PDA

View Full Version : Захранване-проблем



tonie__
09-25-2009, 17:40
Полудях вече с тоя компютър :x Бучеше пред 2 седмици,отварях,чистих вентилатора на видео картата,спря.Минаха няколко дни,пак бучи,пак разглобявах,тоя пък чистих вентилатора на захранването,млъкна.Бях си оставила Айпода да се зарежда и компютъра цяла вечер беше пуснат и тая сутрин в 5 бученето ме събуди :x Сега не бучи,ама одеве... :booooomb:
Въпроса ми е дали бучи,защото вече е за смяна или проблема е друг?
*Досега отлагах да си купя ново,ама май ще се наложи :x

ivanstef
09-25-2009, 17:54
Полудях вече с тоя компютър :x Бучеше пред 2 седмици,отварях,чистих вентилатора на видео картата,спря.Минаха няколко дни,пак бучи,пак разглобявах,тоя пък чистих вентилатора на захранването,млъкна.Бях си оставила Айпода да се зарежда и компютъра цяла вечер беше пуснат и тая сутрин в 5 бученето ме събуди :x Сега не бучи,ама одеве... :booooomb:
Въпроса ми е дали бучи,защото вече е за смяна или проблема е друг?
*Досега отлагах да си купя ново,ама май ще се наложи :x

Нищо не ти пречи за 20 лева да си вземеш 3-те вентилатора и да ги смениш. Ако захранването ти е по-старо и е със запояване може да помолиш баща ти или някой приятел да ти го направи.

tonie__
09-25-2009, 17:58
мен определено не ми е проблем за 20 лева,идеята ми беше,че проблема би трябвало да е в това,не в нещо друго.приятеля ми утре ще ми донесе неговото старо да видим как ще е :) иначе баща ми е много стриктен като стане въпрос за части за компютъра,но няма никакво време да обикаля да купува :(

ivanstef
09-25-2009, 18:13
Във всеки магазин за компютри продават. Трябва да съобразиш размера. Вземи ди за процесора, видеото и захранването. 8)

tonie__
09-25-2009, 18:29
мм мерси,ще видя утре с другото захранване какво ще стане и ще пообиколя малко :)

ivanstef
09-25-2009, 19:00
мм мерси,ще видя утре с другото захранване какво ще стане и ще пообиколя малко :)

Нямаш проблеми 8)

Jesus
09-25-2009, 19:09
Тонче, защо не пробваш да ги смажеш и след това, ако не ти хареса, да ги сменяш ? Ако взимаш ново захранване препоръчвам да дадеш 20-30 лв повече за марково но поне ще знаеш че шанса да се прецака е по-малък :)

tonie__
09-25-2009, 19:39
аз това казах,че баша ми много държи на качествени части и 100% ще е някакво хубаво,ама няма време никакво и почти по цял ден не е в Плд :? утре ще го видим на мъжо захранването и ако стане,ще съм си с него докато си купя :)

а дтуг въпрос сега се сетих 8-) : сложих си още един харддиск,само че като пуснах компютъра и ми показва,че не може да разчете или нещо от сорта.мисля си,че кабела ми просто е къс и се измъква.от това ли е?

Burn94
09-25-2009, 19:58
Защо не пробваш да го сложиш на друг вход :) те са 4 вярвам че не си ги заела и 4-тe :D

doomkillerr
09-25-2009, 20:48
а дтуг въпрос сега се сетих 8-) : сложих си още един харддиск,само че като пуснах компютъра и ми показва,че не може да разчете или нещо от сорта.мисля си,че кабела ми просто е къс и се измъква.от това ли е?

Ако свързваш новия хард на един и същи информационен кабел, на който има и друго устройство (първия хард или CD/DVD) трябва да преместих "джъмпера" на втория хард на позиция "slave" 8)

beretta92sd
09-25-2009, 21:07
Другото захранване ако е някой много старо може и да не може да подкара твоя комп , смисал може да не може да го захрани ако е по малко ватове от твойто сегашното.
Сменяш перките и си готова.

rosenhristev
09-26-2009, 14:10
въобще не се занимавай с глупости да сменяш вентилатори те се сменят когато изгорят... бучи ли ти вентилатора се почиства и от единия край има дупка а над нея лепенка най-често слагат та махаш лепенката и слагаш на вентилатора машинно масло след което трябва да го раздвижиш до такава степен че като духнеш и да се завърта лесно .... и ще спре да бучи

ivanstef
09-26-2009, 16:35
въобще не се занимавай с глупости да сменяш вентилатори те се сменят когато изгорят... бучи ли ти вентилатора се почиства и от единия край има дупка а над нея лепенка най-често слагат та махаш лепенката и слагаш на вентилатора машинно масло след което трябва да го раздвижиш до такава степен че като духнеш и да се завърта лесно .... и ще спре да бучи

Въобще не съм съгласен. Те като работя и ball-овете се прецакват рано или късно.

НЯМА НИЩО ВЕЧНО!!!

lubo111
09-26-2009, 18:13
да ти кажа и моя така правеше и брат ми извади единия който е сигорно струва окло 5 лева :D махна лепенката смаза го раздвижи го и сега си е тих :) :grin: така че и това е идея а ако не искаш съвсем тих вентилатор си купи нов който да не се чува (мисля че няма такъв :D )

doomkillerr
09-26-2009, 19:15
да ти кажа и моя така правеше и брат ми извади единия който е сигорно струва окло 5 лева :D махна лепенката смаза го раздвижи го и сега си е тих :) :grin: така че и това е идея а ако не искаш съвсем тих вентилатор си купи нов който да не се чува (мисля че няма такъв :D )

Смазването на вентилаторите е временно решение и трябва да се прави поне 1-2 пъти годишно и то качествено смазване с течна и твърда смазка (ако не е качествено се прави 3-4 пъти или всеки месец)! Понякога това не си заслужава, в случаите когато нов вентилатор струва от порядъка 5-10 лв. и издържа 2-години преди да почне да се чува "виене" от него... 8)

MakeMeLaugh
09-26-2009, 20:22
Винаги след почистване си бучи отново.
Лагерите вече не се движат по утъпканите пътечки с прахта, а започват на хлопат и да си дълбаят нови.
Смажи ги.
Но най-добре една нова перка - 10 лв има-няма.

mgxpower
09-27-2009, 01:04
Как при мен не е имало виене кво правите вие?!