PDA

View Full Version : на някой от вас да са му правили операция на окото



clever
09-26-2009, 17:06
демек на мускулчето заради кривогледство
мен са ми правили 4 клас на дясното око и 5 на лявото(при една лекарка)
и миналата година на Хеуин 8-) пак на дясното(при друг доктор)
има ефект за разлика откакто бях малка ... като малка беше лошо положението 8-)
ама сега като съм без очила пак малко го кривя даже едва си направих свястна снимка за бележника заради тва око.. въпреки че бях с очила 8-)
иначе не ми личи особено... като съм без очила го кривя малко даже след последния контролен преглед ми казаха че може още една корекция евентуално да ми направят ако е нужно защото пак имам ъгъл(така казано от доктора.. 8-) )
таа някой правили ли са му такава корекция и след колко корекции му е минало окончателно проблемът ?? 8-)
п.п.Не искам подигравки... не е смешно 8-)

siskas93
09-26-2009, 19:18
Знаеш ли думата "кривогледство" ми е малко гадна!Аз също имам този проблем астегматизъм препорачаха ми една клиника във Варна.За сега нося очила,даже имам напредак,диоптрите ми намаляват.Та леко ме е страх от операции,но съм се замисляла по въпроса.

clever
09-26-2009, 19:36
и аз имам астегматизъм.. не мога да си го обясня какво е това :D :D
а за операцията-нищо страшно !
мен не ме беше страх
нито боли.. нито нищо
ако искаш подробна инфо за прекарване на тая операц дай лично :-D

siskas93
09-27-2009, 06:34
Аз гледах тези дни какво представлява точно.Причината за появата му е неправилно оформената роговица.Той може да се коригира също така с контактни лещи, чрез рефракционна хирургия и постоянно носене на очила.Мисля да си понося още очила и след година да видим дали ще се стигне до операция :)

sob1eski
10-14-2009, 19:23
И на мен са ми правили операция на дясното око на 6 Януари 2009.
Нищо сложно и страшно - по простата причина че не живея в България, а в една немскоговоряща страна, операцията мина добре, поне така казаха докторите. Бях под пълна упойка. Аз нося очила от много малка винаги се помня с очила.Имах много голям диоптер и на двете очи.След операцията на лявото око диоптера сякаш се изпари - 0 , но на дясното око - 0.25. Аз си нося очилата цял ден и също съм забелязала че като са ми уморени очите, пак се криви, но малко. А преди постоянно - нямах и една снимка на която очите ми да бяха в центара. И аз също се притеснявам - неискам да нося очила цял живот.Утре имам термин при доктора - ще питам и пак ще пиша. :) :) :)

psydex
10-19-2009, 22:50
На мен са ми правили като малък - 2 пъти защото кривенето беше доста и от един път не става иначе ще се скъса мускулчето!На скоро ми правеха пак (изглежда не е гаранция ,че след време няма пак да се появи проблем) , за радост мина успешно.Нищо страшно не е ,но след операцията при поглед на страни се осеща режеща болка (маже се с крем и се слагат капки и с времето отшумява).Сега при по-продължително застояване пред компа си личи как криви леко едното око ,но е нормално.
Всъщност моите очи са малко странни защото основно гледам с лявото и мога по всяко време стига да искам да сменям водещото око (ляво-дясно).Ако искаш мога да постна снимка на окото след операцията :)

clever
10-20-2009, 11:09
Ако искаш мога да постна снимка на окото след операцията :)ок ))

мен значително ми мина (демек като бях 4 клас.. всъщност от мн малко дете дооста го кривях 8-) )
сега не може да се каже че го кривя но док. като ме преглежда ме кара за погледна към някакво числа и вижда ъгъл(не разбирам какво е това но по логика висля че значи изкривяване 8-) )
тоо никак не е страшно ама просто ми е чудно колко операции ми тряят за да ми мине НАПЪЛНО 8-)

п.п.нося очила и не си личи с тях ама без .. понягока го кривя малко 8-) декември съм на очен-имам една мечта!ДА МАХНА ОЧИЛАТА!! :grin: :grin: :grin: (нося ги от 4-годишно 8-) )

psydex
10-20-2009, 11:23
Операцията би трябвало изцяло да изключва очилата от употреба?? :lol:
И както каза по-горе , операцията не дава гаранция ,че след време няма пак да се получи нещо....

А ето и снимката : http://store.picbg.net/pubpic/0A/51/2bc2cc1f38800a51.JPG

clever
10-20-2009, 12:20
Операцията би трябвало изцяло да изключва очилата от употреба?? :lol:
И както каза по-горе , операцията не дава гаранция ,че след време няма пак да се получи нещо....

А ето и снимката : http://store.picbg.net/pubpic/0A/51/2bc2cc1f38800a51.JPGоперацията изключва очилата от употреба ??+ :shock: ама това нали е операц. против кривогледство!??
а не против далекогледство . .
иначе ако има операция след която имам възможвост да не нося очила-в най-скоро време бих легнала под ножа :grin: :grin:

за снимката-хаха
и моето око изглеждаше по подобен начин след операц. 8-)
много сълзеше първите 2-3 дена :D :D ..

psydex
10-20-2009, 12:34
Операцията би трябвало изцяло да изключва очилата от употреба?? :lol:
И както каза по-горе , операцията не дава гаранция ,че след време няма пак да се получи нещо....

А ето и снимката : http://store.picbg.net/pubpic/0A/51/2bc2cc1f38800a51.JPG[b]операцията изключва очилата от употреба ??+ :shock:

Зависи от вида на операцията

clever
10-20-2009, 12:36
а има ли такава операция против далекогледство ?
в момента имам към 3-3 и нещо диоптър ..
и малко подробности да ми кажеш ако знаеш :D :D
мерси ..

psydex
10-20-2009, 12:41
а има ли такава операция против далекогледство ?
в момента имам към 3-3 и нещо диоптър ..
и малко подробности да ми кажеш ако знаеш :D :D
мерси ..

Чесно да ти кажа нямам на идея....Може би някакъв вид лазерна

clever
10-20-2009, 12:48
е благодаря много че сподели ..
подцети ме декември като съм на контролен преглед да попитам доктора-ама дали ще забравя до тогава... отделен въпрос 8-)

ее успех на тебе и без повече операции да се оправиш ;)

psydex
10-20-2009, 12:55
е благодаря много че сподели ..
подцети ме декември като съм на контролен преглед да попитам доктора-ама дали ще забравя до тогава... отделен въпрос 8-)

ее успех на тебе и без повече операции да се оправиш ;)

Благодаря , успех на теб с премахването на очилата ;)

clever
10-20-2009, 13:15
е благодаря много че сподели ..
подцети ме декември като съм на контролен преглед да попитам доктора-ама дали ще забравя до тогава... отделен въпрос 8-)

ее успех на тебе и без повече операции да се оправиш ;)

Благодаря , успех на теб с премахването на очилата ;)
мерси! :grin: :grin: ще ми трябва !! :grin: :grin: :grin:

П.П.Аатарът ти е много як )) :grin: