PDA

View Full Version : Разделно хранене



sladi4ka_qni4ka
09-26-2009, 15:14
офф .. хора може да има холяда теми за разделното хранене .. но ако ми намерите примерно меню за седмица примерно ... много 6те ви оби4ам :-) ...
мисля да се храня така .. но просто о6те не мога да вклю4а с какво да се храня .. а по - лесно 6те ми е ако знам за закуска кфо да ям .. за обяд ,за ве4еря и така ...
мерси предварително ... :-) :-)

POLLINA
09-26-2009, 15:20
аз те съветвам просто да избягваш пърженото,мазното,сладкото ,газирано и т.н
храни се с зеленчуци,плодове,печено,в рено,яйца и такива работи.
аз се храня така най-много от време на време да хапна малко шоколад :D
замених захарта в кафето с мед, олиото със зехтин, хляб почти не ям ,но ако ям той е пълнозърнест и така:)
няма смиъл да гладуваш, просто се храни здравослобно.
аа и другото,което е -избягвам да се храня след 7 часа.
:)

sladi4ka_qni4ka
09-26-2009, 15:23
ами тея вси4ки не6та .. които ги изброи ги спазвам .. газирано не пия от година и половина.. ( и въоб6те не ме изку6ава).. ям само пълнозърнест хляб е много рядко бял .... ,не ям след 17:00 - 18:00 .. пържено много рядко... сладко .. мм по 4есто хах
но искам да опитам и с разделното хранене .. нали е здравословен на4ин на живот и не вреди .. с него не гладува6 ... :)

POLLINA
09-26-2009, 15:31
ами да , така е :)
нека тогава някои по-запознат
ти обесни :D

Boot
09-26-2009, 16:08
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21
ето тук пише кое с какво може да се комбинира

mel4ety
09-26-2009, 18:37
другото нещо в разделното хранене е, че не трябва да се пият никакви течности по време на хранене.Плодовете се ядат 30 мин преди и 3 часа след основно хранене.Течностите се пият 30 мин преди или след основно хранене. Извън разделното хранене е важно да се каже, че трябва да се приема много минерална вода-около 2 литра на ден.Отбягвай честата консумация на сирене.Яж повече плодове и зеленчуци, не яж джънк фууд, не яж когато си сита и не чувстваш глад и такам .. :)Движи се повече, замести олиото със зехтин, млечния с натурален шоколад, захарта с мед. Пий зелен чай вместо кафе. И сметаната гледай да я отбягваш, кренвиршите, луканките и такам :)

Mademoiselle
09-26-2009, 18:39
мисля,че не трябваше да се смесват месо и хляб,т.е. протеини и въглехидрати,примерно на обяд ядеш месо и зеленчуци,а вечер варени картофи или пълнозърнест хляб и салата... :?

Sintya
09-26-2009, 18:45
Ам редуваш си храните.
Един ден картофи, друг месо / протеини, трети белтъчини, четвърти сладко и тн.
Подобно като 90 дневната, но си ядеш по свободно.
Въпреки че е по добре да избягваш мазното и газираното както казаха по нагоре и да си ядеш нормално. Повече зеленчуци и плодове. :)

Zaharinka
09-26-2009, 18:58
Тва с водата е мн тъпо,30 минути след храна да не се пие ми ако се загуцам кво да умирам ли 8-)

bonbonche005
09-26-2009, 19:26
4555

sladi4ka_qni4ka
09-27-2009, 09:43
bonbonche005 браво на тебе ... и аз го запо4вам зна4и :) :grin:

а ти примерно какво яде6 за закуска ... 6тото сега когато съм на у4или6те все ям солети или някакви бисквитки ... те стават ли за раздлено хранене хаха :) ..
.. то трябва меню да си съставя .. ама ми е трудно .. все о6те не знам напълно вси4ки не6та за РХ :)

taNcheto93
09-27-2009, 13:39
Повечето неща ги казаха момичетата, но и аз ще допълня. Хубаво е м/у 3те основни хранения да хапваш плодове(2-3 часа преди или след ядене). Не бива да се лишаваш от ВХ/Б/М. ВХ се приемат само до 16 ч. Вечеря до 18-19 ч. Изключваш напълно газираното, пърженото, чипсове и т.н., вместо вафли и бисквити можеш да хапнеш малко чист шоколад. Картофи и ориз не се комбинират с месо, трябва да ги ядеш само по отделно. По-малко сол, за да не се задържат течности в организма ти, Повече вода(30 мин. преди или след, но не и по време на хранене). Аз така за 2 месеца свалих около 10 кг, без гладуване. Ако комбинираш със спорт ще имаш много бързи резултати :-) .

