сбъднала? Или сме били там, когато мечтата му е умряла? Продължили ли сме да се опитваме да влезем в живота на някого, сякаш е било писано, да сме там? Или снимката ни е изненадала?Помислете си, може да сте голяма част от живота на някого, а дори да не знаете това."


Браво.



"Ние сме поколнието Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия. Нашата велика война е духовната. Нашата голяма депресия е нашият живот. Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди.Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това. И това страшно много ни вбесява."

Това е страхотно. Поклон. Твое ли е?

ShtrudeL
02-26-2010, 20:00
"Ние сме поколнието Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия. Нашата велика война е духовната. Нашата голяма депресия е нашият живот. Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди.Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това. И това страшно много ни вбесява."

Това е страхотно. Поклон. Твое ли е?

Боен клуб <3 Гледай и филма. Книгата е невероятна <3

xoxi
02-27-2010, 10:12
ANTIHUMAN, всички цитати са немерени в интернет. Мои мисли не записвам тук ;)

psych0
02-28-2010, 11:49
"Стрелките на часовника неумолимо се въртят и накрая остават само надгробните паметници,които с течение на времето рухват и надписите им изчезват.Дори морските костенурки и гигантските секвои умират някой ден"

"Истинските неща се виждат със сърцето,а не с очите"

" Моите мечти нямат граници-аз винаги искам невъзможното"

"Който вярва,че се е провалил,винаги ще се проваля.Който е решил че не може да бъде различен,ще бъде погубен от рутината"

bog4eto
02-28-2010, 12:07
Имаше някакъв цитат от рода на "двама души никога не се обичат по едно и също време" и май го гледах някъде във форума..ако някой се сеща,да сподели :-o


"Не може точно да се определи моментът,в който се поражда приятелството.Както,когато пълниш капка по капка някакъв съд с вода,най-сетне идва една капка,която го препълва,така и в поредицата от прояви на приятелството идва една,която грабва сърцето ти."

"Хората не стават по-добри,те стават просто по-умни.Когато станеш по-умен не спираш да късаш крилцата на мухите,просто си измисляш по-добра причина ,за да го правиш"

"Може би прекалената обич също е риск"

psych0
02-28-2010, 12:53
"Когато често се срещаме с дадени хора,те стават част от живота ни.И като станат част от живата ни,започват да се опитват да го променят.И се сърдят,когато не правим това,което те изискват от нас.понеже всеки си мисли,че знае как другия трябва да живее живота си."-Паулу Коелю,"Алхимикът"

„Героите трябва да умират. Ако останат живи, те стават най-скучните хора на света.“

"На този свят няма нито щастие, нито нещастие, има само сравняване между едно състояние и друго. Нищо повече. Само който е изпитал безгранична злочестина, може да изпита безгранично щастие. Човек трябва да е пожелал да умре, за да разбере колко хубав е животът."

xoxi
03-13-2010, 17:48
Това са почти всички цитати от книгата "Дългата разходка" на Стивън Кинг. Не знам за вас, но на мен ми харесват..



"За мен Вселената беше лишена от Живот. от Смисъл, от Воля, дори от Враждебност; тя беше като огромна, безчувствена и безразлична Парна машина, която изпълнява своя безкраен и вечно повтарящ се ритуал.
О, ти огромна, мрачна и самотна Голгота, Мелница на Смъртта! Защо Животът ти е гръб обърнал? Не е ли това на Дявола работа, или пък Дяволът ще да е твоят Господ Бог?" - Томас Керлайл


"Бих препоръчал на всички американци да се разхождат колкото се може по-често. Разходката е не само здраве, тя е и забавление." - Джон Ф. Кенеди (1962)


"Помпата не щеше да припали, вандали бяха ръчката прибрали" - Боб Дилън


"Който познае тайната думичка, печели сто долара. Е, Джордж, кои са първите? Джордж? Къде си, Джордж?" - Гручо Маркс ~ Залагай живота си ~


"Ето, че получи парите си, Елен, и можеш да правиш каквото си поискаш с тях. Освен яко, разбира се, не би искала да ги смениш за онова, което се крие зад завесата" - Монти Хол ~ Да сключим сделка ~


"Най-вълнуваща ще е онази телевизионна игра, в която загубилият губи живота си" - Чък Барис ~ Създател на телевизионни игри, автор и водещ на програмата "Гонг Шоу" ~


"Ти не ми каза истината и затова ще трябва да си понесеш последствията" - Боб Бейкър ~ За истината и последствията ~


