PDA

View Full Version : Как да поддържам лицето си? (момче съм)



Oligofren
09-26-2009, 20:07
Здравейте,нуждая се от помощ!

От години имам пъпки.Не са кой знае колко,но се виждат.Проблема е,че докато се бръсна ги разранявам и те не зарастват,а стават на малки червени точици.От един месец използвам Garnier Pure 3v1 през ден,но имам чувството че не помага :(

+ почти есяка вечер си мия лицето с сапун,но май и това не помага :(


Дайте някакви съвети какво да правя,щот не разбирам много много от такива работи :)

Sintya
09-26-2009, 20:09
Сапунът изсушава кожата ( зависи какъв е ) и не е много добре да го ползваш.
Отиди при дерматолог, той ще те насочи.

AutomatiC
09-26-2009, 20:15
Сапунът изсушава кожата ( зависи какъв е ) и не е много добре да го ползваш.
Отиди при дерматолог, той ще те насочи.

М да,точно така.Слушай момичето,право е!! :)

iiordanova
09-26-2009, 20:17
Отиди на дерматолог. :wink:
Аз мога да ти препоръчам няколко неща ;
- хума , по точно маски с хума
- салицилов спирт и хлорнитромицин
- почистващ гел на Nivea
- крем ' Здраве '
- розова вода
Ако имаш въпроси питай , но по-добре отиди на дерматолог. ;-)

MiRaCuLiXbb
09-26-2009, 20:23
Според мен сапунът няма да ти попречи. Най-много прах полепва по лицето през деня, затова го почиствай по-често, a не само вечер. Също така не го пипай с мръсни ръце. Бръсненето определено е проблем, но ако внимаваш можеш да намалиш раздразването на кожата. Забрави за контрата, използвай повече пяна и добър aftershave.

Oligofren
09-26-2009, 20:54
Използвам много пяна,автършейв и никога контра!
Пък за дерматолога не съм много сигурен...все пак съм момче и ми са струва малко срамно :lol:

mArMaLaDkA
09-26-2009, 22:31
Мисля, че щом положението не е чак толкова зле, няма нужда от ходенето при дерматолог. Нормално е да имаш пъпки през пуберитета.
Аз лично към 2-3 клас имах отвратително много пъпки, които минаха с едно лекарство с прополис.

Мий си лицето сутрин и вечер с някакъв гел, който спомага да не ти се омазнява кожата през деня, а вечер да отмива мръсотията. Гледай максимално да не ги разчопляш и като ти излезе някоя, слагай крем "Здраве".

KoRnFlAkE
09-27-2009, 03:41
на мен сапунът не ми пречи.
ако ти е мазна кожата ти препоръчвам да се миеш със сапун всяка вечер, като си търкаш лицето с някаква гъба(чиста, като я ползваш само ти, разбира се). така махаш всички мазнотии и мръсотии, които са се натрупали през деня. и след това се мажеш с хидратиращ крем, но да е някакъв лек, за да не ти запушва порите. за мен тва работи. :-|

можеш да си вземеш и един френски продукт, Exfoliac, лосион (мажеш си с него пъпките и доста бързо ги изсушава). малко е скъп, но действа, поне на мен. ей така изглежда:
http://www.cocooncenter.co.uk/documents/artimages/7569039-g.jpg

mirki4a
09-27-2009, 07:05
Мий си лицето ВСЯКА сутрин и вечер с гарниера и отделно като си лягаш намажи пъпките с него и чак на сутринта го измии.


Каква е кожата на лицето ти?

Neopitom3na
09-27-2009, 07:11
дерматолог му е майката... иначе може да ги мажеш със силицилов спирт+ Здраве :P

mirki4a
09-27-2009, 07:20
сега се сетих и друго нещо.
1."Почти всяка вечер" не трябва да има!Ако не си миеш лицето редовно няма спасение.
2.Със сапуна работата е много сложна.Кожата може да ти е чувствителна като моята и да не понася сапуна!Изпробвах 1 камара измиващи гелове,които садържат сапун и какво останових-ВМЕСТО ДА МИ ПОМАГАТ САМО МИ ВЛОШИХА ПОЛОЖЕНИЕТО!Скоро след като се миех ми излизаха по 3-4 нови пъпчки,а старите отново се надуваха.ЗАТОВА ЗАБРАВИ ЗА САПУНА!