Doubt
09-27-2009, 13:44
другото нещо в разделното хранене е, че не трябва да се пият никакви течности по време на хранене.Плодовете се ядат 30 мин преди и 3 часа след основно хранене.Течностите се пият 30 мин преди или след основно хранене. Извън разделното хранене е важно да се каже, че трябва да се приема много минерална вода-около 2 литра на ден.Отбягвай честата консумация на сирене.Яж повече плодове и зеленчуци, не яж джънк фууд, не яж когато си сита и не чувстваш глад и такам .. :)Движи се повече, замести олиото със зехтин, млечния с натурален шоколад, захарта с мед. Пий зелен чай вместо кафе. И сметаната гледай да я отбягваш, кренвиршите, луканките и такам :)

За течностите не си права. Може да пиеш по време на хранене, но не и плодови сокове. А за плодовете 20 мин преди хранене и 4 часа след хранене може. Хубаво е до 12 часа на обяд да се ядат само плодове и сурови ядки, аз така правя.

sl0w
09-27-2009, 13:46
другото нещо в разделното хранене е, че не трябва да се пият никакви течности по време на хранене.Плодовете се ядат 30 мин преди и 3 часа след основно хранене.Течностите се пият 30 мин преди или след основно хранене. Извън разделното хранене е важно да се каже, че трябва да се приема много минерална вода-около 2 литра на ден.Отбягвай честата консумация на сирене.Яж повече плодове и зеленчуци, не яж джънк фууд, не яж когато си сита и не чувстваш глад и такам .. :)Движи се повече, замести олиото със зехтин, млечния с натурален шоколад, захарта с мед. Пий зелен чай вместо кафе. И сметаната гледай да я отбягваш, кренвиршите, луканките и такам :)

За течностите не си права. Може да пиеш по време на хранене, но не и плодови сокове. А за плодовете 20 мин преди хранене и 4 часа след хранене може. Хубаво е до 12 часа на обяд да се ядат само плодове и сурови ядки, аз така правя.

И ако преспиваш обяда за 1 месец си -10кг :-P

bonbonche005
09-27-2009, 14:11
bonbonche005 браво на тебе ... и аз го запо4вам зна4и :) :grin:

а ти примерно какво яде6 за закуска ... 6тото сега когато съм на у4или6те все ям солети или някакви бисквитки ... те стават ли за раздлено хранене хаха :) ..
.. то трябва меню да си съставя .. ама ми е трудно .. все о6те не знам напълно вси4ки не6та за РХ :)


виж сега... за закуска си вземи някакъв плод.. Аз примерно си вземам ябълка... или пък на даскало карам само на дъвки ORBIT :D ..

а солетите и бисквитите не стават!Нали все пак е ХЛЯБ ! ;)

на обед може да ядеш саламче.или кремвирш с една-две филийки ръжено-пшеничен хляб.(аз сега такъв ям и нищо не ми става) ... а примерно лятото, сутринта нищо не съм яла за закуска,защото спах до 12:00 на обяд :D .. а за обед си правя хапки - нарязан кремвирш,върху колелцето от кремвирша квадратче кашкавалче и отгоре краставичка :D.. и ако ми се яде плод - 2 ЧАСА СЛЕД ЯДЕНЕ ! Винаги така трябва да се яде плодът.. а докато мине това време може да си похапваш пуканки,тиквени семки,фъстъци ( НЕ бирени фъстъци).



А това че от кремвиршите се пълнеело.. ала бала.. когато съм си била на диета ( разделно хранене) винаги съм си яла,и нищо не ми е ставало! Въобще не се пълнее ,само да ви кажа !