"Обичам да си мисля, че не съм като другите. Хората, с които се срещам, може би ме смятат за шизофреник само защото съм съвсем различен в живота, отколкото пред камерите.." - Николас Парсънс ~ Продажба на века (Британска версия) ~


"Много добре, Нортуестърн, а сега идва ред на най-трудния въпрос, който носи десет точки" - Алън Лудън ~ Колежанска викторина ~


"Напред зaдници! Да не искате да живеете вечно?" - Неизвестен сержант от Първата световна война


"Пет пари не давам дали печелите, или губите, стига да продължавате да печелите" - Винс Ломбарди

crazy_style
03-13-2010, 21:39
Умът може да бъде зъл, без да бъде ненормален.

From all the things i've lost
i miss my mind the most.

Страхът е рожба на въображението. Той е наказание и награда за всеки с богато въображение. Томас Харис ( "Червения дракон" )


When you lose small mind, you free your life...

xoxi
03-27-2010, 14:22
“Това, което човек би направил за своя брат по плът, който му е по скъп от самия него, е мерилото за онова, което дължи на всеки, който споделя с него единия живот.” - Ани Безант


“Да корим и да презираме душите-зародиши или душите-деца край нас, за дето не са се развили до нивото, до което сме достигнали ние, е все едно да корим и да презираме семето, за дето още не е цвете, пъпката – че още не е плод, младенецът – че още не е мъж.” - Ани Безънт

“Невежият счита, че силите на пространството стоят извън неговата царствена личност. Той се надява, че заедно с тялото, ще се разруши и цялото му същество. Но кристалът на невежеството е неразрушим, докато знанието на духа не разложи мъртвата му тъкан.” - Агни Йога

“Ако погледнем на въпроса от най-строго научна гледна точка, допускането, че сред милиарди светове разпръснати сред безкрайното простра-нство може да няма разум толкова по-велик от човешкия, колкото човешкият е по-велик от хлебарката; че няма същество, надарено със силата да влияе над хода на Природата, толкова по-велика от човешката, колкото човешката е по-велика от тази на една змия, такова допускане ми се струва не само неоснователно, но направо нагло. Дори без да се излиза от аналогията с това, което ни е познато, е лесно да се засели космоса със същества в една изкачваща се скала, докато стигнем на практика нещо неотличимо от всемогъщество, вездесъщност и всеведение.” - Томас Хъксли

“Всяко новородено същество наистина идва свежо и жизнерадостно в новото съществувание и му се радва като на щедър дар: но… За неговото свежо съществувание е заплатено от… едно износено съществувание, което умира, то обаче съдържа неразрушимото семе, което е покарало в това ново съществувание: те са едно съществувание. Да се покаже моста между двете – това несъмнено би било отговор на великата загадка.” - Артур Шопенхауер

“Твърде много се съмнявам дали някой от нас има и най-малката представа какво се има предвид под реалност на съществуването на каквото и да било друго, освен нашето собствено его.” - А. Деингтън

Madeyed
03-29-2010, 10:59
"Мойсей:Законът е всичко!
Христос:;Любовта е всичко!
Маркс:Парите са всичко!
Фройд:Сексът е всичко!
Айнщайн:Всичко е относително... "

8-) Ама не знам дали е за тук... 8-)

rockchiqmorbidheart
04-12-2010, 15:00
"Ай вземи си един презерватив за 20 ст. и си е*и майката проста!!!"
"Светът е много по хубав когато разбереш дали си иглата или игленика"
"Совалка с ремарке!!!"
"Височината ha и страната AB , която ... c" 8) :D 8-)

December
04-16-2010, 12:53
Тези ги прочетох преди малко и ми харесаха
"В известен смисъл да се самоубиеш е както в мелодрамата — да се разкриеш. Това означава да признаеш, че си надмогнат от живота, че не го разбираш." - "Митът за Сизиф", Албер Камю

„Как можем да знаем какво е смъртта, когато не знаем още какво е животът.“ - Конфуций

"Познаеш ли себе си докрай - значи да умреш." - А.Камю

"Може би е по-добре, че хората наскърбяват: поне избавят другите от нещастието да ги обичат..." - Достоевски

4y4u_g
04-21-2010, 05:24
No matter where you are in the world,the moon is never bigger than your thumb. :)

Manstein
04-21-2010, 13:21
"Колкото по-голяма е една лъжа, толкова по-лесно ще и повярват."
Адолф Хитлер