tItEufFf
09-27-2009, 07:31
KoRnFlAkE, какъв крем ползваш.
Аз срещу пъпките също ползвам един гел от гамата на Ексфолиат, който много добре ми действа на кожата, матира я.. Но като си сложа после крем, кожата ми много гадно лъщи. Ползвам на Нивеа кремовете..

sladkish_14
09-27-2009, 07:32
Дерматологът ще му е*е майката 8-)
Най - много да почне дерматолошката да те стиска , те така правят после иди си оправи лицето.
Продължавай да правиш това , което и до сега.
Аз ти препоръчвам крем 'Здраве' , от личен опит говоря , защото след цикъл лицето ми става страшно /понякога/ и само този крем ми премахва белезите , който са останали след пъпки :)

EarthShaker
09-27-2009, 09:08
не стискай пъпките без да имат 'връх'

а ако вече са 'узрели' ги стискай след баня, когато ти са се отворили порите, след това веднага някъв лосион-тоник да се затворят и дезинфекцират

Oligofren
09-27-2009, 10:02
Мий си лицето ВСЯКА сутрин и вечер с гарниера и отделно като си лягаш намажи пъпките с него и чак на сутринта го измии.


Каква е кожата на лицето ти?



Много хора са ми казвали че гарниера се използва през ден,защото много изсушавал кожата и след време ставало много грозно :(


А какво ще кажете за маски с хума?Как се правят и колко са полезни?

mirki4a
09-27-2009, 13:32
Мий си лицето ВСЯКА сутрин и вечер с гарниера и отделно като си лягаш намажи пъпките с него и чак на сутринта го измии.


Каква е кожата на лицето ти?



Много хора са ми казвали че гарниера се използва през ден,защото много изсушавал кожата и след време ставало много грозно :(


А какво ще кажете за маски с хума?Как се правят и колко са полезни?

Значи аз го ползвам сутрин и вечер точно от 1 месец и съм изхабил 2 тубички след малко отивам за 3-та...Изсушава кожата но не веднага а след месец...Сега си чувствам кожата изсушена и мисля да почна да го ползвам само сутрин,но по лицето ми вече няма нито 1 пъпка...НА 26 август съм броял колко пъпки имах - 13.Абе като обърнеш и прочетеш описанието на 3 в 1-то виж какво пише:

"3 действия за премахване на черните точки в един продукт вместо всекидневните 3 стъпки.Редовно/Всекидневно почистване: нанесете на морко лице и обилно изплакнете с вода..."

На сайта на гарниер ти казват "ИЗПОЛЗВАН КАТО ЕЖЕДНЕВЕН ПОЧИСТВАЩ ПРОДУКТ..."Това значи да го ползваш всеки ден.


А и самото изсушаване е интересно.Не е да ти се бели кожата на лицето а там,където си имал пъпка и е изчезнала се бели и като падне кожата (това става след като си измиеш лицето) няма и следа от пъпки...

Пробвай и ти така.Обеден съм че ще ти помогне.И не се лъжи да си купуваш това :

http://www.beautyandthedirt.com/wp-content/uploads/2009/05/garnier.jpg


Много е агресивно!Чисти си лицето с пюра и ще се оправиш.След месец,когато лицето ти е чисто може да си купиш и това:

http://beaut.ie/blog/wp-content/uploads/2009/05/garnierspot.png

С цел ако усетиш,че избива някоя пъпка да я намажеш и да я предотвратиш,но ме съмнява ти се наложи,защото постепеннот започват да спират да излизат.Ор 4 дни не ми е излизала нито 1 пъпка,което си е чисто постижение...Ако имаш др. въпроси питай.

Oligofren
09-27-2009, 14:12
Мий си лицето ВСЯКА сутрин и вечер с гарниера и отделно като си лягаш намажи пъпките с него и чак на сутринта го измии.


Каква е кожата на лицето ти?



Много хора са ми казвали че гарниера се използва през ден,защото много изсушавал кожата и след време ставало много грозно :(


А какво ще кажете за маски с хума?Как се правят и колко са полезни?