И ако на някой му се прияде сладко - Има диабетични шоколади ... аз си бях вземала един да опитам.Е няма вкус като истинските шоколади , но все е нещо ! И те могат да се ядат от хора диабедици и с надномрмено тегло или тези които искат да отслабнат !

taNcheto93
09-27-2009, 14:14
А това че от кремвиршите се пълнеело.. ала бала.. когато съм си била на диета ( разделно хранене) винаги съм си яла,и нищо не ми е ставало! Въобще не се пълнее ,само да ви кажа ;)
От кренвиршите не се пълнее, но не ти ги препоръчвам, пълни боклуци са :?

bonbonche005
09-27-2009, 14:16
е да не са много полезни .. но като нямам възможност за по скъпи неща .. :) :D

sladi4ka_qni4ka
09-27-2009, 14:42
попринцип нали не може да се смесва месо със хляб.. поне според таблиците е така ... а ти как яде6 кренвирш с хляб?? ..
а за закуска може ли по една Активия плодова... :)

foreverr
09-27-2009, 14:58
http://www.bb-team.org/articles/999/
Прочети това, но цялото.Инаече примерно меню търсих и не намерих.Просто разбери как трябва да се храниш и сама си измисли меню...Няма нищо сложно.

mel4ety
09-27-2009, 15:14
За закуска може да пробваш мюсли с прясно мляко,виталия,активия(въпр ки, че съм чувала, че всичките съставки на активията идват от Франция на сухи прахчета и тука само ги разтварят..не знам колко е вярно, ама съм склонна да вярвам),кисело мляко с банан,чаша прясно мляко и някакъв плод-комбинирай :).
По-добре се консултирайте с диетолог преди да ограничавате яденето до прекалено малки количества или никакви такива.За да функционират органите нормално са им нужни поне 1200-1300 kcal на ден, иначе започват да се самоизяждат(не знам правилната дума ли избрах :-o ) и се стига баавно, но сигурно към анорексия..Но е важно да се закусва, доказано е, че към 90% от диетите, в които има закуска след спирането на диетата теглото се запазва поне 1 година.Но е добре ако ще пазиш някаква диета да ядеш само здравословни и важни за организма храни-риба, пилешко месо, супи, ориза не отбягвай, както и хляба-за предпочитане пълнозърнест.
А за тва съм сигурна, че всякакво пиене не би трябвало да се приема по време на хранене, защото имам книжка за разделно хранене и го знам от там.Кренвирши няма смисъл да ядеш-може да не се пълнее от тях, ама както казаха преди мен-боклуци са-яж пилешко месо, дробчета(мн са полезни за ноктите и косата ако не се лъжа), яйца.

bonbonche005
09-27-2009, 15:41
В АКТИВИЯТА ИМА ЗАХАР И ОТ НЕЯ СЕ ПЪЛНЕЕ ! ОТ ЛИЧЕН ОПИТ КАЗВАМ!


А от плодовете не може да се яде банан - това е сладък картоф ! От бананите се пълнее.! Навсякъде го казват!!

Хляба ми е черен и не съдържа брашно тип 500.. sladi4ka_qni4ka когато ходиш да си търсиш хляб гледай да не го пише това брашно тип 500 !

Ако има още въпроси пишете. :):)

Едит: Картофи и месо -НЕ
Бял хляб+ картофи + месо-НЕ НЕ НЕ
Картофи+сирене-НЕ ( сиренето е животински продукт,и колкото и да е от него пак се пълнее)
Салата+Месо (каквото и да е-салам,пържолка,кьофтенце и т.н.) - ДА
Картофи+Салата- ДА



Аз през май месец бях почнала само на салати ! :D

Правех си ги от доматче,краставица,марулка ,малко кремвиршче или саламче, царевичка слагах също.. Става много вкусно ;)

sanna
09-27-2009, 16:15
само че нали знаеш ,че от тва не се отслабва :wink:

bonbonche005
09-27-2009, 18:12
5532

taNcheto93
09-27-2009, 19:23
от кое не се отслабва ?? аз тогаз бях отслабнала с 5 кг :):) ;d
Мисля, че става въпрос за разделното хранене

terawatt
09-28-2009, 08:49
Отслабва се от гледна точка на това, че си намалила отпадъчните продукти в тялото си и проблемите, които идват от мешане на храните.

terawatt
09-28-2009, 08:51
Аз вече два месеца карам на разделно хранене ! Много е полезно и наистина не се чувства глад!
НЕ МОЖЕ ДА ЯДЕ/ПИЕ: СЛАДКО,ХЛЯБИ ДРУГИ ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ,ГАЗИРАНИ НАПИТКИ,АЛКОХОЛ И ПЪРЖЕНО !
Къде пише, че не трябва да се консумира хляб?