"Никой не пита победителя дали е говорил истината, или не."
Адолф Хитлер

"Никога не пиши едно нещо, когато можеш само да го кажеш!"
Адолф Хитлер

rauwkost
04-21-2010, 16:50
"Dogs never bite me. Just humans." Marilyn Monroe

xoxi
04-21-2010, 18:12
No matter where you are in the world,the moon is never bigger than your thumb. :)

Това от филма "Dear John" ли е ?
Аз там го бях чувала :)

4y4u_g
04-22-2010, 15:36
No matter where you are in the world,the moon is never bigger than your thumb. :)

Това от филма "Dear John" ли е ?
Аз там го бях чувала :)
Дам от там е.Много хубав филм... :)

SoulStone
04-22-2010, 22:43
Ева към Бог :"скучно ми е сама в райската градина"
Бог:"добре ще ти пратя едно изключително арогантно съществонаречено мъж"
Ева :"няма значение"
Бог:" има обаче едно условие , да го накараш да си мисли че той е е бил пръв и това ще си остане таина между жени "

iveetyy
04-22-2010, 23:14
Животът не се ръководи от волята или намеренията. Животът е нерви, фибри и бавно изграждани клетки, в които зреят мисли и се раждат поривите на страстта. Чувстваш се сигурен в себе си. Мислиш се за силен. Но цветът на един предмет в някоя стая или утринното небе; обичан някога парфюм, който събужда смътни спомени; стих от забравена поема, която отново прочиташ; фраза от пиеса, която отдавна си престанал да свириш - това са нещата, от които зависи животът ни, уверявам те, Дориан. Браунинг го е написал някъде. Ние не владеем чувствата си. Има мигове, когато внезапно облъхналият ме аромат на бял люляк ме кара да изживявам отново някой от трепетните месеци в моя живот. :smt007

quexxe
04-23-2010, 08:43
Човекът е най-самотното същество на Земята.

4y4u_g
06-11-2010, 12:44
I am free of all prejudice. I hate everyone equally. W. C. Fields

bog4eto
06-11-2010, 13:13
"Mислите му бяха освободени от страх и човещина.Той беше свободен човек." от "Мълчанието на агнетата" е !

ANTIHUMAN
06-21-2010, 23:53
,,Да обичаш някого до лудост, означава да не цениш себе си. Да обичаш някого само защото той те обича, означава да мъчиш себе си. Да обичаш някого и да не пускаш той да си иде, а да знаеш, че не те обича, означава, да си егоист. Но и двамата, ако се обичате, трябва да се примирите, че скоро време, единия от вас ще си тръгне с насълзени очи.Колко по-лошо е да си помислите, че може да сте заедно и между вас да има само уважение, без спомен, че някога ви е свързвала само и единствено любовта.’’ - Неизвестен автор.

SpiritInBlack
06-25-2010, 11:19
Не ме е страх от високи разходи , а от ниски приходи - Рокфелер.

sweetpunk
06-27-2010, 20:51
"I'm the world's best predator, aren't I? Everything about me invites you in - my voice, my face even my smell!" - Twilight

"Before you my life was like a moonless night. Very dark, but there were stars - points of light and reason"- Edward Cullen

"Кое е по - хубаво от едно бурканче с мед - две бурканчета с мед" - Мечо Пух

"Кретенията не се учи в училище, няма обяснение, защо я има! Има само един факт, тя съществува, за да могат такива като вас да се опитват да приличат на такива като мен" - АЗ :oops: :D

December
06-28-2010, 10:05
Ева към Бог :"скучно ми е сама в райската градина"
Бог:"добре ще ти пратя едно изключително арогантно съществонаречено мъж"
Ева :"няма значение"
Бог:" има обаче едно условие , да го накараш да си мисли че той е е бил пръв и това ще си остане таина между жени "Aхх това е мноого яко 8-)

И един от любимите ми цитати.Наистина мноого ми харесва <33
"Nothing of me is original. I am the combined effort of everybody I've ever known." Invisible Monsters, Chuck Palahniuk...

isinkaa
07-01-2010, 21:02
Ако животът беше лесен,нямаше да започва с плач :( !

ShtrudeL
07-01-2010, 21:12
И един от любимите ми цитати.Наистина мноого ми харесва <33
"Nothing of me is original. I am the combined effort of everybody I've ever known." Invisible Monsters, Chuck Palahniuk...


Чък! Има ли я на български?