Значи аз го ползвам сутрин и вечер точно от 1 месец и съм изхабил 2 тубички след малко отивам за 3-та...Изсушава кожата но не веднага а след месец...Сега си чувствам кожата изсушена и мисля да почна да го ползвам само сутрин,но по лицето ми вече няма нито 1 пъпка...НА 26 август съм броял колко пъпки имах - 13.Абе като обърнеш и прочетеш описанието на 3 в 1-то виж какво пише:

"3 действия за премахване на черните точки в един продукт вместо всекидневните 3 стъпки.Редовно/Всекидневно почистване: нанесете на морко лице и обилно изплакнете с вода..."

На сайта на гарниер ти казват "ИЗПОЛЗВАН КАТО ЕЖЕДНЕВЕН ПОЧИСТВАЩ ПРОДУКТ..."Това значи да го ползваш всеки ден.


А и самото изсушаване е интересно.Не е да ти се бели кожата на лицето а там,където си имал пъпка и е изчезнала се бели и като падне кожата (това става след като си измиеш лицето) няма и следа от пъпки...

Пробвай и ти така.Обеден съм че ще ти помогне.И не се лъжи да си купуваш това :

http://www.beautyandthedirt.com/wp-content/uploads/2009/05/garnier.jpg


Много е агресивно!Чисти си лицето с пюра и ще се оправиш.След месец,когато лицето ти е чисто може да си купиш и това:

http://beaut.ie/blog/wp-content/uploads/2009/05/garnierspot.png

С цел ако усетиш,че избива някоя пъпка да я намажеш и да я предотвратиш,но ме съмнява ти се наложи,защото постепеннот започват да спират да излизат.Ор 4 дни не ми е излизала нито 1 пъпка,което си е чисто постижение...Ако имаш др. въпроси питай.

Ама маска ли да си правя с него или просто нанасям и отмивам?
Пък и аз няма да мога сутрин,а някъде следобед ще го ползвам :lol:

iiordanova
09-27-2009, 14:25
Беше попитал за маските с хума.
При мен действат , а не губиш нищо , ако си купиш хума.
В интернет има много маски с хума.
Аз си правя - хума и вода. Стоя 10 мин. и изплаквам. 8-)
Хумата може да се използва и за коса. :wink:
Аз днес си купих нов почистващ гел на Нивеа. Да видим дали ще съ доволна.
Препоръчвам ти хумата. Купи си , струва 30 стотинки. Разрови се в google за рецепти.
Успех.
* Крем 'Здраве' ползвал ли си ?

JaCkSpAr0y
09-27-2009, 15:21
Мий си лицето ВСЯКА сутрин и вечер с гарниера и отделно като си лягаш намажи пъпките с него и чак на сутринта го измии.


Каква е кожата на лицето ти?



Много хора са ми казвали че гарниера се използва през ден,защото много изсушавал кожата и след време ставало много грозно :(


А какво ще кажете за маски с хума?Как се правят и колко са полезни?

Значи аз го ползвам сутрин и вечер точно от 1 месец и съм изхабил 2 тубички след малко отивам за 3-та...Изсушава кожата но не веднага а след месец...Сега си чувствам кожата изсушена и мисля да почна да го ползвам само сутрин,но по лицето ми вече няма нито 1 пъпка...НА 26 август съм броял колко пъпки имах - 13.Абе като обърнеш и прочетеш описанието на 3 в 1-то виж какво пише:

"3 действия за премахване на черните точки в един продукт вместо всекидневните 3 стъпки.Редовно/Всекидневно почистване: нанесете на морко лице и обилно изплакнете с вода..."

На сайта на гарниер ти казват "ИЗПОЛЗВАН КАТО ЕЖЕДНЕВЕН ПОЧИСТВАЩ ПРОДУКТ..."Това значи да го ползваш всеки ден.


А и самото изсушаване е интересно.Не е да ти се бели кожата на лицето а там,където си имал пъпка и е изчезнала се бели и като падне кожата (това става след като си измиеш лицето) няма и следа от пъпки...