sladi4ka_qni4ka
09-28-2009, 10:28
хляб може да се яде .. с гъби ,зелен4уци, картофи ,масло,маслини,заленчуци богати на скорбяла ... тфа пи6е в таблицата ми ... но е хубаво да е пълнозърнест ...
примерно аз сутринта изпих една 4а6а горе6то прясно мляко .. (боли ме гърлото) .. и 30 мин след това изядох 2 филийки хляб препе4ен с масло ...
това е разделно .. нали хах :)

terawatt
09-28-2009, 10:53
хляб може да се яде .. с гъби ,зелен4уци, картофи ,масло,маслини,заленчуци богати на скорбяла ... тфа пи6е в таблицата ми ... но е хубаво да е пълнозърнест ...
примерно аз сутринта изпих една 4а6а горе6то прясно мляко .. (боли ме гърлото) .. и 30 мин след това изядох 2 филийки хляб препе4ен с масло ...
това е разделно .. нали хах :)
Консумират ли се картофи или ориз, хляба е излишен.

sladi4ka_qni4ka
09-28-2009, 11:11
изли6ен е но .. може да се комбинира.. не е забранено .. :) вси4ки са въглехидратни храни .. а тези храни могат да се комбинират помежду си :)

sanna
09-28-2009, 12:05
Отслабва се от гледна точка на това, че си намалила отпадъчните продукти в тялото си и проблемите, които идват от мешане на храните.

\:D/

terawatt
09-28-2009, 14:04
изли6ен е но .. може да се комбинира.. не е забранено .. :) вси4ки са въглехидратни храни .. а тези храни могат да се комбинират помежду си :)
Ти не се води от това, че са въглехидрати. Начин им на приготвяне са различава. Идеята на разделното хранене е да се поддържа алкало-киселинния баланс на стомашния сок. Оттам идват и особеностите в комбинирането на храните, макар не са само те... Отношението алкало-киселинообразуващи храни е 4:1... Примерно ако се консумират пържола и салата, отношението за 100гр пържола е 400гр. салата. Храните, които са алкаобразуващи са главно сурови храни - плодове, салати, фрешове, кълнове, зърнени култури.

За твоето сравнение ще ти дам 2 примера: Ти хляб и спагети ядеш ли едновременно??? Динята и пъпеша се ядът самостоятелно и на празен стомах. Макар са въглехидрати, си имат своите (строги) особености.

130995
09-28-2009, 16:24
по-добре откажи хляба

sladi4ka_qni4ka
09-29-2009, 14:51
ми попринцип ям само пълнозърнест хляб .. без хляб неможе ... :)

sladi4ka_qni4ka
10-01-2009, 17:52
ей .. никой не пи6е :?
има ли о6те някои който да практикува това хранене?? :grin:

bonbonche005
10-06-2009, 07:13
aззз :D :D :D :D :D аз писах каквото питахте.. .:) ако има още нещо питайтеее :D :D

iiirish
10-06-2009, 07:20
Ех, и какво ще постигнеш с това разделно хранене?! :? Ще отслабнеш за месец или два, и накрая като ти писне да ядеш почти едни и същи неща, пак ще си станеш каквато си била. Аз нали съм пробвала :( След първата седмица ми писна - сядаме на масата, наще плющят кюфтаци или нещо от сорта, а аз на някви боклуджийски салати, варени оризи и тем подобни :( Не друго, ама психиката ти няма да издържи :( Пък и трябваше да си правя "яденето" сама, защото майка ми беше отказала да ми "готви" отделно :?

terawatt
10-06-2009, 09:25
Ех, и какво ще постигнеш с това разделно хранене?! :? Ще отслабнеш за месец или два, и накрая като ти писне да ядеш почти едни и същи неща, пак ще си станеш каквато си била. Аз нали съм пробвала :( След първата седмица ми писна - сядаме на масата, наще плющят кюфтаци или нещо от сорта, а аз на някви боклуджийски салати, варени оризи и тем подобни :( Не друго, ама психиката ти няма да издържи :( Пък и трябваше да си правя "яденето" сама, защото майка ми беше отказала да ми "готви" отделно :?
Проблемът не е в разделното хранене, а в хората.