December
07-02-2010, 20:15
И един от любимите ми цитати.Наистина мноого ми харесва <33
"Nothing of me is original. I am the combined effort of everybody I've ever known." Invisible Monsters, Chuck Palahniuk...


Чък! Има ли я на български?Няма я за съжаление :( Този цитат го намерих преди месеци в един tumblr и веднага много го харесах <33 Потърсих книгата,видях и други уникални цитати от нея и останах много тъжна,когато видях,че няма издадена в България.А и книгата по резюмето изглежда страшно интересна.За някаква от модният бизнес,която претърпява катастрофа.Остава обезобразена и без красивото й лице никой не я иска.И така - Невидими чудовища.Тя блуждае самотна по Ню Йорксите улици...Четох интересни коментари и разкази за книгата - Чък бил в онези перални(по филмите дето ги дават) и имало само модни списания(Вог,Гламър).Той ги прилистил и му станало интересно да напише книга за фалшивият живот в модният бранш.
Много искам да я прочета.Но излиза към 65 лева с доставката защото е от САЩ...дано да я намеря някъде в интернет и да си я принтирам.

agavrailov
05-20-2014, 13:18
“Възможностите идват, когато сме подготвени за тях!” - Проф. Антоанета Василева (http://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D 0%B0_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0 %B0)

Психея
05-20-2014, 13:47
"Умът е място в себе си и в себе си той може от Ада да направи Рай или от Рая-Ад" Милтън "Изгубеният Рай"

"За миг съдбата ще те приласкае,
и с думи ласкави ще те обае,
ще се покаже благосклонна тя,
към теб ще бъде щедра в любовта,
и ти, щастлив, повярвал на лъжите ще тичаш след миража на мечтите,
но тъй ще те измами някой ден,
че в миг ще се огледаш изумен..." Фирдоуси "Шах-наме"

anonymous908491
05-22-2014, 21:27
http://www.img-share.eu/f/images/4/2014-05-23_00085528oUXro.jpg (http://www.img-share.eu/main/image_view/2014-05-23_00085528oUXro.jpg.htm)

SwagGirll2002
07-05-2015, 22:40
,,Старче,нямаш право на избор дали да бъдеш наранен - сам можеш да избереш единствено кой да те нарани"
- Джон Грийн;Вината в нашите звезди

,,Ако не мога да склоня небето ще вдигна Ада!"
-Касандра Клеър;Реликвите на смъртните

,,В мрака няма нищо страшно ,веднъж изправиш ли се срещу него"
- Л.Дж.Смит;Тайният кръг

SwagGirll2002
07-05-2015, 22:41
http://www.img-share.eu/f/images/4/2014-05-23_00085528oUXro.jpg (http://www.img-share.eu/main/image_view/2014-05-23_00085528oUXro.jpg.htm)

Аниме?

ДОТА
07-06-2015, 11:36
Аниме?

Не, документален филм за рисуваните същества.

espada
07-06-2015, 15:11
The key to immortality is first living a life worth remembering.

A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer.

- Bruce Lee

https://survivalbros.files.wordpress.com/2013/03/20130327-210756.jpg?w=614

jghgh
07-07-2015, 08:15
"Приятел е човек който обичаш, независимо дали харесваш или не." - "Повече от човешки", Теодор Стърджън

you against me
07-07-2015, 08:46
Казват, че имало два вида хора. Когато получат, напълнена до половината чаша, едните казват : " Тази чаша е наполовина пълна". Другите пък отбелязват: " Тази чаша е наполовина празна".
Светът обаче принадлежи на онези, които щом зърнат такава чаша, се разгорещяват: " Каква е тази чаша, а? Питам ви- каква е тази чаша?! Значи, това е моята чаша, а? Няма да стане! Моята беше пълна до горе! И доста по голяма."
В отсрещният край на барплота светът е пълен с хора от другия вид, чиято чаша е пукната или разлята нарочно( обикновено от хора, които настояват за по- голяма чаша), или пък изобщо нямат чаша, защото все не успяват да привлекат вниманието на бармана.

Из " Истината " Тери Пратчет

Dwyd96
07-09-2015, 20:15
„Никога не забравяй какъв си всъщност, защото остатъка от света също няма да го направи. Направи същността си своя сила. Така тя никога няма да се окаже твоя слабост. Защитавай се с това, което си и то никога няма да бъде използвано за да те нарани.“
"Песен за огън и лед" дж. Мартин

jghgh
07-31-2015, 08:23
"When another person makes you suffer, it is because he suffers deeply within himself, and his suffering is spilling over. He does not need punishment; he needs help. That’s the message he is sending."