Пробвай и ти така.Обеден съм че ще ти помогне.И не се лъжи да си купуваш това :

http://www.beautyandthedirt.com/wp-content/uploads/2009/05/garnier.jpg


Много е агресивно!Чисти си лицето с пюра и ще се оправиш.След месец,когато лицето ти е чисто може да си купиш и това:

http://beaut.ie/blog/wp-content/uploads/2009/05/garnierspot.png

С цел ако усетиш,че избива някоя пъпка да я намажеш и да я предотвратиш,но ме съмнява ти се наложи,защото постепеннот започват да спират да излизат.Ор 4 дни не ми е излизала нито 1 пъпка,което си е чисто постижение...Ако имаш др. въпроси питай.

Нещо неможах да схвана . Значи казваш да си чисти сутринта лицето с Гарниера пък после казваш И не се лъжи да си купуваш това :

http://www.beautyandthedirt.com/wp-content/uploads/2009/05/garnier.jpg

Oligofren
09-27-2009, 15:41
Беше попитал за маските с хума.
При мен действат , а не губиш нищо , ако си купиш хума.
В интернет има много маски с хума.
Аз си правя - хума и вода. Стоя 10 мин. и изплаквам. 8-)
Хумата може да се използва и за коса. :wink:
Аз днес си купих нов почистващ гел на Нивеа. Да видим дали ще съ доволна.
Препоръчвам ти хумата. Купи си , струва 30 стотинки. Разрови се в google за рецепти.
Успех.
* Крем 'Здраве' ползвал ли си ?


За пръв път го чувам :lol:

MiRaCuLiX
09-27-2009, 15:57
Не му давайте женски съвети да се маже с женски му работи.Виж сега пич,значи вземи трици и след всяко къпане и миене си го слагай има си инструкции.Значи когато се намажеш ,стоиш неподвижно за да ти засъхне и ти се разпъва кожата,ако си постоянен и винаги се миеш всички проблеми ще минат.И ако имаш пъпки с коричка,недей го чопли защото се разнася и става по лошо.Минавай го всяка вечер като си лягаш с МНОГО СИЛЕН СПИРТ,ама на памук не направо от дланта.

JaCkSpAr0y
09-27-2009, 16:08
Не му давайте женски съвети да се маже с женски му работи.Виж сега пич,значи вземи трици и след всяко къпане и миене си го слагай има си инструкции.Значи когато се намажеш ,стоиш неподвижно за да ти засъхне и ти се разпъва кожата,ако си постоянен и винаги се миеш всички проблеми ще минат.И ако имаш пъпки с коричка,недей го чопли защото се разнася и става по лошо.Минавай го всяка вечер като си лягаш с МНОГО СИЛЕН СПИРТ,ама на памук не направо от дланта.

Женски работи :shock: Първо Гарниера на рекламата ако не си забелязал главната роля играе момче . Да не говорим че жените харесват поддържащи се мъже #-o

MiRaCuLiX
09-27-2009, 16:15
Поддържащите мъже не означава ,че трябва да се мажат с такива неща.Има си и други начини да си поддържано момче,а не женствено момче.Такива много ги има,стига толкоз.Пък и нали за това се вика ,че по нежната половинка е жената,а мъжат е грубата сила.Не виждам нищо мъжествено от това,да се мажеш с хиляди кремове и темп подобни както го правят момичетата.Недейте изпедерастявайте момчето.

JaCkSpAr0y
09-27-2009, 16:18
Поддържащите мъже не означава ,че трябва да се мажат с такива неща.Има си и други начини да си поддържано момче,а не женствено момче.Такива много ги има,стига толкоз.Пък и нали за това се вика ,че по нежната половинка е жената,а мъжат е грубата сила.Не виждам нищо мъжествено от това,да се мажеш с хиляди кремове и темп подобни както го правят момичетата.Недейте изпедерастявайте момчето.

Ок извинявай ма помислих че засегна Гарниера а това го използват всички които познавам \:D/

MiRaCuLiX
09-27-2009, 16:27
Тъй като си момиче може и да ти простя,ако пишеш едно лично съобщение :)

Oligofren
09-27-2009, 20:49
Не му давайте женски съвети да се маже с женски му работи.Виж сега пич,значи вземи трици и след всяко къпане и миене си го слагай има си инструкции.Значи когато се намажеш ,стоиш неподвижно за да ти засъхне и ти се разпъва кожата,ако си постоянен и винаги се миеш всички проблеми ще минат.И ако имаш пъпки с коричка,недей го чопли защото се разнася и става по лошо.Минавай го всяка вечер като си лягаш с МНОГО СИЛЕН СПИРТ,ама на памук не направо от дланта.