Thich Nhat Hanh

inewton
07-31-2015, 09:44
"Крачката между желанието към доброто и желанието към злото е много малка, защото винаги става дума за насочване на една и съща воля."

"Името на розата"

defender
07-31-2015, 14:59
12. Говорете и постъпвайте като човеци, които ще бъдете съдени по закона на свободата.
13. Защото съдът ще бъде безмилостен за оногова, който не е показал милост.
(Иаков 2)

inewton
08-01-2015, 17:54
"Животът ми беше изпълнен с горчивина. Да погледнеш часовника и да знаеш, че следващият час ще бъде като предишния, че утрешният ден ще е също толкова празен като днешния. Но един светъл лъч с образа на жена вчера ме извади от летаргията. Този лъч беше ти, ти озари с красотата си онзи скромен ресторант. Минутите ми се сториха часове докато събирах смелост да те заговоря. Не успях. Ние мъжете се чувстваме нищожни пред една богиня, но случайността отреди да стана свидетел на богохулство пред твоя олтар. Един мъж, който не знаеше, че дължим уважение на божествата открадна чантата ти. Не можех да позволя подобна низост да помрачи усмивката ти, така че събрах смелостта, която ми липсваше за да те заговоря и тръгнах след жестокя престъпник. Няма да разказвам как успях да върна това, което ти принадлежи, защото красотата не бива да се помрачава с мерзостта на простосмъртните. Така че ти връщам чантата тайно, защото нито нощта, нито утринта на новия ден успяха да ми вдъхнат нужната смелост за да застана пред твоята ослепителна красота"

"Монологът на Фермин Трухийо"- "Новите съседи", сезон 8, епизод 12

Smith_6
08-01-2015, 18:08
"Look into his eyes and tell yourself he's just a man. Tell yourself he can't know the things he says he does. He can't know your fears. But he has Alfred. He has your friend. And his eyes... you have studied the human eye. There are six eye movements that reveal motive, then fifteen variatons of each one. On everyone else you face--even the most hardened criminals--the pupils contract or expand depending on emotion. Hapiness, laughter, affection. The pupils open. Fear, anger, hatred, the pupils close. But not his. His pupils stay fixed, tiny points of blackness, the eyes of someone who hates everything, everyone. Eyes that let in no light, that see through the darkness, stare into you, each pupil a tiny black pearl fixed in space. A bullet coming at you. Eyes that say he's more than a man, eyes that say he knows you. No... you know what he is. Tell yourelf the truth. He's just a man who fell into a vat of chemical waste. He''s just a man... like you, made of bone and tissue and blood."
-Batman describes the Joker (Batman #15 Dec 2012)

Liora
08-02-2015, 12:15
http://m.c.lnkd.licdn.com/mpr/mpr/p/1/005/079/236/09fc96c.jpg

jghgh
08-10-2015, 15:01
“I stopped explaining myself when I realized people only understand from their level of perception.”

Corb1225
08-10-2015, 15:25
"If a man is offered a fact which goes against his instincts, he will scrutinize it closely, and unless the evidence is overwhelming, he will refuse to believe it. If, on the other hand, he is offered something which affords a reason for acting in accordance to his instincts, he will accept it even on the slightest evidence. The origin of myths is explained in this way."

pandabear
08-10-2015, 22:05
"There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."

jghgh
08-28-2015, 18:25
“What I want is to be needed. What I need is to be indispensable to somebody. Who I need is somebody that will eat up all my free time, my ego, my attention. Somebody addicted to me. A mutual addiction.”

― Chuck Palahniuk, Choke

jghgh
08-29-2015, 19:14
The beginning of love is to let those we love be perfectly themselves, and not to twist them to fit our own image. Otherwise we love only the reflection of ourselves we find in them. — Thomas Merton

Klaudia11
08-29-2015, 21:44
"Не си губи времето да обясняваш.Хората чуват само това, което искат да чуят"

-Паулу Коелю

"Ти каза, че обичаш дъжда, но когато заваля, разтвори чадъра си.
Ти каза, че обичаш слънцето, но ме отведе на сянка, когато то изгря.
Ти каза, че обичаш вятъра, но затвори прозореца, когато задуха.
Сега ме е страх. Каза, че обичаш и мен."

-Тук не знам кой е авторът.

"Аз съм егоистична, нетърпелива и малко несигурна. Често избухвам, изпадам извън нерви и не мога да се контрулирам. Но ако не можеш да изтърпиш лошата ми страна, то тогава ти в никакъв случай не заслужаваш и най-добрата ми "

-Мерилин Монро

you against me
08-30-2015, 12:19
Какво чувство изпитваш, когато се отдалечаваш с кола от свои хора и ги гледаш как се смаляват в прерията зад теб, докато черните точици, в които са се превърнали, съвсем се стопят? Изпитваш чувство за безкрая на света, издигнал свод над теб, и чувство за раздяла. Но ние едва чакахме да започнем следващата луда авантюра под небето. — Втора част, глава 8

It's good-bye. But we lean forward to the next crazy venture beneath the skies.


Джак Керуак Из " По пътя"

Supermassive____
08-30-2015, 15:50
"На този свят нищо не е сигурно, освен смъртта и данъците."
"По-добре да умреш в името на нещо, отколкото да няма в името на какво да живееш."

victoria99
09-01-2015, 23:15
"На този свят нищо не е сигурно, освен смъртта и данъците."

Жалко, че тук няма Like, иначе това щях да го Like-на.

jghgh
09-06-2015, 16:51
поствам един изключително банален цитат, но е як:
( 8-) )

"Вече нямам търпение за определени неща – не защото съм станал арогантен, а просто защото достигнах една точка в живота си, в която не искам да губя повече време за неща, които не харесвам или ме нараняват.
Нямам търпение за цинизма, прекалената критика и всякаквите там изисквания.
Изгубих желание да угаждам на хората, които не ме харесват, да обичам онези, които не ме обичат и да се усмихвам на онези, които отказват да ми подарят и една усмивка.
Вече не отделям и една минута на хората, които лъжат или искат да манипулират.
Реших повече да не съществувам съвместно с претенцията, лицемерието, нечестността и евтиното ласкателство.
Не толерирам избирателната ерудиция, нито академичната арогантност.
Не мога да се нагодя и към популярното клюкарстване.
Мразя конфликтите и сравненията. Вярвам в един свят на различия и затова избягвам хората със закостенял и лишен от гъвкавост характер.
В приятелството не харесвам липсата на лоялност и предателството.
Не се разбирам с хората, които не знаят как да направят един комплимент или да ти кажат една окуражителна дума.
Преувеличенията ме отегчават и ми е трудно да приема хората, които не харесват животните.
И накрая нямам никакво търпение за хората, които не заслужават да ги търпя!"


~Хосе Микард Теиксейра

ani_banani
01-28-2016, 13:11
"Искам да ме изслушваш, без да ме съдиш. Искам мнението ти, не съвет.
Искам да ми вярваш, без да изискваш. Искам помощта ти, но не и да решаваш вместо мен.
Искам грижите ти, но не и да ме обезличаваш. Искам да ме гледаш, без да проектираш твоите неща у мен.
Искам прегръдката ти да не ме задушава. Искам да ме окуражаваш, без да ме насилваш.
Искам да ме подкрепяш, без да се нагърбваш с мен. Искам да ме защитаваш без лъжи.
Искам да си близо, без да ме завземаш.
Искам да познаваш моите черти, които най-силно те отвращават. Искам да ги приемеш, без да се опитваш да ги промениш.
Искам да знаеш… че днес можеш да разчиташ на мен… Безусловно."

Из книгата "Писма до Клаудия", 1989

inewton
09-13-2016, 18:36
"Ако не мога да съм с когото искам, няма смисъл да съм с друг."

smilegirl12
09-13-2016, 18:43
"Когато те видях аз се влюбих, а ти се усмихна, защото знаеше.."
- Уилям Шекспир

MoonWatcher
09-16-2016, 06:25
"Смъртта е толкова сигурна в победата си, че ни дава цял живот преднина."
- Неизвестен

"Светът определено е комичен, но шегата обичайно е за сметка на човечеството."
- Х.Ф. Лъвкрафт

nanonini
09-16-2016, 10:45
На скоро попаднах на ето тази мисъл :)
"Срещата с един човек може да трае само миг, но този миг може да помниш цял живот."

haritov
09-16-2016, 18:35
хвърли войниците си в ситуация без изход и ще се бият вместо да бягат

HardJ
09-18-2016, 18:11
The perfect blossom is a rare thing. You could spend your life looking for one, and it would not be a wasted life.
- Katsumoto

killemall_2002
09-18-2016, 18:18
Life is not about how hard of a hit you can take
It is about how many you can take , and still keep moving forward