Кви трици ве пич?Нещо са ебаваш май :D

Robe
09-27-2009, 22:34
Отиди на дерматолог. :wink:
Аз мога да ти препоръчам няколко неща ;
- хума , по точно маски с хума
- салицилов спирт и хлорнитромицин
- почистващ гел на Nivea
- крем ' Здраве '
- розова вода
Ако имаш въпроси питай , но по-добре отиди на дерматолог. ;-) С 3 лева и 17 стотинки искаш да си махне пъпките ?! Момчето каза че има проблем с ПЪПКИ не 1 ПЪПКА че да я маже с спирт. ROFL !

Толкова мн мнения и никой не препоръча на човека да отиде на козметик.....

Брат ако наистина са мн препоръчвам ти дерматолог защото са мн опасни ако са повече и ОЩЕ ПОВЕЧЕ ако ги стискаш...
Ако не са толкова много просто продължавай да се мажеш с кремовете и геловете които изполваш + 2-3 месеца на козметик (процедура "почистване") и ще сияш. :)

Ае със здраве :)

KoRnFlAkE
09-28-2009, 01:59
KoRnFlAkE, какъв крем ползваш.
Аз срещу пъпките също ползвам един гел от гамата на Ексфолиат, който много добре ми действа на кожата, матира я.. Но като си сложа после крем, кожата ми много гадно лъщи. Ползвам на Нивеа кремовете..

мии, може и странно да ти се види, но не ползвам някакъв крем за хидратиране. ползвам зехтин, съвсем малко си слагам и нито ми запушва порите, нито нищо. майка ми ми го.. препоръча.
тя го е ползвала също и да ти кажа, кожата й е много хубава.
розова вода също слагам, но само ако кожата ми е някаква много суха.

mirki4a
09-28-2009, 11:27
Нещо неможах да схвана . Значи казваш да си чисти сутринта лицето с Гарниера пък после казваш


Да си мие лицето с Garnier Pure 3 in 1 и да не се лъже с Garnier Pure Active Scrub.





Ама маска ли да си правя с него или просто нанасям и отмивам?
Пък и аз няма да мога сутрин,а някъде следобед ще го ползвам :lol:

Най-добре е сутрин,но ако имаш наистина основателна причина,а не-"не мога да стана 10 мин. по рано щото ми се спи",може и на обед.А маска през 1 ден вечер като почнеш да си миеш лицето - намазваш и стоиш така 30 мин.После миеш.
За миенето - нанасяш на челото,бузите и брадичката и почваш да си разтриваш лицето(мокрото лице) и така 3-4 мин.После изблаквах ОБИЛНО с вода и си готов.


Ако имаш други въпроси питай.

Boot
09-28-2009, 11:35
mirki4a дава ужасно лош съвет. Ужасно просто.
След известно време кожата ти ще стане като парцал, буквално. Толкова изсушаване просто ще й ебе майката...
Иди на дерматолог като голям човек и не се занимавай със съвети от непознати хора, които нито знаят каква ти е кожата, нито имат нужните знания.
Но не слушай съвета за Гарние Пюр 3в1. Два пъти на ден е просто... ад. Същото важи и за спирта. Хумата също изсушава.

mirki4a
09-28-2009, 11:36
mirki4a дава ужасно лош съвет. Ужасно просто.
След известно време кожата ти ще стане като парцал, буквално. Толкова изсушаване просто ще й е** майката...
Иди на дерматолог като голям човек и не се занимавай със съвети от непознати хора, които нито знаят каква ти е кожата, нито имат нужните знания.
Но не слушай съвета за Гарние Пюр 3в1. Два пъти на ден е просто... ад. Същото важи и за спирта. Хумата също изсушава.


Това е мит!Мия си лицето цял месец така и нямам проблем.Имам приятели с нормална кожа (не като моята мазна),които също го ползват така и нямат проблем с лицето.